Akčný sci-fi thriller odohrávajúci sa uprostred vojny medzi ľudskou rasou a silami umelej inteligencie niekde v ďalekej  budúcnosti. Hlavný hrdina Joshua, vojnami zocelený bývalý agent špeciálnych jednotiek, ktorý smúti za za svojou nezvestnou ženou je naverbovaný, aby vypátral a zabil Tvorcu, nepolapiteľného architekta pokročilej umelej inteligencie, ktorý vyvinul záhadnú zbraň so schopnosťou ukončiť vojnu… a ľudstvo ako také. Joshua a jeho tím elitných agentov sa vydávajú cez nepriateľské línie, do temného srdca územia okupovaného umelou inteligenciou, aby zistili, že zbraň, ktorá má zničiť svet, je umelá inteligencia v podobe malého dieťaťa. (CinemArt SK)

Triple H

Mix Chappie, Elysium, Rogue One, A. I. a The Golden Child/Logan (vzťah hlavného hrdinu + dieťaťa). Podobne ako Rogue one a Godzilla, Edwards má zaujímavý nápad a koncept, má jemu vlastný štýl (určitá odmeranosť, nezúčastnenosť, alebo "indy" feeling), ale úplne mu to do seba nezapadne a možno podobne ako Godzilla a Rogue one film na mňa zapôsobí lepšie až na opakované pozretie. Washington a ostatní herci dobrí, efekty, hudba detto. V závere sa žmýkajú emócie pomerne silno a na mňa to aj fungovalo, ale trochu sa to bije práve s Edwardsovým odmeranejším štýlom. Každopádne nie sklamanie, keďže som nečakal revolúciu (hoci prvé reakcie sľubovali pomaly niečo také), ale čakal som že ako celok film bude o niečo kreatívnejší a silnejší. Ak bol rozopočet naozaj len 80 mil. dolárov (čo sa mi nechce úplne veriť), tak Edwards minimálne ukázal, že dokáže dodať veľa muziky za rozumné peniaze. ()

Motinski

Edwards natočil vizuálne úchvatný film, a to len za 80 miliónov. Na dnešnú dobu malý zázrak. Väčšina lokalít má nadštandardné exteriérové zábery, ázijské zasadenie bolo super, akcia prehľadná a rutinná zápletka s umelou inteligenciou vďaka tomu nepôsobí až tak tuctovo. Creator je sci-fi čo má v sebe esenciu antivojnových klasik ako napríklad Apokalypsa. Divná kombinácia, na mňa ale fungovala. Malá Madeleine je po dlhej dobe detská herečka čo ma neiritovala a celkovo mali s JDW skvelú chémiu. Záver bol zbytočne urychlený, ak ste videli viac podobných filmov, scenár vás neprekvapí a motív rodiny je miestami sílený. Trochu vadilo aj zbytočne veľa flashbackov, no očakávania som mal o dosť nižšie. V kine išlo o fakt sviežu zábavu ktorá čiastočne ukazuje blockbusterom ako sa robí poctivé remeslo. ()

Ryuuhei

Film s úžasnými vizuály, kamerou a nápady, kde ovšem nefungovalo téměř nic. Od chemií mezi postavami, přes prvoplánový a předvídatelný příběh, až po svět, který fungoval stylem „takhle to tady je a víc si domyslete“. Nenudil jsem se, ale zároveň nemám chuť si o filmu cokoliv víc zjišťovat. Sci-fi zklamání jako prase, zlatý Bod obnovy. ()

Lachtaan

Sci-fi je žánr, který byl u mě na vrcholu před cca 10 lety, kdy frčely spektákly jako Pacific Rim nebo Battleship, rád mu ale dám šanci i v současnosti, kdy už je dost složité přijít s něčím neokoukaným a působivým. Stvořitel Garetha Edwardse tak skutečně z trailerů působil, na plátně bohužel otočit o 180. Vizuál, zvukové efekty a hudba Hanse Zimmera samozřejmě padly na úrodnou půdu, ale silně neoriginální a místy až patetický příběh mě prostě obešel mílovým obloukem a já nedokázal cítit nic pro jedinou z postav, vtáhnout se do děje a očekávat potřebná rozuzlení. Spíš jsem si jen potvrdil, že tyhle obyčejné rychlokvašky Hollywoodu už raději přenechám jiným. [viděno v Kino Šumava Klatovy 30.9.2023] ()

Johnny.ARN

Klasický a sto krát videný príbeh v novom, vizuálne atraktívnom a emočne nabitom šate. So splnenými kvótami, samozrejme. Absolútne sa nevyriešil problém, vojna bude pokračovať, stroje budú ešte silnejšie, ľudstvo ešte slabšie a nakoniec všetci umrieme. Hlavne že family zostala zachovaná. Viac teda rodinný ako kvalitný sci-fi film. Technicky ale fajn. 3 z 5 ()

Carra

Chybou kritiků je, že film neviděli zhulený. Stačí se odprostit od děje a je to skvělá podívaná. Vizuálně odvedli všechny departmenty špičkovou práci, zejména celý Art Dept. a VFX. Škoda, že jim to pokazil Gareth Edwards svým scénářem, režií a castingem některých postav. ()

Qitek

Krásně natočená sci fi nuda k uspávání hadů. “Denzel Washingson” by neměl dostávat protekčně žádný role, dokud se nenaučí alespoň trochu hrát. Kdybych měl vypíchnout jedno z největších hereckých prken, zaujme tento synáček první příčku. Nevtáhne to. ()

oveckaoa

Roboti vystřelí atomovku na Los Angeles výbuch zabije milion lidí a Usa jim vyhlásí válku (tohle ve filmu není popřeno tak, že se to stalo později sice slyšíme, že to byla chyba robotů a oni jich za to obvinily , ale pořád to je to chyba robotů a stalo se to). Za tu dobu vynaleznou jednu loď  co létá nad Asií a ničí roboty. Posunujeme se v čase a Usa povolají jednoho chlápka , aby našel tajnou zbraň robotů co je může ohrozit tak ji najde a zjistí, že je to malé děcko a snaží se ho chránit.  3/4 filmu jsou v pohodě , ale konec je taková sbírka sraček, že to může směle konkurovat Star Wars Poslední z Jediů. Tak, že do lodi za   bilion dolarů se dostane jen tak děcko o , kterém všichni ví, že je nebezpečné loď chrání jen zhruba 10 vojáčků  a jeden robot dají tam bombu a vyhodí ji do vzduchu.  Konec taky nic neřeší pokud nechystají pokračování. P.s. ta holka se v ničím nevyvíjela jen čuměla na televizu a na konci je tak op hlavně, že tam zdůrazňují , že je malá a neumí to ještě proč prostě nešla tím pádem pod tu loď a nevypla ji , aby spadla ? P.s. 2 Lidi se za 10 let vyvinuly v to, že dokážou vyvinout sebevražedné roboty a vesmírnou op loď , ale roboti dokážou pouze vymyslet to jak z lidí udělat roboty přitom ta loď neměla žádný štít ani obranu.    60 procent ()

Dreaker.24

Stručně a jednoduše, vizuál a audio zatraceně dobrý, to proč to nebude 5/5 je nedotažený a málo propracovaný scénař. Nechce se mi říkat, že je to škoda, protože to nebylo špatný, ale ten lepší scénář tomu prostě chyběl. ()

elanius

(86/2023) / Tak som to na tretí krát nejako konečne dopozeral. Nie je to zlý film, je vidieť snaha o tú epickosť ale ono to nie je take ľahké. Najväčší problém je podľa mňa strašná nevýraznosť. V príbehu, v postavách, v spracovaní. Vo všetkom je vidieť snahu, ale na všetkých frontoch je to proste nedostačujúce. Mne Washington napríklad nevadil a nemyslím, že chyba je v ňom. Škoda, originálne scifi sú momentálne nedostatkový tovar. (6/10) ()

_DAVE_

Nevím úplně co s tím filmem mají někteří za problém, já dost mix AI, BladeRunnera, Já Robot s inspirací Vetřelců a Avatara.. Celé to velmi slušně odsýpalo. Tenhle typ "Cameronovské" sci-fi akce mi prostě sedí. Jasně patetický závěr by mohl být malinko vymakanější - a méně patetický, ale jinak ok :)  70%. PS: famózní vizuál a mix zvuku. ()

ywo666

Priemerna vec. Vizual, reziser aj herecke obsadenie je kvalitne. Pribeh je zaujimavy, ale funguje iba niekedy. Scenaristi prilis casto pouzivali nezmyselne skratky, ktore stavali logiku na hlavu. Este horsie je, ze akcia je celkom slaba. Ako specialne efekty super. Ale akcne sceny posobia, akoby na ne tvorcovia nemali cas ani chut. A nie vzdy uplne uveritelne dochadza k prepojeniu akcie a pribehu. Myslienka s A.I. je zaujimava a aktualna, ale nespracovali ju moc do hlbky. Vo vysledku mame solidne sci fi, ktore vsak premarnilo potencial. ()

Pavlínka9

Trailer před pár měsíci mě hodně nalákal - sliboval něco, čeho dostál, nicméně dodal i plno dalšího, co ale na mě bylo až moc a nejsem zrovna cílová skupina tohoto filmu. Pokud by snímek neměl nominace na Oscara, tak si myslím, že bych ho viděla později a popravdě pro mě byl obrovským "tahounem" NOMAD, protože to je věc, která mě fascinovala od začátku. Narovinu říkám, že pro mě bylo poněkud náročné a složitější porozumět všem postavám, souvislostem s bojem, historií apod..ale vlastně jsem si řekla, že na to přijdu v průběhu a když ne ,tak to nevadí...a ono to samo nějak do sebe zapadlo....Je to budoucnost či fikce? ()

