Dvaja špičkoví agenti CIA, Tuck (Tom Hardy) a FDR Foster (Chris Pine), sú kamaráti na život a na smrť. Samozrejme len dovtedy, kým sa obaja naraz nezbláznia do tej istej slečny - Lauren Scottovej (Reese Witherspoonová). Karieristka Lauren Scottová je síce vo svojom pracovnom živote úspešná, ale jej ľúbostný život je jedna veľká katastrofa. Po tom, čo ju nechá priateľ, kvôli ktorému sa presťahovala z milovanej Atlanty, nemá na randenie a hľadanie nového vzťahu ani pomyslenie. S tým sa ale neuspokojí jej strelená kamarátka Trish, ktorá ju prehovorí, aby skúsila nájsť šťastie v láske na internetovej zoznamke. Na internete sa zoznámi so sympatickým Tuckom a dohovorí si s ním rande. Aby to ale nemala tak jednoduché, vo videopožičovni sa jej do cesty pripletie i atraktívny fešák FDR Foster. Lauren sa rozhodne randiť s oboma naraz, samozrejme, bez najmenšej potuchy, že obaja chlapci sú najlepšími kamarátmi a navyše sú špičkovými agentmi CIA. Tuck a FDR Foster doposiaľ žili život ako vo svete Jamesa Bonda - ich svet je plný zbraní, rýchlych áut a krásnych žien, ktoré až dosiaľ nikdy nebrali príliš vážne. Tentoraz sú ale obaja presvedčení, že našli tú pravú. Zistenie, že sa obaja zamilovali do jedného dievčaťa, im priateľstvo tak trochu pokazí. Hoci sa dohodnú, že si pôjdu z cesty a Lauren nepovedia, že sa poznajú, neboli by to správni agenti, keby sa vzdali svojej vysnenej dievčiny tak ľahko. Na rad prichádza séria premyslených špiónskych útokov s jediným cieľom - čo najviac strápniť a skaziť rande toho druhého. Ako tento stále sa stupňujúci boj dopadne a koho si Lauren nakoniec vyberie? (TV JOJ)

Falko

To je casto tak, ked ocakavam priemernu blbost, dostanem na prekvapenie komediu, na ktorej som sa slusne bavil. Ani mi nevadilo to, ze tam neslo hlavne o hladanie zlocinca v podani Tila Schweigera, ako skor o rivalitu dvoch spionov, ktoremu z nich sa podari zbalit Reese Witherspoon, pretoze u mnohych dialogoch som sa nasmial. Napriklad scenu, pri ktorej Chris Pine sleduje romanticku scenu z Titanicu (1997) mozno malokto vedel, ze tuto komediu natocil ten isty kameraman Titanicu Russell Carpenter, takze to aj pre neho sameho musela byt srandovna nostalgia. Taktiez skladba od Beastie Boys - Sabotage sa s Chrisom Pineom spojovala aj v prvom Star Treku (2009) uplne na zaciatku, kde ako maly Kirk obrovskou rychlostou upaloval niekde na pusti na aute a takmer sa zabil. Mozno je to aj tym, ze filmy o agentoch ma vzdy bavili, ci uz komedie alebo napinave akcaky, takze som bol spokojny. ()

Shadwell

Je lepší být žena a volit mezi dvěma muži, nebo je lepší být muž a volit mezi dvěma ženami? Pozor – to není jedna z otázek z obtížné varianty maturit, ani nějaký obskurní hlavolam z proslulé kvízovky Jste dost chytří na to, abyste mohli pracovat v Googlu?, ale celkem běžné dilema, které se tenhle film rozhodl probádat. Jak je zřejmé už z ústřední trojice, varianta se dvěma muži a jednou ženou vychází lépe, poněvadž mezi dvěma muži vždycky existuje cosi jako velmi intimní přátelství. V takovém milostném trojúhelníku o dvou mužích a jedné ženě jsou tudíž zamilováni všichni do sebe navzájem, kdežto v případě dvou žen a jednoho muže máme o jeden zamilovaný pár méně, jelikož dvě ženy si vždycky nějakým způsobem půjdou po krku a jakákoliv harmonie mezi nimi je pouze vnějšková. Název filmu by nás neměl mást, protože láska je fakticky vzato podobná válce, mohli bychom říct dokonce kosmologii - je zde velký třesk, velký žár a postupné vzdalování a ochlazování, což znamená, že milující je na tom nějak podobně jako náš vesmír. ()

B!shop

Cekal jsem nejakou chlapskou variaci na Pan a pani Smithovi, ale to se nastesti nekona. Hlavni dvojka agentu si sice dela naschvaly, ale je to spis o tom, ze maj k dispozici super sledovaci zarizeni a jakmile neni zenska s necim spokojena, hned na dalsim rande udelaj presne to, co se ji musi libit. Takze je to sice s pribejvajicim casem lehce predvidatelny, ale zaroven docela zabavny, sem tam se urodi nejaka vtipna scena, herci jsou sympataci a akci McG natocit umi. Navic Reese je furt zatracene sexy. Celkove prijemne stravenejch 90 minut, ale videt to znovu uz nemusim. ()

Gilmour93

Kde je láska, threesome není řešením.. Úmyslně povrchní "akční komedie" s marnou snahou zaměnit hloupost za nadhled a normovanou MTV vizáží, co mi svým cheesy obsahem nedělá dobře na žaludek. Navíc, herecky bída. Hardy v podobných rolích není evidentně ve své kůži, o borovicové karamelce darmo mluvit a ta, co byla povozená na chobotu upírkem Bobem ve Vodce pro slony, překročila herecký zenit po Walk the Line. Nepopírám, že jsem se párkrát pousmál - úplně nejvíc však v závěru při pohledu na Tuckovu sličnou ex, neboť mi došlo, kdo ze souboje kamarádů-kolegů vyšel jako vítěz.. Dodatek: Maká li-se tímto způsobem v CIA, tak se nedivím, že chytali Usámu deset let. Jestli oni na něj nakonec nepřišli přes inzerát v pákistánské internetové seznamce… ()

Jara.Cimrman.jr

"Tohle je aktivní operace. Žádné cvičení hoši. Chci paraboly, infrakamery, satelity, všechno, co tu máte." Tak to znám. To bude utajení G4. To mě baví. Já k tomu vlastně mám jedinou výhradu. Lauren prostě není holka, kvůli který bych si přestal krýt záda s nejlepším kámošem, najímal si falešnou rodinu, vytapetoval si byt obrazy Gustava Klimta nebo umisťoval špionážní techniku do jejího bytu. Tuck a FDR to naštěstí viděli jinak a povýšili svádění na vysokej agentskej level. Já sice tuším, že tím nezpůsobili žádnej filmovej orgasmus teoretikům umění, ale mě pobavili skvěle. A zábavu, tak tu já ve filmech hledám především. ()

• Ve scéně, kdy FDR (Chris Pine) spí na gauči ve svém bytě po zasažení uspávací šipkou, v jednotlivých prostřizích mění pozice. (Rexar)
  • V scéne, keď Lauren (Reese Witherspoon) telefonuje Tuckovi (Tom Hardy), aby ho pozvala do reštaurácie, tak Tuck zatvorí svoj notebook, ale keď odchádza, je záber na celú kanceláriu a jeho notebook, ktorý je otvorený. (ČSFD)
  • Stejně jako ve filmu Star Trek (2009) zazní i v tomto filmu skladba „Sabotage“ od Beastie Boys. V obou filmech se objevili Chris Pine (FDR), přičemž se sérií Star Trek má zkušenost i Tom Hardy (Tuck). Ve 2. minutě filmu je FDR tázán, jaký byznys ho přivádí. Odpoví, že je kapitánem na hodně velké lodi. Je to opět narážka na Star Trek, kde hraje kapitána Kirka na lodi Enterprise. (Illuminare)

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

28.10.2010

Možná obojí. Christopher Nolan jej určitě chce vidět v jedné z klíčových rolí třetího batmanovského filmu, jehož název by měl znít The Dark Knight Rises. Prozatím se neví, o jakou roli půjde, ale… (viac)

Poldové jdou do nebe... a zpátky

Poldové jdou do nebe... a zpátky

17.08.2010

Akční fantasy R.I.P.D. (tedy něco jako „záhrobní policejní oddělení“) si vysnil McG (foto) a prosadil ji u studia Universal. Námět zní slibně: mladý policajt je zabit ve službě a odchází do nebe. Tam… (viac)