Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

Mimo (E04)

(epizóda)
  • USA The Outside

Podivínka Stacey chce za každou cenu v práci zapadnout. Začne proto používat oblíbenou mast, která jí ale vyvolá děsivou reakci a odstartuje neuvěřitelnou proměnu. (Netflix)

Thalin

Vážně bylo nutné natahat na hodinu něco, co by se vešlo do jednoho kraťasu z edice "Věřte nevěřte"? Zdlouhavé, nudné a o ničem. Většinu času divák jen kouká, jak se jedna ošklivka drbe. Podobnou zoufalost bych čekala od ženské, která je ve čtyřiceti panna a žije s gangem koček. Ale tahle, i přes zevnějšek, měla v pohodě život, na rozdíl od nanynek z práce. Takže je to jen vyústěné klišé s dávkou absurdna v podobě panáka z krému. To finální psycho zírání a chechtání do kamery tomu fakt nasadilo korunu divnosti. Jedna hvězda za kulisy a kostýmy. ()

mottleone

Tenhle díl mě bohužel zklamal. Nějak mi nezapadá do celkového konceptu, protože ona zaslepená posedlost nahrazující nadpřirozeno, působí ve výsledku spíše jako Black Mirror, než zdejší hororová povídka. Herecký výkon i obsazení Kate Micucci perfektní, jenže opravdu byla nutná hodinová stopáž? Navíc se tu nedostavilo ani závěrečné tragické zadostiučinění, které zvládlo zachránit i první epizodu (vycpaninu na gauči nepočítám). Bohužel, tuhle epizodu mi vážně herecký výkon nezachrání, takže po předchozích peckách - zpruzených 60% a pouhé 2* ()

zynek odpad!

To bylo něco tak strašnýho, nudnýho a zároveň mentálně narušeného, že něco takle hloupého jsem dlouho neviděl. Více toho není snad ani potřeba dodávat. Po tomto dílu už snad nechci vidět ani další. ()

Tarlom

Bylo to docela divné a ne, že by mě sledování moc bavilo, ale nakonec to podle mě vlastně nebyla taková blbost, jak jsem si během sledování někdy říkal. Hlavní herečka dobře vybraná. Rozpačité tři hvězdičky. ()

Oup

Toto ma bohužiaľ dosť sklamalo, už keď som pri príhovore počul, že to točila žena, bál som sa, že sa bude tlačiť na nejaké to klišé a mal som pravdu. Samozrejme, že téma je dôležitá a dá sa odvyprávať na tisíc spôsobov, ale aby som to mal na akože hororový spôsob a hodinu sa pozeral na ,,chuderu" trápiacu sa kvôli vzhľadu, pritom mala život krajší než tie, ktorím závidela, milujúceho manžela, záľubu,. No, Ako psycho to bolo fajin, ale hororová scénka nebola ani len sekundu. A v podstate som ani nepochopil, čo bola realita a čo halušky. ()

rg7

Toto je nejslabsi dil. Nezachranil to ani um herecky a jejiho silenstvi, ktere uz ukazala v jednom nejmenovanem serialu. Kdyby to byl studenstky kratas. Ok ale hodinu koukat na “promenu” bylo velmi tezke. ()

geraltx01

Mě se tenhle projekt vlastně líbí. V rámci hororů, je to nadprůměrné, protože většina hororů je až nesmyslně stupidních. Každá epizoda nám ukazuje jiný příběh. Určitě by se na tom dalo zapracovat. Jak už tady někdo psal, některé povídky by mohli být delší a jiné kratší. Pokud ale máte rádi strašidelné historky, nebo takové temné fantasy, mohlo by vás to bavit. Díl Pitva byl asi nejlepší z toho všeho. Del Tora mám rád a bylo by fajn kdyby se něčeho takového ujal i jako režisér a ne jen jako producent a uvaděč. Čtyři hvězdičky dávám opravdu jen v rámci hororové tvorby, kdybych to srovnával i s jinými věcmi, tak dám 3. Každopádně, je to zábavné béčko. ()