Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiálny text distribútora)

MEdeline

Nemám srdce dať mu menej ako ****, keď on je tak zatracene cool...a čo si budem klamať-smiala som sa a ešte sa vždy smejem pri sledovaní už len samotnej Carreyho chôdze...:) ()

shinlove

Nezapomenu, když jsem jako desetiletý vyšel z kina a byl z tohoto filmu a do té doby pro mě neznámého (jak jinak) Jima Carreyho naprosto hotový! :D Ale po letech musím uznat, že je to průměrná komedie, i když se skvělými scénami a vtipy. 3* ()

aronofsky

Tenhle film stojí a padá na jedné jediné osobě: Jim Carrey. Jeho tělesný exhibicionismus, přehnaná mimika a nutno dodat i přehrávání se nemusí každému líbit. Pokud máte rádi Carreyho styl budete ten film pomalu zbožňovat. Ale pokud Jima přímo nesnášíte (stejně jako já) bude (i těch pouhých 86 minut) trpět. A to neskutečně. Hlavně u jeho prdelových gagů. 40% ()

Kašák

I když znám přiběh Ace Ventury skoro slovo od slova, pokaždé, když k tumuto bláznivému snímku usednu, popadám se smíchy za břicho. Jimm Carey má opravdu gumový xicht, a scéna v blázinci či co to je, nemá chybu: Jsem připravenej trenére, jen mi dejte šanci! Je to jen otázka psychiky! xD ()

lele

spoustu let jsem tento film nenáviděla a řadila ho do pocitové kategorie "je-mi-trapně-za-ně." Pak jsem ho viděla v originálním znění a naprosto nechápala. Nicméně moji alergii na Bohdana Tůmu to zdaleka nevyléčilo, spíš naopak :p ()

Medic.Droid

Dobré dílko u kterého jsem se dost nasmál. Přes všechna očekávání toho nejhoršího se mi nakonec dostala do rukou dobrá komedie s trhlým Carreym v hlavní roli. ()

Naby

Ha ha, ha... dobrej kus komedie. Aneb Jim Carrey musi být alespň poloviční blázen, aby dělal tyhle ksychty. Určitě doporučuju pro všechny kdo mají rádi bláznivý komedie (neplést s parodií, tohle je lepší). ()

Tomulka

U scény kdy Ace zjistí, že Einhornová je chlap jsem řval smíchy a vůbec jsem neviděl co se odehrávalo pak. Naštěstí jsem koukal na videu tak jsem si to mohl přetočit o deset minut zpět. ()

Svadbos

Bezmozgová komédia/detektívka sa stala prelomovou v kariére Jima Carreyho, ktorý vo filme hádže nonstop ksichty. Film obsahuje niekoľko dobrých gagov, ale čoskoro mu para vyfučí. Vo filme sa objavia aj skutoční členovia futbalového tímu Miami Dolphins. ()

zurivymlok

Roku 1994 (čili u nás tak 1995) Jim Carrey vystřelil jako raketa a pro nás děti byl zčásti komediální Bůh. V tomto roce totiž natočil své tři pravděpodobně nejznámější a nejúspěšnější komedie: Ace Ventura, Maska a Blbý a blbější. Poté na komediální scéně následoval celkem rychlý sešup; Jimovo blbnutí se mi celkem rychle omrzelo a je to i případ tohoto snímku. Možná v tom hraje fakt i to, že jsem přestal být dítětem; každopádně dnes bych možná nehodnotil ani těmi třemi hvězdičkami. ()

Hacktor

Dá se říct, jedna z mých srdcovek. Jim Carrey jako komik je jen těžko překonatelný a Ace Ventura je toho důkazem! Prostě pohoda s Jimem na nějaké pěkné odpoledne, kdy chcete vypnout, na nic nemyslet a jen si užívat skvělou zábavu. ()

P@\/EL

Skvělá komedie s Jimem Carreym v hlavní roli, který zde předvádí své herecké umění v celé své kráse. Ten chlápek se ani na chvilku nezastaví, neustále háže pro něho tak typické xichty a hláškuje jako o život. To se ovšem nadá říct o ostatních postavách, které mu nesahají ani po kotníky a film trochu sráží. To však nemění nic na tom, že se jedná o parádní podívanou s pořádně přiblblým dějem. ()

Sansnom70

Kdo má rád herce Jima Carreyho, tak si myslím v tomto filmu přijde na své. Jeho většina filmů je jako komedie dobrých, jen snad v jednom se mi vůbec nelíbil. jinak doporučuji ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (viac)