John a Jane Smithovci (Brad Pitt, Angelina Jolie) navštívia manželskú poradňu, nedokážu sa zhodnúť ani na tom, ako dlho sa poznajú... Bogota, Kolumbia. Pred piatimi alebo šiestimi rokmi. Pri policajnej razii predstierajú John a Jane sa poznajú, potom sa spolu opijú a skončia v posteli. Stretávajú sa aj po návrate do USA. John sa zverí priateľovi Eddiemu (Vince Vaughn), že si Jane vezme za manželku. O tom istom hovorí Jane svojej priateľke Jasmine (Kerry Washingtonová). O päť alebo šesť rokov neskôr. Manželia Smithovci vedú pokojný domácky život, ale ich vzťah už vychladol. John má vlastnú stavebnú firmu, Jane je riaditeľkou personálnej agentúry. Ich firmy sú v skutočnosti len krycie, obaja predstierajú, ako ich rodinný život baví. V skutočnosti každá z nich aj naďalej vykonáva povolanie nájomného zabijaka. John dostane od organizácie, pre ktorú pracuje, dôležitú zákazku. Má zlikvidovať istého Benjamina Danza (Adam Brody). Rovnakú úlohu dostane aj Jane. Obaja sa – nevediac o sebe – stretnú vo vzájomnej prestrelke, Danz unikne. Šéfovia sa na nich hnevajú a majú preto, aby do 48 hodín zlikvidovali toho, kto skazil akciu, inak hrozí likvidácia im. Pomocou rôznych indícií šokovaní John a Jane zistia, s kým má každý z nich tú česť. Spočiatku doma predstierajú, že sa nič nedeje, neskôr sa začnú ohrozovať. John nájde azyl u Eddieho, Jane zase u Jasmine. Na druhý deň proti sebe vytiahnu všetky svoje znalosti, až sa zdá, že Jane zvíťazila, keď odpálila výťah, v ktorom sa John ukrýval. John ju však prekvapí v reštaurácii, kam spolu radi chodievali. Sú odhodlaní zabiť jeden druhého. Navzájom sa pokúšajú ustavične zabiť, ich naháňačka sa končí v dome, ktorý pri vzájomnom boji totálne likvidujú. Ráno sa prebudia v zničenom dome, kde ich napadne komando, vedené podplateným Eddiem. Konečne odhalia, prečo majú vlastne zomrieť – ich šéfovia zistili, že sú manželia, čo vraj v ich brandži neveští nič dobré. Johnovi a Jane sa podarí uniknúť, ale nie nadlho... (TV JOJ)

salahadin

Líbilo by se to někomu, kdyby tam nehrál Pitt a Andželínou? Já vám nevím, řekl bych že ne. Naverbovat tlupu losangeleských dealerů kapradin, smál bych se víc. Vtipné je to asi tak, když vám duralová baseballka proletí Mercedesem a ještě se vrátí. Když už film neměl nabídnout nic jiného, než chlapům Andželínu a ženským Bradíka, tak mě trochu zklamal: Jolie vypadá jak oživlá Hatšepsovét s tunou patlacích krémů a řasenkou od Maybellin. Takže já si na svý nepřišel. Znáte jinou zemi, kde se na takovéto vtákoviny najde tolik peněz? Smekám cylindr strýčka Sama. ()

GilEstel

Za existenci tohoto filmu by neměli děkovat diváci, ale redaktoři bulvárních plátků a společenských rubrik. Film totiž stvořil nadlouho nejpopulárnější hollywoodský pár, o jehož kosmopolitní rodině si čtou lidé v Americe, Evropě, Asii i Africe. Však i já každý ráno napjatě otevírám Blesk, abych zjistil, zda chce Angelina adoptovat dalšího černouška nebo číňánka a zda jí to Brad dovolí. ____Samotný film hodnotím jako vcelku zábavnou akční komedii na jedno shlédnutí. Manželské škádlení v tak trochu netradiční podobě má svůj půvab. Přehnanost akčních scén je na mě až moc, ale budiž, když si to publikum žádá. 61% ()

Ruut

Viděno po dlouhých 13 letech - ten film má stále koule, skvělá kamera, kostýmy, choreografie akčních scén a hlavně .. těm dvěma to sakra sekne. ()

ChewieDC

To, že je Doug Liman king, víme už od geniálního GO. To, že to mezi Pittem a Jolie opravdu pěkně jiskří, se dozvídáme z bulváru. To, že Liman natočil Mr. and Mrs. Smith jako oddechovou akčňárnu, kde hraje humor větší roli nežli akce, to jsem skutečně nečekal. Velmi zábavné, velmi svižné a nebojím se říct, že Liman točí akční scény lépe než Bay. ()

Satan

Solidní podívaná. Velmi efektivní akční strana filmu a poněkud utlačená komediální část, i když ten poker mě dostal :-) Jedno vám ale říct můžu - nudit se u toho prostě nejde. ()

mzss1

Docela dobrá komedie, kde opravdu funguje herecká dvojka Brad Pitt a Angelina Jolie. Skvěle hláškujou, hodí se k sobě. Vtipných momentů je zde dost. Nevadí mi ani dlouhá délka filmu. Akce tu je taky a je perfektně natočená. Avšak bohužel je dost přehnaná, zejména konec filmu se mi moc nelíbil a byl přehnaný. Jinač to ale jde, žádný velký problém nemám. I hudba byla dobrá. Takže celkově hodnotím na dobrých 75% = **** ()

k212

Akčním komediím nefandím, romantické komedie nesnáším (tedy jak se to vezme), ale Smithovi jsou prostě víc než slušní, zábavní, svižní, krásní, akční ... A nutno dodat, že pár hlášek je opravdu nezapomenutelných (no závěsy byly dokonalý, jídlo taky, ale co třeba maminčiny narozeniny , číslo pojistky ex-manželky, síťovaný punčochy na párty pro šťastné rodinky, nebo zlobivý chlapeček, rok 5-6 ...) Asi je to herci, kteří mi jsou docela sympatičtí, a kterým to vlastně docela i hraje, třeba je to najazzlou hudbou od Johna Powela (nemyslím tím ovšem popinu, která se sem tam taky mihne) nebo snad jen stylem vyprávění. Jo já vím, že tento film je jen komerční sezónní dolovačka na prašule chtivých diváků. Ale já - i přestože jsem se hodně snažila udržet si odstup, načež jsem toužila chladně a racionálně film poslat do propadlišť stupidní komedie- jsem se opravdu bavila. Dlouho se mi nestalo, že bych z kina odcházela s tupým avšak upřímným úsměvem na tváři, už dlouho jsem se u filmu tohoto druhu tak nepřemáhala, abych se hlasitě nerozesmála. Jsem zvědavá o kolik snížím hodnocení, až to uvidím podruhé. ()

johnys

Příjemná podívaná, všechny scény mezi Bradem a Angelinou uvnitř domu mají své napětí. Jen ten konec zdá se býti poněkud nereálný... ()

Legas

Výborná chemie mezi hlavními představiteli, dostatečně akční i humorné. Akorát se to musí brát s nadsázkou a přetrpět film mezi časem 0:30 až 1:00, kdy už Smithovi přijdou na své pravé identity a kdy jsou ukazovány jejich nechutně (a zbytečně) hypermoderní hračky a pracovny. A také se v této části nic zajímavého (rozuměj akčního a vtipného) neodehrává. ()

InJo

Jestli Doug Liman něco neumí, tak jsou to výraznější emoce a schopnost diváka ztotožnit s hlavními hrdiny. Podobně příběhově chladný jako Mr. & Mrs. Smith je totiž i Limanův předcházející Agent bez minulosti. Dokonce ani Bradovo charisma a Angelinina žhavost mi nepomohly se s jejich postavami více sžít, fandit jim, nebo se o ně nedej bože bát. Prostě mi byli úplně volní... A to určitě není dobře. Ale byl bych pokrytec, kdybych to dával za vinu jen jemu. Mnohem větší zásluhu na divákově nezájmu o titulní dvojici má totiž nudný a hodně předvídatelný scénář, který je tak povrchní, otřepaný a dá se říci i nezáživný, až to bolí. Na druhou stranu, proti akčním scénám (skvělá autohonička!), kameře, hudbě a střihu nemám větších námitek. Z čehož vyplývá, že toto je další z mnoha filmů, jehož (vyspělá) formální stránka těžce zastiňuje tu (dětsky jednoduchou) obsahovou. Velká škoda přemrštěného hypeu – kdybych se tolik netěšil, možná bych se bavil víc. 70 % ____ Napodruhé je to lepší film. Přístupnější, ucelenější, zábavnější. Navíc použití hudby (jak původní Powellovy, tak písní) je naprosto perfektní. Silnějších 80 % ()

Sonnery

Když už by mě někdo chtěl nechat zabít, třeba Forsberg nebo Chupacabre, tak na mě prosím najměte někoho tak sexy, jako je Angelina, ať si to umírání náramně užiju ;-) ()

