Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

Mimo (E04)

(epizóda)
  • USA The Outside

Podivínka Stacey chce za každou cenu v práci zapadnout. Začne proto používat oblíbenou mast, která jí ale vyvolá děsivou reakci a odstartuje neuvěřitelnou proměnu. (Netflix)

Curunír

Velmi těžké hodnocení, ale pokud je jedním z cílů hororu vyvolávat nepříjemné pocity, tento díl to splňuje vrchovatě. Bizarní záležitost. ()

lemonova

Je zaujímavé, ako naše vlastné očakávania napokon ovplyvňujú naše hodnotenia. Nemyslím si, že si práve táto časť zaslúžila takú vlnu pohŕdania, pretože jej pointa bola naopak dosť silná. Povedala by som, že je to najsmutnejší príbeh z celého seriálu a preto aj dosť ľudský. Áno, možno aj trochu zdĺhavý, ale nie zas neúnosne. Myšlienka posadnutia samým sebou na úkor toho najvzácnejšieho, čo mám (v tomto prípade jedinej milovanej osoby) je práveže celkom aktuálna a zamrazí. ()

helraiser

Zatím nejlabší část, ale taky nejbizarnější. Osobně jsem měl hodně velký problém s hlavní představitelkou, ani trochu se mi tam neseděla. Závěr byl povedený a v podstatě to zachraňuje celou povídku, ale čekal jsem tedy víc. ()

Louie

Pro mě nejlepší epizoda celého seriálu, kterou sem musel sjet rovnou znova a užít si vynikající herce, kameru i režiii. Veliký překvapení... ()

celticek

Přemýšlel jsem odkud tu pizizubku znám a nakonec si vzpomněl na Teorii velkého třesku. Hraje to dobře, ale stejně jako v předchozích dílech je námět hodně slabý. ()

FaithZombie

Serial si délkou epizod neskutečně podkopává nohy. To, co mohlo být fajn jako dvacetiminutový kraťas, je tu roztahané do hodiny a stáva se z toho pěkná otrava. ()

whysoserious odpad!

Jedním jsem si jistej- slabší díl, než je tenhle už mít "Kabinet" určitě nebude, protože tohle bylo dno. Námět, který by se dal v klidu odvyprávět v patnáctiminutovém kraťasu (a v tom případě by to bylo v pohodě), roztažený do hodinové stopáže a tudíž k uzoufání nudný. Hororu v tom není ani za mák. Sledovat hodinu herečku nalíčenou na zakomplexovanou zrůdičku jak rudne, až se z ní v závěru stane přesně taková pipina, jakou touží být, je sakra málo a naprostá ztráta času. Guillerma mám rád a většinou nezklame, ale je pro mě zarážející, že tohle v rámci své série fakt pustil ven. ()

RigorMortis

Zatiaľ asi najslabší diel celej série. Protagonistka síce sympatická, námet však bizarný, zbytočne rozťahaný a koniec bol úplne WTF. Namiesto sľúbenej hororovej kuriozity som dostal bizár o prehliadanej ošklivke Katke, jej otravných preafektovaných kolegyniach a potvore z pleťového krému. Iste, dá sa tu polemizovať o tom, že diel ukazuje, ako veľmi dáme na to, čo si o nás myslia ostatní. Spracovanie ale bolo fakt divné. Neviem, či to, že scenáristka aj režisérka boli ženy bol zámer a malo z toho vzniknúť niečo "od ženy pre ženy" (aspoň podľa námetu), ale táto časť svojim námetom pôsobila v celej sérii ako päsť na oko a až neprirodzene divne. Akoby tam ani nepatrila. ()

ZHODNOTITEL odpad!

Celé by se to dalo odvyprávět v patnácti minutách a bohatě by to stačilo. Čarodějnice Černava (Yveta Blanarovičová - O princezně Jasněnce a létajícím ševci) se dotkne opalovacího krému. Divák pak musí hodinu počkat, co to s ní nakonec udělá. ()

FemmeFragile

Po prvních dvou epizodách, které byly k uzoufání nudné a banální (tj. o to horší, o co větší očekávání člověk od tvůrce del Torova formátu má), jsem chtěla sledování Kabinetu Kuriozit vzdát, ale jsem ráda, že jsem se nakonec překonala a dala šanci všem osmi. Mezi nimi byly tři díly, které se mi opravdu líbily, a Mimo je právě jedním z nich. Je to díl, který se vlastně úplně vymyká všem ostatním, a právě o to je lepší. Je méně mysteriózní, jeho děsuplná atmosféra vychází především z toho, že stejné pocity jako hlavní hrdinka může mít kdokoli z nás, a v krajním případě nás nenávist k sobě opravdu může dovést k extrémním činům. Nakonec se dá chápat i jako metafora - připadalo mi, že ten krém možná vůbec není zázračný, ale Stacey jej vidí u všech svých kolegyň, které obdivuje, a namluví si, že má nějakou zázračnou moc změny. Alergická reakce pak nemusí být "přeměnou", ale naopak procesem, díky kterému hrdinka zešílí, a ten konec už se pak může dít klidně jen v její hlavě... Je to zkrátka tak psychadelické a mnohovýznamové dílo, že se dá chápat různými způsoby, a to mě na něm - na rozdíl od jiných dílů, které se často nedají chápat „vůbec nijak“ - opravdu bavilo. ()

Draconian

Pěkně natočená povídka o hodně za krásou. Je o ženách, natočené ženou a má to hloubku. Jistě, vlastně nic nového - krása není vše a důležité je být krásný uvnitř. Je to ale zajímavě natočeno (třeba hezky znázorněné jak reklami do žen všemožně cpou, jak musí být krásné a jejich výrobek je dokáže změnit). Archetypy fintilek a povrchních nán je možná až přehnaný, ale tím jen vynikne "jinakost" hlavní hrdinky. A především pak zapůsobí i samotný závěr příběhu. Povídka má prvky komedie, ale je vlastně hrozně smutná. Výborná kamera, ironický hduební podkres, emoce, herecké výkony...90% ()