Nezabudnuteľná cesta

• Česko Dlouhá cesta (viac)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiálny text distribútora)

kaze

Sila. Scenár stojí za všetky prachy. Myslím si, že toto je správny teen movie, ktorý aj niečo povie, nielen zhadzuje a nielen vysmieva sa. Ostanú mi na tento film krásne spomienky. ()

Herman

Film plný klišé, ale dobře podaného. Walk to Remember má navíc poslouchatelný soundtrack což u tohoto žánru není moc zvykem. Spoiler: Happy endu se nedočkáte a za to jedna hvězda navíc. ()

goniss

Líčit děj nebudu, je to nepopsatelný a jeden ze tří romantických filmů, které miluju.. U totohle brečím od poloviny do konce, semnou to prostě háže. Jenom mi vadí ta hudba, čistě instrumentálky by byli o dost lepší. Najednou člověk zjistí kolik má v sobě emocí.. a vyvolat je dá někdy zabrat, hlavně u filmů. A Mandy je kočka! :) ()

Silencia90

Film o lásce, jež nezná hranic. O tom, jak se člověk dokáže změnit k lepšímu. O splněných přáních. O lásce, o které sní snad každý. Krásně pomalé a jemné, ale přitom žádné zbytečně přeslazené a dojemné scény. Je to prostě tak, jak to je. Krásný film! A výborný soundtrack. ()

strangercz

Uf, všeho moc škodí i té přeslazenosti . Normálně tyhle filmy mám rád ale tenhle mi vyloženě nesedl. Podobně laděný Keith je o dvě třídy lepší ()

Chundys

Slabota a velká... Strašně divně vyprávěný a toho klišé?! Jsem velice emotivní a citlivý, ale tohle se mnou fakt nic neudělalo!!! On by nepomohl ani jiný výběr herců, prostě byl celý film špatný!!! ()

Johnny

Neviem, či tento film spadá do kategórie teen filmov... Tento film je totiž citlivý a má myšienku. Na nič sa nehrá, len ukazuje to čo má a to aká silná a oddaná môže byť láska. Ľutujem len občasnej nadsázky a nedotiahnutých vecí v scenári, s ktorými by tento vážne nádherný film dostal aj 6*. ()

Marsello

Nechápem jedno. Prečo je tento film červený??? Čaj s piatimi lyžičkami cukru je v porovnaní s týmto tu bez cukru. Nič originálne... pripadá mi to ako prezentácia pesničiek jednej priemernej speváčky menom Mandy Moore, ktorá o Oscarovi môže len a len snívať. Chlapec tiež nič moc. Fakt obdivujem seba, že som toto dopozeral. ()

Adm.Nelson

Tak ja teda neviem. Je tam strašne veľa klišé, vzájomná láska medzi Jamie a Landonom vznikla akosi veľmi rýchlo, a hudba, ktorá má dotvárať zaláskovanú atmosféru podľa mňa film ešte viac zosmiešňuje (výnimkou bolo iba Dancing in the Moonlight od Toploader). Odporúčam do budúcna menej tlačenia na pílu, aj veľa sladkého totiž škodí. Neodvážim sa ale dať menej ako tri hviezdičky, pretože ma to istým spôsobom zaujalo, s priateľkou sa to pozeralo veľmi príjemne a pár vecí bolo naozaj výborných (zatiahnutie opony a obaja pri dlhom pohľade na seba zisťujú, že sa niečo medzi nimi deje; záverečná scéna s otcom Jamie). 5/10 ()

Krchy

Dokoukal jsem to, ale opravdu jen silou vůle. Udělal jsem tu chybu, že jsem věřil spolubydlícímu z koleje (který ulítával na romatických filmech), že to je dobré. Jelikož mi předtím doporučil Notebook. Viděl jsem tedy dost přeslazených filmů, ale tady se začal málem sypat cukr z monitoru. Navíc mi nesedl nejen charakter, ale ani představitelé hlavních hrdinů. ()

*Colorado

Moc pěkný film, i přes relativně předvídatelnou poslední dvacetiminutovku. Film nikam nespěchá, a proto hercům postavy uvěříte, a když se přenesete přes nějaká ta žánrová klišé, tak si i pobrečíte :) ()

fisikk

Většina lidí v komentářích píše, jak je tento film postaven na jednom klišé za druhým. Já v něm však spatřuji něco jiného. Za prvé: Hrozně se mi liíbí, jak se ve školním představení Jamie promění v nádhernou dívku, ale druhý den jde do školy zase ve svém starém, ošklivém oblečení. Je sama se sebou smířená, dává to patřičně najevo okolí a nenechá se nikým zastrašit. V pravém klišé by přece druhý den přišla v novém oblečení, namalovaná, všichni by ji obdivovali a chtěli se s ní kamarádit. Za druhé: Jak se Landon přestane kamarádit se svojí partou, nevykašlou se na něj jako praví Američani, ale několikrát za ním přijdou a podrží ho. Ale co je nejdůležitější a kvůli čemu dávám 4 hvězdičky je fakt, že se snaží ukázat lidem opravdovou lásku, oporu milované bytosti a přesvědčit nás, že život nekončí jednou hroznou událostí, ale máme jít dál a čerpat z toho dobrého, co se nám stalo. Toto oceňuji ze všeho nejvíc, protože dnešní generace se ihned hroutí při sebemenším problému. Neskončí to jako v každém klišé, že by věrnou křesťanku dostal do postele, jde tu prostě o něco víc. ()

bagetka007

Pro mě je to sakra velké cliché a patos, až se mi chce brečet. Ale ne kvůli tomu, že by tento film hrál na mou emocionální notu, ale protože je tak nechutný a trapný. Komentuji tento film v průběhu filmu, abych ještě byla plná vjemů z té trapnosti, proto je tento komentář tak kusý. Mandy Moore jsem nikdy neměla a asi nikdy mít ráda nebudu, a ani neuvěřitelně sexy hlas Shanea Westa (kterého si momentálně užívám v Nikitě) to nezachrání. Moralizující otec je taky dost přehnaný. Každopádně Mandy (kromě toho, že mele nesmysly), taky i divným způsobem mluví. Spoiler alert! "I love you" a slzy v očích (chlapa) na prvním rande? Hm, zaujimave. Btw. co jako měla na tom, že někdo udělal koláž cizího těla s jejím obličejem? Kdyby jí udělali tlustou nebo s nějakou bradavicí, ale vždyť jí to docela slušelo, no ne? 8) No...a když se přijde na to, jak je to s jejím zdravotním vztahem, všichni jeho kamarádi, kteří ho kvůli ní zavrhli, se k němu vrací, aby ho podpořili, jelikož prozřeli, jak povrchní byli. Haha. Otec, který jej zanedbával, zaplatil léčebné výdaje za její léčbu? Svatba? Fakt, že Jamie zažila svůj zázrak? WTF??? Ani fakt, že umřela, tomu nepomohl. Ale docela dobrý soundtrack :) Rozbrečí mě leccos, ale takovýto patos a blaf doopravdy ne. Po řádném přeskakování ke konci snižuji vzhledem k těm neuvěřitelným kecům a cliché ze dvou na jednu *. Vše vysvětlující komentář: Subjektiv ()

BOURQUE

Zo začiatku som si myslel, že to bude opäť nejaký „klasický “ film o puberťákovi, ktorý si hraje na veľkého frajera, no kvôli krásnej babe si zvolí slušný život. No, mýlil som sa a ako!! Tak jednoduché a obyčajné to nebolo. Na konci filmu som bol dokonale dojatý a netajím si, že som v sebe neudržal slzy. Jednoduchý ale prekrásny film o tom, že váš život a názor na Svet môže kompletne zmeniť ozajstná a čistá láska, ktorá trvá večne. Kvôli tomu sa môžete stať lepším človekom. Podľa niektorých klišé, podľa mňa v podaní S. Westa a M. Moore ďalší dôkaz o tom, že každá premárnená minúta nám navždy bude chýbať. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

croxika

Pri tomto filme som zažívala ako keby svoje "dvojité ja". Tá prvá časť zo mňa prekrúcala očami nad tými kvantami presladenej romantiky odrazu a nestíhala sa čudovať, kam až to tvorcovia so svojimi klišé scénami dovedú, pričom ešte zatínala zuby nad nevinnou a prehnane veriacou, na nervy lezúcou slušňáčkou Jamie a bola rozhodnutá dať 1, nanajvýš 2 hviezdičky. Druhá, romantická, necynická a citlivá časť zo mňa plynulo sledovala dej, s chuťou si premeriavala cute Shana Westa, celkom spontánne sa nechala dojať príbehom a nehanblivo vyronila slzičku,aj dve. A ktorá časť nakoniec prevládla, môžete vidieť v hviezdičkovom hodnotení ;-) ()

Olík

Však to znáte. Bad boy a reverendova dcera…..láska, nemoc….nejdřív jim nikdo nefandí, pak všichni. Jako by jste dali do sklenice Pomádu, Muzikál ze střední, Hvězdy nám nepřály a zatřepali. Možná jen ten konec byl už moc…jako, že hodně moc….jinak šlo o klasickou rebelrakovinalove story…..a ta nikdy neurazí. ()