Motinski

Svojím spôsobom láska na prvý pohľad, no nevyužívajúca ambície naplno. 1. séria neodokrýva všetky karty a ajkeď predstaví sympatickú partičku hrdinov, okrem jedného z nich sa nijak veľa vecí o žiadnom nedozvieme. Čo mi ale vadí najviac je nejasnosť okolo fungovania mágie. Kúzla tu hádžú ako sa im zachce a väčšinou z každej situácie postavy vyviaznú na poslednú chvíľu vďaka tomu že niekto spraví niečo o čom divák absolútne netuší že dokáže. Prvé dve časti boli na mňa zbytočne rýchle, hlavná zápletka tiež nič moc originálne nepriniesla, dosť bolo ale o negatívach. Vox Machina funguje ako zábavna oddychovka čo sa nebojí ukázať krv a akčné súboje sú pekfetné. Tie boli pre mňa alfou a omegou celéj série. Animácia tiež super a vďaka ani nie polhodinovým epizódam sa nemáte kedy nudiť. Keď máte radi podobné veci dajte tomu šancu. Postavy niekedy hláškujú zbytočne moc aj vtedy keď sa to nehodí, ja som si ich ale obľúbil a teším sa čo seriál prinesie ďalej.  7/10 ()

DJ_bart

"Vox Machina, what a fucking joke!" ___________ Kvalitního fantasy matroše není nikdy dost – zvláště pak když jde o adaptaci herní kampaně Dungeons & Dragons.... Aneb to nejlepší z Dračáku, WoWka a všelijakejch fantasy chujovin v jednom výhodném seriálovém balení. Vox Machina je nejenom jakousi poctou ale zároveň i parodií na klasický dobrodružný fantasy ze starý školy, která je stylizovaná do ukrutně nekorektního R-kovýho animáku pro dospělý. V mnoha ohledech se ale seriál drží příliš zkrátka a není to zas tak ujetej odvaz s bandou potrhlejch nesourodejch pošuků alá Strážci Galaxie. Celej příběh se navíc motá kolem jedný nesympatický postavy – pistolníka Percyho aka lorda Percivala Fredricksteina von Musela Klossowskiho de Rola III. Zamrzí tak relativně promarněný potenciál, poněvadž kdyby se namísto kontinuálního příběhu využilo epizodického vyprávění a prozkoumávání fikčního makrosvěta (kterej je trestuhodně upozaděn a nevyužitej), šlo by o prvotřídní fantazijní podívanou – ale kolem a kolem jde o fajnovou nenáročnou oddechovku, ideálně na dlouhý cesty busem nebo vlakem. První epizoda se mi paradoxně líbila nejvíc, postupem času onen moment překvapení (krom pár výjimek) vyšuměl do ztracena. Uvidíme s čím se vytasí druhá série.... jo a mimochodem: Scanlan steals the show. ()

Elerrina

Hodně zvláštní mix temné a děsně osudové příběhové linky, spousty krvavě brutální akce a scének vyplněných neobratnými pokusy o vulgární idiotský humor. Archetypální postavy s psychologickou hloubkou vydefinovanou moudry z lifestylového časopisu (buď tím, kým doopravdy jsi) tu slouží výhradně jako věšáky na samoúčelná dramata, která jsou sice sem tam dobře vypointovaná, mnohem častěji se ale nesou v duchu beznadějná situace – deus ex machina vyřešení – další beznadějná situace – další objevení se nových sil, zásah shůry, zázrak, cokoli. No, nejpozději od půlky je už asi každému jasné, že přes všechnu tu děsivou temnotu a strašlivá nebezpečí se hlavním postavám nikdy nic nestane, protože ať jsou jakkoliv v ohrožení/těžce raněné/umírající, stejně se zhruba do deseti vteřin nějak zázračně postaví na nohy a s pokřiveným úsměvem na rtech a nějakým tím shit nebo fuck rozmáznou hnusáky po stěně. Nepřítomnost jakékoliv funkční romantiky je rovněž jasným ukazatelem, že tahle ve své podstatě pubertální partička je opravdu dobrá hlavně v tom tvářit se strašlivě cool a namachrovaně. Bonbónkem je pak random vytěžování klišovitých plot twistů (typických spíš pro anime) jako bratr proti sestře, zhypnotizovaní přátelé proti sobě navzájem nebo sebedestruktivní posedlost pomstou. Takže v mnoha směrech zábavný pokus, ale přiznejme si, že představa, že jadrné vyjadřování, ztmavené scény a zombíci ukusující lidem hlavy udělají z animáku pro teenegery animák pro dospělé je ukázkou právě té nedospělosti, kterou ti hrdinové vlastně reprezentují. ()

Soweek

Stejně jako tepláková souprava, zažívá fantasy, ve své největší geek formě Dungeons & Dragons, návrat na mainstremové pole zábavy. Komiksy teď tolik netáhnou, takže je logické, že potřebujeme nové hrdiny. Vox Machina, byť je to seriál animovaný, je po hodně dlouhé době věrný zástupce D&D a dělá svoji práci opravdu dobře. Na cesty se vydáme s typickou klišé družinou, kterou by si vytvořila asi každá hráčská partička, ale příběh, který prožijeme, už tak klišé není. Hvězdu srážím za možná až moc velké zvážnění v druhé půlce série. Infantilní, sprosté vtípky celé skupiny jsou jedním z netradičních taháků tohoto seriálu a v posledních několika epizodách jde humor zcela stranou. ()

JosefTomas

První sérka za mnou a těším se na volný čas, abych si dal nášup v podobě druhé. Vox Machina mají naprosto neskutečnou chemii, která se nádherně kombinuje mezi všemi členy týmu a každý je něčím vskutku zajímavý. Hlasový casting je taky špička a ta kadence hlášek, vtipů a nápadů se mi ani po těch 5 hodinách nepřejedla. Pravda, k dokonalosti chybí tak pět krůčků a hlavní důvod na tom má až příliš velká overpower některých postav, které se ve velmi "velmi příhodných" situací rozhodnou své nejsilnější schopnosti nepoužít a nebo je rovnou zapomenout. Jinak jsem ale spokojený. Pravda, někdy se Scanlan nechá až příliš často unést (doslova) a konec je na podobnou látku až příliš tuctový, ale dokud mé nadšení trvá, nebudu se v tom příliš patlat. PS: A Pierci je boží. ()

• Na začátku epizody jsou první hrdinové inspirováni filmovou sérií Pán prstenů. Je zde čaroděj, hobit, elf, trpaslík a hraničář. (Shr1nK)