Jordan

Tento film ma sklamal. Počul som na neho kadejaké ohlasy, chcel som si však urobiť názor sám. A aj keď prevažná väčšina tých ohlasov nebola najpriaznivejšia, dával som manželom Smithovcom šancu, pretože som si myslel, že sa dostaví slušná dávka solídnej akčnej a mierne čiernohumornej zábavy. Strednoprúdovej, hollywoodskej, ale predsa len zábavy (nedávno predtým zhliadnutá "Noc v múzeu" tento môj postoj len utvrdila). Pri sledovaní dvoch hodín Pitt/Jolie exhibície som sa však nesmierne nudil, ako už pri žiadnej akčnej komédii dlho nie. Angelinu ja osobne nepokladám za čosi, nad čím by som slintal - áno, nedá sa jej po fyzickej stránke nič vytknúť, dá sa povedať, že je "objektívne" krásna - a práve to ja nemusím, tieto "všeobecne" prijateľné krásky. Pohľad to nie je zlý, no omrzí. To Brad - tak ten má charizmu, štýl a dokonca aj dobré filmy na konte (za všetky aspoň 12 opíc, Fight Club, Se7en či Snatch), takže žiadne výhrady, ale túto nemastnú neslanú postavu, tento plytký charakter (charakter by som to ani nenazval, lebo by mal vyžadovať aspoň niečo charakteristické) vzal možno len čisto pre tú už spomínanú exhibíciu. Tretím a azda najväčším mojím sklamaním bol môj osobný obľúbenec Vince Vaughn, ktorý dokáže zahrať tak slizouna ako aj kladniaka, tak komika ako aj vážneho, no tu, zrejme kvôli totálne bezfarbému a nenápaditému scenáru jeho charakter pôsobil - tak nejak nijako. Zámer vnášať do filmu vtip nevyšiel ani na 10%. Hlášky žiadne, čierny humor na nule, politická korektnosť a akási konvenčná uhranutosť celého filmu až nepríjemne nepríjemná, akcia? Miestami aj vďaka technickej stránke jediná solídna vec. TO však nestačí, ani náhodou nie. Tak jediné, čo ostane v pamäti ako pomerne podarená pasáž je úvodná podtitulková scéna u manželského poradcu (aj keď v podstate nič nové pod hollywoodskym slnkom). ()

HoneyBunny

Brad a Angelina jsou skvělí - vtipní, fyzicky zdatní a jiskří to mezi nimi (manžele jim neuvěříte ani náhodou). Jenže kromě škorpění mezi nimi je tenhle film vlastně o ničem a chvílemi se člověk v ději ztrácí (kdo je v těch autech, která pronásledují hlavní hrdiny, kam se ztratil Vince Vaugh - nepřehlédla jsem ve všech těch výbuších, sprškách kulek a automobilových honičkách?). Na druhou stranu je fakt, že takhle jsem se dlouho nezasmála - "Uspokojen?!" "Už léta ne." ()

LION-MR.T odpad!

Tohle stálo 110 miliónů. America se má dobře,že může splachovat milióny do hajzlu. Když nemáte akční hrdinu a akční hrdinku nikdy nevznikne akční film. ()

Anderton

Na druhý krát zvyšujem hodnotenie na štyri hviezdy. Film si ich zaslúži z dvoch základných dôvodov. Za prvé sa ťažko niekomu ešte dnes podarí dať dokopy filmový pár, ktorému to tak na plátne šľape a medzi ktorým to tak iskrí. Za druhé je Mr. a Mrs. Smith perfektou metaforou na manželtvo, manželské problémy a krízy, cez ktoré sa nakonie všetci musíme nejako "prestielať". Asi pozerám veľa surrealistických filmov, ale film sa dá brať aj tak, že príbeh odohrávajúci sa na plátne je iba ich prehnanou predstavou vlastných spomienok. Ak to preženiem. ()

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

08.09.2021

Herečka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge (Potvora) si nakonec v seriálovém remaku akčního thrilleru Mr. & Mrs. Smith o manželském páru špionů nezahraje. Důvodem byly bohužel kreativní neshody… (viac)

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

15.02.2021

Studio Amazon se rozhodlo oživit populární akční komedii Mr. & Mrs. Smith z roku 2005, v níž si tehdy zahráli Angelina Jolie a Brad Pitt. Nově se však příběh zpracuje do seriálu, v němž si hlavní… (viac)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Studio Lionsgate najalo režiséra hororů Smrt ve tmě a Lesní duch Federica Álvareze, aby dohlédnul na přetáčky chystaného sci-fi blockbusteru Chaos Walking s Tomem Hollandem (Spider-Man: Daleko od… (viac)

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (viac)