Neporazitelný

• USA Invincible
USA, (2021–2024), 13 h 42 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Robert Kirkman

Predloha:

Robert Kirkman (komiks)

Hudba:

John Paesano

Steven Yeun, J.K. Simmons, Sandra Oh, Seth Rogen, Zazie Beetz, Mark Hamill, Walton Goggins, Jason Mantzoukas, Mae Whitman, Max Burkholder (viac)

Neporazitelný je americký animovaný televizní seriál o superhrdinech pro dospělé, který vychází ze stejnojmenné série Image Comics od Roberta Kirkmana, Coryho Walkera a Ryana Ottleyho. Seriál sleduje sedmnáctiletého Marka Graysona a jeho proměnu v superhrdinu pod vedením jeho otce, Omni-Mana, nejmocnější bytosti na planetě. Během své proměny se Mark ocitá v rozporu mezi svým osobním životem a superhrdinskými povinnostmi, kdy bude nucen dokázat, že dokáže být takovým hrdinou, jakým je jeho otec. (LUKICKK)

HAL

Solidní jatka, a na další sezony, pokud opravdu budou ten příběh rozvíjet dál a do většího měřítka, se dost těším. Tedy doufám že se s tím vývojem nezaseknou na obyčejné superhrdinské rutině jak naznačují poslední minuty série první, to by byla fakt škoda - potenciál na dotaženější rozvíjení světa a příběhu než v Justice League a Marvelovkách tu je velký. Ne že by to bylo nějak zásadně chytřejší, ono plán záporáků tady je asi stejně smysluplný jako plán Thanose nebo Darkseida, a pořád je to čistá superhdinská žánrovka, takže i ty komiksová klišé tam jsou, a i nějak výrazně větší hloubky by se jeden nedokutal. Je to další (lepší) Justice League, ne další Watchmen. Ale v animované podobě si můžou dovolit zajít o notný kus dál než v hraných filmech, žádné omezování PG ratingem s cílením na vyloženě dětské mainstreamové publikum tu neháže klacky pod nohy smysluplnosti příběhu.//// S02: Děje se tam úplné hovno. První série měla koule a nastřelila příběh který je opravdu zajímavý a vymyká se nudným superhrdinským standardům, druhá to ale zahrává spíš do kouta a moc to dál nerozvíjí. Škoda. ()

tomashrabek

Po slabučkom The Falcon and the Winter Soldier som sa už skoro na ďalší superhrdinský seriál vyprdol. A akú by som urobil chybu! Invincible je svieži, zábavný a brutálny prírastok do žánru stredoškolských coming of age vzťahových drám. O vychrstnuté vnútornosti ani originálne nápady tu nie je núdza. Asi po prvýkrát v živote mám chuť siahnuť po komiksovej predlohe, aby som si skrátil čakanie na ďalšie sezóny. ()

hroubek

S01 - Mám z tohoto seriálu obrovskou radost. A ještě větší radost mi dělá fakt, že zabodoval u diváků, a my díky tomu dostaneme další řady. Na Amazonu trefily zlatou žílu s dospělejšími komiksovými seriály. Seriál The Boys po zásluze sklízí ovace, a totéž se stane i se seriálem Invincible. Troufám si tvrdit, že se časem ze seriálu stane menší kultovka a lidé si k seriálu najdou cestu, přesně jako to bylo u Ricka a Mortyho. Lidé mají rádi drsnější komiksovky, kde se hlavní hrdinové dost ušpiní a nejsou to svatoušci jako Superman. Zvláště, když je to ještě lehce přepálený a zábavně provedený. Dá se to brát vážně, ale všem zúčastněným je jasný, že to je superhrdinský komiks se vším patosem, klišé a dalšíma věcmi, co k tomu patří. Tohle Invincible splňuje na 150% a ještě k tomu přidává skvěle napsané postavy, výborné komiksové a superhrdinské okamžiky a parádně vystavěné zvraty. A já jsem z toho byl nadšený. Seriál je animovaný, díky tomu může na obrazovce předvést věci, které by v hrané podobě nešly, nebo by stály neskutečné peníze. Těch osm dílu mi opravdu rychle uteklo a slabší momenty bych musel hledat lupou. Určitě tam jsou věci, které by šli zlepšit, ale to jsou z mého pohledu maličkosti. Teď doufám, že Amazonu nestoupne úspěch do hlavy a seriál nezkazí. Autorovy komiksové předlohy Robertu Kirkmanovi se tohle už jednou stalo u jeho nejslavnějšího díla, a tím je The Walking Dead. Tak doufejme, že jsou v Amazonu chytřejší, než v AMC. S02 - Koho napadlo rozdělit druhou řadu na dvě půlky?? Ten dotyčný by si zasloužil dostat pár facek. Tohle je seriál, který se vyplatí sledovat až když jsou všechny díly venku, protože o to více pak funguje. Druhá řada má spoustu luxusních momentů, ale je tady dost znát, že si tvůrci připravují půdu na další řady a proto rozjedou snad deset linek. Seriál má díky tomu hodně roztříštěné tempo, skáče se od jedné zápletky ke druhé, a místy tomu chybí ta potřebná gradace jako měla první řada. Je to velká škoda, protože očekávaní byly velké a bohužel přišlo menší zklamání. Nicméně na třetí řadu se hodně těším. ()

