Algernons

No tak druhá série Vox Machiny šlápla na plyn a vše, co bylo na první sérii skvělý je tu ještě lepší. Vše co mi na první sérii vadilo tu prakticky není. Všechny postavy dostávají dostatek prostoru, dozvídáme se více o jejich minulosti a osobnostech a snad každý tu dostane aspoň malý příběhový oblouk. Jde opravdu znát, že každou postavu si téhdy hráč vytvořil s velkou láskou a Matthew Mercer k nim přistupoval jako vypravěč s velkou úctou. Navíc tu máme větší a zničující hrozbu, takže i jejich nejasná magie nepůsobí, že je může dostat s každé bryndy. To vše utváří úžasnou pětihodinovou jízdu, plnou akce, napětí, silných a emocionálních momentů, které musí vyloudit kapku slzy snad i z těch nejchladnějších srdcích! Tahle partička mi přirostla k srdíčku a hlavně Grog s Pike si mě naprosto získali! ()

Pepe_cz123

Druhá série The legend of Vox Machina je jiná. Jiná než ta první. Jiná ve všech směrech, ale v dobrých směrech. Tam kde totiž ztrácela první série, tak druhá exceluje. Ono se dá vlastně říci že druhá série exceluje ve všem a nebýt dvou epizod kde byly jenom drobné chybičky, tak je dokonalá a neměl bych co bytknout. Líbí se mi ale jak ta druhá série nádherně navazuje, a tam kde první série skončila, tak druhá série začíná. U 2. Série je taky nutno říci že je údernější co se týče emocí, prokreslí nám více ústřední tým, a je tu i o něco více akce. Ve zkratce se dá druhá série Voxe popsat jako jednička na steroidech. Akorát v mnoha ohledech lepší.  9/10. ()

Jeoffrey

Druhou sérii jsem si vážně parádně užil a byla pro mě ještě napínavější a zajímavější než ta první. Prakticky po pár minutách prvního dílu, kdy se vše nádherně pokazilo, si seriál získal moji pozornost. Byla to opravdu jízda, která nepolevovala až do samotného závěru. Sázky byly po celou dobu náležitě vysoké, příběh je nádherně epický a umí překvapit, postavy se skvěle rozvíjeli a neubylo ani povedeného humoru. Jasně, mohl bych autorům opět vytknout nějaká ta dějová klišé tradiční pro mnohé fantasy příběhy (takže v určitých momentech přesně víte co se stane), nebo si postěžovat na animaci některých draků, kteří občas vypadají podivně uměle, ale nechce se mi, protože všechna dějová klišé stejně fungují přesně tak jak mají, a i ti draci působí v momentech, kdy je to třeba, náležitě děsivě, zkrátka všechno funguje tak jak má, souboje mají grády a i prostředí je stále nápadité (opravdu mě zaujala ta divná magická říše, kam jsme také na chvíli nakoukli). A když se k tomu přidá i povedená hudba, tak můj dojem prostě nemohl jít ani na chvíli pod 9/10 a těším se na další řadu. ()

NifKor

Scanlan s Vaxem letí s prstama do zadku draka s kyselinou. Grog geniální parodie na Kratose. Keyleth ohnivák. Percy snajpr jak sviňa. Vex 100% přesnost a Pike simpuje Scanlana. Humor super, děj je sice o něco horší zde jak v minulé sérii hlavně, protože někdy působí moc na sílu a někdy nejistě, ale na druhou stranu má skvělé tempo. Orignialita je tu větší kromě draků jako záporáků. Už se mi zdá, že tvůrci jsou čím dál víc nejistější co se postav týče (neplatí o všech). Je to pořád super jen jsem čekal trošku něco víc. (btw minulost Groga epic) 8,5/10 ()

Knifeos

Díky novému filmovému D&D jsem se dostal k tomuto skvostu, který v 1. sérii stanovil zcela výjimečnou kombinaci velmi přímočaré animace, neskutečně vykreslených postav a Rkové brutální akci bez zábran, vše do sebe zapadlo a já byl nadšený. Šuškanda o druhé sérii jasně napovídala, že je opravdu na co se těšit a druhá řada nabídne dračí nářez a ještě mnohem více Vox Machiny než předtím. A byla to pravda, jenže... Po zhlédnutí všech dílů mám smíšené pocity. Potvrdily se ve mě obavy, že se můj nulový vztah a zájem o dračí tématiku podepíše na mojí schopnosti užít si plně dění na obrazovce. A stalo se. Celé uskupení draků, které mělo být tahounem série na mě bohužel pramálo zapůsobilo, onu monumentálnost jsem vnímal, ale necítil. Mnohem víc mě bavily epizody a dějové linky, které nabídly vhled do minulosti každé z postav a především Grogův příběh považuji za vůbec to nejlepší z celého seriálu. Když ale šly tyto osobní linky stranou a došlo na souboj, uvědomil jsem si, že jsem měl Vox Machinu radši jako outsidery, který byli zcela závislí jeden na druhým, protože jako jednotlivci "neznamenali nic". Zde, s relikviemi v rukávu a téměř neporazitelnými protivníky šla sice úroveň akce, efektů a velkoleposti nahoru, ale mé emoce se zapomněly dostavit. Závěrem ale nehledě na tenhle můj problém - druhá řada posloužila plně v upevnění mého vztahu ke všem postavám, ohromně je zbožňuji a pokud se Matthew Mercer ani dále nevykašle na budování jejich charakterů, pak se bude Vox Machina stále animovanou špičkou. Oproti minule mínus jedna - 7/10 ()

• Létající koště, které v druhé sérii vidíme, je parodií na Nimbus 2000 ze série Harry Potter. (UncleMorty)
  • Veškerou hudbu napsal a nazpíval Sam Riegel (Scanlan). Tyto písně často zpíval již při hraní kampaně s Critical Role. (UncleMorty)
  • Amazon seriálu věřil natolik, že před vysíláním druhé série rovnou potvrdil i třetí sérii na Comic Conu v New Yorku. Matthew Mercer na to však reagoval slovy, že nacpat příběh Chroma Conclave do jedné série není možný. (UncleMorty)