Banda: Ďábelské historky

• USA Diabolical (viac)
USA, 2022, 1 h 52 min (Minutáž: 13–15 min)

Ponořte se do dosud neviděných útrob univerza Bandy v seriálu Banda: Ďábelské historky, osmidílné animované antologii, kterou vytvořili jedni z nejvyšinutějších, nejpomatenějších a nejšílenějších tvůrců, kteří překvapivě stále působí v současném zábavním průmyslu. (Prime Video)

thekalli

V rámci možností jsou Ďábelské historky odpornější, krvavější a nechutnější variantou Lásky, Smrti a Robotů od Netflixu, samozřejmě z vesmíru The Boys. Každá kraťounká epizodka přináší jiný příběh a i odlišný styl. Bohužel ale padá na hubu přesně tam kde jsem čekal že bude dominovat.. délka dílů. Délka dílů je příliš krátká na to aby se tvůrcům dali odpouštět drobné či závažnější chyby. Pro fanoušky seriálu The Boys je to ovšem povinnost tak jako tak. 7/10  ()

Algernons

Jsem fanda animovancýh krátkých uderných antologií. Různé styly vyprávění, animace a tóny, které se střídají co pár minut udržují vše svěží a vždy překvapí nějakým novým nápadem. Bohužel tady to nedopadlo tak slavně, jo pořád tomu nadržuju protože mám podobný obsah rád a jsou to The Boys. Některé epizody se opravdu povedli a měli zajímavý myšlenky a krásně svět rozšířili, ale jiné nebyli tak zajímavé, jak si autoři mysleli. Je to fajn jednohubka na cestu vlakem, nebo k obědu. Ale nejdná se o must see záležitost. 3. díl bych doporučil fandům komiksu a 8. díl fandům seriálu, zbytek můžete směle přeskočit. 7/10 ()

HAL

V podstatě superhrdinské Happy Three Friends, zasazené do světa parádního seriálu The Boys, a od různých režisérů mezi které patří třeba i ti co vyplodili Ricka a Mortyho. V podstatě nihilistická odpověď na Marvelovský výsškrabek "What If" - ale tam kde Marvel absolutně postrádá koule a i v té své "vrcholně úletové" fantazii nabízí jen nudu a opakování stejných konceptů, tady se ve většině dílů vůbec nedrží při zemi a nabízí kulervoucně vtipné a brutální náměty. Při délce 15 minut skvělá zábava, i když kvalita tu mezi jednotlivými díly rozhodně není zrovna rovnoměrná. 8/10 ()

Kothy

Konečně jsem se k tomuhle animáku dostal. Dost mi to připomnělo Love Death and Robots, akorát ze světa Boys. Taky je každý díl o něčem jiném, má jinou animaci a dělá ho jiný režisér. Asi krom dvou mi přišly všechny super a originální. Moc to propojené se seriálem není, jen lehce. Objeví se tam i pár známých postav. Zajímavé jsou třeba díly o nechtěných hrdinech a jejich pomstě, o drogách nebo o Homelanderově první misi. Místy je to dost drsné a krvavé. Jinak se to samozřejmě seriálu nemůže rovnat. "Já jsem ten dobrý!" ()

luka4615

Bláznivý počin ze světa “The Boys”, který skvěle kombinuje různé styly animace a vyprávění, takže každý díl působí svěžím a velmi originálním dojmem. Pokud jste tedy fanoušek původního seriálu, toto šílené, zvrácené a patřičně krvavé rozšíření by Vám určitě nemělo utéct. Skvělá práce! (Prime Video) ()

M.i.k.e

pár dobrých a správně ujetých nápadů by se tu našlo a vyloženě nezábavní animovaní The Boys tak nejsou, ale rozhodně jsem čekal víc. Samotné universum to nijak zásadně nerozvíjí a z absolutní většiny jde jen o kraťoučké nenavazující příběhy, které jsou sice brutální, ale mnohdy nic víc. Takový Invincible je úplně jiná liga...60% ()

FrankSusta

(komentář vznikl v době jedné série) Já tušil, že toto nemůže skončit více jak třemi hvězdičkami. Některé vtipy byli sice dobré, ale ostatní rádoby humorné hlášky stály za velké NIC! (slušně řečeno). Samotný nápad na spin-off naprosto epochálního seroše The boys zrovna neoceňuji, protože to, jak hraný seriál vylepšil drastický a v mnoha ohledech až tupý (silně řečeno) komiks (který mám sice rád...), jsem považoval za dokonalost samotnou. Tato verze se však tak silně inspiruje komiksem (ne tou grafikou, která se každý díl mění), že je až nekoukatelná. Brutality zde postrádají sebevětší význam, čímž si zkrátka v hlavě uděláte blok, který vás začne odrazovat od epochálního vesmíru The boys čím dál víc.   Pár slovy zkrátka naprosto zbytečné, tupé, drastické... dle mého si to užijí více lidé neznajíc seriál z roku 2019--   4/10    VIDEORECENZE ()

LUKICKK

Love Death & Robots, kompletně ze světa The Boys, fajn záležitost, ale je tam hodně průměrných epizod, jestli budou někdy vznikat další, tak s tím jak to je jsem spokojen, ale určitě by mi nevadilo více epizod, kde je více masakru a tak dále. ()

hroubek

Čekal jsem příjemné rozšíření světa The Boys a bohužel to vyšlo, tak napůl. Některé povídky jsou vtipné a zábavné, jiné jsou prostě divné. Výhoda je, že je to dost krátké. ()