NifKor

Invincible, má všechno co si u animovaného superhrdinského seriálu přeji a to je skvělá akce, brutalita a mnoho dalšího. Invincible má snad perfektně napsané postavy, které si člověk snad ani nemůže neoblíbit. Dokonce i ty záporné postavy jsem si neuvěřitelně oblíbil a každá z nich má alespoň jeden skvělý moment např. moment, kde se klon hádá s originálem a také skoro každý záporák je podle mě tady svým způsobem unikátní. Invincible má také neuvěřitelně skvělé dabéry (hlavně J.K. Simmons je boží). Animace je vážně pěkná. Příběhem si seriál obmotá diváka a nepustí už od prvního dílu a nejvíc díky potitulkové scéně první epizody. Samozřejmě najdou se i slabší díly v tomhle případě podle mě asi jenom 2 z 8 ale i ty dva díly si zaslouží minimálně podle mě 80%. Seriál také s mým překvapením nemá tolik klišé momentů, jak bych čekal u superhrdinského seriálu či filmu. Seriál výrazně využívá ratingu 18+ a jsem za to strašně rád, protože kdyby to nebylo tak brutální jak to je, tak to není ono a působí to na diváka jinak. Brutalita v Invincible je neuvěřitelná až je radost se na ní dívat. Nemyslím to tak, že je radost se dívat jak umírají lidi, které Mark nedokáže zachránit, ale spíš je radost se dívat na to, jak lidi nebo jejich vnitřnosti lítají směrem na kameru a ukazují tu ultra brutalitu. Co také Invincible dokázal a hodně seriálu ne jsou také momenty, které si divák chce zapamatovat a přehrává si je pořád dokola (např. scéna s metrem), také mám snad poprvé chuť si přečíst i předlohu seriálu, což se skoro nikdy moc nestává a to u mě taky seriálu přidává plusové body. Musím si přečíst předlohu, kterou mám už objednanou a jsem nesmírně rád, že Amazon udělá 2. a 3. sérii, které doufám nedopadnou špatně, a na které se už nepřetržitě těším. Nic lepšího tento rok už neuvidím. 9,5/10 ()

higuain

400 billion dollars for the world's most expensive nose-bleed. Docela nekompromisní řežba. A taky často dost sarkastická a rozhodně zábavná. Předlohu neznám (možná škoda), nicméně tohle určitě stojí za pozornost a do další série to slušně rozjelo hned několik potenciálních dějových linek. Je to samozřejmě hodně přepálený, co se týče akce a celkově vyobrazení toho fiktivního světa, ve kterém na superhrdiny a superpadouchy narazíte prakticky na každým rohu a nějaká ta invaze mimozemšťanů je zde skoro na denním pořádku. Což je v kontrastu s tím jinak drsným přístupem trochu škoda a přízemnější ukotvení příběhu by tomu možná přidalo ještě něco navíc. Ale i tak se jedná o velmi povedenou novinku. 80%. ()

• Komiksová predloha vyšla prvý krát v nakladateľstve Image Comics v roku 2003. Vychádzala do roku 2018. Celkovo bolo vydaných 144 dielov. (toi-toi)
  • V každom diely sa zväčšuje krvavá škvrna na úvodnom titule epizódy. (toi-toi)
  • Hrdnovia z Guardians of The Globe sú výrazne inšpirovaní postavami z Justice League od vydavateľstva DC Comics. Immortal nesie rovnaké schopnosti ako Superman, War Woman ako Wonder Woman, Aquarus vládne moru rovnako ako Aquaman, Darkwing má podobné zbrane a kostým ako Batman, Red Rush je výrane podobný s Flashom a každý tím má svojho marťana - Martian Man, respektívne Martian Manhunter. (toi-toi)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD