Jo Hardingová (Helen Huntová), rovnako ako jej kolegovia, je doslova posadnutá predstavou, že sa jej podarí „skrotiť“ tornáda, respektíve vyvinúť spoľahlivý varovný systém. Nie je to nemožné. Stačí uviesť do prevádzky a v praxi vyskúšať prístroj, ktorý navrhol jej muž Bill (Bill Paxton), niekdajší člen tímu meteorológov, za ktorými prichádza do terénu, aby Jo pripomenul, že mu ešte stále dlhuje súhlas na rozvod. So svojou novou partnerkou, psychologičkou Melissou (Jami Gertzová), s ktorou chce začať nový život, sa spočiatku proti svojej vôli, pripojí k šialenej naháňačke za ničivým prírodným živlom... (TV JOJ)

Jara.Cimrman.jr

"Musím končit. Lítají tu krávy." Mezi mé nejoblíbenější volnočasové aktivity patří kličkování náklaďákem mezi tornády. Kdykoli u baráku spatřím nějaké tornádo, tak se neudržím a jdu do toho. Nedělal bych to, kdybych kdysi nezabloudil do kina mezi poletující stodoly, dobytek, cisterny či kombajny. Tam se zkrátka pracovní i rodinné problémy řeší nejlépe a mne vždy pobaví být přitom. Jen ta tornáda se mne snaží naštvat a škodolibě se vyhýbají blízkosti mého domu, takže jsem mezi ně ještě nevyjel. Ale jednou si to určitě rozdáme. Takže všechno lítá, co peří má: Stodola? Samozřejmě lítá. ()

xxmartinxx

Nepředvídatelně průměrné. Snad jen pozorovat Hoffmana ve vedlejší roli sidekickového tlusťocha je svým způsobem vtipné. Navíc se to pyšní legračně nepovedenými postsynchrony - vážně, to se líp trefuje do pusy i dabing. A scénář od Crichtona? No comment... ()

BadoXXII

dr. Melissa Reevesová: Musím končit, July. Lítají tu krávy!..... Rozhodne jeden z najkvalitnejších a najinteligentnejších katastrofických filmov. Na svoj rok vzniku priniesol skvelé špeciálne efekty a veľmi zaujímavý a nápaditý pohľad na ničivú silu tornád. ()

Shit

Tenhle film mam rád, pokaždý když je v tv tak se na něj musim podívat. Je skvěle natočenej, má spád a ani na chvilku nenudí, pořád se tam něco děje a ten nápad se sledováním a stíháním tornád je originální a ještě suprově zpracovanej. Dvě hlavní role by asi dokázalo zahrát víc neznámých herců, ale známá herecká tvář potěší a ještě film pozdvihne, ale to co se mi na tomhle filmu líbí nejvíc jsou triky, na svojí dobu jsou geniální a realisticky natočený, všechny ty tornáda, který ničej na co přijdou, lítající domy a krávy, který letěj kolem a bučej, teda nevim jestli to bylo chtěný, ale třeba ty létající krávy byly i vtipný. A i když to znám, tak jsem byl napnutej a to jsem to viděl už asi popátý ()

choze

Tenhle film musí udělat každému malému klukovi jasno v tom, čím v budoucnu bude. Přece lovcem tornád! Originální katastrofický film, ve kterém postavy nejsou pouhými obětmi rozběsněného živlu, ale naopak se do ohrožení života dostávají opakovaně zcela dobrovolně. Triky jsou i s odstupem času slušné, každé další setkání s tornádem maximálně vzrušující a sotvakdo se asi při sledování tohohle bijáku nezamiloval do mimořádně okouzlující Helen Hunt. Poněkud horší je to s Billem Paxtonem, který je sice sympaťák jako trám, ale řekněme si to na rovinu - na hlavní roli tak úplně nemá. Scénář je naivní a průzračný jako u disneyovky, zlí mají černá auta, neposlouchají dobré rady hodných a tak umřou, hrdina a hrdinka jsou si souzeni a to nemluvím o hrdinčině překonaném traumatu. Nicméně natočeno je to velmi zručně a film rychle spěje k senzačnímu finále, ve kterém se zničí kdeco a hrdinové se podívají do útrob tornáda. Škoda že Jan de Bont upsal duši ďáblu jen za dva skvělé filmy. ()

Gilmour93

Všechno lítá, co má peří… Kombajn?! Miluji bouřky. To zlověstné ticho, když se blíží, stahující se mračna, blesky křižující oblohu a pročištěný vzduch, když už je po všem - tudíž mě měl de Bontův katastrofický spektákl tak trochu v hrsti už předem. Co naplat, že postavy jsou karikaturami, jejichž osobní problémy nezajímají ani poletující zemědělskou techniku - slouží jen jako doplňková omáčka k výživnému masíčku digitálních triků. Ohledně profláklé scény s létajícím skotem mě napadlo, že mít tornádo ve Státech četnější výskyt, nebudou mít tamní honáci co žrát.. ()

Hal_Moore

Ne každý film musí mít strhující děj - některé se prostě dělají jen pro pobavení diváka, utržení nějakých těch dolárků a nebo třeba pro ukázku těch nejlepších vizuálních efektů. A Twister splňuje všechny tyto tři aspekty správného popcornového trháku. ()

Brouk

Akční Helen Hunt? To lze? Ano, lze! A dobře! Dnes už vděčný filmový evergreen pro vysílací schémata komerčních i veřejnoprávních TV po dobrém obědě, před večeří Mimořádně slušně odvedená akční podívaná ()

Le_Chuck

Jeden z najlepších katastrofických filmov ever. Scéna "oko tornáda" je pre mňa ako let do vesmíru, bol som súčasťou niečoho výnimočného. 100% ()

kitano

Ano, efekty su skutocne posobive, a ten "lov burok" by som este tiez zozral, avsak niektore sceny su natolko debilne (Vsetko leti, krava leti, chalupa leti, avsak nasi mily hrdinovia neletia, pretoze sa drzia kovovej trubky), ze film som dopozeral z kislou grimasou na tvari. Odial potial. (4/10) ()

Kaka

To byly časy, když ještě Jan de Bont uměl točit a naprosto zaslouženě byl považován (byť jen na chvilku) za jednoho z nejlepších akčních režisérů vůbec. Twister je brilantně vyvážený mix zdravé nadsázky, skvělé akce a nějaké té romantiky navrch. Rodinnou atmosféru bez problémů obstarává velice zručně poskládané herecké osazenstvo, jemuž dominuje civilní dvojice Bill Paxton, Helen Hunt. Vizuální efekty jsou ohromující (létající kráva je legendární), stejně jako zvuková mixáž. Závěrečná scéna s gigantickým vírem je absolutně strhující. Klišé a lehká šablonovitost se nám samozřejmě v takovémto letním hitu vyhnout nemohou, ale pokud jich je přiměřeně, pak není problém. A Twister je přesně ta krásná, lehká a příjemná komerční zábava pro široké divácké spektrum. ()

Spiker01

Katastrofické filmy rozhodně nejsou mým šálkem čaje a Twister jsem si pustil hlavně kvůli tomu, že je to devadesátkový popkulturní fenomén a protože jsem měl vždycky rád Billa Paxtona. I dnes se dá na film poměrně dobře kouknout, kdo by chtěl něco modernějšího, pustí si V oku tornáda (jež jsem tehdy v klidu vynechal)...7/10 ()

sud

Ono to vlastně celé stojí na vynikajících tricích. Obrovské tornádo, rozlámané domy, krávy ve vzduchu, létající auta...to vše je natočeno hodně věrohodně. Netypicky obsazená Helen Huntová odvedla dobrý herecký výkon. No a to je všechno. Ale stačí to. ()

castor

Nevyzpytatelný nepřítel, u kterého chce skupinka meteorologů (spíš bláznů) rozluštit jeho tajemství. Když se spojí scénárista Crichton, producent Spielberg a režisér De Bont, může to být docela divoké. Bill Paxton chce rozvodem uzavřít tak trochu živější kapitolu svého života, jeho skoro exmanželka Helen Hunt ale nelenila a podle jeho návrhu sestrojila mašinu na výzkum tornád. A chce ji vyzkoušet v praxi. Tomu bude těžké odolat. Spielberg šetřil miliony na nejhvězdnějších hercích, aby je narval do speciálních efektů. A vyplatilo se. Berme to tak, že je to bezmála dvacet let, co tenhle hit proletěl kiny, respektive se v nich velmi pevně usadil. A vydělával. Věrohodnost filmového tornáda bylo tehdy a vlastně i dnes mimo chápání běžného diváka. Vzduchem létají domy, kombajny, traktory i krávy. Scénář se držel univerzálního schématu, moc toho nevymýšlel, prostě šel přímočaře kupředu. S emocemi mu to moc nešlo, vztahy mezi postavami nás také zrovna nezaujmou. Ale zato akce je svižná, přehledná a kolikrát docela zábavná. Tři až čtyři hvězdy.. ()

MM_Ramone

"Twister" je akčný film s rozhodne originálnou témou. Zachytáva totiž lovcov tornád priamo pri ich nebezpečnej práci. Smrtiaci živel, pred ktorým sa väčšina populácie snaží utiecť alebo aspoň ukryť, oni nebojácne prenasledujú, aby získali cenné údaje o tomto prírodnom fenoméne. Hlavnú ženskú úlohu Dr.Jo Harding stvárnila moja obľúbená herečka Helen Hunt. *** ()

Niktorius

Svižný a pěkně natočený katastrofický film - v rámci žánru se málokdy podaří natočit něco lepšího. Jan de Bont si ve svých režijních začátcích uměl získat diváky. ()

Wacoslav1

Ve svém žánru do dneška nepřekonatelný kousek. Tornáda mě vždy fascinovali. Problémem filmů o nich však zpravidla bývá, že na to aby jste tenhle živel patřičně zpracovali potřebujete prachy na pořádný efekty. Proto nikdy žádnej z těch levných televizních filmů nemá a neměl nárok na toto mistrovský dílo. Jan De Bont pro mě osobně stvořil svým způsobem kult a nehodlám teď řešit jak je ten film hloupej postavy plochý a že se tam kromě tý velkolepý destrukce víceméně nic neděje. To je úplně fuk, protože tohle není o hereckých výkonech, tady nehrají herci tady je jediný herec a tím je tornádo. Pro mě je tohle osobně klasika který se zatím žádný z konkurentů nedokázal ani přiblížit. Osobně jsem zvědavý jak dopadne letošní projekt V oku tornáda který mě teda hodně zaujal a hned se pro mě stal jedním z nejočekávanějších projektů tohoto roku. Každopádně jak už jsem napsal tohle je moje srdcovka a top film v žánru a tudíž hodnocení je zcela jasný.100% ()

pepo

výborná oddychovka na viac pozretí.klišé na klišé ale pozerá sa fakt skvele už len kvôli trikom a chémiou paxton - huntová.Pôvodný scenár otca Jurského parku Michaela Crichtona si natočil kameraman a vtedy ešte vychádzajúca režisérska hviezda Jan DeBont (Nebezpečná rýchlosť). A bol z toho obrovský hit. Boj dvoch konkurenčných skupín lovcov tornád mal všetko, čo poriadny blockbuster potrebuje. Svižné tempo, humor, ohromné triky, sympatický casting, výbornú hudbu a hlavne dychberúce scény, ktoré vyvolávali pocit dovtedy nevideného. Viac dobrodružstvo pre celú rodinu, než katastrofický film, ale v prvom rade výborná zábava. V súčasnosti neprávom zapadnutá pecka bola prvým filmom komerčne distribuovaným na DVD. Obe nominácie na Oscara (vizuálne efekty, mix zvuku) ostali nepochopiteľne nepremenené. ()

Xmilden

Ikonický zástupce katastrofického žánru druhé poloviny 90. let. První zničili planetu na Den Nezávislosti emzáci a poté pustošil Oklahomu Twister. Ani jeden z filmů pro mě dneska už zase tolik neznamená a na prdeli z něj určitě nesedím. Nicméně hlavně na Twisteru oceňuji hlavně fakt že s přibývajícími minutami táhne do děje stále silněji. Helen Hunt ani Bill Paxton nejsou zrovna ukázkoví blockbusteroví herci. V remaku budou zcela určitě hrát Zac Efron s Milou Kunis. 60% ()

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

05.05.2024

Světoznámý spisovatel a mimo jiné i filmový scenárista, režisér a producent Michael Crichton (1942–2008) nám v minulosti přinesl obří divácké hity jako Jurský park, Westworld a Twister, což jsou díla… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022