Proti ledu

• Island Against the Ice (viac)

V roce 1909 uvíznou dva průzkumníci z dánské expedice v Grónsku a čeká je boj o přežití v ledové pustině. (Netflix)

Maynard.

Takovej ten klasickej ledárenskej příběh... Nic novýho pod sluncem. Akorát tady je to krapet iný v tom, že tihle borci strávili v Grónsku mrtě dlouho a o kejhák jim šlo hned několikrát. Nejvíc ujetý mi teda přišlo, že se těsně po návratu hned zase vydali pro nějakej pitomej deník :o). Herci jako dobrý, ale emocí to ve mně moc nevyvolalo... ()

sedm.1

Against the Ice je pro mě poměrně těžké hodnotit, jelikož jsem od toho očekával víc, než co jsem reálně dostat mohl, na druhou stranu musím ovšem minimálně uznat, že těch sto strávených minut pouze se dvěma průzkumníky v ledové pustině nebyl ve výsledku čas zas až tak úplně promrhaný, jen se prostě nejedná o dobrodružství nějak strhující, drsné, napínavé, či jakýmkoliv jiným způsobem zábavné, ale tvůrci se zde spíš zaměřili na vážně poměrně pomalou, psychologickou sondu do hlav a charakterů lidí na pokraji smrti. Jinými slovy, hledat v tomto filmu nějakou survival jízdu by bylo zbytečné, spíš se totiž jedná o ryzí drama, postavené pouze na přesných hereckých výkonech a na působivosti velmi výrazného prostředí, a v tomto ohledu je nutno konstatovat, že obojí se tvůrcům vyplatilo. Jak Coster-Waldau, tak Cole hrají totiž velice přesvědčivě a Gronská příroda je neodolatelná záležitost sama o sobě. Spokojenější proto bude v tomto případě určitě divák náročnějšího ražení, než klasický ,,popcorňák,, , který se tu nějakých záživnějších, dynamičtějších, či jakkoliv jinak efektněji pojatějších scén nedočká, naopak publikum vnímavější a intelektuálně založenější se zde dočká mnoha momentů ,které s ním může zatřást. Co by nicméně filmu neměla odpustit ani jedna skupina, je naprostá absence emocí a určitě i nějakých těch více vyhrocenějších situací, jelikož to na mě celé zapůsobilo, s ohledem na situaci ústředních postav, až moc poklidným dojmem. Nemohu a hlavně ani nechci tedy Proti ledu označit za nějak vyloženě nepovedenou, nefunkční, či nepůsobivou podívanou, ale jak jsem hned na začátku zmínil, má vlastní očekávání nebyla ani zdaleka naplněna, a tak i přestože jsem se u tohoto snímku fakt nenudil, tak zároveň nemohu tvrdit ani to, že jsem se bavil, spíš jsem ho společně s hlavními hrdiny tak nějak úspěšně prožil a nakonec i přežil. ()

borec999

Učebnicový príklad, kedy je príbeh sám o sebe silnejší a omnoho zaujímavejší ako film. Okrem príbehu a peknej výpravy Proti ledu neponúkne prakticky nič na čo by ste si spomenuli pár dní od dopozerania filmu. Na suvrival triler je to príliš light, postáv je vzhľadom na tématiku málo, dialógy sú nudné, vykanie pôsobí pri situácii, kedy dve osoby spolu trávia 2 roky a sú si jedinou spoločnosťou neprirodzene a rušivo, dĺžka 100 minút je prestrelená a veľa krát som sa pri nej nudil. No a ponorková choroba medzi 2 postavami v závere bola tiež predvídateľná a ničím výnimočná. A tak jediným, čo sa skutočne vryje do pamäti je nevyberavé zachádzanie s ťažnými psami počas podobných expedícií, o ktorom som teda netušil a ktoré ma naozaj nemilo prekvapilo. 40% a 2* ()

Litvicek odpad!

Na tenhle film jsem byl hodně zvědavý. Podobné survival příběhy miluju.. ale jakmile se na scéně objevili sněžní psi a já vycítil velkou pravděpodobnost jejich zranění nebo smrti, tak jsem film vypnul. Tím jsem ty pejsky zachránil a hrdinou tohodle příběhu jsem tudíž JÁ. Film se tedy přiznám, jsem nedokoukal. Tahle expedice prostě skončila na samém začátku a musím uznat, že jsem na sebe jak se patří hrdý. ()

janesX

Tak toto bol skôr survival nudy (no nie zase až tak nepríjemnej), ako survival o prežití. Dvaja členovia expedície sa vydajú na vedľajšiu expedíciu, zistiť či Grónsko je, alebo nie je ostrov. Po ceste sa vlastne nič prevratné nestane, okrem jedného medveďa s ničím nebojujú (ani s chladom ani s hladom), stovky kilometrov prejdú za pol hodiny akoby nič, jediné čo sa stane je, že vlastnou a pre mňa absolútne nepochopiteľnou mega-hlúposťou sa minú so svojimi záchrancami a musia teda ostať asi o rok dlhšie. Prejavia sa psychické problémy, ale aj tie sú režisérsky nedotiahnuté. Taký zbytočný film, ktorý len zapadne prachom. ()

Prochy38

Je zřejmé, že ne každý skutečný příběh musí mít epický průběh a extra epické finále. Sledujeme boj o přežití v naprosto nehostinných podmínkách. Oba obličeje výborné, příběh příjemný. Ale chyběla tomu podle mě ty syrovost a lepší vyobrazení té brutální zimy, o které se nám ani nesnilo. Místy to vypadalo jako zimní dovolená. Každopádně u mě spokojenost. ()

filipvrbik

Against the Ice je nejen další mrazivé severské dobrodružství, tentokrát bez příkras, a má i něco navíc.. Dva polárnici se ocitnou v ledové pustině a čeká je boj o holý život. Dva základní plusy -  je to podle skutečné události, a je to bez zbytečného digitálního bordelu. Je poznat, že se jedná o severskou kinematografii a to je zatraceně dobře, protože je to film takříkajíc z první ruky.. Rozhodně velmi milé překvapení, v mnoha ohledech i lepší než DiCapriův Revenant (Spoiler: v obou případech se dočkáme medvěda, tentokrát ledního)...95% ()

mira007

Survival drama o dvou průzkumnících dánské expedice, kteří šli v roce 1909 po stopách předchozí expedice, aby dokázali, že Grónsko je ostrov a že na něj Američané nemají nárok a celé se to zvrtne, kdy ta dvojka uvízne v ledové pustině na dva a půl roku. Seversky chladné doslova, nic co by bylo vyloženě akčně strhující, ale přesto mně to sedlo. Technicky a herecky výborná dobovka. ()

petikacka

Muselo to být příšerné, zažít ve skutečnosti tento příběh. Neustálá zima, led a pustina. Jít hledat něco co nevím jestli vůbec najdu a když to najdu, tak nevím jestli se vrátím zpět. A když se vrátím zpět, tak zjistím, že ostatní odpluli a nás tady nechali. Bylo by to dokonalé drama z prvních dob objevování Arktidy, kdyby...Kdyby to někdo dokázal natočit jako dobrodružné drama. Takhle z toho mám akorát jediný pocit. Je to nudné...je to nudné...je to nudné...Za mě 65% ()

TheSpearCZ

U těchto typů spíše menších arktických survivalů podle skutečných událostí se mi většinou líbí téma, ale po zhlédnutí panuje zklamání, viz. poslední Arctic, každopádně tady mě přesvědčili hlavní představitelé, jejichž herecký výkon jsem sežral i s navijákem. Pravda, rozhodně to není žádný velký odvar, moc se tady toho nestane a do světa film díru taky neudělá, ale při odpoledni nebo večeru, kdy nemáte co dělat je Against the Ice rozumnou volbou. Čisté 3* ()

Warhorr

Po letošním pouštním survivalu Zlato, se nám představuje druhý, který nás tentokrát zavede do mrazivých končin Grónska. Cca první půli filmu jsem se velmi bavil. Skvělá ukázka drsného a nekompromisního přežití na arktických pláních a skaliskách, potraviny na příděl, zabíjení psů, propad do mrazivé vody anebo také souboj s ledním medvědem ( tady jsem čekal že si tvůrci trochu pohrajou, jelikož jsem v naději doufal v druhého Revenanta, bylo to však krátký a odfláklý ), takže si myslím, že v této části se je na co dívat. Jakmile se však polárníci dostanou zpět, tak se z toho stává takový spíše psychologický, utahaný, nezáživný drama v boudě. Nevím, jak moc je to podle skutečnosti, ale ve chvíli, kdy se představitelé musí vrátit 300 km tam a 300 km zase zpátky kvůli kusu papíru a následné zjištění co se potom stalo, tak to musel být teda řádný dojeb. Škoda jen, že tady se to vylíčí jakoby měli jít na nákup do kauflandu pro rohlíky a zase zpátky. ()

warrenur

Priemerny dobrodruzak s vybornymi dvoma ustrednymi predstavitelmi, bez zbytocnych hluposti a nie moc vynimocnym scenarom. Ak ste teda uz niekolko severskych zanroviek tohoto charakteru videli, zachytne body sa opakuju i v tomto spracovani. Clovek s udivom vnima, co dokazali desatrocia pred sfilmovanim skutocny dansky prieskumnici. Odporucam. 60% ()

Axident

Opravdu moc jsem si přál, aby to bylo skvělé či dobré. Ale navzdory tvrzení, že byl minimálně využíván green screen, téměř celý film mě nijak nevtáhl, necítil jsem žádnou autenticitu a navzdory exteriérům na mě působil studiově sterilně a nedokázal přenést téměř žádné emoce. Snad nebudou totéž vnímat ostatní diváci, pro mě ale velké zklamání... ()

BOURQUE

Príbeh filmu Proti ľadu je inšpirovanými skutočnými udalosťami – prečítajte si opravdu krátky obsah. Film je postavený na klasických základoch daného žánru, vedenie dvojici charakterov je na obecnej úrovni. Obrazovo slušný priemer, ale vizuálne príbuzný Arctic: Ľadové peklo bol oveľa pôsobivejší, nehovoriac o hereckom výkone Madsa Mikkelsena. Vo svojom žánru, v tejto forme, spíš tuctový film. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()