Neznámy muž prenikne na palubu britského vojenského lietadla, zneškodní posádku a pristane s ním na mori. Podarí sa mu získať 2 atómové bomby pre muža, ktorý ich využije na vydieranie Veľkej Británie. Požaduje 100 miliónov libier v diamantoch. Bondovi neostáva nič iné, len prerušiť svoje liečenie a nájsť ukradnuté zbrane pod morskou hladinou. (STV)

BardDeLune

Nebude to má nejoblíbenější Bondovska s Connerym ani přes opravdu na dobu působivou podmořskou"bitvu" i jiné záběry, kde si režisér vyhrál. Příběhem mi potom přišla trochu moc zdlouhavá mezi akčním začátkem a napínavým koncem. ()

subic

První bondovský potápěčský díl. Demonstrace tehdejšího rozvoje a pokroku potápěčské techniky a vybavení, strhne se tu ke konci také jedna z největších filmových potápěčských bitev. Na začátku se 007 proletí s tryskami na zádech. Taky válečná letecká technika pokročila mílovými kroky. Britský bombbardér Vulcan si zahrál víceméně hlavní roli, protože se tu celou dobu hledá, resp. 2 jaderné hlavice, co byly na jeho palubě. Nejen Američané a Rusové uměli v době té tzv. studené války udělat naprosto skvostné a ikonické vojenské letouny, protože právě z něj pak čerpali konstruktéři legendárního Concordu. Pro mě asi nejlepší bondovka se Seanem Connerym. Pomáhá tomu i charismatický padouch Ital Adolfo Celi, ve Spectre č. 2 Emilio Largo, který se sám také potápí. Tentokrát i Q v akci a v modré havajské košili. ()

makakus

Bohužel s odstupem doby místy téměř nekoukatelné. Především příšerně dlouhá a zmatená závěrečná podmořská bitka, která o exekuční pravidla snímání a střihu akčních scén ani nezavadila. A to přesto, že v tehdejší době už se dělaly řemeslně skvělé dramatické filmy. I když samozřejmě - Connery se snaží seč může a charisma mu s léty jen roste. Oproti předchozím dílům po všech stránkách velký krok zpátky - žádná pořádná bondgirl, žádné super destinace, žádné vychytávky od Q... Ale hlavně zamrzí celá řada nelogičností a řemeslných chyb - jakoby se to celé točilo v nějakém časovém presu a stresu, a nebyl čas se s tím aspoň trochu pomazlit. ()

ostravak30

I u čtvrté bondovky v řadě zůstanu na stejném hodnocení. A to i přesto, že tohle je ze těch čtyř první, která mi přišla nejvíc podobná těm současným. Konečně vidíme více akce i napětí. Stejně jako v těch předchozích musím říct, že zde byly hluchá místa a trocha nudy, ale rozhodně číslo čtyři mi přišla zatím nejlepší. I pro skvělou podmořskou bitvu. Ty předchozí podmořské záběry jsou příliš zdlouhavé, místy nepřehledné. Ale ta závěrečná podmořská bitka byla docela oživením. Zvláště, když dneska se podobných bitek v hlubině ve filmech jen tak nedočkáte.Tak jsem zvědav na další díl. ()

PlayEasy

Ačkoliv byla laťka nastavená hodně vysoko, pokračování Goldfingera, i přes svou výrazně delší stopáž, veškerý tlak ustálo. Líbí se nám stylizace do vodního prostředí, exotické Bahamy (není divu, že tam Connery zakotvil i ve skutečnosti), sem tam nějaký ten žralůček a především oslnivá krása bohyně Claudine Auger! 80% ()

Eraser

Bond číslo 4 a v mém osobním žebříčku pátá pozice. Je téměř neuvěřitelné, že i když se v té době točily bondovky jak na běžícím páse (každý rok jeden film), tak byla jejich kvalita neuvěřitelně vyrovnaná. ()

OJan

Tento film využívá nové techniky: natáčení pod vodou. A bohužel i přes krásně natočenou podvodní scénu, je to občas takové plané. |75%| ()

Pete

Connery #4 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Emilio Largo, agent SPECTRE č.2, podvodník s páskou přes oko, majitel luxusní jachty, bazénu se žraloky, obrovského domu na Bahamách a ega. Kvůli výkupnému od NATO ukradl dvě jaderné hlavice, schoval je pod mořem, a myslel si asi, že Bond neumí plavat. Když 007 pořádně rozjel akci Kulový blesk, ta jachta Disco Volante s miniponorkama a oddělitelnou přídí nakonec byla Largovi prd platná. Dostal harpunou do zad od své "chráněnky" Domino. ()

Tominni

Čtvrtý díl Agenta 007 s charismatickým Seanem Connerym, tentokrát bojujícím proti Emiliovi Largovi v jeho residenci. Řada povedených podmořských akčních scén, proplouvání mezi žraloky, na druhou stranu - zase nic tak převratného se neděje, takovou poctivá průměrná bondovka. ()

Danulinda

Podle mého názoru doposud nesilnější díl ve srovnání s předchozími třemi. Kromě jako vždy bezchybného námětu pana Fleminga se nyní vyznamenali i scénáristé, kteří pro tentokrát svým dokonalým zpracováním udělali z Jamese Bonda toho pravého hrdinu, jak má být a přitom zůstalo vše v mezích reality. Nechyběl dostatek akčních scén, hezkých děvčat a pan Connery nám konečně předvedl (zejména ve srovnáni s Goldfingerem), že i James Bond se umí opravdu prát. ()

x_ander

Jedna z těch tuctovějších bondovek. Nevyrazný záporák je docela slabina a těch několik bond-girls se mi docela pletlo. Ale stále je tu neselhávající Connery. ()