Gen V

USA, (2023–2024), 14 h 7 min (Minutáž: 39–59 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Ze světa seriálu The Boys vychází Generace V, strhující nový seriál, jenž se odehrává v jediné americké škole pro superhrdiny. Tito nadaní studenti otestují své morální hranice při soupeření o nejvyšší hodnocení na univerzitě a možnost přidat se k Sedmičce, elitnímu týmu superhrdinů Vought International. Když vyjdou najevo temná tajemství školy, musí se rozhodnout, jakými hrdiny se chtějí stát. (Prime Video)

warrenur

1.seria:      Hoci serial vychadza s vynikajucich The Boys, v mladsom prevedeni na "skole pre nadane deti" (Hogwarts) to je castokrat obohrata tinejdzerska drama, ktora je nastastie vyvazovana brutalitkami, wtf-momentami a i trochou toho ero-obsahu. Mladsie publikum bude zrejme nedsene. Nebyt tych par 10-tok sekund v zavere poslednej epizody prvej serie, kedy sa na kamere ukaze najmocnejsi blondacik z The Boys bolo by to vyslovene slabucke. Niekolko SUP-ov malo zaujimave schopnosti, ale pre mna to zabijal mnohokrat slaboduchy scenar, ci ubohe herecstvo niektorych z ustrednej skupinky, ci len genericke dialogy. Slaby priemer snaziaci sa podojit uspech povodnej francizy. Nedostojne a pre mna sklamanie. 40% ()

kenkaku

1. Řada ** Podle toho kvikotu (a rostoucí woke agendy) jsem čekal, že to bude gender swap seriálu The Boys (takže “The Girls”). A prakticky je. Tedy krom té souvislosti s The Boys… to je jen laciná návnada na diváky. To co se děje na obrazovce je víc debilní než bych čekal, výrazně méně krvavý, zaměřený na nenávist proti mužům a drtivou část stopáže užvaněný (tedy škrtněte z Bandy násilí, nahotu a pak přidejte “silné ženské postavy” a konverzace o tom s kým bych chtěl kdo chrápat a je z toho Gen V jak vyšité). 2.Řada (sračka pokračuje) TBD.  ()

Kothy

Spin-off Boys se celkem povedl. Není to sice takový nářez jako originál, ale jako výplň to stačí v pohodě. Dostáváme jakousi sondu do světa mladých hrdinů na vysoké škole. Samozřejmě tam kromě večírků je i nějaké to spiknutí, takže problémy na sebe nenechají dlouhou čekat. Propojení s Boys tam je, ale jen okrajové. Hlavní hrdinové jsou celkem sympatičtí a baví mě. Místy i celkem zajímavá akce. Nakonec se t hezky propojí hned s několika známými postavami. Je to super a baví mě to, ale Boys jsou lepší. Rozhodně to dost rozšířilo tento svět a nalákalo mě to na další sérii. "Vybouchlo mu péro." :D ()

hroubek

S01 - Jsem rád, že mohu napsat, že seriál Gen V není pouhé ždímaní známe značky a svou existenci si během osmi dílů velmi sebejistě obhájí. Seriálu se věnovala maximální pozornost a péče, a je vidět, že se do seriálu investovali nejen peníze, ale i čas a nápady. Tvůrci si byli dost dobře vědomi, že tady nemohou nic odfláknout, a proto taky přišli s dobrým příběhem, který je zajímavější, než se na první pohled zdá. Z počátku to vypadá jako drsnější, krvavější a sprostější verze X-Menů. Příběh o škole pro superhrdiny, ale během pár dílů to nabere mnohem nepříjemnější rozměr. Seriáloví tvůrci vědí, co diváci milují na The Boys, a proto to diváci dostanou i tady. Krev, násilí, černý humor, sex a další nášup krve a brutality. Gen V v tomhle nechce diváky zklamat, a já mohu potvrdit, že seriál nezklamal. Nicméně musím napsat jednu důležitou věc, že všechno to násilí, krev a brutalita má svůj význam a jisté opodstatnění. Pomáhá to k tvarování postav, jejich psychologickému růstu a samozřejmě k posouvání jistých morálních hranic, a toho co je dobré a zlé. Potěšilo mě, že všichni hlavní hrdinové jsou ve výsledku dost sympatický. Máji nějaký vývoj po celou délku seriálu, hezky se pracuje s jejich psychologickou stránkou a z mého pohledu moc dobře fungují motivace všech postav. Tvůrci si zaslouží pochválit za cameo roličky a velkou provázanost s hlavním seriálem. Jediné s čím jsem měl trochu problém je to, že místy seriál působí uspěchaně a pak jsou zde momenty, které jsou zbytečně pomalé. Gen V je povedený seriál, co se mi dost líbil a já se těším na druhou řadu. ()

Kopi1

Docela jsem se bál, jelikož skoro všechny teen seriály jsou za mě hodně bídné, ale zde to bylo dobrý. Casting kulhá tak na půl, děj je v pohodě, za to masakru je tu možná ještě více než v The Boys. Ke konci se děj posunul podle mě až moc rychle a předtím moc pomalu, ale hlavní je, že styl původního seriálu se promítl i zde v hektolitrech krve a i akce je dobrá. U této 'vsuvky' jsem se zabavil, rád zkouknu další řadu, ale teď mi dejte už to hlavní. ()

• Na začátku epizody se objeví narážka na Josefa Mengeleho, což byl důstojník SS a lékař, který prováděl za 2. světové války experimenty v koncentračním táboře Osvětim. (Duoscop)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD