Elementy

• Česko Mezi živly (viac)

Film štúdií Disney a Pixar Elementy je úplne nový, originálny celovečerný film, ktorý sa odohráva v meste živlov, kde spolu žijú obyvatelia ohňa, vody, zeme a vzduchu. Príbeh predstavuje Ember drsnú, pohotovú a ohnivú mladú ženu, ktorej priateľstvo so zábavným, roztopašným a prúdivým chlapcom menom Wade spochybňuje jej presvedčenie o svete, v ktorom žijú, a o osobe, ktorou chce byť. (Cinemart SK)

M.i.k.e

Parádní vizuál (jak jinak) plus zábavný a nápaditý svět živlů na straně jedné a průhledný, generický a klišoidní příběh na straně druhé. Nuda to sice není a v konkurenci animáků poslední doby jde stále o solidní nadprůměr, ale po těch letech mám od Pixaru přeci jen vyšší očekávaní. Možná je to vůdči nim trochu nefér, protože kdyby Elemental vznikl pod hlavičkou kohokoliv jiného byl bych nejspíš shovívavější, ale laťku si koneckonců vysoko nastavili sami…70% ()

Streeper

Spojení Disney a Pixar nám přineslo další originální snímek. Animace je naprosto božská, fakt na oko je to dokonalé a užívala jsem si každou scénu, takže velký klobouk dolů animátorům a speciálním efektům, vážně super. S příběhem to ale trochu vázne. Má to docela zajímavý námět, ale není to dostatečně dobře zpracované, aby z toho byl krásný originální příběh, který není předvídatelný. Já to chápu, je to film převážně pro děti, takže nemůžu čekat kvalitní drama, ale zas toho přece nechci tak moc? Hodnotím 3,5. Rozhodně jedna z lepších pohádek poslední doby. ()

Nach

Očekával jsem další zásah na jistotu, ale Pixar si zde vybral slabší chvilku. Ani za to nemohl svět živlů. Ani charaktery hlavních postav, které odpovídají jiným filmům tohoto studia. Hlavní negativ zde je 111 minutová stopáž. Kdyby tvůrci vystřihli půl hodinu, 81 minut by bylo odpovídající a kvality by to jen podtrhlo. Takhle tu máme kvantum vaty a přešlapování na místě. Motivy postav jsou vám ukradené a krásná animace se v půlce okouká. Tři slunce a to ještě přimhouřím obě oči. 60% ()

moviefreak

Ufff, a to som myslel, že Spíďo nebude mať tento rok žiadnu konkurenciu!!! A Elementy majú aspoň u mňa navrch hlavne neskutočnou originalitou nielen vizuálneho zobrazenia sveta, ale aj dialógov a príbehu. Nádherný príbeh plný protikadov, ktorý chytí za srdiečko od začiatku a už nepusti. Ale je to aj tým, že som sa nielen ja videl v hlavných postavách... Tento rok si na oscara nastavím 😅 ()

Kwaichi

Pixar ako zvyčajne nesklamal. Svojské a unikátne spracovanie známeho príbehu o Rómeovi a Júlii, kreatívne nápady a pôsobivý vizuál. Toto sú príbehy, ktoré majú sledovať dnešné deti ak chceme podporiť globalizáciu a zmieriť homofóbne názory verejnej mienky. Neviem ako to u Pixaru robia, no ich príbehy vždy trafia do čierneho. ()

C0r0ner

Po dlouhé době zklamání od Pixaru - vizuálně i námětově je to jako obvykle špička, nicméně obsahově a emočně je to velmi vyprázdněné. Ta rasová, náboženská a přistěhovalecká agitka je už strašně otravná a tisíckrát viděná a co se týče příběhu, tak to byl vyložený průměr. 60% ()

campix

Ani Pixar už není, co býval. Pokud se nejedná o pokračování úspěšné značky, tak originální kusy lehce pokulhávají. Trošku s despektem jsem přicházel i k novince Mezi Živly. Na můj vkus je zde až moc okatě a na sílu prezentována situace přistěhovalců pomocí přírodních živlů, kdy jsou tyto národy vyobrazeny jako oheň a musí najít společnou cestu k ostatním (mírumilovnějším mrk mrk) živlům. Během sledování mě, ale tahle věc tak nějak opustila a celkově hodnotím Mezi Živly jako nadprůměrný animovaný film. Nicméně míle daleko za špičkou pelotonu. ()

FrankSusta

Moc nádherný animák, moc nádherná PIXARovka, co zas donutí člověka brečet od úplného začátku. U mě to tedy tak bylo. Film (jak je u PIXARu zvykem) si zase začal pohrávat s těžkými tématy, ale teprve nyní by šla hlavní témata vyjádřit jen pár slovy. krom toho, že se tady klasicky řeší věci, které prostě z toho pořád dělají dětský film, tak pak tu jsou mnohem dospělejší témata, mezi nimi počítaje třeba rasismus. PIXAR se snad nikdy (krom Vall-iho) nesnažil tak tlačit na ústřední téma a předat myšlenky, které se pro diváka nachystal. Přitom s takovou elegancí a situačním humorem, že to prostě člověka jako mě dojímá k slzám. Vyhoštění na okraj společnosti kvůli své přirozenosti a tradicím pro mě opravdu není příjemné sledovat a opravdu mi bylo téhle (sic smyšlené) kultury líto (i když teďka co se děje v Německu... no toto). Do toho se ale zároveň nezapomíná pracovat s tématy vhodnými pro děti a humorem pro ně též určeným, které ale i strašího člověka dokáží mile rozesmát a překvapit. Je to tedy trochu slabší a infantilnější než v jiných PIXARovkách, ale mě to tedy nevadí. je to prostě moc pěkně natočené a sympatické, ke všemu fakt nádherně naanimované a citlivé. jen pár pár výhrad k tomu světu a úplnému konci, ale to až moc hraje na logiku a realističnost a proto na to radši nebudu myslet a kazit si tenhle film. Radši tak. 9/10 Více ZDE: ()

Radiq

Mám rád takové ty animáky, které nejvíc nadchnou děcka, ale zároveň se pobaví i dospělí, protože tam je někdy fór i pro ně. Tohle bohužel není ten případ a nutno říct, že děcka u toho taky zrovna neprojevovaly návaly smíchu či radosti. Postavičky, jakkoliv živelné, nejsou moc zajímavé (ani vizuálně, ani chováním, ani ničím jiným) a jejich love-story linka je tak klišovitá a nudná, že to prokoukne i mladší publikum. Nepomůžou tomu ani dialogy plné dvojsmyslů a slovních hříček na dané živly... a že jich tam je! Je jich tam tolik, že to vyznívá až idiotsky trapně. A ještě musím přidat jeden postřeh od dcerky: nebyly tam žádné písničky! Tak! A máte to!!! Já se u toho šíleně nudil, takže za sebe dávám jenom 1 hvězdu a při transformaci dětskýma očima bych dal maximálně 2. ()

SeanLSD

Mohli sa teda viac zaoberať hrátkami s fyzikálnymi zákonmi než multi-kulti láskou s provplánovo liberálnou ideológiou... ELEMENTAL sa totiž až moc a príliš rýchlo a neodbytne sústreďuje na elementárnu príťažlivosť, z ktorej sa zrejme zrodí nejaký psychicky narušený obláčik s krízou identity... Ale že som roky nijaký animák nevidel a že som z očí vytlačil nejakú tú slanú vodu, tak jako dobrý. A vivisteria. ()

CatcherBlock

Nevím, kdy jsem si naposledy pobrečel u pohádky.....         Pixar je zpátky v Plný síle se svými silnými příběhy a přenádhernou, úchvatnou animací z jiného světa.... tohle bylo hrozně silný.... dojemný.....  Thomas Newman génius ()

NiWi

Elemental je vysoce nápaditý a kreativní animák plný barev. Vizuálně jedna z nejvýraznějších pixarovek má úžasnou animaci, překypuje barvami a hravostí v rámci jednotlivých živlů. Každý živel má jednoznačnou identitu, poznávací znaky a hravé vizuální detaily. Příběh není ničím výjimečný, ale je v něm cítit srdíčko a emoční momenty určitě na většinu lidí zapůsobí. Poselství filmu je jednoznačné a v rámci zvoleného tématu živlů vhodně zvoleno. Jelikož já jsem emoční mrzák tak pro mě tento element filmu nebyl tak výrazný, a do paměti se mi zapíše především rozmanitý a skvěle zpracovaný vizuál. ()

nineweh

Příběh je vlastně moc pěkný, ale vizuál přeplácaný a i když je tu spousta originálních a zábavných nápadů a vychytávek, podle mě to není tak docela pro děti. ()

UhLee

(7/10). Elemental sliboval další velmi nadějný projekt od studia s lampičkou v logu. Dechberoucí animace, která kopírovala vlastnosti názvu filmu, protože byla doslova živelná. Oheň a voda budou k sobě navzájem hledat cestu, která rozhodně nebude jednoduchá. Tahle premisa mohla mnohým divákům evokovat populární hru na Superhrách, kterou jsme hráli, jak nám ještě teklo mléko po bradě. Živly jsou populární téma v nepřeberném množství filmů a už to začíná být možná kapánek ohrané. Tvůrci museli přijít s něčím novým, což byl velký sociální přesah a už dříve zmiňovaná animace. Každý živel tady má svoji část prostoru. Ovšem 2 živly jsou tady vyvyšovány nad ty 2 ostatní. Země a vítr tady hrají druhé housle, ale taky tady mají svůj mikro prostor. Oheň a voda vás však bude provázet po celou dobu snímku. Film je to moc krásný a emoce se ve mně s přibývající stopáží začínaly probouzet. Jsem však zvyklý na velice vysoký standard u studia Pixar, takže bylo pro mě Elemental "pouze" průměrnou podívanou. Vrcholem studia poslední doby pro mě pořád zůstává kouzelná Duše. Měl bych taky menší výtky k hudebnímu doprovodu, protože přestože vám v jednu chvíli skladatel Thomas Newman vyrazí dech nádhernými tóny, tak občas zvolil velice prapodivné tóny, které připomínaly spíš nějaký Bollywoodský soundtrack. Byl jsem na tom s mojí drahou polovičkou a byla to trefa do červeného. Během sledování vás zaplaví hřejivý pocit a utečete od každodenních starostí - a přesně o tom přece filmy jsou, no ne? PS: Po dlouhé době jsem byl na 3D a musím říct, že zase taková hitparáda to teda nebyla.  You’re so hot!  - Excuse me?!" ()

Lachtaan

Mezi mnou a tímhle kouskem přeskočila Jiskra. Leckdo bude remcat, že Pixar už se příběhově motá v kruzích a v případě tématu důležitosti rodiny nepřináší nic originálního, to je ale jen háv k tomu, aby stále oslovil i ty nejmenší. Jinak je totiž Elemental další čarokrásná pixarovka určená hlavně nám starším, co si z ní odnesou nejen opojení dechberoucím zpracováním, ale i všemi možnými hříčkami propojeného světa elementů tak, jak jsme ještě nikde nemohli spatřit. Do toho ke všemu zaobalená milá romantická linka, u níž jsem věděl už z traileru, že na mě osobně zkrátka zafunguje. Kašlete na další Toy Story a servírujte mi takovéhle projekty, prosím! [viděno na Disney+ 13.9.2023] ()

ondraondra

Elemental se rozhodně řadí mezi ty lepší Pixarovky. Postavy jsou sice ploché, ale i přesto nebudete mít problém si je oblíbit. Jednoduchý a předvídatelný děj taky není vůbec na škodu. Po celou dobu jsem se bavil, občas se i dojal, a po závěrečných titulkách nelitoval návštěvy kina. A to mi u rodinných animáků stačí. ()

Motinski

Pixar ide na istotu a prináša jednoduchú love story s nádhernou animáciou. Dizajn mesta živlov nie je tak dokonalý ako napríklad v Zootropolise, emócie nie sú tak uveriteľné ako v Coco a povedzme si pravdu, drvivú väčšinu deja viete s prehľadom predvídať. Hlavná dvojka je sympatická ale tiež nejde o extra prekreslené charaktery. Čakal som niečo silnejšie, dospelejšie a najviac ma bavil vizuál a humor. Pár originálnych nápadov bolo, no na Pixar je to málo. ()

Mrkvič

Živly vypadají nádherně. Zezačátku a v menší míře i v průběhu filmu baví svým zapracováním jednotlivých živlů do běžných lidských činností. No a potom se rozjede love story jak z Romea a Julie. Výsledný dojem kazí jen místy nesmyslné a přehnané chování některých z hlavních postav. Závěr je ale doják jak prase. Snad bych Mezi živly svým dojemným koncem přirovnal k Příšerkám s.r.o. nebo Době ledové. I když... ()

Ryuuhei

Funkční nápad, svět, postavy, i příběh. Pixar se vším všudy. Do tříčtvrtiny prakticky dokonalý, v poslední čtvrtině se věci začaly mírně stáčet směrem klasického klišé a ústřední téma živlů, které by se správně neměly mixovat, se mění v životní filozofii žití vlastního života. Vesměs jsem si snímek užil víc, než třeba Duši a další podobné předchůdce. Není důvod ubírat na hodnocení, emoce mluví samy za sebe. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

26.07.2023

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (viac)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023