Sisu

Na sklonku druhej svetovej vojny nájde osamelý zlatokop (Jorma Tommila) v divočine Laponska na severe Fínska bohatú zlatú žilu. Keď sa s nájdenou korisťou vydá na cestu do najbližšieho mesta, narazí na oddiel nacistických vojakov, pod vedením  brutálneho  dôstojníka SS (Aksel Hennie), ktorý chce zlato zhabať pre svoj oddiel. Veľmi rýchlo však zistia, že sa nestretli len z obyčajným zlatokopom,ale s bývalým elitným zabijákom, ktorý stelesní všetko to čo SISU predstavuje - mýtickú "armádu jedného muža", ktorá stelesňuje formu odvahy a nepredstaviteľného odhodlania čeliť všetkým, ktorý mu stoja v ceste pri získaní svojho zlata. (Itafilm)

Dale

Tu krásne vidno rozdiel medzi Tarantinom a keď sa niekto hrá na Tarantina. Áno, film pôsobí drsne, krvavo a miestami zábavne, ale to nestačí. Hlavný hrdina je doslova nesmrteľný, ani obesenie mu nerobí problém, pripadalo mi to, akoby bol mix Terminátora s Rambom, no ešte vyklonovaný na vyšší level. Samotný príbeh je úplne nulový, ťažko hovoriť o nejakom deji a keď som na začiatku počul náckov kecať po anglicky, hneď som vedel, že toto dobre dopadnúť nemôže a keď sa vytasili fínske kurvy s vážnymi ksichtami a so samopalmi v rukách, tak pohár trpezlivosti s týmto filmom pretiekol. Hrozne cool sa tváriaca sračka. ()

corpsy

Na dobrú noc treba dobrú rozprávku. Táto je o fínskom Kostějovi Nesmrteľnom ( istá podoba by tu možno aj bola ), ktorý si síce vydobil meno práve na Rusoch, ale ináč nič spoločné s nimi nemá, až na nepríjemný rodinný zážitok, ktorý vyústil v jeho zmenu na (ne)smrteľný vojnový stroj. Takto sa mi to v nekomplikovaných volovinách páči. Plno krvi, gore a akcie, neberie sa to vážne a má to presne odcvakanú minutáž. ()

agentmiky

Autoři zvolili k vyzkoušení asi člověkem nepolíbená psychedelika, neboť tento rádoby tarantinovský snímek z prostředí 2.světové války dopadl fakt šíleně. Naštěstí ale Sisu nabídne brutální a vizuálně atraktivní podívanou z finských planin, čehož nemůžeme coby diváci být svědky každý den. Hlavní hrdina toho moc nenamluví (regulérně z něj první a zároveň poslední slova vypadnou na úplném konci), za něj mluví hlavně činy. A že ty toho mají co napovídat!...Akce je přestřelená, vůbec se nedrží nějakých zajetých skromnějších kolejí. Pár sekvencí dokonce nalomí logiku samotnou takovým způsobem, že se z toho chudinka už možná nikdy nevyhrabe zpět :D (scéna v řece, pověšení, závěr s letadlem atd.). To už i na mě bylo moc (a to jsem toho za svou relativně krátkou kariéru hodnotitele viděl docela dost, to vám říkám na rovinu). Ale jak říkám, jistý šmrnc tomu upřít nemůžu. Takže, mozek nechte doma a vyražte do kina. Za mě dávám 6,5/10 ()

maddy

Priamočiary, jednoduchý akčňák o tom ako jeden postarší ex-voják kosí náckov. Vďaka krátkej stopáži to celé rýchlo uplynie, akurát Sisu by sa hodil podobný tón ako sľubovali trailery. Sarkastický, maximálne odľahčený a so štýlovou pop/rockovou hudbou. Výsledný film je však pomerne odlišný, než môže divák navnadený ukážkami čakať. Množstvo scén vyznie podstatne inak a Jalmari Helander natočil Sisu viac menej ako serióznejšie podaný film, kde celý čas hrá potemnelá hudba a nikdy sa poriadne neodviaže. Je to trochu škoda, pretože divočejšia réžia sa v námete aký má Sisu priam žiadala. Mohla to byť parádne uletená pecka, takto však len neškodná jednohubka. CELKOVO: 6/10 ()

Korbitch

Koukám, že hromada lidí nepobrala tu nadsázku, která tady stříká z každé scény horem dolem. Rád bych viděl jejich hodnocení u Kill Bill nebo Johna Wicka. ()