VanTom

Typickou nevyrovnanou kvalitu podobných antologií (nekanonických!) kraťasů k čemukoliv nepřekročila ani Banda. Zdegenerovanými vraždícími supráky s často nechutně bizarními superschopnostmi se jenom hemžila, cartoonový humor kráčel s extrémní krvavou brutalitou ruku v ruce a různorodé animační styly neurazily, nenadchly. Občas hodně slušné (E4, E8), jindy WTF (E5), nejčastěji někde mezi. ()

iXtr3m3

Tri hviezdy aj to len s odretými ušami. V podstate jediné fajn časti boli tretia a posledná a to preto, že v nich vystupovali postavy z hraného seriálu. Ostatné slabota až v niektorých prípadoch sračka, takže opakujem, aj tie tri hviezdy sú s extra odtretými ušami. ()

AloeB

Zpočátku nekonvenční, později se snahou o přesah a nakonec nějaké povinné doplnění universa. Zůstat to u stylu prvních epizod, mohlo by to být senzační - čímž nemyslím, aby všechny epizody byly nechutný vyvražďovačky, ale spíš aby se na ději bez pointy ukázalo co nejvíce bizáru a misantropie. Ty ostatní, nazvěme je třeba sociální či dokonce sociálně kritické, měly stálo jistou zvrhlou nadsázku, v prvé řadě však byly o dětech bez kamarádů či rozvádějících se rodičích - a na toto toho vzniklo již miliardy. Do této skupiny patří i příběh sešlého manželského páru, kdy stařenka umírá na rakovinu sliznice a mužíček se jí snaží zachránit; toho si ovšem poměrně cením, nejspíš to skutečně udeřilo do srdíčka. V závěrečné epizodě jsem očekával, že se budou dít velké věci, také jsem je dostal a dokonce se víceméně přiblížila i k prvním epizodám, ačkoliv byla taková nemastná neslaná. Cením si odlišného stylu animace a vyprávění u jednotlivých dílů antalogie a také úvodní intro s Terrorem, které je k nezaplacení. ()

farb

Za mě absolutně zbytečná a špatná věc. Přehlídka samoúčelného explicitního násilí a nechutností, která, vyjma dvou slušných epizod, nikterak neobohacuje svět Bandy. Takhle zkrátka, prosím, ne. ()

JosefTomas

Normálně bych se tomuto počinu vyhnul, ale ten hlad při čekání na další sérii oficiálních Boys mě zkrátka přemohl a já se odhodlal si to pustit. Jestli něco musím pochválit, tak že stylem je každá epizoda úplně jiná, přestože se drží pouze 2D animací (v tom ostatně Love, Death and Robots mělo vždy 3D výhodu). Scénáristicky jde ovšem hodně velký rozptyl a kvalitou jakbysmet. Dobré díly střídají průměrné, ale pořád se člověk baví, jen já jsem zkrátka čekal víc. U žádné epizody jsem se třeba neposadil na zadek z vymakaného storytellingu, nebo že bych se řezal smíchy od začátku do konce. To, co je nabízeno, je jen lehce nadprůměrný mix a zároveň slabší odvar toho, co The Boys předvedli. Jasně, to srovnání je nefér, ale kdy tomu bylo jinak? ()

Matus25601

Ako to už u takýchto antalógii býva, kvalita kolísa z úplnych hovien (EP5) až po podarené časti (EP3 a 8) pri ktorých by som si kľudne pozrel celú sériu. Čo sa animácie týka, nájde sa tu klasický Looney tunes, Rick a Morty dokonca aj wannabe anime, ale majorita častí je ale klasická západná animácia, čosi ako Invincible meets The Boys a presne také niečo som čakal. Takže síce priemerné ale príjemné skrátenie čakania na ďalšiu sériu. ()

Harakiri13

Seriál The Boys se stal velkým hitem a i díky tomu není divu, že začnou vznikat vedlejší projekty. Diabolical rozhodně nebyl špatný. První řada obsahuje 8 epizod. Každá epizoda je o něčem jiném a každá měla svůj "styl" a překvapivě jsem se u většiny bavil. 6/10 ()

Tomko87

Nie zlý doplnok k seriálu The Boys. Osem rôznych poviedok, ktoré sú rozdielne spracované. Čakal som od toho kapánek viac. No pobavilo. Naj poviedky: Druhá, od tvorcov Ricka a Mortyho, tretia, ktorá je vystrihnutá priamo z komiksovej predlohy a poslená ôsma. Homelander a jeho prvá superhrdinská misia. ()

DatWylda

Tento seriál je jako repelent na lidi se slabým žaludkem a morálním perfekcionismem. Je to prostě jako love death & robots, ale hloubka je nahrazena humorem. Brutalita zůstává na stejné úrovni, stejně jako fakt, že některé epizody jsou úžasný, u jiných vytáhnete mobil z kapsy docela automaticky. Tak si prostě sedněte k počítači, moc nejezte a neberte drogy a užijte si vnitřnosti lítající vzduchem jen tak pro smích. Pokud na to nejste stavění, tak si radši nepouštějte ani trailer. ()

bigmatko

kto bol užasnutý seriálom Boys tak ho určite bude baviť aj táto mini produkcia rôznych tvorcov z vesmíru The Boys. Ja som sa teda výborne pobavil. má to krátku stopáž a v podstate to celé pozriete pri víkendových raňajkách. Výborné nápady, rýchli dej a občasná brutalita to jednoducho patrí k The Boys. K veľkým animovaným chuťovkám amazonu ako je Invincible a vox machina sa to neblíži. ale určite to pobaví. ()

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff