M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Bábika ako živá, naprogramovaná tak, aby bola dokonalým spoločníkom dieťaťa a najväčším spojencom rodiča. Navrhla ju Gemma, geniálna autorka robotov z hračkárskej spoločnosti. M3GAN dokáže počúvať, pozorovať, učiť sa. Predovšetkým je však najlepším priateľom, učiteľom, partnerom a ochrancom dieťaťa, ku ktorému je pripútaný.  Gemma sa nečakane ocitne v situácii, na ktorú vôbec nie je pripravená. Stane pestúnkou  a náhradným rodičom svojej osirelej malej netere Cady. Pod silným tlakom v práci sa preto rozhodne spojiť Cady so svojím prototypom bábikou M3GAN a pokúsiť sa vyriešiť oba problémy. Toto rozhodnutie má nepredstaviteľné dôsledky. (CinemArt SK)

salisbury

Režisér Gerard Johnstone, který ve filmové branži toho má pramálo za sebou, vrhl na plátna kin hororový snímek M3gan. Film se nedá řadit k žádným velkým překvapením, navíc, když obsahově popisuje již mnohokrát viděné, ale přeci jen koukatelné to v rámci možností je. Kybernetická panenka rozehraje námi tušenou hru a my občasně zahlédneme ve snímku pár zdařilých sekvencí, které tento kousek nenechají úplně zapadnout v prachu zatracení. Tuším, že pokračování bude ve velmi blízké budoucnosti ve výrobním procesu a já ze zvědavosti sobě vlastní určitě zkouknu, ač tam už převratného neočekávám zhola nic. ()

Astaroth12

Mne M3GAN neprišla ako originálny počin, ale iba jedna z epizód krajných medzi či čierneho zrkadla. Tam takýchto potvor bolo neúrekom a tam by určite zapadla. Vizáž M3GAN bola úžasná, je fakt, že bola trocha strojená, ale po tých všetkých Annabell či Chucky prišla prijemná zmena. Prostredie mi pripomenulo prvú sirotu a aj umieranie bolo v tom štýle, takže originalita sa tu ťažko hľadá. Dlho tu bolo zoznamovanie a tak tu bol veľký priestor pre nudu a nezáživnosť. Ja som niečo podobne už viackrát videl v seriáloch a tak bolo jasne kam všetko toto speje. Lakacky žiadne, tie som tu ani nečakal, ale škoda bolo hlavne to, že sa robotická slečna viac neodviazala. Skoro všetko podstatne bolo mimo zaber a to zamrzí najviac, keďže kvôli tomu som si film pustil, aby som z toho aj niečo mal. Zaujali ma len tri scény: Jedna bola s trhacím psom, ktorá mala v sebe znepokojenie i tajomno. Druha bola, keď M3GAN začala tancovať a vzápätí išla eliminovať riaditeľa spoločnosti a tá scéna s tancom mi pripomenula novú Wednesday. Tak je aspoň u mna vidieť, že  originalita sa tu nenosí. 3* si film posilnil finálnou vybíjanou, tá mala do cela grády a konečne sa tu režisér trocha odviazal i keď si to v konečnom dôsledku odniesla len úbohá panenka, ktorá chcela len patriť do rodiny, smutné. ()

ledzepfan

Přesně mezi 3 a 4 . Za mě to funguje překvapivě dobře (asi proto, že jsem čekal fakt propadák). Děj je tak akorát předvídatelný aby to uspokojilo žánrová klišé a přitom neuráželo diváka. M3GAN samotná je docela disturbing, stejně jako až zuřivá závislost dítěte na okouzlující technologické hračce.. Pravda je, že bodycount mohl být výrazně vyšší (ocenil bych kdyby se vadná M3GAN dostala až na veřejnou předváděčku, kde by se postarala o nějakou tu hromadnou vybíjenou) ... Ale co už.. Komorní finále bylo, přes lehkou křečovitost, taky zábavné. ()

maddy

Horor pre 13-ročných TikTokerov. Neškodný, tak akurát ušitý horo...film, aby nepobúril absolútne nikoho. Neustále iba kĺže po povrchu, ale ani raz sa z neho nestane to o čo sa v scenách snaží, čiže ani satira súčasnej tech spoločnosti, ani žiaden poriadny komentár smerom k rodičovstvu a nakoniec vlastne ani ten horor, keďže z Megan tu nejde ani na sekundu strach a hororové scény nemajú ani kúsok napätia a navyše všetky trvajú asi tak dlho, resp. krátko ako v ukážkach. Vo výsledku tak sled scén, na ktoré sa síce bez problémov pozerá, no ktoré len neustále sľubujú zintenzívnenie diania, ale nakoniec tak akurát velký kulový. Nepopieram, že v pár momentoch je M3gan celkom cool, ale to je jednoducho málo. A nemožno to prisudzovať ratingu PG-13. Keď si predstavím čo s týmto ratingom dokázali horory ako Split, A Quiet Place alebo The Others, tak M3gan je oproti nim skutočne iba na smiech. Ako absolútne obyčajná zábavka na jeden večer neškodné, no fakt dúfam, že nám tu nevzniká nový trend hororov pre celú rodinu. CELKOVO: 4/10 ()

Davered

Hororova skatulka je trochu zavadejici - v prvni rade se jedna o satiru, ktera se krome nebezpeci moderni technologie zameruje i na rozpad rodinnych vztahu a hodnot v dusledku konzumerismu. Navic ji nechybi humor a nadhled, ktery aspon castecne omlouva pripadnou podobnost k drivejsim prispevkum k zanru. ()

Praxis

S touhle malou bič byste si nechtěli asi hrát. Popravdě bylo otravné místy se na i koukat. Meghan je čubka, která se rozhodla se všema skoncovat. A tak jí nakonec ani Titanium nepomohlo. Subjektivně strašně dlouhej film, který zpočátku baví, posléze začíná nudit. 45% ()

PKD

Tak zase 1 z tisíců př., kdy trajlery ukázaly vše podstatné a dokonce i v nezkrácené podobě. M3GAN je ale opravdu dokonalá od vzhledu až po herecký projev a vlastně jediná drží film nad vodou. Nevím, zda je handicap fakt, že nejde o čisté Rko, páč i s touto přístupností se z toho dal vykřesati parádní psychothriller jak prase i bez krve apod. Též jakož i jiní, nepovažuji za inteligentní rozhodnutí, ukázati M3GAN v plné parádě 30 min. před koncem, což vždy stojí za to. V pokr. rozhodně vidím velký prostor pro celkové zlepšení jak u rež, který to tedy zrovna moc neprožíval jak vidno, tak u PC scénáristky, které se v ST SNW dařilo o dost více, než zde. Je teď mírná ironie, že tento lehký nadprůměr, dostane navzdory své unylosti, pokr. což ale vítám, neb (jak jsem již uvedl výše) zlepšovati je rozhodně co a to včetně hudby, která je absolutně bez barvy, chuti i zápachu. P.s. jsem rozhodně rád, že jsem upoutávky viděl před a nikoli po filmu, páč II. bych byl pravděpodobně více nadšený a ty 4 které bych dal, by prostě nebyly fér. M3GAN=Model 3 Generative Android. ()

Steven47

Na M3GAN je nejvíce zarážející, že naprosto selhává ve své snaze být hororem. Nedostavuje se strach, napětí ani třeba náznak nervozity. Snímek se na začátku rozjede jako vcelku zajímavé rodinné a psychologické drama, jelikož vztah Cady s Gemmou je uvěřitelný a dobře podaný. Místy dokonce zvládá vyvolat i nějaké emoce. Nakonec je to ale úplně k ničemu, protože film ve druhé polovině na jakékoliv odlišné pojetí absolutně rezignuje ve snaze být za každou cenu hororem, což se mu však nedaří. Klíčovým scénám chybí prakticky jakákoliv delší výstavba, takže nemají zamýšlený efekt, a film postupně začne především nudit, protože je jednak nezajímavý a jednak strašně předvídatelný. Kromě Cady, Gemmy a samozřejmě M3GAN ani nemá výraznější a zapamatovatelné postavy. Celkový dojem by mohlo vylepšit alespoň nějaké gore, které se docela nabízí a trailer k tomu mohl svádět, ale i to nepochopitelně téměř absentuje. Jediné, co tak můžu pochválit je funkční první polovina, herecký výkon Allison Williams a místy moc pěkný hudební podkres. 4/10 a smysl plánovaného pokračování mi uniká. ()

CageDepp

Trochu mi pak připoměla Terminátor 3 tu termoušku, ale akorát asi v tý době ještě nebylo wi-fi. Koukám, že má být pokračování tak uvidíme. ()

grogodil

Strange ukázal, že si celkom protirečíte a strieľate sa do nohy, keď chcete natočiť niečo, čo má byť čo i len trošku strašidelné a zároveň sa musíte vmestiť do raringu pre 12 ročných soplošov... Horor pre deti, to je proste tak márne a hlúpe a nezáživné na pozeranie, ako to nudne znie... To vždy bude mať takú neuplnú, predvídateľnú, nemastnú-neslanú pachuť, ktorú má aj táto bábika. Proste v každej zásadnejšej scéne pocit nenaplneného potenciálu, že aká to mohla byť výživná žánrovka, keby sa to mohlo v bedni vysielať aj po večerníčku. ()

Trevor

Voľba neísť na film do kina sa nakoniec ukázala ako správna, napriek tomu že M3gan začínal s úplným prehľadom v červených číslach nakoniec oprávnene padla pod 60%, Ako sa tu častejšie spomána je ta naozaj kinderhoror, samotný nápad nie je až tak oslnivý, celkovo sa jedna o priemerný film. ()

BoredSeal

Zábavná sci-fi jízda plná humoru o robotí společnici pro děti, snažící se ochránit dítě před nástrahami agresivního světa, ať už jde o neschopné opatrovnice, terapeutky nebo asociální sousedy a spolužáky. Oproti obvyklým spotřebním žánrovkám má M3gan inteligentní a vtipný scénář a velmi mě pobavil výběr uklidňujících písniček i narážky na neschopnost dnešních dospělých řešit problémy. ()

ilemas

Takový dětský horůrek, který mě připomínal seriál „Černé zrcadlo" a trochu starší Chucky. Přesto ničím neurazí, filmy o A.I, mám rád . Těším se na druhý díl. ()

honajz2

Rozdělím při svém hodnocení tenhle film na třetiny, protože pocitově se mi to takhle dost dělilo a vždy jen k horšímu. První třetina mi přišla, bez jakékoli ironie, skvělá. Rozehrála solidní drama, dobře nastínla postavy pro další vývin, měla slušnou atmosféru a vše to uvedla naprosto trefná - a to fakt ve všech směrech - parodie na stupidní reklamy na ještě stupidnější dětské hračky. Až se ve mě začínala probouzet iluze, že jméno Jamese Wana (kterého jsem nikdy moc nemusel) tomu opravdu automaticky nedá status hororu založeného jen na lekačkách a předvídatelném příběhu, ale že Johnstone z toho vykřesá něco víc, než se na první pohled zdálo. Hm. Jo, ukázalo se, že jsem byl naivní. Druhá půlka totiž z toho všeho udělala takovou typickou "wanovinu" - celý námět začal být najednou příliš očividný a předvídatelný, takže vše stálo jen na čekání na cokoli akčního nebo nějaké té lekačky. A ty sem tam přišly, ale jinak mě to začínalo krapet nudit a zachraňovaly to snad jen občasné vtipné scény a nějaké ta akce. Lekačky mě moc neoslovily, sice proti nim na rozdíl od ostatních nic moc nemám, když horor nestojí jen na nich, ale stejně jako u Wana mi přišly až moc jasné dopředu a nějaká povedenější tam byla snad jen jedna. Ale pořád tu bylo dost míst, u kterých jsem si byl schopný říct "Ale tak jo, proč ne, je to aspoň příjemný průměr". Jenže jsem si to neříkal dlouhou a může za to hlavně poslední třetina. Tam se totiž celý ten koncept změnil v něco, co se za každou cenu snažilo být cool akčně-hororové, až mi to začalo připadat dost přehnané a vynucené, asi aby to naplnilo nějaký "všemi předpokládaný zážitek". I navzdory své dosavadní logice. Jenže čeho je moc, toho je příliš a i když jsem to pořád viděl na tři hvězdy, klasický hororový konec (ve své nejklasičtější podobě) mě natolik namíchl (a dle reakcí v kině jsem asi nebyl jediný), že mi ve výsledku i tu třetí hvězdičku ubral. Takže z nadějného startu nakonec vypadl typický současný podprůměrný horor a mrzí mě to, protože potenciál tu byl rozhodně na víc. Že jsem se dostal na ČSFD projekci ale rozhodně nelituji, jednak jsem to mohl vidět v kině a tam filmy prostě působí nejvíc a především jsem za to nemusel dát ani korunu, protože kdybych na to někdy šel do kina jen tak, asi bych utracených peněz dost litoval. Lepší 2* ()

William_

Film se v mnoha scénách nebere vážně - sám si střílí z klišé podobných hororů a to mi přijde sympatické, avšak nejvíce film sráží příšerné a hrůzostrašné (ne)herecké výkony vedlejších postav, obzvláště šéfa korporace pro kterou pracuje Gemma. Jinak se jedná o průměrný hororový kus, který doporučím k vidění, zas taková hrůza jako se tady na ČSFD píše to není. Nesedne to všem, ale já jsem byl spokojený. PS: Film viděn v rámci ČSFD projekce, kdybych za film měl platit, asi bych si počkal až bude na VOD platformách, protože je v dnešních dnech v kinech k vidění spousta kvalitnějších filmů. Slabší průměr který neurazí ani nenadchne. ()

M.i.k.e

slušná epizoda Black Mirror roztažená do celovečerní stopáže. M3GAN má do klasického hororu opravdu hodně daleko, ale jako zkušeně vysoustružený prefabrikát pro současnou digitální generaci plní svůj účel téměř bez chybně. Nemá sice čím překvapit a vlastně se o to ani nesnaží, ale uteče jako voda a nemůžu říct že bych se nudil...60% ()

Chen

Ke konci se nám trochu vrší klišé, ale jinak jde to vcelku zábavný horor se správně děsivou záporačkou a slušnou řemeslnou kvalitou. ()

kaposlav

Film som pozeral včera a dnes som si ho pozrel so synom opäť. Myslím, že je to celkom dobrý film s témou, ktorá je aktuálna a bude i najbližšie roky. Netvrdím, že všetko bolo ok a nedalo sa spraviť lepšie, ale ten kto hľadá nájde nedokonalosť. Je možné, že si to o niekoľko rokov pozriem znova. ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly