Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

Renfield

Stále v čistě špionážních vodách, ale s velkým posunem vpřed a to ve všech směrech. Základem všeho je vzhledem k bondovské klasice podstatně zajímavější scénář a taktéž podstatně zajímavější Bond. Sean Connery se po Dr. No v roli našel a více prostoru tu má i jeho "hlavní" protivník Grant, do jehož role Robert Shaw sedne. Navíc jeho vizáž... že by Daniel Craig už v této bondovce? Dobře, možná lehce šmrncnutý Dolphem Lundgrenem, ale i tak! To se potom na akční scény dívá úplně jinak, vůbec když i ty (nebo především ty), zažily co se kvality týče, opravdu velký posun. Také proto by se teď hodilo nastoupit do vlaku, ale ještě s tím počkám, musím zmínit scénu v cikánském táboře. Možná je fakt, že působí tak nějak navíc, přesto nabízí řekněme odlehčení, alespoň co se humoru týče a především skutečný divoký východ, parádní westernový závěr. Nakonec právě i ten humor, tedy především Bondovi hlášky, jsou v tomto filmu řekněme stylovější, lépe padnou. Ovšem nejsou to jen hlášky, jsou tu i hračky, vychytávky, které přijdou vhod a potěší. Takže do vlaku, kde samozřejmě bude čas i na ně. Celá tato pasáž je výborně natočena, co se napětí týče, skutečná ozdoba filmu, s vrcholem v podobě střetnutí Bonda s Grantem! V kupé se toho příliš vymýšlet nedá, přesto mě kamera při souboji zaujala, na jeho nezestárnutí má rozhodně svůj velký podíl. A Bond girl? Ursula to sice není, přesto Daniela Bianchi sedla velmi. 85% ()

Marius_ss

Dr. No bol prvý, no ešte to nebolo ono. Až druhou časťou to na mna Bond poriadne rozbalil. Prepracovanejsie, zaujímavejšie, napínavejšie ako prvý diel. A Robert Shaw ako neľútostný zabijak bol perfektný. ()

Yoss

Perfektný,  dokonalý Bond. Takto si predstavujem atmosféru pravých bondoviek s mojím najobľúbenejším agentom Seanom Connerym. Britským gentlemanom, ktorý má všetko,  čo  má  mať agent - presvedčivosť, šarm, zmysel pre humor. A From Russia with Love je ústredný song, ktorý patrí k najoriginálnejším. ()

bobstock

Z nečekaného úspěchu prvního dílu tu máme další bondovku, tentokrát obloukem kolem SSSR ke zločinecké organizaci Spectre. Filmaři spolu s Connerym se přímo do tehdejšího Sovětského svazu nepodívali, ale zato mohli alespoň navštívit jihovýchodní cíp Evropy, když vemem v potaz i Turecko. Od prvního dílu přibylo výpravné akce, změny prostředí, bitka ve skutečném Orient Expressu a agent 007 už vypadal, že svoji práci bere vážněji i přes další nabídku sexy děvčat. 60% ()

Brejlil

Série se posunula a úspěšně se rozjíždí. Bond si skoro ošklivě naletí, ale vyvázne. Hlavní piklenec je z Československa, baba s kudlou v botě je obzvlášť hnusná a ruská agentka je rozkošná.. Jen ty rádoby exotické "gypsy" tance a bitku na nože mohli tvůrci vynechat. ()

maty39

Bondovská série nabrala tímto dílem na obrátkách. Svižný začátek v Istambulu, klasický závěr ve vlaku, spousta slušné akce a hlavně spousta výborně napsaných postav. Nevím kdo je lepší James Bond a Kerim Bey na jedné straně nebo ruka hlacící bílou kočku, Klebbová a Grant na straně druhé. Klasická bondovka ()

bolan

2. ISTANBUL - Buď jste Bondofil, nebo ne. Netřeba obsáhlejší rozepisování. Zajímavostí je, že všechny BondGirls v tomto díle naprosto válcuje bába Klebbová. ()

ypres.bass

pomiňme fakt že zhruba 50% filmu je naprosto uspávající nuda, ale toto je naštěstí sendvičováno se záživnými momenty, takže jsem u toho usnul jenom 2x ()

Viper

Ve druhém díle serie, už je Bond přecejenom poněkud Bondovatější než v předchozím Dr.No. Máme tu první technické vychytávky od Q a nechybí ani perfektní rusko-italská Bond girl. Myslím, že právě Srdečné pozdravy z Ruska spolu s Goldfingerem vytvořily z řadového akčňáku kultovní legendu. Pro dnešního diváka sice může působit druhá bondovka poněkud naivně a vláčně, přesto se vzhledem k roku výroby 1963 jedná o nadčasový film, který pomáhal pomáhal pokládat základy akčních filmů dnešního střihu. Navíc z cestovatelského hlediska je velmi zajímavé podívat se jak vypadal Istanbul před 50 lety. ()

sirien

Klasická bondovka, která se od ostatních trochu odlišuje tím, že celá popisuje poměrně smysluplně "realistickou" špionážní misi ("přeběhlík nabízí něco co chceme, jdi, shrábni co chceme i s přeběhlíkem a dostaň to domů"), samozřejmě s nadsázkou danou záporáckou zločineckou skupinou Spectre s archetypálním bílou kočku hladícím šéfem. Technicky by to asi mělo být tak za 4*, ale když se dívám na ty současné bondovky, tak tu hvězdičku navíc přihodim... ()

Bozvav

Jedna z nejlepších Bondovek vůbec. Velký podíl na tom měl mimo jiné i Pedro Armendáriz jako turecký špion. Film plný skvělé akce, přestřelek, krásných žen, vychytávek a dobré hudby. Krásné lokace, zejména Benátky. Za mne 100%. ()

vito_corle

Srdečné pozdravy z Ruska-druhá Bondovka, ve které se vrací Connery a je ještě lepší než v prvním příběhu o 007. Nechybí akce, ale i pár vtipných scén – třeba klasika v cikánském táboře. Skvělé přestřelky, skvělí záporáci, kteří opět mají za úkol škodit, honičky na padouchy opět zvládá 007 v perfektně nažehleném obleku. A konečně ikonický padouch všech filmů o Bondovi - šéf organizace Spectre Blofeld drbající bílého kocoura. Strhující je bitka ve vlaku, ke které se o pár desítek let vrátil i drsnější Bond. Connery se zkrátka umí bít! Nechybí samozřejmě vynálezy pana Q – které po letech vyvolávají úsměvy, ale co by byl Bond bez vybuchujícího kufříku. A samozřejmě pro mě důležitá Bondova dívka, která se v tomhle díle fakt povedla. Shrnuto 5 hvězd. ()

tomashrabek

2. bondovka. Bez debaty prepracovanejší scenár než Dr. No, tentokrát už s reálnou špiónskou zápletkou. Trochu na škodu je, že po celý čas vidíme všetkým do kariet a žiadne divácke prekvapenia sa nekonajú, ale aspoň tak vyniknú exotické kulisy a ďalšia várka bondovských prvkov, ktoré sa stali legendárnymi (v popredí s Q). Skôr než jedna z najlepších bondoviek mi to príde ako dobrý príklad toho, ako tieto filmy starnú, čo je len dôsledkom toho, ako odrážajú zeitgeist a aktuálnu politickú situáciu. Scény s Cigánkami či násilím k ženám vyvolávajú strašný cringe, ale zároveň sú skvelým študijným materiálom pre skúmanie toho, kam sme sa za tých 50 rokov ako spoločnosť posunuli. I napriek unavenému Connerymu nadpriemer, kde Bond prešuká mladú komunistku až k tomu, že začne milovať kapitalizmus. ()

pipapa odpad!

Další slátanina o britském pohádkovém supermanovi, opět v podání odpudivého seladona s vyždímaným ksichtem a odporně chlupatýma nohama,FUJ, musím se smát, jak se tu všichni nad tímhle chcípáčkem rozplývají=krásný, charismatický, ale jedině tak pro slepice. Průměrný herec, zde 33-letý a vypadající jako vyžilý 50-ník! ...Žádný zajímavý  dobový dyzajn či luxusní původní lokality-dvě věci, které, jako jediné, drží řadu těchto agent-pohádek jakžtakž nad vodou. Zato se můžeme prokousávat šedivým otřepaným a upovídaným dějem s několika směšnými a omšelými ekšn. Never more, děkuji very mač! ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)