Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

Mimo (E04)

(epizóda)
  • USA The Outside

Podivínka Stacey chce za každou cenu v práci zapadnout. Začne proto používat oblíbenou mast, která jí ale vyvolá děsivou reakci a odstartuje neuvěřitelnou proměnu. (Netflix)

Cedr odpad!

Jako desetiminutový studentský kraťas na youtube by to bylo okey. Jako hodinová epizoda to má pramálo co nabídnout. Nudné až vyloženě otravné. Jediným kladem jsou opět pěkné kulisy/interiéry/kostýmy a produkční hodnota obecně. O síle námětu předchozích epizod by se dalo polemizovat, ale každá zatím měla aspoň specifickou dávku šarmu. Povídku, scénář i režii této epizody měly podle všeho na starosti tři různé dámy... čímž děkuji za potvrzení teorie, že dobré spisovatelky, scénáristky a režisérky prostě neexistují. Sorryjako. ()

drackula

Kvalitne bizarná kritika spoločnosti, ktorej však chýbala nejaká záverečná bodka, alebo zvrat, ktorý by tomu dal nejakú pridanú hodnotu. Takto to bolo viac-menej predvídateľné a epizóda ťažila najmä z toho, že to bol poriadny úlet. 60% Netflix ()

zsn

Také průměr, ale úplně v tom vidím jeden díl ze Spielberhových Amazing stories. Taky tak komicky a pitomě zároveň sehraný, s ošklivkou v čele. 3-4*, ale víc k tý trojce. ()

kenkaku

Volba Lucy z “Teorie” byla tedy volba s velkým V :D. U ni stačí opravdu v maskérně málo a panoptikum je na světě. Každopádně. Proč hodinu na to co by zvládla 1/4 stopáž zcela s přehledem? A i tak by to bylo sotva na průměr. Po hodině utrpení je to na hranici odpadu. ()

psychoJoa

Začíná se mi to protivit. V každém díle musí být vnitřnosti… fajn, na to se dá zvyknout, ale tenhle díl byl jenom nechutný, nic víc. Je to jako černé zrcadlo bez pointy. Povídku jsem nečetla, ale čistě náhodou, neměl by v tom kabinetu být spíš ten krém než ovladač? Páč s ním to tak úplně nesouviselo. ()

Prochy38

Mimo sedí. Tento díl je oproti předchozím třem malinko mimo, ale nechci úplně hanobit. K. Micucci výborná, natočeno bravurně. Lidská blbost nezná mezí a prostředí dělá víc než zdravý rozum. Natočeno skvěle, no už to nebyl můj typ. ()

Mimomisu

Za mě trochu moc Requiem za sen (kamera i trochu zápletka) a jo, kratší to mohly být. Na druhou stranu kecy o nejhorším díle Kuriozit nebo svalovaní mindráků na ženské vedení je dost mimo. Starr i Micucci jsou super a motiv toho, že jde někdo takhle přes "mrtvoly" kvůli vlastním nedostatkům a nízkému sebevědomí je hororový až až. ()

Klajnik

Díl je to poněkud utahané a ve svých jednotlivých částech ohrané. Přitom to má dobrý námět (i myšlenku) a kdyby se scénáristka zmohla na lepší dialogy a dokázala z interakce mezi postavami dostat víc - víc zábavy, víc poutavosti, víc vyjebanosti (o které to je a které podléhá protagonistka), tak bych se tolik nenudil. Bohužel je to spíše takové, jaké podávám v první větě. Závěr se mi však líbil. Ošklivá protagonistka se nějakým těžko uchopitelným způsobem změní v krásnou ženu, načež okamžitě dostává obdiv, schválení a přízeň svých vyjebaných kolegyň. Nedávno jsem se bavil s kámoškou o tom, jak ji rodina nechválí za akademické úspěchy, ale když se jí zlepší pleť, tak je důvod k oslavě. Finální záběr filmu mě však bavil - Líbí se mi, jak mezi strojeným smíchem dochází ke znepokojivému křenu a do toho hraje You Sexy Thing, což byl skvělej výběr hudby. ()

arcticsky

Zatímco dvě první epizody byly celkem banální (o 2. díle se dá říci, že byl až nudný), v 3. a 4. části nastoupili dobří hlavní protagonisté a hned je to o něčem jiném! Tento díl je moc pěkný bizár... ()

warrenur

Velmi ma potesila Kate Micucci. Je to "zjav", ktory som si pamatal este ako hostku u Conan-a O'Brien-a. Mimoriadne talentovane ziena, ktora i svojim vyzorom posobi, akoby ozil animovany charakter. :) To "prepnutie" zahrala dokonalo. "Crazies....are what's scaring me". Priemer, hoci chapem, ze tento typ reklam ma na roznych ludi a i pohlavie rozny vplyv. ()