Nezabudnuteľná cesta

• Česko Dlouhá cesta (viac)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiálny text distribútora)

Bajisek

Když jsem film viděla poprvé...brečela jsem na konci...když jsem viděla film podruhé, potřetí...probrečela jsem ho ž celý, protože jsem věděla, jak to dopadne... Mandy se k Shanovi neuvěřitelně hodí...jako pár vypadali úžasně...Všechno jsme jim věřila...každé objetí...každé pohlazení...Mandy role sedla jako ulítá...první dvě hvězdičky uděluji za oba představitele...třetí hvězdička za píseň: Only Hope...čtvrtá za atmosféru filmu (obehrané školní prostředí..chudá holka..kluk hvězda školy..zamilují se...ale tenhle film vyniká...ti dva filmu dali duši...líbí se mi i celkové ladění filmu do pastelových barev..scéna kdy Landon Jamie nalepí na rameno tetování motýlka a pak jí ho něžně pofouká je prostě krásná)...poslední pátá je za oba rodiče Petera Coyota a Daryl Hannah ()

jafuska

naprosto souhlasím s uživatelem TheMaker, úžasný, krásný, smutný film, není k tomu co dodat, takových filmů více, a rozhodně to není žádné klišé, krása!!!!! ()

Creony

Začalo to jako céčkovej teenage horor a nakonec jsem zkončila celá lepkavá a opatlaná, jak neskutečně sladký to bylo. Bože, už na takovýhle filmy začínám být alergická a vážně se divím sama sobě, že se vždycky na něco takovýho nechám ukecat. ()

Brka

Je to strašne sladké a cukríkové, pre mňa až príliš. Je to sto krát ohratý príbeh o tom ako sa zlý chlapec pod vplyvom neuveriteľne dobrého dievčaťa zmení a tento krát to ide úplne mimo mňa. ()

USBejs odpad!

Nerozumim tomu, jak může mít tenhle film 73%. Vydržel jsem to přesně 22 minut, než jsem na svém dvd stisknul tlačítko OFF. Absolutně nesympatičtí herci, nevim co by se muselo ve zbytku filmu stát, abych ho ocenil alespoň 1 hvězdou (snad ani Jim Carrey v roli Trumana by to nezachránil). Dlouho se mi nestalo, abych skončil tak brzy s některým filmem a věděl, že už nechci nikdy víc vidět ani minutu z něj. ()

RigorMortis

Pekné, dojímavé a s myšlienkou. Pod taktovkou Američanov to navyše pôsobilo ako obyčajný klišé príbeh.Ale Mandy v hlavnej úlohe pôsobí nevinne a veľmi príjemne. ()

svetylko

Myslím, že tvůrce nelze podezírat z nějakého plánovaného ždímání emocí, - nejtěžší části pouze zmínil ve prospěch smyslu celého příběhu. Hlavní představitelé jsou sympatičtí a ladí jim to spolu. Ano, je to citlivé dílo. A přece to má v sobě realitu: stupidní nebezpečné konkursy do party, kde první ligu hraje frajeřina. Vyštípávání neuniformního jedince z kolektivu, který obstojí jen v případě, že ví, kdo je a na otázku: "To ti vůbec nezáleží na tom, co si o tobě myslí ostatní?" dokáže upřímně odpovědět: "Ne." Reálná je tu ovšem i úcta, které se ten jedinec časem dočká od přemýšlivé duše - která pochopí, že ona má více, než on, i když je sama a tak si nepotřebuje pocit vlastní hodnoty nahánět v uznání ostatních. A konečně: proč by nebyla skutečná po takovém prohlédnutí i láska k člověku, který kontrastuje davu jako lilie mezi trním? ()

play3man

Dafuq did i just see... Ako chcel som to napísať ja, no úryvok z komentára na csfd od užívateľa Subjektiv to vystihuje tiež celkom dobre: "Když se v reálném životě potkají dvě protikladné povahy s diametrálně odlišným hodnotovým systémem, životním stylem, zájmy, morálkou a způsobem oblékaní, obvykle to končí ignorací či konfliktem. V americkém romantickém filmu lze samozřejmě očekávat něco docela jiného, lásku jako trám, která hory přenáší, štěstí plodí." ()

AlexUnited

Príbeh, ktorý ma spočiatku bavil, ale čím viackrát som ho videl a čím dlhšie nad ním premýšľal, tým som si viac uvedomoval jeho obrovské chyby a hlavne nereálnosť filmového spracovania. Podstata všetkého tkvie v obsadení krásavice Mandy Moore do hlavnej úlohy. Jej postava bola totiž tak veľmi sympatická (čo bol iste zámer ale zároveň dvojsečná zbraň) a okúzľujúca baba, že som si takmer istý, že bez ohľadu na náboženské presvedčenie by v reálnom svete po nej išla väčšina borcov v škole a v celom okolí a nebola by terčom šikany či posmeškov (i keď možno zmýšľanie obyvateľov USA je predsa len niekde na inej úrovni). Keby do hlavnej ženskej úlohy obsadili nejakú totálne škaredú zanedbanú ochechuľu (ale zároveň duševne krásnu) nepoviem ani slovo. Pamätám si ako sa mi dávnejšie spolužiak priznal, že pri tomto filme reval jak malé decko a ja som vtedy uznanlivo chápal jeho citové rozpoloženie, po čase však hodnotím toto dielo ako sofistikované klamanie diváka a s hviezdičkami idem dolu. A nikdy viac tento film už nechcem vidieť, pretože by som potom asi musel ísť s hodnotením ešte nižšie. ()

vilik

Nádherný film. Obvykle u filmů neželvím, ale tady jsem se neudržel. Mandy Moore umí vyjádřit obličejem každý záchvěv radosti či smutku... Nezapomenutelné momenty : píseň na pódiu, scéna s kometou krátce před koncem. ()

blondboss

Aach jaj, looove, looove, looove....a tým nemyslím peniaze :) Priznám sa, toto bol prvý film, pri ktorom som naozaj plakal...fakt. Ani sa mi veriť nechce. Naozaj nádherný a dojemný príbeh o láske, viere, nádeji a bohužiaľ aj o chorobe. Príbeh zo života, ktorý svojím podaním musí zapôsobiť na každého, kto sa na to pozerá. Adam Shankman zahral na tú správnu strunu, ak chcel byť úspešný a zahral to priam devastujúco na city diváka. A to nehovorím o soundtracku, ktorý je naozaj skvelý. U mňa jednoznačných 5 hviezdiciek. ()

Jogi.1

Překrásná romantika, úžasná hudba, dobrý příběh a výkon M. Moore. Život je někdy jiný, než bychom chtěli, ale to neznamená, že není krásný... ()

Mickey17

Tento film mi vždy pripadal nereálny a príliš klišovitý. No na stránke autora knižnej podoby Nicolasa Sparksa som sa dočítal, že túto knihu napísal o svojej sestre, ktorá nakoniec podľahla chorobe a stál pri nej človek, ktorého dokázala zmeniť svojou láskou a vzornosťou, takže ten film teraz beriem trochu inak, preto 4* ()

m.p.mysacek

Tento film se mi moc líbil. Je to klasika, když se oblíbený kluk zamiluje do holky outsidera. Bývá to často, ale mě se to líbí. Ale tu leukémii jsem nečekala. A jak už to u takovýchto dojemných filmech bývá, pobrečela jsem si. Přesně v těhle druzích filmů např. Poslední píseň, Pearl Harbor aopd. si uvědomím, jak si lidé málo říkají, co k sobě cítí. A nedokázala bych si představit o svou lásku takhle přijít. ()

Elyurias

Možná klišé, ale líbí se mi hudba a je to film, který mě dokáže rozbrečet i poněkolikáté. Každý máme své úlety:) jo a miluju ten soundtrack:) ()