Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

• USA Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 7 h 24 min (Minutáž: 37–63 min)

Tvorcovia:

Guillermo del Toro

Predloha:

H.P. Lovecraft (poviedka), Michael Shea (poviedka) (viac)

Guillermo del Toro (sprievodca), Tim Blake Nelson, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Crispin Glover, Peter Weller, Andrew Lincoln, Rupert Grint, Eric André (viac)

Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy, kterou vytvořil Guillermo del Toro. (Netflix)

Recenzie používateľa Prochy38 k tomuto seriálu (9)

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (2022)

Suma sumárum lehký nadprůměr. Asi hodně hraje roli očekávání, která jsem měl až příliš vysoká. Ale zklamání se nedostavilo ani u jediné povídky. Naopak. ()

Položka 36 (2022) (E01)

Moc pěkná žánrovka. Pokud další díly povídky budou v podobném duchu, myslím, že si mě seriál získá. Atmosféricky na 110%, uměl bych si představit i celovečerák. Protože nedojít tomu dech, bylo by to dech beroucí. Tady s tak krátkou stopáží nestihne vtáhnout. ()

Hřbitovní krysy (2022) (E02)

No tak druhou povídkou si mě del Toro získal solidně. Peckovní klaustrofobická záležitost. Fakt super práce a hodně dobrá dějová linka. Tento díl utekl jako velká krysa v tunelu a já si ho užil teda naplno. ()

Pitva (2022) (E03)

Krom luxusního scénáře ještě del Toro posílá divákům skvělého F. M. Abrahama. Pecka neskutečná, efekty brutální, skvělá práce s detaily a zase povídka, která za to stála! ()

Mimo (2022) (E04)

Mimo sedí. Tento díl je oproti předchozím třem malinko mimo, ale nechci úplně hanobit. K. Micucci výborná, natočeno bravurně. Lidská blbost nezná mezí a prostředí dělá víc než zdravý rozum. Natočeno skvěle, no už to nebyl můj typ. ()

Pickmanův model (2022) (E05)

A zase brutální pecka! Suprové postavy a prostředí nahozeno skvěle. Jestli něco funguje, tak dobová atmosféra, a to i v předchozích povídkách. Zde už tlačíme na psycho stránku a šlape to parádně. B. Barnes výborný a od začátku do konce paráda! ()

Snění v domě čarodějnic (2022) (E06)

Scénáristicky spíše slabší kousek, ale obsazením a prostředím pro mě jeden z nejlepších. Čarodějnice a jejich okolí fakt můžu a řemeslně to moc chyb nemělo. Je super vidět R. Grinta v dalších rolích, i když to tady celkově herecky dost skřípalo, mně to sedlo. Chybělo tomu asi trochu víc hloubky. Protože závěrem to vypadalo jako fakt dobře udělaná staletí nemrtvá, která za divného zvuku jezdí na skejtu v tmavým lese :) ()

Prohlídka (2022) (E07)

Sice S. Boutella kdykoliv a kdekoliv moc rád vidím, ale tato povídka mi nesedla. Sice scénář na vysoké úrovni, překlenutý do bravurní konverzačky, ale slabší postavy bez příběhu, většinou nevýrazné herecké výkony a chybějící detaily mi nadšení rychle vzalo. ()

Šum křídel (2022) (E08)

Lehčí duchařina na závěr. Dobovost a technická stránka peckovní, prostředí pro mě fantastické! Několik hodně silných scén, fakt pěkný závěr. ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD