Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

Snění v domě čarodějnic (E06)

(epizóda)
  • USA Dreams in the Witch House

Výzkumník se dlouhá léta po smrti svojí sestry vypraví do temné a záhadné říše, aby ji přivedl zpátky do světa živých. A pomoct mu s tím má velmi zvláštní droga. (Netflix)

Prochy38

Scénáristicky spíše slabší kousek, ale obsazením a prostředím pro mě jeden z nejlepších. Čarodějnice a jejich okolí fakt můžu a řemeslně to moc chyb nemělo. Je super vidět R. Grinta v dalších rolích, i když to tady celkově herecky dost skřípalo, mně to sedlo. Chybělo tomu asi trochu víc hloubky. Protože závěrem to vypadalo jako fakt dobře udělaná staletí nemrtvá, která za divného zvuku jezdí na skejtu v tmavým lese :) ()

Malarkey

Asi nejnudnější epizoda Kabinetu kuriozit. Hlavně proto, že prostředí je takové nijaké. Přitom období dobré, námět od Lovecrafta super, Rupert Grint v hlavní roli solidní. Celé to dohromady ale jaksi nefunguje a umí to v jistých momentech i dost nudit. ()

*CARNIFEX*

Grint je jediným lákadlom v tomto pomerne nevýraznom, duchárskom počine, ktorý síce občas pre svoju snahu o budovanie atmosféry poteší, no hodina je fakt príliš, keďže prevažuje nuda nad “zábavou”. Kvalita spracovania je ale rovnako, ako predošlé poviedky, veľmi slušná. ()

Davies182

Ten seriál začíná bejt celej nějakej rozbitej, protože tohle teda byla naprosto úděsná (sic!) ukázka televizní povídkové křeče, kdy všichni hrají jak v ochotnickém divadle mezi kulisami z papundeklu. Dost horor tohle vůbec dokoukat. ()

Omnibus

"Raději nic neslibovat, potom hořce nelitovat." Temně fialová, mrtvolně flekatá ilustrace úsloví "Sliby chyby", ozvučena příhodnou orchestrální hudbou a strašidelně šustícím listím při procházce záhrobním lesem. Spiritualist Society doporučuje: Hledejte skutečné médium, odhalujte podvody a při okultistických seancích v útulném indiánském hampejzu se řiďte dobrými radami indiána Hiawathy v klobouku: "Příště si lehni na polštáře, bělochu." Varování: nepřehánějte to s lektvarem Or liquide (normální kaktusový čaj :-)) nebo najdete i to, co jste nechtěli! Dialektiku záhrobního světa. Touhy světa živých a světa mrtvých se totiž vzájemně vylučují. Obrazy nelžou! Krysička s lidskou tváří se raduje a já taky. "Budu v tom těle, dokud to vydrží..." Vyhlášení výsledků: Vítězem soutěže ve hře na schovávanou Hledej mrtvou sestru za 4 bludišťáky se stává... favorizovaný hororový tým H.P. Lovecraft, ve složení líbezná bludička Daphne Hoskins a zkušená navigátorka Catherine Hardwicke. ()

Anderton

Snáď ešte fajnovejšia atmosféra ako pri poslednom dieli. Opäť sa vydávame do histórie a ak sa príbeh odohráva v roku 1933, tak pôsobí, že je starší ešte aspoň o jedno storočie viac. Rupert sa sem so svojim vyhúkaným kukučom skvelo hodí, po Dreams in the Witch House sa ešte viac teším na Knock at the Cabin. Nebyť trochu rozpačitého záveru, nemal by som problém s plným počtom. Pri tunajšom hodnotení seriálu a špeciálne tejto epizódy mi pripadá, že snaha tvorcov o pripomenutie si osemdesiatkového braku ostala nepochopená. ()

ScarPoul

Pravdou ale zostáva, že ku koncu to strašne pokulháva. Poviedka od Lovecrafta, ktorá tak nepôsobí. Ostatné krásne budovali mytológiu okolo svojich príbehov. Tento tu ide tradičnejšou formou. A hoci je čarodejnica pekne desivá a Rupert Grint vo svojej úlohe utrápeného brata presvedčivý, miestami to pôsobí nechcene smiešne. A to aj napriek znamenitej atmosfére. Vo svojej vykonštruovanosti sa to trošku stráca. Čo zamrzí. Je to funkčné len tak na polovicu. ()

ledzepfan

del Toro dává Lovecraftovi hrozně na prdel.. Tohle je ještě křečovitější než ta Pickmanova polízanice.. navíc s ukázkovým misscastem (jakože fakt hodíme zrovna Grinta do dalšího "čarodějného" příběhu, kde dýka nápadně připomíná hůlky z Potterovské série?). ()

UncleG

"Pohádka o tom, jak Rona vy-vízlil Peter Pettigrew"... Rozhodně nějvětší přeslap celé série. Nuda bez nápadu nebo originálnější myšlenky. Pasáže s "rádoby-strašidelným bubákem", co vypadá jak špatně vyrederovaná Grootva bába, byly stejně nudné a prázdné jako zbytek stopáže. Do zmatlanýho příběhu navíc odkudsi náhodně napadala kopa postav bez osobnosti, motivace nebo vůbec sebemenšího důvodu existence. Tohle k hororu ani z dálky nepřičuchlo a velkej Ejč Pí se, chudák, v hrobě třicetkrát vobrátil, když mu z povídky uvařili guláš. Celkově velký špatný. ()

Gorehound

Je to škoda, premrhaná príležitosť. Rupert hraje skvelo, výprava do minulosti je opäť úchvatná, farebný vizuál taktiež, sčasti je to pekne lovecraftovské... Na druhej strane sa to utápa v podivnom CGI fantasy bordeli, ktorý zaberá väčšinu stopáže. Škoda. ()

Trevor

Nebolo by to zlé, ale neboli by to neofašistické liberálne prasatá z Netflixu aby tam nevopchali rasistické urážky pôvodného obyvateľa Štátov nacistických na adresu belocha. Ťažko povedať či je väčší odpad ľudskej spoločnosti rasista ktorý to do seriálu dal pôvodne alebu hulič amerických kockotov z Česka ktorý to tak preložil alebo ten hnoj ktorý to tak nadaboval, ale takéhoto ľudského odpadu môže byťčloveku iba ľúto. A vykradnutý Shostakovič z Eyes Wide Shut tiež nie je nijako orginálny. ()

Lenka.Vilka

Sny v čarodějnickém domě jsem ještě nečetla, tak jsem byla hodně zvědavá. A co dodat? Je se mnou asi dost nuda, protože i tady jsem byla spokojená  :)  jenom mi přišlo, že je toho tak nějak moc najednou. A přišlomi, že kdyby bylo víc času, tohle by vypadalo úplně jinak... ()

okkac

Druhá přímá adaptace Lovecrafta. Slabší, než Pickman's Model, ale úplně špatná zas tak ne. Jde to spíše ve stylu old-school hororů bez přílišné brutality a jen lehce hororovou atmosférou. Rupert Grint není až tak super herec, ale dá se. Co musím pochválit dost je design čarodějnice. ()

Cedr

Nic proti volným adaptacím a totálním re-imaginacím, pokud mají co nabídnout. Tahle zbastardizovaná verze nabízí ale jen nudu. Z horečnatého snu plného kosmické matematiky, neeukleidovské geometrie, kvantové fyziky a cestování dimenzemi v Salemském hávu je najednou jen trapná duchařina. Iniciály H.P. si tu někdo zřejmě vyložil jako Harry Potter a natočil slaboduchý spin-off s Ronem a Ginny. Aspoň že Ronova Prašivka je tu trochu víc hardcore. ()