Max a Jay jsou nejlepší přátelé, ale jsou tak rozdílní jako oheň a voda. Max je sportovní typ, který má pocit, že mu žádná neodolá. Jay ještě stále prožívá rozchod se svou přítelkyní a přemýšlí o své nové knize. Je celkem pohlcený svou novou prací, vůbec nemyslí na žádnou romanci a proto, když se krásná Samantha stane editorkou jeho knihy, Jay jí automaticky přiřadí k Maxovi. Max a Samantha se do sebe bláznivě zamilují a zasnoubí se. Vše se však zkomplikuje, když Max začne přemýšlet o tom, zda manželství a monogamie je opravdu to, co chce. Požádá proto Jaye, aby začal flirtovat s jeho snoubenkou, aby si tak otestoval její věrnost. Jay však postupně zjišťuje, že se do Samanthy taky zamiloval a vše se začne měnit - Jay přistihne Maxa jak podvádí Samanthu, Max zjistí, že Jay se do Samanthy zamiloval a Samantha sa dozví o zkoušce věrnosti... (oficiálny text distribútora)

Bilky

Napriek svojej nenápadnosti, a typickým neduhom tohto žánru, snímok nevrství jedno klišé za druhým a čo oceňujem najviac, že dialógy sú uveriteľné. Jasné, že sú poplatné štýlu romantickej komédie, ale netrhajú uši a nesnažia sa byť ftipné za každú cenu. Veľmi civilne zahrala M.AVITAL okolo ktorej sa vlastné točí celý film. SCHWIMMER jasne dominoval jeho situačná komika je to najlepšie na tomto filme. Naproti tomu LEE bol vrámci svojej postavy skutočne nevýrazný a poľutovaniahodný dobráčisko. Samozrejme záver ako vždy, ani teraz sa prekvapko neudeje a sentimentálne dušičky si prídu na svoje :) Rovnako výxovní a vzdelávací pracovníci budú jasať, kedže morálne posolstvo pred záverečnými titulkami je jasnejšie ako prehra Chicago Bulls ;) Vzhľadom na tento žáner film zrejme nadhodnocujem, ale naozaj si myslím že film má svoje čaro a nedeľňajší obed vám neskazí...dobrú xuť! ()

SHI-SHA

Náhodou poměrně příjemná komedie. Jason Lee a David Schwimmer jsou skvělá dvojka. Nevýhodu vidím maximálně v trochu natáhlé stopáži (zde je sice 93 minut, ale moje verze měla 115) a nesmyslném českém překladu. Ten si myslím naštval poměrně dost fanoušků stejnojmenného seriálu, se kterým má společného pouze jednoho herce. ()

MilesTeg

Kvůli Mili Avital všeobecně a scéně v kuchyni se všemi třemi hlavními protagonisty a filmovou sestrou Judy Greer tři hvězdy, jinak mě to někdy neskutečně štvalo. Jediné normální postavy byly ženské, mužské byly všechny na vraždu. Takové chování by měl každý chlap opustit na konci puberty, jak Maxův tak i Jayův typ :-) ()

• David Schwimmer odmítl roli agenta J (Will Smith) ve filmu Muži v černém (1997) ve prospěch úlohy v tomto snímku, protože v něm hrálo spoustu jeho bývalých spolužáků z univerzity. Zisk filmu Muži v černém (1997) byl 250 milionů amerických dolarů, zatímco film Přátelé vydělal poměrně skromné 4 miliony. (Čiban)