Paxxx.cz

Když jsem byl na filmu John Wick 4 a viděl jsem trailer na Sisu tak jsem nad ním spíše jen kroutil hlavou, ale dal jsem mu šanci. Možná budu trochu za pokrytce - právě u Johna Wicka mi ta nadsázka s nesmrtelností hlavní postavy nevadila, ale zde jsem ji tvůrcům prostě nemohl odpustit - 3 scény velmi silně přitažené za vlasy, z Němců tu udělali klasicky pitomce - šli po nesmrtelném finovi pěkně po jednom aby je mohl masakrovat jak prasata na porážce. Ano našla se místa, kde jsem se i docela bavil, ale spíše jsem zklamán. Jde jen o průměrný film, který se snaží primárně bodovat brutalitou. Až začne vycházet na DVD/BD tak rychle spadne na modrá čísla...5/10. ()

Praxis

Zábavná krvavá párty v bažinách kdesi in the middle of nowhere. Prostě chlápek natěží zlato, cestou potká pár nasraných nácků a začne se vyvražďovat. Navíc je vidět, že se to nebere vážně. Spousta scén ale byla už fakt až moc přes čáru, takže k tomu tak musíte asi přistupovat. Já se celkem bavil, ale čekal jsem možná ještě větší jízdu. 70% ()

Bordoshut

6/10 – Sisu je slovo, které se z finštiny úplně nedá přeložit. Osobně bych ho transkriboval zhruba jako „nemrtvý stařík s krumpáčem, kterýho pořádně naprdla inflace“. V praxi to znamená, že hodinu a půl sledujeme řádění jednoho důchodce (jen o trošičku vyšinutějšího, než jak je známe z MHD), který našel zlatý poklad a partička zlých nácků se mu ho rozhodla uloupit. K jejich zmaru však děda spíše než s artrózou koketuje s ne zrovna pacifistickou teorií násilné denacifikace, která se do češtiny dala vyložit jako „Mír všem náckům! Čili smrt.“ Navíc netušili, že si nezahrávají s pouhým penzistou, nýbrž s nespoutaným přírodním živlem, kterého kupředu žene myšlenka na benzín litr za 8 korun a dřevěný koupací lavor s výhledem na lesy. S takovou motivací se pochopitelně sebranka dvojrozměrných podržpušků nemůže vůbec rovnat a tak si to skrz jejich palbu děda razí, jak v pondělí ráno do lékárny. // Film by se dal shrnout větou „Čeho je moc, toho je příliš.“ Bohužel to platí i pro mrtvé nácky a zmrtvýchvstání. Námět je sám o sobě sice velmi neoriginální, herci průměrní a výsledný produkt kvůli zvolení jediné lokace působí velmi levně, ale přesto z toho mohl režisér Jalmari Helander (nar. 1976, Finsko) vykřesat podstatně víc. Mohla to být šíleně zábavná akční jízda, kde by emoce stříkali na všechny strany a i přes nebetyčnou jendoduchost zápletky mohl divák trnout v napětí a hltat každý záběr. Nicméně, nepovedlo se. Show je to pořád zábavná, ale nefunguje bohužel ani po emoční stránce. Za to může samotná stylizace dědy do pozice „naturálního komanda“, které nemůže zemřít. Jednak to vlastně není ani člověk – nelze s ním soucítit, divák ho stále vnímá jen jako objekt – a druhak ztělesněný finský mstitel přece nemůže umřít. Přidejte do toho nulovou charakteristiku nepřátel, kteří padají jeden za druhým jako jablka na Newtonovu hlavu, opakované možnosti dědu zabít, kterou náckové zcela hloupě promarní a stovky čítající počet minutí / zásahů jednoho dědy a máte napětí zcela prostý film. Hudební vstupy také nejsou důvod k jásaní a párkrát je to solidní ew-moment. K dobru přičítám relativně obstojnou kameru, která se navíc vyžívá v malebné finské přírodě, což kvituju. Jako hloupá oddechovka to víceméně funguje, i když občas už je té hlouposti příliš. Paradoxně by tomu mohl pomoct humor. Hláškující zhouba nácků je asi pořád zábavnější než němá zhouba nácků. Hláška: „Hele, ten děda je těžař zlata!“ He really didn't see it coming... ()

slord

Kosenie náckov, aká to slasť. Fínska revenge chuťovka s až westernovou atmoškou, ktorá ma bavila sledovať a užíval som si každé čvachtavé zabitie v týchto krásnych laponských scenériách, za málo peňazí celkom kvalitná muzika. Už sám John Wick neplytval príliš slovami, no tento zlatokop je na slovo ešte skúpejší, čo mi prišlo trošku škoda, ale beriem, no s čím mám problém je jeho postupná strata zraniteľnosti, pretože som sa o túto postavu zo začiatku bál, no časom sa tento strach o neho vytratil a dostavila sa nesmrteľnosť, hlavne pasáž s lietadlom mi tam vadila. Ale napriek tomu nemôžem povedať, že som sa nudil, lebo film šlape veľmi dobre, príjemných 90 minút utečie ako voda, privítam viac podobných filmov. 7/10 ()

decouble

Přirovnání k Rambovi sedí nejenom protože hlavní hrdina pobíhá divočinou, kosí záporáky a vypaluje si improvizovaně svoje krvácející rány. Ono to sedí i v tom smyslu, že tenhle Kostěj se řídí a přežívá díky Stalloneho životní filozofii, kterou manifestoval Rocky v šestým dílu: "Není to o tom, jak tvrdě dokážeš udeřit, je to o tom, jak tvrdě to dokážeš schytat a jít pořád dál. Tak se vyhrává." ()

Trevor

Celkom príjemné prekvapenie, avšak fínsky Rambo, ako ho správne nazval Arsenal83 uprednostil zabitie 300 Sovietov pred oslobodením vlastnej krajiny spod nadvlády nemeckých náckov a z nej sa Európa nedostane tak skoro ani teraz, v rámci demokracie.Divákovi až nešllo do hlavy že ženy sú vo filme tak slabé, obete znásil§ovania, ako tomu reálne vo vojnách vždy bolo, ale v závere sa to korektne napraví a Rambice pomôžu Rambovi vyhnať nepriateľa, aby už o niekoľko rokov op§ť hlasovali o jeho nadvláde nad Európou, tentokrát v  parlamente. Čo sa týka spracovanie chvíľami prehnané, avšak príjemné prekvapenie. ()

kinderman

Někdy mě opravdu mrzí, že jsem ten který film neviděl v kině, ať už z jakéhokoli důvodu. Sisu není ten případ. Sisu je případ, kdy dvouapůlminutový trailer (viděný v kině) poskytne větší divácké uspokojení než půldruhahodinový film, z něhož byl sestříhán. Ale chápu, že mnozí mohou být z výtvarně pojaté kamery, mlčenlivého hrdiny a 100 + 1 způsobu, jak zlikvidovat nácky, docela odvaření. ()

IceQueen

Mám kolegyňu Sisu, ten výraz ja prekladať nepotrebujem a jeho význam veľmi dobre poznám. Na rozdiel od fínskej "armády jedného muža" vám nevrazí kudlu do hlavy, no jej pohľad bolí viac, ak nevrátite knihy. Nejde jej o zlato, ale postavte sa medzi ňu a riaditeľské upomienky a rozpúta sa peklo. Jej hlas sa nesie po budove a vybuchuje v hlavách ako nášľapné míny nastražené náckami. A ak by toto čítala, skončím zavesená dole hlavou v podzemnej časti skladových priestorov. Pre istotu napíšem, že žartujem, len som využila jej meno na účely tohto komentára... Kecám, má zmysel pre humor, budem v poriadku. ()

ilemas

Velice zábavná podívaná, ale velká škoda, že dost nereálná, hodně přitažené za vlasy. Kdybych měl hodnotit dle mých preferencí a pravidel, tak bych dal odpad, ale asi jsem byl po skvělé dovolené velmi dobře naladěn a vyprahlej po nějakém zábavném filmu, bavil jsem se od začátku až do konce tak dávám čtyři stars.  Finský Rambo dědek brutálním způsobem vybíjí nacisty. Dobrá kamera a parádní zvuk, hudba. ()

Necron

vsechny cool veci jsou nasekane v zabavnem traileru. ve filmu jsou cool veci z traileru pospojovane primocarou nudou a absurdni nerealisticnosti, ktera po chvili zacne byt otravna => staci videt trailer. ()

M.i.k.e

praděda Johna Wicka kosí nacisty ve velkém v pološíleném a hlavně dost zábavném béčku, přičemž jde asi o nejuspokojivější vybíjení nácků, které sem viděl za hodně dlouhou dobu (pokud sem vůbec viděl lepší). Sisu sice není tak extrémně ujeté jako jeho starší sourozenci Dead Snow a Iron Sky, nicméně i přes občasný vážnější podtón přináší přesně to co slibovalo už v traileru a já sem s tím naprosto v pohodě...70% ()

William_

6/10. Příběh o muži který nebyl nesmrtelný, jen prostě odmítal umřít. Pokud od toho nic neočekáváte a chcete si jen užívat vraždění nácků v laplandské divočině, film je přesně pro Vás. Pokud ale čekáte historickou přesnost a důmyslný příběh, budete zklamáni. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD