Na ulici v typickej štvrti Buenos Aires je zaparkované luxusné SUV so špeciálnym bezpečnostným systémom. Vláme sa do neho zlodej Ciro (Peter Lanzani), ktorý chce ukradnúť všetko, čo mu príde pod ruku, ale keď sa pokúsi dostať von, dvere aj okná vozidla sa zamknú ako v opevnenom bunkri. Ocitá sa v úplne zúfalej situácii – je uväznený v pasci a nikto nemôže počuť jeho volanie o pomoc. Ktosi potom príde vozidlo zvonku skontrolovať a vyzerá to, že má plán... (TV Markíza)

oveckaoa

Chlápek se vloupá do suv má nakradeno a chce odejít akorát to nejde. Tak zjistí, že to  tam na něho jakýsi  gynekolog nastražil a nechce ho z tama pustit snaží se z tama dostat a to je celý film. Líbil se mě konec bohužel to rozuzlení ,aby chlápek co zabil 3 lidi a nepoučil se vyšel s ´´čistým,, štítem na úkor chlápka co nezabil nikoho je špatné. Jinak Argentina má podobně neschopné fízly jak u nás. ()

Enšpígl

Ze začátku mě to moc nebavilo, osud šmejda v autě mně byl lhostejný a jediný co jsem oceňoval byl nápad jak s mála dělat hodně, ovšem v poslední třetině to nabralo výborný směr, perfketně mířená kritika řešení kriminality i sociálního postavení lidí. Konec bych udělal úplně jinak, ale hold Argentina není ani Francie ani Německo a už vůbec ne Polsko ovšem i tak spokojenost. ()

EvilPhoEniX

Příjemný malý originální Survival thriller z Argentíny! Příběh se zaměřuje na zloděje, který se vloupá do auta, ovšem to byla jeho největší chyba v životě. Auto má vysoce zabezpečený securitní systém a zkrátka se z něj nejde dostat ven. Argentínci hezky pracují s atmosférou a napětím na tak malém prostoru 4x4 a hlavní antihrdina tam zažívá celkem nepěkné chvíle, kor když majitel k němu promlouvá skrz rádio a film je díky tomu zajímavější. Finále je nečekané a správně napínavé. Fajn krátká jednohubka. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí****. 7/10. ()

Goldbeater

Po počátečních obavách sledovat hodinu a půl dlouhý minimalistický thriller o zloději zabouchnutém v luxusním SUV jsem byl k 4x4 docela skeptický, ale nakonec se z toho vyklubal velmi nápaditý a dynamicky plynoucí film stylem připomínající třeba Telefonní budku Joela Schumachera. Ale nečekaný směr, jakým se příběh ubere v poslední třetině, kde dojde k velmi doslovné společenské kritice bezpečnosti v ulicích Argentiny, tomu celému doslova nasazuje korunu. 4x4 je nečekaně silný film, který se nepouští pouze cestou přímočaré žánrové zábavy, ale má ambice upozorňovat na mnohem závažnější problémy moderního světa. Ve finále je to docela devastující podívaná. [Sitges 2019] ()

Filmmaniak

Působivý thriller o zlodějíčkovi, který při pokusu o vyloupení auta skočí na špek protřelému doktorovi, jenž si svůj vůz nechal předělat na zatemněnou a neprůstřelnou past pro případné kriminálníky. Na skromném prostoru jedné ulice a jednoho interiéru s pohonem na všechna čtyři kola vznikl inteligentně vymyšlený a zručně napsaný i režírovaný film, který se vyvíjí nečekanými směry. Začíná atraktivním námětem o člověku uvězněném s omezenými prostředky v autě a debatujícím přes palubní desku s jeho majitelem, přičemž nejprve inovativně využívá prostředí vozu k různým dramaticko-komediálním situacím, pak v prostřední části trochu vaří z vody, leč nakonec se postupnou gradací dopracuje od příběhu o udělení tvrdé lekce za krádež až k chytrému a na překvapivé zvraty bohatému kriticky-sociálnímu komentáři o životě ve městech s vysokou hladinou kriminality, o nutnosti dodržování pravidel vzájemné slušnosti a o braní spravedlnosti do vlastních rukou. ()

• Klimatizace ve voze nemůže být zapnutá, pokud neběží motor. (Jardismo)