Texaský masaker motorovou pílou

• Česko Texaský masakr motorovou pilou (viac)

Producent Michael Bay (Skála, Armageddon, Pearl Harbor) připravil pro diváky brilantní horor. Film, který musíte vidět, i když při něm budete zavírat oči. S víkendovou tržbou 29,1 milionů dolarů během prvních tří dnů promítání se horor Texaský masakr motorovou pilou zařadil mezi nejúspěšnější filmy letošního roku. Není divu, jeho producentem je slavný režisér Michael Bay, který má za sebou hity jako Skála, Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové a Mizerové II. Příběh filmu je inspirován skutečnou událostí, která se odehrála v Texasu v roce 1973. Skupina projíždějících teenagerů tehdy svedla na odlehlé farmě boj o holé přežití s rodinou psychopatických zabijáků. (oficiálny text distribútora)

Aduella

Hodně těžko stravitelný film. Těch nechutností tam bylo na můj vkus příliš. Podivnou shodou okolností jsem ho v kině viděla dokonce dvakrát a mohu říct jediné: NIKDY VÍCE. Ne však kvůli kvalitně filmu (nebyla marná), ale kvůli brutálním scénám, které mi ještě dlouho nedaly spát. ()

shakeXL

Do jisté míry, věřte nevěřte je tento snímek pro mě trošičku nostalgický. Je to totiž tuším poslední film na kterém jsem byl v našem kině než ho vlivem konkurence nedalekého multikina zavřeli. Bylo mi asi 18 (2004) a do tohoto kina (vzdáleného cca 300 metrů od mého domu) jsem chodil od asi 10-ti let. Bohužel dnes chátrá, nedá se nic dělat - zastaralý interiér, málo diváků a zbrusu nové multikino jej zlikvidovaly. :( Nicméně na tento horor bylo kupodivu téměř vyprodáno - byla to tedy rozlučka se ctí. Po filmu jsme zapadli někam na pivo a to sem tehdy ani netušil, že skončila má si osmiletá éra návštěv kina Petra Bezruče. ()

Randall

Jako fujtajblhoror to ujde, problémem však byly postavy, z nichž mi žádná nebyla sympatická. Díky tomu mi bylo taky úplně jedno, zda-li někdo přežije nebo ne. Už od konce první třetiny jsem se jen v duchu vsázel, koho a kdy zamordují. Z filmu tak zbyl jen pocit vyvražďovacího binga a nic víc... ()

Onlajn odpad!

Slyšel jsem toho o filmu dost a konečně po jeho shlédnutí jsem si jen povzdychl. Podobných filmů jsem viděl několik, ale tento film mě naprosto zklamal. Naprosto nepochopitelné záběry, proplétané ohranými klišé všech hororových filmů. Mám v plánu ještě zhlédnout původní film a doufám, že to bude o dost lepší než toto. ()

DapaCz

Už mi jen chybělo na konci na jatkách, aby to ta prdelatá krasavice (ze které mám větší požitek, jak z té motorové pily) vyhodíla celé do vzduchu... krásné plameny v pozadí a ona běžící ku mně... to by byl správnej amerikánskej biják. Dvě hvězdy za tu prdel a pár drobností, které netřeba ani vypisovat. ()

Mountain

Ve srovnání s předchozím Masakrem v Texasu je to o několik tříd lepší. Remaky nejsou zrovna nejšťastnější skupinou filmů, a proto musím tenhle jen chválit. Odsýpá to svižně, je to zručně natočeno a Leatherface je opět v celé své "kráse". Chybí tu syrovost a brutalita, v čemž vynikaly staré díly, ale pro lidi, jenž o původním TCM nikdy neslyšeli, to může být slušná podívaná. ()

Filip1999

Musím přiznat, že nevidím nějak veliký zápor u tohoto filmu. Maximálně to, že "podle skutečné události" je naprostá blbost! Přečetl jsem si o tom něco více na internetu a nepřijde mi, že by se tvůrci inspirovali Edem Geinem. Jinak musím říct, že přestože jsem film viděl už několikrát, stále mi přijdou scény napínavé, i když vím, jak to dopadne. Lekačky jsou zde slušné, příběh zajímavý, avšak prakticky neuvěřitelný. S klidným svědomím čtyři hvězdy. ()

PetrJJ

Jedná se o docela povedený horor/triller. Jen na konci zbytečně až moc (nechutné). Dlouhé záběry které by ve filmu moc být nemuseli. Jinak Začátek filmu až tak do třetí čtvrtiny velice dobré a napínavé. Možná je lepší vidět podruhé pokud to tedy sneste :-) ()

Onanista

Kdyby Thomas do motorové směsi přidával méně oleje, pila by mu tak nekouřila a určitě by tím zvýšil té chudince husqvarně životnost. Kdyby Thomas používal neprořezné kalhoty, neřízl by se do nohy a měl by z něj radost lecjaký bezpečák a helma s ochranou síťkou by také pomohla jeho "estetickému" problému. ()

Pollini

Stále se opakující scénář, kdy s manželkou tipujeme, kdo dřív zemře a jak se film bude vyvíjet, manželka vzdy vyhraje. Standardní teenagerovská vyvražďovačka se šílenou zrůdou. Ale bavilo mě to. ()

vafla05 odpad!

Jednoznačne odpad za to, že sa snažia nalákať ludí na neuveriteľný príbeh, ktorý je inšpirovaný akože skutočnými udalosťami a pritom je to všetko len výplod režisérovej fantázie. Film je priemerný a preto jediný spôsob ako získať divákov bolo nechutné klamstvo o pravdivosti tohto príbehu. FUJ. ()

tXtX

Čo sa mňa týka, úprimne, remake sa mi páči viac, než Hooperova klasika. Tú mám samozrejme rád, no Nispelova verzia ma znechutila a vydesila (v dobe premiéry) niekoľko násobne viac. A vôbec mi nevadí, že to už nemá ten nízkorozpočtový look. Špinavé kamerové filtre Daniela Pearla so mnou mávajú viac. Navyše ta pochmúrna atmosféra.. čistých 90% ()

metal

KevSpa ve všem s tebou souhlasím,jen v jednom ne-a to v tom že tento film ještě chci vidět a ne jednou nebo dvakrát.Tento film je ze všech verzí tex. masakru nejpovedenější a je přesně podle toho co se tam tehdy stalo.Navíc je zde nejpřesněji a nejlépe ztvárněn Leatherface-Thomas Hewitt. ()

DavidAAAA

Výtečný horor s dokonale vykreslenou hustou atmosférou hrůzy a beznaděje. Drsné, krvavé a dostaečně odporné, záporáci jsou všichni do jednoho absolutně odporní a šílení. Děj bezvadně odsýpá až do chvíle, kdy se objeví Kůžák. Pak už jde kvalita trochu dolů a je to až zdlouhavé. A jinak - u tohoto nelze přemýšlet logicky, to by pak bylo nepochopitelné takřka vše. ()

Toombar

Tenhle film ve mě evokuje to že jsou lidi kteří pokazí práci někoho jiného a udělají něco čemu se říká Remake. Od tohoto filmu se o texaském masakru bude říkat masakr. 6/10 VELMI NEDOBRÉ ()

SidVicious

Remake je velmi povedený kvalitní a není jako vystřižený z původního texaského masakru je zde vidět že režisér byl alespoň trochu originální přidal nové jména i nové postavy,sliboval ohromnou brutalitu ze které bude přecházet mráz po zádech i když mě to tak nepřišlo tak asi každý má jiný žaludek. ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (viac)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (viac)

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Už jsme tu dlouho neměli remake. Těšíte se? Bude to maso. Ale co maso, přímo masochismus (diváků vůči sobě), sadismus (filmařů vůči divákům) a narcisismus (filmařů vůči nim samotným). Ale nebudeme to… (viac)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)