Proti ledu

• Island Against the Ice (viac)

V roce 1909 uvíznou dva průzkumníci z dánské expedice v Grónsku a čeká je boj o přežití v ledové pustině. (Netflix)

Dale

Prvá polovica je taký typický mrazivý survival so všetkým, čo k tomu patrí - medveď, strata psov, jedla... Ale ako na scénu vstúpi ženská v predstavách, tak to výrazne stráca tempo a začína nudiť. ()

Padme_Anakin

Neskutečný příběh dvou mužů dánské expedice v Grónsku v letech 1909 až 1912, tajil se mi dech nad houževnatostí, odhodláním a silou lidské vůle, navzdory drsným podmínkám, mrazu, ledu, ztrátě psů, nedostatku potravin a ve finále i naprosté psychické vyčerpání, to je jedním slovem obdivuhodné.. Nikolaj Coster-Waldau a Joe Cole to v těch nádherných exteriérech zvládli skvěle, prostě řečeno severské dobrodružné drama dle mého gusta.. ()

slord

Súboj človeka a prírody sme tu mali už veľakrát a v tomto prípade to má síce Jamieho Lannistera, ktorý hrá veľmi solídne, avšak v rámci tohto podžánru to neponúka nič nové. Ako plus by som vypichol to, že je tam cítiť to natáčanie v skutočnej prírode a je fajn, že zelené plátno malo utrum. 6/10 ()

honajz2

Na mě to teda celkem zapůsobilo, rozhodně i víc, než takový Arctic: Ledové peklo, protože tady hrají aspoň herci, kteří umí hrát. A i když to žádný problém a zvrat během výpravy nedokáže využít na sto procent (někdy ani na 70), i tak to má slušnou atmosféru a ta nehostinnost Arktidy mi tu přišla vykreslená dobře. Navíc i napětí to mělo a moji pozornost si to udrželo víceméně po celou dobu, taky je to vedené realisticky a nezvrtne se to v žádný vyhrocený blábol, jak u takových filmů občas bývá. Se zdejšími průměrnými reakcemi se moc ztotožnit nedokážu a to už je co říct, protože mi islandské filmy často přijdou dost chladné a průměrné. Tady se tak ale naštěstí nestalo a kdyby tu dánská výprava mluvila celou dobu dánsky místo angličtiny, byl bych spokojenější ještě o něco víc... Slabé 4* ()

M.i.k.e

silný příběh podle skutečné události, který ovšem ve své filmové podobě pouze mrhá potenciálem a to co by mohlo být (mělo být) drsným survivalem je jen sterilní nuda, kdy celá výprava působí dost neškodně a vlastně strašně jednoduše. Ani vývoj postav a jejich rozklad podmíněný "uvězněním" v pustině není kdovíjak uvěřitelný. Technicky není Proti ledu moc co vytknout, dokonce i ten digi lední medvěd byl ok, ale jako celek to prostě nefunguje. Rozhodně ne tak jak by se na podobný film slušelo...40% ()

Attta

Film neohromí ani nezaujme. Zase musím ocenit že se z toho tvůrci nesnažili udělat akci rvoucí přemrštěný hollywoodský nesmysl. ()

Kempe

Taky máte vibes z GoT a PB? Oba herci byli skvělí, zvířátko potěšilo, krajina potěšila a true story potěšilo. Takže vlastně není nic, co by mě nepotěšilo. Samozřejmě, nestěžuji si. Islande, paráda. Jen tak dál. ()

Juto

Najpozoruhodnejšie na ,,Against the Ice" je nakoniec to, že tento skutočný príbeh dvoch mužov vydaných na milosť a nemilosť neľútostným živlom, hladu a chorobe, možným útokom a prenikavému šialenstvu, môže byť tak kuriózne zbavený napätia. 4/10 ()

FrankSusta

Pěkný, však paranoidní film, který balancuje mezi nadějí a beznadějí dvou průzkumníků. Sám příběh není kdovíjak zamotaný (a rychlý), ale díky perfektní kameře a skvělým hercům (a výpravě, jestli to jde tak nazývat) to nijak nevadí. Režie je naprosto fantastická. Zima z toho jen sálá! Neuvěřitelné, jak se vše skutečně (nejspíš) točilo někde na Islandu, led je skutečný, sníh taky. A to je věc, co mě fascinuje ještě víc; oni někde v téhle době sehnali skutečný led a sníh?!?😀    6,5/10 ()

alchac

... a tak když Lannisterovic famílie neuváženě kuchla Neda Stárka, neměl jí pak kdo sdělit, že „Winter has come.“ Mno, takže nějakou půlhodinku sledujeme cestu k mohyle neznámých map a zase zpátky via psí spřežení a zbytek stopáže pak mnohem a ještě více úchvatnější detailní studii toho, jak Mikulášovi hrabe. Pročež mít na výběr, zda do téhle zmrzlé narkoleptické prudy jít znovu, či absolvovat permanentní Jørgensenovu pedikúru, asi bych se hned začal shánět po štípačkách. S hodně omrzlou prdelí za dvě a nikdy víc. ()

UhLee

(6/10). Jako survival film funguje Against the Ice na výbornou. Sněhové vločky se vám s přibývajícími minutami začnou zarývat víc a víc pod kůži až vám začne být v půlce května opravdu zima. Takže jako mrazivý thriller funguje tenhle dánský film skvěle. Jde vidět, že si museli hlavní představitelé vytrpět nemalé muka kvůli natáčení, protože natáčet v takové zimě není žádná sranda. Místy jsem měl flashbacky na film Jungle s Danielem Radcliffem díky jedná výživné scéně.  Nikolaj Coster - Waldau byl samozřejmě hlavním lákadlem na celém filmu. Nezklamal. Sekunduje mu tady mladý Joe Cole, který je mu důstojným společníkem a spoustu scén si krade pro sebe. S čím jsem měl problém byla druhá polovina filmu, která se nese v podstatně jiném duchu a podstatně pomalejším tempu. Halucinace a čekání na záchranu bylo opravdu zdlouhavé a následný konec byl pro diváka takovým vysvobozením. Občasné překrásné záběry na krajinu pokrytou ledem nám to čekání pomohou zkrátit. Přirovnal bych to třeba k Mikkelsenově survivalu Arctic. ()

Lachtaan

Na první pohled důstojně vypadající survival žánrovka z chladných krajin Islandu, ke kterému já tak vzhlížím a nechám se zlákat jakoukoli patlaninou, co se na jeho půdě natočí. Z trailerů jsem naivně doufal, že v rukou stále ještě nejmocnějšího streamovacího giganta vznikne konečně pořádné drama. Bohužel jsem se opět unáhlil a na poli těch promrzlých 100 minut se nestačí stát nic, díky čemuž bych na Against the Ice za týden nezapomněl. [viděno na Netflixu 1.6.2022] ()

Tosi

Nikolaj Coster-Waldau už pěknejch pár let nemůže trefit áčkovej film a tady je zase vedle. Jelikož mívám tyhle filmy o přežití rád, takže jsem těm dvěma fandil, ale že by to bylo strhující, tak to vůbec. Nad vodou film držel hlavně kameraman, nojo, měl to díky lokalitě jednoduchý, ale jinak byl film jednoduchá rutina. ()

Mrkvič

Zajímavý skutečný příběh v né moc zajímavém filmu. Vztah postav byl takovou druhou kolejí. Spíše utrpení polárníků zde mělo hrát hlavní housle. Takových filmů jsme ale už viděli spoustu. Třeba že některé z nich nebyly podle skutečných událostí, byly ale ve většině případů zajímavější. ()

Johnny.ARN

Nuda a zima k posrání. Ale tak čo už len vytrieskaš z príbehu a dvoch, čo tri roky žili v jednej chatke niekde v Grónsku a solídne aspoň jednému začalo zašibávať? Prvá polka fajn, zvyšok zívačka. 2 z 5 ()

noriaki

Film dodal všechno co sliboval trailer, ale nic navíc. Proti ledu je nekomplikovaný survival s minimem vypjatých scén, bez přesahu i bez obvyklé závěrečné katarze. Nějvětší thriller to byl nakonec pro nešťastné tažné psíky. Nikolaj Coster-Waldau nebude taková hvězda jako se zdálo ještě před pěti lety, ale tyhle malé filmy utáhne relativně s přehledem. ()

fabecc1222

Plakáty, upoutávky či samotný obsah lákají na klasické survival drama v nehostinné Grónské krajině, na které však skoro vůbec nedojde, a když ano, tak se týká zpravidla toho, kterého psa musí oba průzkumníci sníst. To je vlastně z celého boje o přežití vše, jelikož po zbytek filmu se oba nacházejí v chatce postavené z lodi, a čekají na záchranu, a čekají, čekají, čekají, čekají....A o tom je celý film. Marná sláva, žádné velké napětí nebo adrenalin se nedostaví. Stejně tak neosloví ani krajina samotná, která je po hříchu málo využita. ()

lykan9

Proti ledu vypadá jako zajímavý film a i samotný začátek nastiňuje, že jím i bude, ale od poloviny jsem se začal nudit a už jsem se jen modlil za konec. Já osobně bych se méně věnoval snovým sekvencím, čímž by se doba filmu výrazně zkrátila a filmu jako takovému bych dal možná lepší hodnocení. Jinak ústřední herecké duo je sympatické a jejich výkon je slušný natolik, že se film díky nim dodívat dá. ()

Jaro.Krafcik

Dobrý survival, ktorý bol až príliš ukrátený o lepsi príbeh. Dĺžka tak akurát. Na to že je to prvý Islandsko Dánsky film na netflixe aspoň skvelý dabing . Scénka s ľadovým medovedom paráda. Súhlasím s užívateľom Arsenal. 3* ()