Shut In

• Veľká Británia Shut In

Matka s dvoma deťmi zostáva po príchode svojho násilníckeho manžela, ktorý je závislý na drogách, uzatvorená v špajzi, z ktorej sa nedokáže dostať von. Napriek bezradnej situácii je ale odhodlaná ochrániť svojich potomkov za každú cenu. (Marceloo)

darkrobyk

Nejdřív v rakvi, pak v telefonní budce, záchranné kapsli a nakonec ve spižírně. Popravdě Jessica je blbka a jeden se až diví, jak jí nakonec věci začnou vycházet. Možný spoiler: Fakt se nepřesvědčí, že je ten chlap mrtvý? I když mezi námi, dělat mrtvého při vytloukání šroubováku z ruky by asi nikdo nezvládl. Trochu mi vadila přehnaná symbolika okolo Bible a Krista. Tedy ty probodnuté dlaně měly opravdu symbolizovat stigmata? Doufám, že ne, páč na to Jess rozhodně svatá nebyla. Napětí místy nechybělo, avšak mrazivá atmosféra se nedostávala. Poslední záběry sice smrděly kýčem, ale mne potěšily. Slabý průměr na jedno podívání, když není nic lepšího po ruce. 2,5* ()

EvilPhoEniX

Šikovný malý hororový Thriller od režiséra Disturbie. Shut In je překvapivě solidní napínák, který očividně stál malý peníz, ale funguje dobře i jako Survival i jako Thriller a docela mě párkrát překvapil. Film se odehrává na baráku, kde je matka s 2 malými dětmi, která se omylem uzavře v jejich spižírně a nemůže se dostat ven. Docela děsivá situace jak pro samotnou hlavní hrdinku, tak i pro dvě malé děti za dveřmi, kde se prakticky může stát cokoliv. Do toho se tam poflakuje její bývalý, který je závislý na drogách se svým kamarádem, který je znám zneužíváním dětí a o problém je hned vystaráno. Rainey Qualley je sympatická i odvážná a na to, že se 80% filmu odehrává ve spíži, tak se tu stane překvapivě dost vypjatých situací ( scéna s rukou pod dveřma rozhodně vede). Samozřejmě by se zde dalo najít pár nelogických situací a film samo o sobě nemá větší ambice přinést něco víc než jen napínavou žánrovku, ale pokud Vám to nevadí, tak Shut In spolehlivě v nudný večer dokáže zabavit. Příběh 2/5. Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 3/5, Herci 3/5. 6/10. ()

Marceloo

Matka s dvoma deťmi zostáva po príchode svojho násilníckeho manžela, ktorý je závislý na drogách, uzatvorená v špajzi, z ktorej sa nedokáže dostať von. Napriek bezradnej situácii je ale odhodlaná ochrániť svojich potomkov za každú cenu. - “We entered the entertainment space in order to deliver a message to Hollywood: You no longer have a monopoly,” Shapiro said. Aj keď Shut In Hollywood žiadnym spôsobom nezasiahne, som nesmierne rád, že niečo takéto vzniklo. A ten monopol Hollywoodu sa vďaka woke kultúre pomaly ale isto rozpadá. Joe Rogan, Elon Musk, The Daily Wire, UFC, NELK, The Babylon Bee a mnoho ďalších ''krajne pravicových'' osobností a spoločností s virálnym dosahom začalo konečne spolupracovať a ukazovať, že v jednote je sila, len treba posunúť bokom všetky nezhody. Shut In je vystavaný hlavne na hereckom výkone Rainey Qualley, ktorá odtiahla celý film sama a velmi sa jej darilo. Velmi príjemné je aj celkové vyznenie filmu, hlavne záver, ktorý mi ako pravému sedliakovi vyčaril úsmev na tvári. Pevne verím, že budú aj ďalšie projekty od The Daily Wire aspoň na takejto úrovni, to by ale myslím Dallas Sonnier mal zabezpečiť, keďže je podpísaný pod tie najväčšie indie pecky posledných rokov, a to nie len z hororového žánru. ()

*CARNIFEX*

Úprimne povedané, čakal som to ďaleko horšie. Hovorím si, taký námet asi príliš nebude mať čo ponúknuť, ale celkom milo ma prekvapilo, čo všetko sa z neho vykľulo. "A přitom taková blbost, že jo?" :) ()

DJ_bart

Ne, nebudu řešit že za produkcí stojí konzervy z žurnalistický žumpy Daily Wire. Tenhle film není nic jinýho než scenáristickej brak o tom, kterak je ženská zavřená ve špajzu. Nulová invence, nulový napětí, nulová odlišnost oproti Hollywoodu, vůči němuž se debílci z Daily Wire tak vymezují...... ()

pornogrind

Moc jsem si od Shut In nesliboval ale nakonec to nebylo vůbec špatný. Na to, že se většina stopáže odehrávala ve špajzu tak měl film celkem svižnej spád a nechybí ani napětí. Většinu filmu táhla Rainey Qualley a myslím, že si s tím neporadila vůbec špatně. Samozřejmě i zde se najde pár chyb a nelogičností ale na výsledný hodnocení to nemá až tak zásadní vliv. Zkrátka jde o standartní tří hvězdičkovou podívanou, která si myslím vyloženě neurazí. PS 1: Tu náboženskou symboliku bych klidně z filmu vypustil. PS 2: Když jsem se vlastně díval co, že ten D.J. Caruso natočil kromě filmu Disturbia tak jsem ke svýmu překvapení zjistil, že režíroval jeden z mých nejoblíbenějších (nehororových) filmů, kterým je Salton Sea. ()

kingik

Nikdy nezavírej ženu do spižírny. Sic tě stihne nemilý trest. Rainey Qualley je talentovaná mladá dáma, však má jistě nemálo uměleckých genů po své hvězdné matce Andie MacDowell, která má proti sobě dva mužské protivníky - Jakea Horowitze a Vincenta Gallo. První je násilník a narkoman, který je iniciátorem inkriminovaného zabarikádování ve spíži, druhý má pověst devianta. Vincent Gallo se vrátil v pravý čas, je to mimořádně skvělý herec a vzájemná konfrontace s Qualley je jednou z nejsilnějších pasáží filmu, který je thrillerem s hororovými prvky. Mladá žena v minulosti bojovala se závislostí na drogách, nyní má v péči dvě malé děti, vlastní odlehlý dům i osvědčený recept na jablečnou marmeládu. D.J. Caruso umí natočit film, co má spád, invenční i originální rozměr. A ten film nemusí mít zrovna horentní rozpočet, což je tento případ. Na kontě má úctyhodnou řádku režijních výtvorů rozličných kvalit. Tenhle se podstatně vymyká jeho tvorbě. Dům prakticky po devadesát minut, co film trvá,  neopustíme, žena hledá způsob, jak se dostat ven z pasti, přičemž dění za zatarasenými dveřmi režisér neukazuje. A výsledkem toho jsou právě silné scény a momenty. Holčička, věk bych odhadoval tak na pět let, která je oproti svému mladšímu batolícímu se bráškovi schopná ohlásit nenadálou návštěvu v domě, se přes dveře občasně dorozumívá se svojí zavřenou maminkou, ta jí načež dává instrukce a pověřuje ji nejrůznějšími úkoly, jak se vzhledem k jejímu nízkému věku chovat v dané krizové situaci. Tušíte správně, nevítaný návštěvník s deviací neboli Vincent Gallo představuje velkou hrozbu pro nezletilou drobotinu. Jistě, do napjaté hry, jak se dostat úspěšně na svobodu, by mohl vstoupit kupříkladu mobilní telefon, ovšem tvůrci raději možnosti úniku seškrtali na minimum v rámci dramatizace. A přece jen svitne naděje ---pozor SPOILER --- žena ze zajetí marmelád přece jen unikne ještě daleko před naběhnutím závěrečných titulek  ---- konec SPOILERU. A pak se samozřejmě budou vyřizovat účty. Rainey Qualley je příslibem na herecké scéně. A zajímavých snímků, potažmo "hermetických" thrillerů, není nikdy dost. 10/10 ()

Omnibus

"Čistá jsem a čistá budu... fakáč dělám na pobudu!" Brano zavírá samo aneb odvykačka v odmašťovně přináší nejen nový život, prý stejně blbý a zoufale prázdný jako kdysi, před prvním šlehnutím (říkal pedofil Sammy), ale i blbé vedlejší účinky, chronický zádveřismus, čili smůlu být vždy na té špatné straně dveří. Kvízová otázka za deset sjetých bludišťáků: Do kolika dveří celkem se Jess i ostatní dobývali? Bohužel, já jí moc nefandil. Klasická prokrastinátorka (místo dlabání četba Bible), odulé rty a nepřítomné pohledy fetky. Jestli takto vypadá čistá máma, tak já jsem perníkový táta. Zaujal „homemade pedogril“, recept na pečenou prasečí tlapičku i přesdveřní výchova dcery k samostatnosti. Vadil mi flegmatismus v prekérní situaci. Zaúkolovala dcerku a měla hotovo. Posedávala, polehávala, popř. si pletla špajz s komunitním kolečkem v léčebně: "Jako matka jsem zklamala." Jen občas, aby se neřeklo, zob a ťuk do podlahy. Btw, fakt blbé místo, to jí poradil kdo?! Zaplaťpánbů za nalezený recept na marmeládu, protože jako horník by se neuživila. A jako datel už vůbec ne! ()

Marze

Pripomina to podruhe vylouhovany sacek caje film od Davida Finchera z roku 2002 Ukryt. Tento film k zanru nic noveho nepridal a je dost hloupy. Diky umyslne syrovemu vykonu Galla pusobi film nezamyslene amatersky. ()

SOLOM.

Dřív než jsem se pustil do tohoto filmu, jsem si o něm zjistil pár informací, takže jsem tak nějak tušil, do čeho půjdu. Jelikož šlo minimalistický kousek odehrávající se na malém prostoru s minimem herců, nečekal jsem zázraky. Caruso ale vyloženě nezklamal a film jako celek se mi docela líbil. Mix thrilleru a drama lehce koketující i s hororovým žánrem se první polovinu pozvolna rozjížděl, ale vyloženě nenudil. Letmé seznámení s hlavní hrdinkou, jejími dětmi, drogově závislým ex-přítelem a jeho kamarádem pedofilem a šlo se na věc. Atmosféra začala houstnout především díky bezmoci matky a tím, co se odehrávalo za dveřmi.    Divák si musel vystačit hlavně s vedenými dialogy, emocemi a náznaky hrozícího nebezpečí. Míra násilí tu moc velká nebyla, ale takový šroubovák zabodnutý v ruce, nebo podpálená ruka taky vystačili k tomu, abyste hlavní hrdince začali fandit. Pár zvratů by se tu našlo, no do jaké míry byli povedené – to musí posoudit každý zvlášť. V závěru tohoto příběhu se lehce přitvrdilo, což jsem samozřejmě kvitoval s povděkem.    Rainey Qualley sice kvalit své matky herečky Andie MacDowell nedosahuje, ale za svůj výkon se určitě stydět nemusela. Sice mi zrovna dvakrát sympatická nebyla, ale roli zoufalé matky zvládla slušně a mě asi nejvíc mrzelo, že tu Vincent Gallo nedostal o něco více prostoru. Protože právě na něj jsem se těšil nejvíc. 50% ()

JASON_X

Příběh o ženské zabouchnuté ve špajzu sice neoplývá výjimečnou nápaditostí, ale nudný taky rozhodně není, možná jen místy trochu rozvláčný. Několik okamžiků se mi docela dost líbilo, nejvíc samozřejmě sólo pro ruku, šroubovák a cihlu. Rád jsem po čase viděl zběsilce Galla a buchta v hlavní roli mi sice nebyla zrovna dvakrát sympatická, ale na rozdíl od svého nevýrazného filmového manžela aspoň nepostrádala jisté charisma. Škoda jen trapného poblijózního happyendu, který celý film rázem vrhnul do rozbředlého středoproudového bahna. ()

Morholt

Film nabídl srdceryvný moment s dětmi, celá pasáž s rukou pode dveřmi byla vynikající a konečně sympatická mi byla i hlavní hrdinka. Je fakt, že  se to díky neúměrné stopáži občas dost táhlo a jak píše LindaVa, zkrácení stopáže o polovinu by prospělo. ale i tak je to za málo peněz docela dost muziky. Příjemná jednohubka. 60% ()

Astaroth12

Videl som niekoľko filmov s týmto názvom, ale tento je rozhodne najslabší. Problém je hlavne v scenári, ktorý z hlavnej ženskej postavy spravil ťažkú kravu, ktorá sa nevie postarať ani o seba a tobôž nie o deti.  Ten problém hlavnej postavy bol neskutočne nafúknutý a dal by sa riešiť jednoduchšie, ale to by film mal asi o 30 minút menej. Cele to chovanie skvelej ,,Matky " bolo riadne iritujúce a tie nahodičky na zdramatizovanie filmu boli až trápne. Takže lacný nápad, hlúpy scenár a skoro žiadna vypätejšia scéna robia z tohto filmu len jednoduchú ničím výnimočnú jedno hubku, nanajvýš na jedno pozretie. Slabučké 2*. ()

grogodil

Lowcostový Panic Room z babkinej špajzky, ktorý samozrejme obsahuje všetky možné aj nemožné zhody náhod, ktoré sa musia udiať, aby ste nejak stopáž filmu, odohrávajúceho sa zväčša na ploche cca troch metrov štvorcových, natiahli aspoň na tých 80 minút. A osobne mám pre tento typ trillerov trošičku guilty pleasure slabosť, takže aj keď si to ten film asi nezaslúži, tak mu prihodím tretiu hviezdu. Ale nedávné 4x4 ma bavilo viac. ()

Miseet

Tento snímek na mě fungoval hrozně dramaticky. Ze začátku jsem si říkala, že nic moc, že nápad je vcelku nudný a film mi nemá co nového nabídnout. Ale pak jsem se z čista jasna nechala vcucnout do děje, a musím říct, že psycho atmosféra celého snímku vydržela po celou dobu. To mi bylo velice sympatické. ()

bourec

DJ Caruso padnul asi taky na hlavu. Nezáživná, pomalá filmařina bez invence. Vlastně kromě sympatický maminky a její roztomilý dcery je ten film zcela o hovně.20%. ()

oveckaoa

Předně o horor to nezavadilo je to spíše thriller. Ženská s 2 děckama  se omylem zavře ve sklepě přijde její bývalý a vysvobodí ji  ona se s ním , ale pohádá tak se on nasere a zavře ji tam zpátky.    Je to minimalistické hraje tam tak 5 herců , ale dívat se na to dá. 60 procent ()

borec999

Netuším, ako sa k podobnej jednoduchej látke dostal režisér typu D.J. Caruso ale budiž. Inak nie je to zlé. Ženskej sa pri upratovaní špajze zabuchnú staré dvere a zostáva vnútri vymknutá, čo je samozrejme problém ak máte v dome 6 ročnú dcéru a nemluvňa, ktoré potrebuje jesť, piť a meniť plienky. A do toho každú chvíľu môže prísť do domu váš drogovo závislý exmanžel spolu s kamarátom pedofilom... Shut in je typický komorný triler nakrútený v jednom dome s pár hercami. Vždy keď sa niečo môže posrať tak sa to poserie, film je občas napínavý a občas zas mierne zdĺhavý, resp. nudný. Hlavnej hrdinke Rainey Qualley sa dá fandiť, z hľadiska logiky správania postáv film nie je úplna katastrofa, no a koniec? Ten odhadne asi každý už pri čítaní môjho komentáru, nieto ešte pri sledovaní filmu. Suma sumárum je Shut in po technickej stránke obstojne natočený a na jedno pozretie by nemal uraziť. Priemer 3* 55% ()