Seznamte se se Smithovými: dvěma osamělými lidmi, Johnem a Jane, kteří se vzdali svých životů i identity, jen aby je nadřízení dali dohromady, i když se vůbec neznají. Odteď ale musí fungovat jako pár – jak ve špionáži, tak i v manželství. (Prime Video)

Fr

„CO MYSLÍŠ, ŽE SE STANE, KDYŽ SELŽEME?“ … „V MANŽELSTVÍ?“… „PŘI MISI.“ … „NESELŽEME …“ Bacha! To nejlepší z celýho seriálu se odehraje hned v úvodu první epizody. Kdybych to byl býval věděl… Furt čekám, že jako si na ty dva zvyknu. Ty vole – tak bezchemický duo jsem snad doteď nepoznal! Což mě teda pěkně sere. Hlavně proto, že akce – teda jejich úkoly, jsou tady druhořadou záležitostí. Furt kecaj a pruděj mě jako prase. Vobčas se tady mihne někdo známější (asi jako abych nevěšel hlavu, že bude líp?), ale to je asi tak všechno, co mě upoutalo. Furt (ty dva) řešej svoje pocity a nálady… třeba celej jeden díl je u terapeuta. Skvělý co! No jak pro koho…Trapně bezemoční seriál! I když, jak tak koukám kolem sebe… /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Seriál je inspirovanej stejnojmennou sérií z roku 1996 a filmem (2005). 2.) K propagaci série byla použita řada „guerillových“ marketingových kousků. 3.) Thx za titule „Markéta Klobasová a Lucie Musílková“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

ZeroCZ1233

Do včerejšího dne jsem ani nevěděl, že se na novém pojetí Mr. & Mrs. Smith pracovalo, o to s větší chutí jsem se ještě po doporučení Martina Šrajera do seriálu pustil a s nadšením jsem ho dal na jeden zátah. Tento reboot z produkce Amazonu minimálně mně dal to, co jsem na filmu z roku 2005 miloval, kombinace špionážní akce a velmi křehkých vztahů v černohumorném kabátu se tu daří balancovat tak, jak řada filmů s podobným uchopením z posledních let tolik i přes snahu nezvládala. Možnosti vyprávění na pokračování to však ještě zesílily, jednotlivé mise jsou rozmanité a hravě napádité i přesto s jakou schematičností vlastně pracují, nikdy se však neopakují a neklesají na zábavnosti, jelikož vždy obsahují nějaký ozvláštňující prvek, díky němuž se zručně vyhnou unylé monotematičnosti. Funkčnost zmíněných atributů je ještě působivější, když si divák uvědomí, že jsou samy o sobě pouze ozvlaštněním dobře napsaného vztahového dramatu, který s každou epizodou své komediální zabarvení a důležitost náplně misí tlačí do pozadí, aby uvolnily místo emocím spojeným se vztahem ústřední dvojice, který současně dopomáhají rozvíjet. Představitelé manželů Smithových byli vybráni velmi dobře, chemie mezi Erskin a Gloverem tu je stejně hmatatelná jako u Pitta s Jolie, ne-li výrazněji a znatelně důvěryhodněji, protože se tvůrci pro jejich dobro zříkavají přestřelené béčkové epičnosti a prvoplánové erotické žhavosti o dvě dekády staršího filmu a drží svého Johna s Jane více při zemi, ať se tu bavíme o jejich schopnostech špionů/akčních hrdinů nebo vzájemné vztahové dynamice. Pokud jste si někdy kladli otázku, jak by vypadaly Scény z manželského života, kdyby hlavní pár netvořili ukecaní intelektuálové a emoční analfabeti, ale dva profesionální zabijáci, s tím, aby to nebylo debilní, ale plně funkční, tak přesně jako tento seriál. Mr. & Mrs. Smith je velmi příjemným a hodně povedeným překvapením, které už teď s čistým svědomím řadím mezi seriálové vrcholy tohoto roku, už jenom proto, s jakou suverénností autoři dokázali navázat a ještě povýšit dnes již legendární béčkovou blbinku z úsvitu milénia.  P.S. Otevřeně pohrdám všemi, kteří obsazení asiatky a černocha do hlavních rolí považují za plnění kvót a woke agitku, kvůli čemuž jako akt revolty dávají nízké hodnocení, běžte se svým rasismem do prdele, kam všichni bez výjimky patříte. (Pardon my French). ()

mcb

Výborná vztahová konverzační dramedie, která se záměrně vzdaluje od pojetí akčního špionážního seriálu (které je zde jen exotickým ozvláštněním) vstříc k charakterové studii. Zatímco nedávná Citadela šla cestou full-on hloupé žánrové zábavy, Mr. and Mrs. Smith na to jdou inteligentním způsobem eventové televize, epizodní strukturou vyprávění (každá výpravou nápaditá mise prozradí něco nového o vztahu ústřední dvojice) a vlastně se svým filmovým pojetím blíží nejvíce progresivním nekonvenčním půlhodinovým formátům jako Barry nebo Atlanta (Hiro Murai na režijní/producentské stoličce je více než znát) než klasické středněproudové Prime/Netflix produkci. Skvělá ústřední dvojice. ()

filmfanouch

Romantická akční komedie Mr. & Mrs. Smith je neodmyslitelně spjatá s Bradem Pittem a Angelinou Jolie, jde přeci jen o ten film, který dal bývalý nejhvězdnější pár Hollywoodu dohromady. Již v roce 2007 mohlo dojít na seriálovou verzi, pilot ovšem dohrál na to, že se chemie Martina Hendersona a Jordany Brewster nedokázala ani za mák přiblížit chemii mezi Pittem a Jolie. Na přímé pokračování též nedošlo a to i přes fakt, že Pitt a Jolie o něj svou dobu měli zájem, dnes je již pokračování z pochopitelných důvodů vyloučené. Na seriálové Mr. & Mrs. Smith ovšem přeci jen došlo téměř dvě dekády po původním filmu. Spolu s Francescou Sloane je za ní podepsaný talentovaný Donald Glover, který projekt původně vyvíjel s Phoebe Waller-Bridge, kreativní neshody ovšem vedly k jejímu odchodu a k tomu, že jí v roli paní Smithové nahradila Maya Erskine. Kráčet ve stopách Brada Pitta a Angeliny Jolie není jenom tak, bylo tudíž jasné, že na to vše musí Donald Glover přistoupit zcela jinak. A nezklamal.  Obě dvě hlavní herecké tváře už mají vlastní rodiny a bylo by tudíž nevhodné, aby se při natáčení mezi nimi vybudovala stejná chemie jako svého času mezi Pittem a Jolie, přesto se Gloverovi i Erskine daří vzájemnou chemii vybudovat. Seriáloví Pan a paní Smithovi jsou pořád špionážní záležitostí, nejdůležitější je ovšem ten fakt, že nejde jenom o špionážní podívanou, ale také o seriál, kde hlavní roli hrají především vztahy. Základnímu konceptu tudíž nechybí ambice, špionážní podívaná je totiž obohacena o nádech vztahového dramatu. Ze špionážního thrilleru se postupem času stává více a více vztahová terapie, rázem se seriálové Mr. & Mrs. Smith nejeví pouze jako laciná snaha o dojení slavné IP, ale jako odvážná snaha přijít skutečně s něčím svěžím a posouvání původního konceptu někam dál. Ústřední pár si postupně prochází pěti fázemi, přitom všem mu pořád jde o krk, výsledek tak dokáže zkombinovat akci, humor, násilí, ale především smutek, který k lásce přeci jen tak neodmyslitelně patří. Donald Glover už stojí za seriálovým hitem Atlanta s nezměrným sociálním přesahem, ne nadarmo se na Mr. & Mrs. Smith kromě Glovera podílí také několik dalších tvůrců stojících za Atlantou (kromě Gloverova bratra Stephena také Hiro Murai, kdy režisér prvních dvou dílů seriálu stojí za klipem k písni Glovera/Childishe Gambina s názvem This is America). Ústřední pár od počátku ví o tom, že je oba špioni, jednotlivé názvy epizod poté svadí k těm klasickým tématům vážného vztahu (první dovolená, otázka rodičovství, vztahová terapie....), kdy se první epizoda jmenuje První rande, druhá epizoda poté Druhé rande. Každá epizoda seriálu tak nese název stěžejního momentu vzájemného vztahu titulní dvojice. Seriál má štěstí na výrazné vedlejší obsazení (John Turturro, Ron Perlman, Paul Dano....), přesto jsou hlavní dvě hvězdy neustále Glover a Erskine, kdy především Erskine konečně dostává prostor pro to pořádně zazářit. Jde o dvojici, která musí předstírat vzájemnou přitažlivost, aby se následně ta přitažlivost skutečně začala zjevovat. Málokterý seriál za poslední dobu zvládá tak excelentně věrohodným způsobem mapovat rostoucí pouta a něco, co by se skutečně dalo označit jako láska. I díky faktu, že se seriál vyvíjí od prvního rande ke zdánlivému konci vztahu, působí narativně uceleně. Akce je sice jako šafránu, v průběhu se ovšem projeví, že tohle skutečně není seriál o akci, ale o něčem mnohem zajímavějším. A způsobem, který snadno může fungovat v případě, že osmou epizodou seriál skončí, i v případě, že se (vzhledem k úspěšné sledovanosti) dočká prodloužení pro další řadu. A nutno uznat, že po konci osmé epizody je vlastně snadné chtít víc. Především proto, že jde o seriál, který má do velké míry s původním filmem společné pouze jméno. A především 4., 6., 7. a 8. epizoda dokazují, že jde o sofistikovaný seriál, který se nebojí přiznat, že jde bez problému skloubit akci, romanci a komedii, aby to vše dohromady adekvátně fungovalo. Seriáloví Mr. & Mrs. Smith se toho nebojí, Donald Glover poté jednoduše nezklamal. Ze zdánlivého dojení populární akční komedie se (,,nečekaně´´) vyklubal sofistikovaný seriál, který více nežli špionážní podívanou je vztahovou studií a díky realistickým základům dokáže v divácích snadno probudit emoce. I když 8. epizoda zdánlivě ukončuje seriál tak, aby nemusela vzniknout další nutná série, zrovna v tomto případě by dost možná byla škoda končit v nejlepším. I proto, že vztah mezi mužem a ženou je tak komplexní, že toho seriál ještě může v tomto moři pokrýt spousty.... () (menej) (viac)

Lenka.Vilka

S1:  Tenhle seriál asi dost lidí nakrne. Ale ne protože je špatný, ale protože nejspíš blbě pochopili, co se bude na jejich obrazovkách odehrávat. Protože tohle má pro mě všechno. No, jo, a možná ještě trochu víc, podle čeho poznám dobrej seriál. Jestli si ho chcete užít i vy, tak zapomeňte na film z roku 2005. Ten já, jen tak mezi řečí, nepovažuju za něco, co je mojí modlou. Což není narážka na ty, kteří seriál budou automaticky nesnášet právě kvůli tomu, že tohle je jenom "hloupej remake klasiky, kde se má udělat radost kvótama menšinám". Přeci jen, on ten Brad s Angelinou taky nehráli v originálním filmu. Ale jsme v roce 2024, mít určité názory je v sociálních bublinách asi cool. Ale my ostatní jsme dostali seriál, kterej je prostě zábava. Je hodně o postavách a jejich vzájemném vztahu v rámci téhle nové situace. Právě proto jsem nevnímala tu chladnou odtažitost prvních dvou dílů jako něco špatného, protože dávala smysl, na pozadí nějaké práce, kde se dva lidi poznávají, jenom bylo třeba si zvyknout. Třeba hned kino v prvním díle, kde je hezky ukázáno, jak je snadný se v téhle situaci ztratit, když si na pět minut dovolíte "být normální", ale pořád je tady práce a pořád je tam ta nejistota, zda to na druhou stranu není všechno lež. Ale to je tak v každém vztahu, ne? Shrnula bych to tedy: Tak trochu když indie konverzačka potká špioninu. Zároveň je tady ale skvělý humor. Místy trochu ujetě podaný, ale zároveň strašně komorní. Hudba funguje dokonale a celý to vypadá strašně hezky. Teda skoro až civilně. Ne jako kdyby to bylo tak dlouho leštěné, až z toho pohledu oslepnu. A hlavní dvojka je spolu prostě skvělá. A to neříkám jenom proto, že jsem si zapomněla vzít svoje prášky na hlavu :O Chápu, pokud jde o kousky z podobného ranku, tak u Prime si člověk může být jistý, že "chlapácká akce" je vždycky na dobré úrovni. Jenže tady to funguje super i bez toho, aby každých pět minut někdo umřel, všechno všude vybuchovalo nebo byli postavy skoro jako nesmrtelné.    S2: jestli nebude, tak někdo dostane přes tlamu! ()