Bláznivá romantická komedie o nejpodivnějším milostném trojúhelníku.  Jake Schram a Brian Kilkenny Finn jsou svobodní, pohlední a úspěšní mladí muži z módní newyorské čtvrti Upper West Side. Už od dětství jsou nejlepšími kamarády. Poklidná idyla jejich spokojených životů vezme za své ve chvíli, kdy se do města vrátí jejich dávná společná kamarádka Anna. Oba se do ní zamilují a letité přátelství nezadržitelně přerůstá v lítý souboj o srdce vyvolené dívky. Už tak chaotickou situaci milostného trojúhelníku navíc komplikuje fakt, že Jake je rabín a Brian katolický kněz... (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

"Makám víc než pánbůh. Kdyby mě najal, má svět hotový ve čtvrtek." Workoholička Anna je snem každého duchovního v kožené bundě, kterého v dětském věku chránila před šikanou. A ti jsou přesně dva - rabín Jake, kněz Brian a já. Já vím, že to početně nijak zvlášť nesedí, ale když se to vynásobí dvěma a pak vydělí třema, tak z toho vycházím jako vítěz já. Jenže tohle je film, který na mé touhy dlabe a tak nabízí jen dva sympaťáky, kteří mě dokázali pobavit tak, že jim tu Annu asi nechám. Stejně by mi manželka asi nedovolila nastěhovat si ji domů. ()

B!shop

No na prvni rezijni pocin od Nortona slusny, ale tuhle zapletku bych spis sveril Allenovi, ten by z toho podle me udelal jeste vetsi pecku. Problem filmu totiz je, ze mel daleko vetsi potencial, postavy rabina a kneze mohli bejt daleko lip vyuzity a navic je film silene dlouhej. Nicmene par foru je paradnich, romanticka komedie to je prijemna a Norton, Stiller a Elfman jsou sympataci, i kdyz samozrejme nejvetsi komedialni talent tu ma Ben. ()

nithiel

Velmi dobrá romantická komedie, plná inteligentního humoru, pramenícího z trochuaž absurdního scénáře. Norton jako režisér i v jedné z hlavních rolí výborný ani Stiller nebyl tak hrozný jako obvykle. Jen mi hrozně iritovalo, že Miloše Formana byl nadabovanej, to znělo vážně hrozně, taky si těch 10 vět mohl v češtině namluvit sám. ()

svik

Jeden z nejlepších filmů co jsem měl v poslední době v televizi zhlédnout. Měl naprosto vše co sem opravdu nečekal. Norton si zahrál s náboženstvím na velice skvělé úrovni a dokázal jej přenést do tak jednoduchého obsahu, to bylo úžasné. Blondýna mě uchvácela celým filmem a do toho všeho se prolínal skvělý scénář. Ben Stiller bzal svou roli v celku vážně a to bylo jediné co mne trochu vadilo více se mi líbill ve filmu Bába na zabití. No a jako perlička Miloš Forman a jeho vyprávění o Česku v 70. letech, biť velice krátké, ale vkusné. ()

tron

„Ó Bože!“ – „No veď.“ Edward Norton v roku 2000 odmietol rolu Wolverinea v X-MEN kvôli svojmu režisérskemu debutu. A urobil dobre – je to inteligentný človek, ktorý má čo ponúknuť ako herec i režisér a ako to druhé sa učil od najlepších, vrátane svojho vzoru Miloša Formana, ktorý si v jeho debute strihol roličku otca Havla (ďalším roličkám dominujú Ron Rifkin či Eli Wallach). Nortonov film je svieži, svižný, originálny a pôvabný, Jenna Elfmanová je neuveriteľná (trojnásobne ak tancuje) a miestami odľahčená atmosféra pripomína až zdanlivo nedostihnuteľné PRI MNE STOJ! Roba Reinera. Dialógy sú neuveriteľné („Teraz musí byť na Strednom východe nádherne.“ – „Pre Kurdov ani nie.“), atmosféra New Yorku krásna a celá snímka pôsobí prekvapivo sebavedomým intelektuálskym dojmom, vrátane vtipných vtipov (rana do brucha) a neuzatvára sa do svojho sveta („Viete vymenovať sedem smrteľných hriechov? No tak ľudia, nakrútili o tom aj film s Bradom Pittom!“). Veľmi oddychové, trošku šteklivé a trošku smutné. Tomuto božiemu komandu v kožených bundách odoláte iba ťažko. ()

• Severoamerické tržby byly 37 milionů amerických dolarů, celosvětové 59,9 mil. (NIRO)
  • Edward Norton (Brian Finn) si kvůli své roli obarvil vlasy na blond, přestože pro jeho postavu nebyla barva vlasů důležitá. (Nancy...)