JohnSmith

Po technické a vizuální stránce to je bezvadné. Problém je v příběhu a v tom, jaký vzkaz nám tenhle film tlumočí. Krom toho, že film vykrádá co může, říkejme tomu inspirace, tak děla z bílých amerických heterosexuálů to největší zlo a hodní jsou vlastně všichni ostatní. Tohle mi dost připomnělo druhého Avatara a osobně se mi nelíbí tenhle přístup, ve kterém národy shazují sami sebe a o jiných říkají jak jsou úžasní a správní. Snad se z toho Hollywood probere, protože mi už začíná ten americký patriotismus docela chybět. No a závěr byl pak opravdu přes čáru, Ach jo. Ale na druhou stranu, Washington se potatil a je fakt dobrý. Tak aspoň něco. ()

hroubek

Nebylo to špatné, ale že bych z toho byl odvázaný, to taky ne. Když, jsem viděl trailery, tak jsem se moc těšil, jelikož trailery jsou luxusně sestříhané a lákaly na něco, co mohlo být skvělé sci-fi. Režisér Gareth Edwards nám ukázal, že je šikovný řemeslník a umí pracovat s triky, s atmosférou a sci-fi mu taky není cizí. Takže opravdu zde byl potenciál na sci-fi roku. Bohužel to tak úplně nevyšlo. Film po technické a vizuální stránce vypadá fantasticky a luxusně. Zvláště, když víte kolik stál, tak musíte před tvůrci smeknout, že tohle dokázali vytvořit. Jenže k čemu je fantasticky vypadají svět, když vám nefunguje to nejdůležitější Film má dva zásadní problémy - příběh a postavy. To, že je příběh hloupější se dá nějakým způsobem akceptovat, pokud vám fungují postavy. A tady jsou postavy, co nejsou moc zajímavý, sympatický a nemají žádné charisma. John David Washington umí hrát, ale tahle role mu vůbec nesedla. Gemma Chan není špatná herečka, jen tady nemá co hrát. Ken Wananabe, šikovný herec, který taky nemá co hrát a jen se mračí. Allison Janney hrozně přehrává a nemá na tenhle typ rolí. Jediná Madeleine Yuna Voyles hraje přesvědčivě a věřil jsem jí to. Stvořitel mohl být sci-fi roku, bohužel dojel na hloupý příběh a necharismatické postavy. Škoda. ()

VanTom

Příběh tedy není úplně geniální a nad určitými zvraty či detaily světa jsem si nedovolil přemýšlet, ovšem premisu předkládá zajímavou a ostříleného agenta speciálních jednotek s bezprostřední AI holčičkou sbližuje jakž takž uvěřitelně, leč zároveň banálně. Postrádá nicméně spád, nedokázal vtáhnout ani z poloviny tak, jak by zasluhoval úchvatný sci-fi design budoucí války (a na druhé straně soužití) s umělou inteligencí, filmařsky pečlivě a efektně (zaměřovací lasery Nomáda!) CGI vymodelovaný. ()

stitch7

/// Film s plot twisty, které se tváří hrozně důležitě a osudově, a přitom jde o naprosté banality, které člověk dokáže tipnout na první dobrou. Parádní vizuál a zvuk přichází vniveč kvůli mimořádně slabému scénáři. Umírá zde spousta postav, ale protože je divák nemá šanci pořádně poznat, ani to s ním nehne, i když u toho hraje patřičně dramatická hudba. A nevím, jak moc se stříhalo, každopádně snímek v klíčových momentech postavy jednoduše teleportuje, kam jsou třeba. ČSFD předpremiéra ()

Ementaler86

Tak to jsem jednou zase zmatenej. Jakože, vcelku povedený sci-fi s velmi poutavým vizuálem. Ale... Například, nemůžete po půl hodině, kdy je film seriózní jak prdel, zničehonic začít házet džouky, jen aby vás to po dvaceti minutách přestalo bavit a vy jste zase mohli pokračovat se supervážnejma xichtama. Navíc, ačkoliv měl mít film něco málo přes dvě hodinky, nakonec se to natáhlo asi na pět. Jak se to stalo mi zůstává záhadou. Navzdory všem přešlapům jsem si ale film i tak docela užil a proto přihazuju čtyřku s odřenejma ušima. ()

greath

Filmy Geretha Edwardsa majú krásny vizuál to sa mu musí nechať, len im strašne chýba duša a preto po čase začnú nudiť. Aj v tomto prípade veľká škoda nevyužitého potenciálu naplno. ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Čína ovládla globální příjmy kin

Čína ovládla globální příjmy kin

02.10.2023

Už dávno nikoho nepřekvapí, že čínský filmový trh je obrovský. Stále se nicméně neděje často, aby filmy z druhé nejlidnatější země na světě, které zároveň takřka nikdo za jejími hranicemi neviděl,… (viac)

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu