Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiálny text distribútora)

duff666

Jim Carrey se tady vytáhnul. Jeho životní role. Jsou to devadesátá léta. Takže to není typická americká komedie přes kopírák, jako je to zvykem dneska. Hlášky jsou ultravtipný a scénky ještě vtipnější. Vždycky jsem Ace obdivoval, jak dokáže být arogantní, a otravný ale díky jeho postřehu a znalostem ho nemůže nikdo poslat někam. Jako poctu mám na fotce na občance účes jako Ace Ventura :-) ()

ludovit14

Po veľmi dlhej dobe som sa opäť dostal JIMOVI C.-a musím priznať,že okrem neho,to stoji za ____,takú bandu neschopných hercov som už dlho nevidel.Dnešnej dobe sa už nedokážem na tom pobaviť-asi je to už vekom!HOD:60,01. PS: hodnotenie je za prvé pozretie,niekedy v čase môjho mladí. ()

Tool

Celé se to odvíjí od toho, zda máte rádi Jima Carreyho. Pokud ano, jako já, zjistíte, že tenhle film je nejspíš nejlepší z jeho "mladé xichtové éry". Skvělé scénky, skvělí Jim Carrey a to je celé. Stačí bohatě. ()

R.I.S.A

Jim je takový hovado :D Jeho humor je totálně zabíjející , jak zapařil na koncíku Cannibal Corpse :D To je legendární scéna :) ()

Ace.A.T.L.

Divím se, že jsem jen hodnotil, ale nekomentoval. Tento film je pro mě něco úžasnýho. Už ani nespočítám, kolikrát jsem ho viděl a pokaždý si najdu něco novýho, co mě rozesměje na takovou úroveň, že to asi opravdu moc filmů nedokázalo :) Za mě skálopevných 5* a URČITĚ, ROZHODNĚ A NEOCHVĚJNĚ DOPORUČUJU ()

Mikuko

Co říct, klasická komedie od Jima Carreyho :D šílená, švihlá, nepřestanete se smát a budete chtít víc. Skoro bych řekla, že je to něco, co vznikne, když někomu, jako je Carrey, dají volnou ruku, aby to rozjel po svojem. Taky je to jedna z mála komedií, které mě nepřestanou bavit ani po stém shlédnutí. Lepší 4* za humor, děj a Jimův talent. ()

JesterKruger

Nebojím se tvrdit, že se jedná o jeden z těch nejlepších filmů od Jima Carreyho. Mám tři filmy, které bych označil za jeho nejlepší: Maska, Ace Ventura, a Vánoční koleda (Ve vánoční koledě se ale objeví jako dabér hlavní postavy. A u Ace Ventury zbožňuji na stejno i druhý díl). Tento film má perfektní humor, skvělý děj, herci.... Prostě všechno! ()

PeteBuck

Dávam plný počet. Keď som to priniesol takmer pred 30 rokmi, Bože ako ten čas letí, na VHS-ke s dabingom od Warner Home Video, tak celá rodina sa váľala od smiechu. Všetci. Táto komédia má všetko, čo má ujetá komédia mať: more hlášok, dobrý dej, slušných hercov. Jim Carrey to dával neskutočne, je to naozaj talentovaný blázon. Teraz som si to prvýkrát pozrel v originále a zistil som to, čo pri Horúcich strelách. Dabing zabil pár ozaj dobrých vtipov (Assholes in the mirror are closer than they appear, neskutočne dobré napodobnenie kapitána Kirka, následne Scottyho a Dr. McCoya zo Star Treku, začujeme aj slávnu Columbovu hlášku ..Just another thing... a iné). Je zaujímavé, že sa stále niečo deje, má to detektívnu zápletku, more vtipov a bláznivého Jima Carreyho. Americký futbal ma neberie, ale je tu vraj more známych hráčov a Dana Marina som videl aj v iných filmoch/seriáloch. Tento film je neskutočne nadupaná vec, s kludom môžem povedať, že je to naozaj nadpriemerná komédia. Aj po 30 rokoch som sa smial a krútil hlavou, takže to beriem ako film, ktorý je aj po rokoch pecka a plný počet si to zaslúži. ()

F2003F

Narozdiel od Mask a Dumb, ktoré sa snažili tváriť, že nie sú postavené na Jimovi, sa tým Ace vôbec netají. Spomedzi spomenutej trojice ide o projekt, kde sa aj vedel vyblázniť úplne najviac a zároveň z nich najviac funguje po vtipnej stránke. Gagmi a hláškami je to doslova preplnené, scenár pomáha chŕliť najskôr jednu za druhou, neskôr stráca na rýchlosti. V závere už ide o menšie tápanie na potrebnom uzatvorení a efektivite originality prejavu. Celkový dojem je taktiež zmiešaný, ale zväčša výrazne pobavený. Keď som sa plánoval vrátiť znovu ku Carreyho základom tak som Venturu odkladal asi najviac, pretože som si nechcel pokaziť dojem veľmi nenáročne vytvorený približne pred 20 rokmi lenže nič také, film skvelo funguje bezohľadu na dobu, vekovú kategóriu alebo IQ a ak nie ste prihrdý typ nemá vás ani čím uraziť. Piatu nechávam hlavne za veselý pôžitok. PS: Podobný záver by dnes už určite nevznikol. ()

Pasternak

Znám mnohem více lepším "bláznivých komedií". Tohle je prostě hloupost, kde se člověk dívá na Jima Carreyho. Nejlepší by asi bylo vidět nějaký, tak 10 minutový sestřih, z tohohle filmu. Alespoň že ten film udělal malou reklamu Cannibal Corpse. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (viac)