Nezabudnuteľná cesta

• Česko Dlouhá cesta (viac)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiálny text distribútora)

fruitbueno

Pěkné. Milé. Dobré až na kost. Na závěr nějaká ta slza.. Sympatické obsazení, primovní hudební doprovod a všechno takové nenásilné, přirozené, romantické... ()

dita.krizova

Tento snímek mě opravdu dostal, jak nejsem na romantické filmy, tak tady to byla výjimka. Vše běží podle plánu, divák neřeší nic a pouze sleduje a z ničeho nic je vám do pláče. Měla jsem z toho asi týdenní depku. Citová ždímačka. ()

Bobek15

Príbeh chlapca, ktorému milé, pekné, múdre, inteligentné a pritom tak jednoduché dievča zachráni život, pomôže nájsť zmysel života, pomôže mu k zmene a naučí ho viere a láske. Už táto samotná jedna veta sľubuje krásny romantický zážitok. Priznávam, najskôr som vôbec nevedel, do čoho idem, nepoznal som režiséra a okrem Daryl Hannah ani nikoho z obsadenia. A tak som sa asi len čistou náhodou rozhodol pre tento film práve v čase, keď som zaľúbený, čo nepochybne pridalo zopár hviezdičiek k môjmu hodnoteniu. Všetci si výborne odviedli svoju prácu, režisérovi Shankmanovi sa to podarilo natočiť tak, aby to dávalo divákovi presne to, čo bolo jeho cieľom, takisto aj herci v hlavných úlohách boli skvelí a ďalšie hviezdičky pridal aj výborný výber hudby a pesničiek, ktoré umocňovali tento skvelý zážitok a pomáličky tlačili von kvapôčky sĺz. Romantické filmy nie sú mojím žánrom, ale po desiatkach náročných trilerov, akčných trhákov, psychologických drám a násilných hororov občas nezaškodí aj takýto ciťák na rozvoj aj tej citlivej časti môjho vnútra. ()

NICOX

Jako čokoládová kolekce.. Ty bonbóny vypadaj tak pěkně a pak si jeden vyberete a kousnete a... a je v tom fakt strašně PŘESLAZENÁ náplň. Brr.. 65 % ()

darwin

Román Nicholase Sparkse, původně zasazen do 50. let, bude rozhodně emocionálně daleko silnější káva než tahle filmová adaptace zasazena do současnosti. Faktem nicméně zůstává, že Shankman režíruje tento film zručně a výborná ústřední dvojice Mandy Moore-Shane West mu v tom vydatně pomáhá. Film je výchovný, má silné poslání a hlavně je pravdivý. Jen málo věcí dokáže tak změnit člověka jako láska. Film samozřejmě hraje hodně na divákovy city, ale ne přehnaně. Kdyby Shankman chtěl, zničil by diváka emocionálně daleko silněji. ()

jondoe

Celkom pekny film z dobrou hereckou v hlavnej ulohe. Ale na druhu stranu moc klise sa neda prehliadnut. Tusil som ako to skonci ale cakal som ze ma zaver trosku viac dostane. Takze som bol trosku sklamany ale nie zasa az tak moc. Avsak keby bol zaver aspon trosicka silnejsi tak by bolo moje hodnotenie o jednu hviezdicku vyssie. Ale aj tak odporucam kazdemu kto ma rad trosku romantiky a trosku dramatu v jednom. ()

Kacula24

NEVHODNÉ PRO DĚTI NAD 18 LET !!! Ne, dobře, abych nevypadala jako bezcitná mrcha, tak zkusím zdůvodnit proč se mi to nelíbilo a bylo dosti proti srsti... Takže námět ok, ale to podání... Kdyby to zahrál někdo jiný v jiné situaci ( a ne v ohrané klasické "High school" ... ) tak by to mohl být film ke koukání. Ale tohle??? Brrr... až moc sladké, naivní... , jasné již od začátku.. zdlouhavé, nudné, směšné .. atd. bohužel... Nechápu tak vysoké hodnocení... ()

dj-chrosto odpad!

Keby sa ma niekto opytal na najsladsi romanticky film, tak mu bez vahania poviem Walk to remember... totalne presladene a zaroven nudne a trapne... ()

Vajonek

Dost dlouho na mě tenhle film působil jako taková trochu klišoidní americká romantická klasika z prostředí teenagerů. Jeden nepříliš (mírně řečeno) sympatický spratek s pár svými ještě méně sympatickými kámoši, kteří za doprovodu hřmotné teenagerské hudby dělají jednu (i životu či zdraví okolí nebezpečnou) kravinu za druhou. Do toho krásná oduševnělá holka, která se téměř ve všem vymyká představám a realitě ohledně typických náctiletých na místní škole. On jí samozřejmě (alespoň veřejně před svými kumpány) musí opovrhovat, vyhýbat se jí. Pak spolu ale shodou okolností začnou hrát divadlo a stane se zázrak, je tu láska jako trám, kterou si on poprvé naplno uvědomuje (je osvícen), světe div se, když ji poprvé vidí krásně oblečenou, namalovanou a libě zpívající... Potud jsem na filmu neviděla nic moc zvláštního, vývoj nikterak překvapivý, zároveň jsem tomu přerodu v chování a prožívání Landona až tak nevěřila... Jenže potom, když se ti dva začali sbližovat, jsem i já pocítila jakési sblížení s tímto snímkem, začalo mi připadat, že ač vlastně neukazuje schématy nic moc nového, daří se mu to vyprávět, hrát a předávat nějak lépe než jiným snímkům na podobná témata. Ti dva měli mezi sebou takovou mile kouzelnou mladistvou chemii, bylo to takové křehké, nevinné, v dobrém slova smyslu srdceryvné. Dost věcí bylo pořád předvídatelných, ale nějak už to nevadilo. Takže nakonec hodnotím lehce nadprůměrně za slabší čtyři hvězdy a 70-75 %. ()

cab

Lehce nadprumerny, slzopudny a dobre zahrany romanticky snimek na ktery jsem narazil pri jednom slunnem odpoledni na me dovolene za morem, ve snaze najit neco zajimaveho na pokojove televizce. Laska az za hrob, ktera meni lidi. 75% ()

thorewi

Tak nevím, ale tento film, který mě měl nadchnout a rozbrečet, mě naopak vůbec neoslovil. Přeslazené romantické drama, hlavní herci drsňák versus konzervativní katolička, není to trochu klišé? A myslím že po prvni pul hodině jsem už věděl, co bude v té poslední. Ale dalo se na to dívat. ()

zbysik

V zanru Drama / Romanticky jednoznacne nejlepsi film, ktery sem kdy videl. Misty muzete mit pocit, ze je cely film protkan mnohymi klise z ruznych jinych, zanrove podobnych filmu, ale to je spis mozna tim, ze se nejedna o zas tak stary film a byt originalni i v dnesni dobe, kdy se jiz natocilo mnoho jinych filmu, zacina byt temer nemozne. Vsechny ingredience jsou zde namichane ve spravnem pomeru a pocit preslazeni se nedostavi. Film to u me na plne care vyhrava vyberem hlavni zenske predstavitelky, ktera ac misty ve sve roli pusobi tak trochu jako osklive kacatko, tak pro me obrovskym zpusobem demonstruje ten typ holky, ktera vyzaruje "to" neco opravdu skutecneho, co podle me mnohym holkam schazi :) ()

Golltes

Na Hollywood nezvykle pro-kresťanský film, aj keď občas som mal silné pochybnosti, či náboženstvo náhodou neslúžilo len pre poslinenie (beztak presladeného) emocionálneho náboja... ()

AngiS

Dva naprosto rozdílní lidi se dají dohromady, jeden z nich umírá, a po chvíli co se znaj se prostě vezmou. Tohle se muže dít jen v Americe. ()

beyli

Nejsem moc velký milovník romantických filmu a už vůbec né podle knih od Nicolase Sparkse, protože vím, že jeho příběhy nekončí moc dobře a ještě k tomu jsou neskutečně usládlé. Přesto jsem se na tenhle film podívala. A musím uznat, že se mi celkem líbil, dokonce mě i rozbrečel, ale podruhé bych se na to nepodívala. Herecké obsazení však bylo naprosto skvělé!! Na Shana Westa jsem zviklá z Nikity, kde hraje drsnáka Michala, ale v této roli mě neskutečně překvapil, vůbec jsem netušila, že by mohl zahrát takovou roli. Mandy Moore mě naopak vůbec nepřekvapila, tyhle romantické role jsou prostě pro ní jako stvořené.... ()

angloumene

První co musíte vědět je, že tento film je plný kýčů. Staví proti sobě až příliš okaté protiklady, popisuje napravení zlého chlapce, který se zamiluje do té největší outsiderky, která ještě ke všemu nosí oblečení, za které by se styděla leckterá z našich babiček. I z vizuální stránky se můžete těšit na spoustu západů slunce apod. Ale ve chvíli, kdy budete schopni se přes toto přenést a budete mít náladu na jeden z těch dojemnějších filmů, bude dlouhá cesta určitě dobrou volbou. Příběh je poměrně nenásilný, dá se mu i uvěřit. Pomalu vás nechá proplout celým dějem a před každým zvratem vás na něj řádně připraví. Celkově bych ho popsala jako takové milé komorní drama, která vás neohromí, ale ani nezklame. ()