Banda: Ďábelské historky

• USA Diabolical (viac)
USA, 2022, 1 h 52 min (Minutáž: 13–15 min)

Ponořte se do dosud neviděných útrob univerza Bandy v seriálu Banda: Ďábelské historky, osmidílné animované antologii, kterou vytvořili jedni z nejvyšinutějších, nejpomatenějších a nejšílenějších tvůrců, kteří překvapivě stále působí v současném zábavním průmyslu. (Prime Video)

Matus25601

Ako to už u takýchto antalógii býva, kvalita kolísa z úplnych hovien (EP5) až po podarené časti (EP3 a 8) pri ktorých by som si kľudne pozrel celú sériu. Čo sa animácie týka, nájde sa tu klasický Looney tunes, Rick a Morty dokonca aj wannabe anime, ale majorita častí je ale klasická západná animácia, čosi ako Invincible meets The Boys a presne také niečo som čakal. Takže síce priemerné ale príjemné skrátenie čakania na ďalšiu sériu. ()

AloeB

Zpočátku nekonvenční, později se snahou o přesah a nakonec nějaké povinné doplnění universa. Zůstat to u stylu prvních epizod, mohlo by to být senzační - čímž nemyslím, aby všechny epizody byly nechutný vyvražďovačky, ale spíš aby se na ději bez pointy ukázalo co nejvíce bizáru a misantropie. Ty ostatní, nazvěme je třeba sociální či dokonce sociálně kritické, měly stálo jistou zvrhlou nadsázku, v prvé řadě však byly o dětech bez kamarádů či rozvádějících se rodičích - a na toto toho vzniklo již miliardy. Do této skupiny patří i příběh sešlého manželského páru, kdy stařenka umírá na rakovinu sliznice a mužíček se jí snaží zachránit; toho si ovšem poměrně cením, nejspíš to skutečně udeřilo do srdíčka. V závěrečné epizodě jsem očekával, že se budou dít velké věci, také jsem je dostal a dokonce se víceméně přiblížila i k prvním epizodám, ačkoliv byla taková nemastná neslaná. Cením si odlišného stylu animace a vyprávění u jednotlivých dílů antalogie a také úvodní intro s Terrorem, které je k nezaplacení. ()

HAL

V podstatě superhrdinské Happy Three Friends, zasazené do světa parádního seriálu The Boys, a od různých režisérů mezi které patří třeba i ti co vyplodili Ricka a Mortyho. V podstatě nihilistická odpověď na Marvelovský výsškrabek "What If" - ale tam kde Marvel absolutně postrádá koule a i v té své "vrcholně úletové" fantazii nabízí jen nudu a opakování stejných konceptů, tady se ve většině dílů vůbec nedrží při zemi a nabízí kulervoucně vtipné a brutální náměty. Při délce 15 minut skvělá zábava, i když kvalita tu mezi jednotlivými díly rozhodně není zrovna rovnoměrná. 8/10 ()

M.i.k.e

pár dobrých a správně ujetých nápadů by se tu našlo a vyloženě nezábavní animovaní The Boys tak nejsou, ale rozhodně jsem čekal víc. Samotné universum to nijak zásadně nerozvíjí a z absolutní většiny jde jen o kraťoučké nenavazující příběhy, které jsou sice brutální, ale mnohdy nic víc. Takový Invincible je úplně jiná liga...60% ()

Kothy

Konečně jsem se k tomuhle animáku dostal. Dost mi to připomnělo Love Death and Robots, akorát ze světa Boys. Taky je každý díl o něčem jiném, má jinou animaci a dělá ho jiný režisér. Asi krom dvou mi přišly všechny super a originální. Moc to propojené se seriálem není, jen lehce. Objeví se tam i pár známých postav. Zajímavé jsou třeba díly o nechtěných hrdinech a jejich pomstě, o drogách nebo o Homelanderově první misi. Místy je to dost drsné a krvavé. Jinak se to samozřejmě seriálu nemůže rovnat. "Já jsem ten dobrý!" ()

• Postava Hughieho v komiksech byla vytvořena podle Simona Pegga, ale Pegg byl na roli v hraném seriálu Banda (od r. 2019) příliš starý a místo toho hrál Hughieho otce. V seriálu Banda: Ďábelské historky si Pegg konečně zahrál postavu (resp. propůjčil postavě svůj hlas), která byla založena na něm, a vzhled postavy je také založen na komiksové verzi. (LUKICKK)
  • V čase 0:30 lze vidět dodávku, která má na sobě logo Amazon Prime. (LUKICKK)

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff