Je to drsná parta ztracených existencí, z nichž se stali nájemní žoldnéři. Vox Machina se zajímá spíš o snadný výdělek a levné pivo než o ochranu země. Když však království ohrožuje zlo, naše divoká parta si uvědomí, že jedině oni jsou schopni znovu nastolit spravedlnost. Co začalo jako jednoduchá fuška, je nyní příběhem o původu nejnovějších hrdinů Exandrie. (Prime Video)

Fionor

Klidně přiznám, že jsem předpojaktý, protože jsem strávil sledováním Critical Role tolik času, že kdybych se místo toho učil portugalsky, mohl bych se klidně odstěhovat do Brazílie... Nicméně - sledoval jsem hlavně druhou kampaň, takže s Vox Machina mám jen omezenou zkušenost a mohl jsem si tak užít příběh bez toho, že bych znal zásadní zvraty, nebo abych v hlavě srovnával původní scény s těmi seriálovými. Výsledek je nekritické nadšení. _________ Konzervativní animace dalece převyšuje to, co bych očekával s rozpočtem, který CR mělo (Arcane mělo minimálně trojnásobný) a je vidět, že se studio Titmouse soustředilo na to, aby byla práce animátorů vidět na správných místech. _________ A je hodně znát, že autoři (CR) jsou dabingoví herci - právě zvukům je věnována mimořádná péče a na porojektu se podíleli i lidé jako David Tennant. _________ A pak tu je příběh - vyprávěný v perfektním tempu a s důrazem především na postavy (kerých je mnoho, takže by balo snadné diváka zahltit a zmást, kdyby jim nebyla věnována náležitá péče) a padouchy (nejen, že jsou sexy, ale jejich motivace dává perfektní smysl a bylo mi líto, když došlo na jejich nevyhnutelnou porážku). Dvanáct epizod je zároveň málo i akorát, aby seriál udržel pozornost (jiné show natahují stopáž epizodami, které nutně neposouvají hlavní linku, takže působí delší, i když reálně mají zhruba stejný objem děje). _________ Venkonce myslím, že TLoVM naplnilo a předčilo očekávání. Není to mistrovské dílo, ale jako řemeslná práce je to nadstandardní produkt, na kterém je znát, že autorům nešlo o zisk, ale o vyprávění dobrého příběhu. ()

Perth

Skvělý dárek pro fanoušky stolních RPGček. Pro náhodné diváky už tak moc ne... Jakožto fanda Critical Role, milující dabéry postav a obdivující jak moc zůstali věrní předloze bych klidně dal klidně i 5 hvězd. Na druhou stranu s atmosférou v každé epizodě několikrát rozbitou laciným americkým humorem (looking at you Scanlan) a klíšoidním superhrdinským poplácáváním po zádech plný počet dát nemůžu. Tak třeba u druhé série :) ()

Urukhaj98

S01: Pán Prstenů, kdyby Společenstvo byla banda hovad, která neustále mluví sprostě, chlastá, pere se v hospodě nebo se snaží něco osouložit. Pro fanoušky D&D a obdobných typů her je tohle splněný sen. 9/10 ()

Torgal

Seriál je založený na Dungeons & Dragons kampani z youtube kanálu Critical Role a na výsledku je to DnD-čko cítiť z každého políčka, čo môžem potvrdiť ako dlhoročný hráč. Situácie do ktorých sa postavy dostávajú a spôsoby akými ich riešia mi silne pripomínali naše vlastné herné sedenia, za čo má seriál u mňa výrazné plusové body. Jednotlivé charaktery sú síce archetipálne na hranici žánrových figúrok (jednoduchý barbar, nadržaný bard), ale sú aj na malom priestore výborne vykreslené, všetky sú nejakým spôsobom jedinečné a každá z nich je dôležitá časť tímu. Animácia mi spočiatku veľmi nesadla, je príliš strohá a jednoduchá, no časom som si zvykol. Hudba je zato výborná od začiatku a soundtrack som si púšťal opakovane. Tempo a gradácia deja sú výborné, skoro každá epizóda navyše obsahuje šťavnatú a dravú akčnú scénu, opäť super. Maximálku si ale zatiaľ šetrím na druhú sezónu, som zvedavý ako tvorcovia osudy Vox Machiny rozvedú nabudúce. 8+/10 ()

Maximilianus

1. séria: Je to krvavé, neslušné a vulgárne, ale na môj vkus je toho málo, dej ako aj postavy (až na Scalana a Groga) kolísali, a príbeh nebol nejako úžasný a zaujímavý. Každopádne, ak by bola druhá séria, tak si to už len zo zvedavosti pozriem. Predsalen, nechcem ani ja prísť o ďalšie Scalanové dobrodružstva. 7/10. 2. séria: ma bavila viac ako tá prvá,  aj keď pôsobila iba ako časť dobrodrúžstva a skončila cliffhangerom. Snáď bude pokračovanie a členovia Vox Machiny budú ešte viac napredovať v zdokonalovani svojich schopností. ()

Pepe_cz123

The legend of Vox Machina bylo minulý rok v tehdejší době čistým zjevením. Zjevením které dokazalo překvapit, pobavit a taky poměrně dost zaujmout. Nyní po vydání 3 posledních epizod 2. Série musím říci že takhle se dělá pořadná zábava která dokáže pobavit, zaujmout, vyvolat napětí a v některých případech i dojímat. Seriál má výbornou stylizaci a spolu s fešnou animací jde ruku v ruce. Taky cool zapamatovatelné a sympatické postavy, propracovaný příběh a naprosto dokonalou hudbu nad kterou smekám klobouček. Tohle je Vox Machina a z mých původních 4* po první sérii, tak po druhé sérii měním na 5* a dávám známku 9/10. Tohle nelze nemilovat. ()

Vykuk

Asi půjdu proti proudu, jako DnD možná fajn zážitek, ale jako seriál totální nuda a to jsem si to pouštěl lehce pod parou, kdy snesu fakt hodně.. rádobyvtipné, rádobynahláškované... tohle je spíš taková parodie a ty já nemusím.. ()

Drozdo57

Passion project skupiny nadšencov, ktorým sa ktosi rozhodol dať peniaze. A je to vidieť. Drsné, zábavné s dobrými postavami, nebojí sa to urobiť vážne rozhodnutia. Plus skvelé pesničky. Veľmi sa teším na tretiu sériu. ()

Matus25601

Priznám sa že Critical Role ma obišlo veľkým oblúbokom a keby sa nepozriem do komentárov tak ani neviem že to má s nimi niečo spoločné veď o seriál som zakopol náhodou až v deň keď vyšili prvé tri diely. Avšak to nič nemení na tom že som si túto dvanásť dielnu záležitosť parádne užil a s každým dielom som bol do nej viac a viac zažraný. Po Invincible sa jedná o ďalší animovaný masterpiece z tvorby Amazonu (momentálne dúfam že aj animovaný The Boys sa vydaria). Jediná moja výtka je nadmerné využívanie Keyleth ex machina ;-) ()

Tomko87

Plná pálka. Je to vtipné, zaroveň vážne aj drsné. Krvou a nadávkami sa nešetrí. Po fiasku 2 série Zaklínača a Rings of power je toto dokonalá naplasť. Moje osobné plus je, že tam dabujú moji obľúbený herci z hier. ()

Ronkar

SEASON I: Příběh založený na hraní DnD by teorericky neměl mít nárok být tak dobrý a zabávný jako Legenda Vox Machina.... jenže on dobrý skutečně je. Vlastně výborný. Do značné míry to je zásluhou předlohy Critic role a faktu, že je to eRkový animák pro dospělé. Od animace, přes příběh s množstvím zvratů a vizuálně kreativních nápadů, zábavné postavy, které si člověk oblíbí, hromada humoru, fuckování, brutální akce a k tomu podmanivý vizuál a skvělý soundtrack. Na plnou palbu to sice není, ale 4 hvězdy bez problému. SEASON II: Po druhé sérii zvyšuji na 5 hvězd! Pro mě nemá momentálně Vox Machina jako žánrová zábava konkurenci. Vše tu funguje přesně, jak to mám rád. Už první série byla hodně fajn, ale druhá dupe na plyn snad ve všech směrech a zlepšuje už to, co bylo v první sérii v pohodě. Tempo příběhu je perfektní. Animace je promakanější, vizuální stránka epičtější a kouzelnější (očividně do toho nacpali víc prachů než posledně), akční scény místy dechberoucí, hudba je úžasná. Opět se fuckuje o sto šest, ale nikdy se v tom všem blbnutí a stříkání krve za doprovodu metalových rifů nezapomíná na postavy, jejich osobnosti a vývoj. Druhá série jede na trochu vážnější notě a jsem za to rád. Příběhu to dává větší hloubku a hrdinům větší sympatie. Vyprávění je nápaditější a také napínavější. Komedie zde střídá drama, akční nářezy dojemné chvíle, hororové momenty smutné okamžiky... jako na horské dráze. Nechybí ani lovestory. Pro každého je tu zkrátka něco. Ve druhé sezóně se nám odkrývá hlavně minulost dvojčat Vax a Vex, a Groga, ale zkrátka nepřijde ani Kiki nebo Scanlan. Tvůrcům se nějakým prapodivným zázrakem daří v tom gulášovém mixu balancovat, aniž by jedna složka přehlušila druhou, udržují napětí a nikdy nenudí. FUCK SHIT UP! ()

bigmatko

VOX machina je od začiatku až do konca serie jedno veľké dobrodružstvo nabité akciou, humorom brutalitou, krvou, fantáziou a súbojom svetla a temnoty v podaní nekonvenčných hrdinov. Po Invincible a the Boys je Vox machina top seriálom v žánri. škoda len že tak dlho trvá kým sa dočkáme pokračovanie takýchto seriálov. ()

UncleMorty

To je tak když jste fanda D&D/Fantasy a jako hercovi vám kvůli tomu neustále hážou klacky pod nohy. S Hollywoodem se můžete rozloučit a nezbývá než jít vlastní cestou, jenže ouha, on tou vlastní cestou šel a nevzdal to. Matthew Mercer si jako ultimátní fanda a nerd dokázal i přes posměšky najít místo a vytvořit jednu z nejznámějších D&D kampaní na světě, kterou šikovně doplňoval komiksovou tvorbou a příběhy, na kterých se podílela celá jeho banda plná zajímavých osobností a s animovaným seriálem postoupili o level výš. Vox Machina není jen skvělým dospělým seriálem, ale je především i poctou pro všechny, kteří se na celém Critical Role a kampani podíleli. Běžný divák některé momenty nepostřehne nebo nepochopí, ale jedná se o osvěžení legendarních vzpomínek, které se běham hraní kampaně staly (TY DVEŘE JSOU PROKLETÝ!!!) a na které se jen tak zapomenout nedá. Tleskám ()

Carlito1

Ač už jste fanoušky Critical Role, nerdi, hráči dračího doupěte či jen diváci, co si chtějí užít opravdu kvalitní adult animaci. Tohle je seriál přesně pro vás. Inspiraci animačně si seriál vzal hodně z Castlevania (seriál) (2017). A adaptace kampaně dračího doupětě v tomto stylu animačním i vypravěčském je geniální nápad. ()

RoyBatty444

Fantasy s drsnou rétorikou a sympatickými postavami, ktoré sa občas správajú neštandardne pre svoj stereotyp. Kde tu padne aj niečo poučného. O gore momenty nie je núdza. Tempo je vysoké. Postavy sa hrnú od jednej katastrofy k druhej. Príbeh je oproti jap.anime priamočiarejší a postavy menej šibnuté. Po Castlevania, Arcane: League of Legends a Invincible opäť pozerateľný animáč americkej tvorby. Pre občasné moralizovanie a fekál sú asi cielovka starší puboši, ale pobavilo aj straší ročník. ()

Thalin

Tak tohle mě opravdu bavilo. Spousta hlášek, nadávek, krve, akce a ujetých postav. Parta, na první pohled nesourodých jelit, co tvoří tým a jdou si za svou. Nic hlubokomyslného se od toho snad nečeká, má to hlavně bavit a to splnilo na výbornou. Pár chybek to má, ale s ohledem na tu tématiku mi to nijak nevadilo. Jako zpracování dračáku mi to vážně sedlo a bavilo mě to ještě o chlup víc než nedávný hraný film. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD