V hospici pro náctileté pacienty uzavřou členové exkluzivního klubu děsivou dohodu: kdo z nich zemře jako první, dá ostatním znamení ze záhrobí. (Netflix)

Mimomisu

Přirovnávaní k Haunting nebo vlastně čehokoliv, co zatím Flannagan udělal je mimo. Nejblíž je to možná Midnight Mass, ale psíš dramaturgií, než náladou. Mě tenhle výlet bavil dost, jistá odlhčenčenost, která podle ohlasů odpovídá předloze je za mě úplně v pořádku. Mike zatím rozhodně vedle nešlápnul (to spíš právě minule jsem měl trochu pochybnosti). Pořád dobrý, těším se na další z Flaneverse :D (to já ne, to Netflix) ()

Jaro_slav

Takhle nějak by to dopadlo, kdyby Coelho byl režisér. Pseudohluboký rádobyoduševnělý slint ufňukaný jak Tom Hanks v hlavní roli. Herci jsou protivní, hudba je protivná (a zoufale bez nápadu), kamera je jak z ročníkového filmu FAMU, dialogy jsou prázdný jak motivační srance z nějakého instagramového účtu – zkrátka seriál, z nějž musí být nadšeni všichni ti woke adolescenti řešící genderovou mnohojakost u bezkofeinového mandlového latéčka v uhlíkově neutrální kavárně. Jediný důvod, proč není seriál vyprázdněný jako vzdušný prostor ČR na jaře 2020, jsou ty vyprávěné příběhy, z nichž každý by v šikovných rukách vydal na lepší seriál, než je tento. ()

Flopik

Na toto som sa celkom tešil a prvá polka s pár časťami v druhej viac menej splnila moje očakávania. Na druhú stranu ten zvyšok ako keby zabudol na horor a skôr sa išlo na čistú drámu alebo reči o bylinkách.  Postavy výborné, tie som si zamiloval hneď od začiatku, nápad s príbehmi skvelý, občas výborné ľakačky. Rozhodne to nie je nejaké strašidelné a báť sa asi nebudete. Myslel som si, že to má byť miniséria (čo by bolo asi lepšie) preto ma finále celkom prekvapilo. Bohužiaľ nie v dobrom, ale úplne opačne nakoľko nič sa nevysvetlilo, bolo zbytočne moc dramatické a skoro nulovo hororové a jediné čo malo dobré je zvrat na konci časti. Reálne by sa finále hodilo ako nejaká časť v strede seriálu. Na pokračovanie som zvedavý, seriál odporúčam je fajn (hlavne postavami) , no druhá séria by mohla byť lepšia a finálna. ()

SatyR.film

To čo Flanagan dokazoval v oboch sériách Hauntingu a Midnight Mass, kde sme boli svedkami nekonečných dialógov a z celej časti sa niečo dialo asi päť minút, vymenil v The Midnight Club za nekonečné príbehy tínedžerov z hospicu na polnočných stretnutiach. A ako inak opäť z celej časti ostalo 10 minút na samotný dej. Utrpenie dopozerať, veľmi slabé 2* ()

kluk z Na

Nekecali. Byla to opět řemeslná práce, ale těch woke věcí tam bylo příliš. Hlavní hrdinka je tak dokonalá ve všech směrech, až je to prostě nuda. Vedlejší postavy byly barvitější, ale to nemění nic na celkovým dojmu. Hlavní linie byla prostě nedodělaná a odfláknutá. Dokoukat poslední epizody bylo přes veškerej ten sentiment obtížný. Další Flanagenův seriál jsem viděl a přišlo mi to o poznání dotaženější. Takže budu netrpělivě očekávat pátý kousek. ()

warrenur

Po tomto kusku som siahol primarne kvoli menam jeho tvorcov. Flanagan-ov Doctor Sleep bol rezijne i scenaristicky vynikajuci. Leah Fong zasa participovala na genialnom The Haunting. O to vacsie bolo moje sklamanie. Dost ma prve epizody "chori adolescenti" prekvapovali neautentickou vitalitou (rozumej spravanim), optimizmom a zlozenim. :) Je mi jasne, ze je to tak zrejme kvoli atraktivite scenara, ale nenaivny divak si to proste vsimne hned. Vobec ma nebavili, az na jedinu vynimku, rozpravania nocnych historiek. Kazdu epizodu som dufal, ze sa to zlepsi, lebo najvacsie negativum pre mna bola absencia mysterioznej, ci napinavej atmosfery, ktoru som ocakaval z hore spomenutych kuskov. Slabucke a naivne. Neodporucam, ak vam nejde len o teenagersku dramu. 40% ()

Bozvav

Celé to začalo tak dobře, aby to skončilo nedotažené.  Jednotlivé epizody se rozmělní v nesmyslné vatě tak, abyste si po chvíli uvědomili, že vlastně vůbec netušíte, o co jde. A pokud se domníváte, že už chápete, co se Vám pokouší tvůrci sdělit, tak už ani nevíte, jestli Vás to vůbec ještě zajímá. Seriál sdílí nešvar většiny Netflixových seriálů a to je zcela zbytečné natahování do mnoha epizod. (Flanagan je na to expert.) Kdyby jich bylo třeba jen sedm a pointa byla zřejmější, pak bych šla v hodnocení i do plných pěti. Takto dávám tři nemocné hvězďule. ()

JB2203

Ani ne tak horor, jako spíš ufňukané sentimentální melodrama říznuté new age agitkou a okořeněné několika fádními duchy. Nikdy jsem neměl rád prvoplánově vyděračské filmy, kde hlavní postava postupně umírá na rakovinu či jinou nevyléčitelnou chorobu. Z mého pohledu je to ten nejlacinější způsob, jak diváka k slzám a uznání dojmout. V případě Půlnočního klubu nám těchto nešťastníků autoři servírují hnedle několik, a aby to bylo ještě dojemnější, všechny juvenilního věku. Ostatně celý koncept hospicu s mladými pacienty čekajícími na smrt (takhle vypadají a uvažují nemocní v terminálním stádiu rakoviny?) ve mně během sledování neustále vyvolával pocit kalkulu a nevěrohodnosti ke konci příběhové linie ještě absurdně umocněný jakýmsi ideologickým záměrem o rozšíření pojmu "LGBT" na něco jako "LGBTK", kde K rovná se kyborg. Jediné, co mě udrželo těch přepálených deset epizod zhlédnout, byla očekávaná Flanaganovská atmosféra a místy útěšné herecké výkony některých mladých představitelů, k jejichž postavám jsem si i přes všechny ty lepkavé bažiny sentimentu přece jen proklestil cestu. Myslím, že největším problémem je zde samotný námět. Určujícím aspektem hororu by měl být především strach, strach o život jedné či více postav. V tomto případě je však osten divákova strachu víceméně otupen vědomím, že všechny hlavní postavy stejně v průběhu následného děje zemřou. Snad jen, že by se jako deus ex machina objevil na scéně Igor Chaun s bílou paní vedoucí za ruku malou holčičku a pomocí starořeckého rituálu nebo bylinkového čaje zasadil smrti smrtící ránu? Pro mě jednoznačně nejslabší seriálový Flanagan. ()

Rockerman

Vlastně je to typický Flanagan. Strašením šetří a věnuje se více psychologii postav. Je tu opět strašidelný dům a zdálo se, že všechno bude ještě ponurejší, protože se jedná a skupinu nevyléčitelně nemocných mladých lidí, kteří se o půlnoci scházejí, aby si vyprávěli své historky. Bohužel tentokrát pan režisér zvolil spíš romanticko-dojemnou linii, než tu hororovou. Zatím to nejslabší, co jsem od něj viděl. Dokonce si neodpustil ani svézt se na současné duhové vlně. ()

Daiker

První díl nalákal ........ bohužel to nezůstalo ve stylu prvního dílu ...... Dějove to je lepší než loňská Půlnoční mše, ale zase drama a strašení jde na druhou, třetí kolej. Postavy byly dost nesympatické, krom Ilonky. Na ten ksicht na tom vozíku se fakt nedalo dívat ..... ()

helraiser

Tak na konec docela zklamání, čekal jsem mnohem více. Jednotlivé příběhy byly docela povedené, ale hlavní dějová linka byla docela slabota, málo napětí a mystična a docela slaboučká atmosféra, to téma bylo absolutně nevyužito i když pár povedených scén a okamžiku to mělo. No pokud bude pokračování a konec tomu nasvědčuje, tak snad bude povedenější. ()

Raaavenek

Uz tak nejak po patem dilu jsem  mel pocit, ze to cele muze skoncit, ze uz bylo odhaleno vse, co se odhalit melo. A mel jsem pravdu. Pak uz se to vlastne jen zbytecne natahovalo a jedine co me drzelo u  sledovani byl Kevinuv pribeh a sympatie k nekterym postavam. Bohuzel to cele potapi naprosto nesnesitelna Ilonka, ktera je hlavni kamen urazu celeho serialu a v konkurenci vice ci mene zajimavych postav pusobi jako solidni pest na oko. Tohle byl absolutni krok vedle a pokud nehodla mezi prvni a druhou radu umrit, tak uz se dal ani nema cenu divat. ()

phoenixer

Hrozně super původní nápad narvat umírající děti do okultistického baráku. Bohužel s každým dalším dílem ta kvalita scénáře upadala víc a víc. Nezachranilovalo to ani pár horrorových prvků a lekaček. Asi dobře, že další sérii už Netflix neplánuje… ()

andrew88

Jsem hrozně zklamaný. Vydržel jsem to do 5.dílu, ale nedá se to. Vůbec to není horor nebo nic tomu podobného. Jedná se bohužel o slátaninu, kde se nic neděje. Blbé nesympatické postavy, nudné prostředí a nulová zápletka. Bohužel.. Dával jsem tomu šanci, ale nutit se do toho? To už o něčem svědčí. ()

Psycho.R

Dalsi zbytečnej shit od Netflixu. Ze zacatku to vypadá zajímavě. Čekáte, ze se vypravene pribehy protnou ci dojdou k nejakemu vyvrcholení, ze ktereho treba rijde závěrečné nadprirozene rozuzlení. Postupne jsem ztrácel zajem o vetsinu postav. Hlavní postava nakonec ze vseho vyjde jako kráva a stejne ji maji rádi. Hmm, vopruz. ()

rublik05

Je velmi zajímavé, jak Mike Flanagan v každém svém díle přichází s naprosto odlišným konceptem, že ačkoliv se stále pohybuje ve stejném hororovém žánru, tak pokaždé přijde s něčím novým, neokoukaným, což z jeho seriálů dělá opravdu nevšední zážitek, na který bude divák dlouho vzpomínat. Půlnoční klub není výjimkou. Žánrově tento seriál není úplně snadné uchopit, neboť v sobě kromě hororu kombinuje větší množství různých prvků, díky kterým se nejedná o obyčejný young adult nebo teen horor, ale o vícevrstvé, nesmírně silné dílo, které je trochu složitější na pochopení, nicméně pokud se divák do seriálu naplno ponoří a pochopí všechny detaily a různé výjevy, Půlnoční klub mu podprahově nabídne spoustu podnětů filozofického či existencionálního rázu. Mimo to je seriál moc pěkně natočený, díky tajemnému prostředí má výbornou atmosféru, postavy jsou moc dobře zahrané, jednotlivé povídky jsou neskutečně povedené. Jediná má výtka směřuje k ne úplně uspokojivému závěru, kdy tvůrci evidentně počítali s další sérií, takže spoustu věcí nechali nedořešených či nevysvětlených. Na tu nakonec nedošlo, takže aby divák všechno pochopil, tak si chtě nechtě musí některé věci dohledat. Jinak ale opět výborná práce, klobouk dolů, velká spokojenost. 8/10. ()

RAFT

Režisér Flanagan sice natočil jenom první dvě epizody ale, ty byli asi nejlepší. Jinak mi zbytek seriálu připadal spíš drama než horor.Zemřeš, zemřels,zemřeme.Asi tomu chyběl ten pravý hororový režisér James Wan to je režisér na horory. Uvidíme jestli bude druhá řada . Takhle za mě 70% ()

Pád domu Usherů sklízí nadšené ohlasy

Pád domu Usherů sklízí nadšené ohlasy

24.09.2023

Hororový podzim by opět mohl patřit jednomu z nejchválenějších televizních tvůrců posledních let Mikeu Flanaganovi (The Haunting of Hill House, Půlnoční mše). Ten se totiž vrací se svým posledním… (viac)

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (viac)

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

03.12.2022

Po hitech se seriálem The Haunting of Hill House a The Haunting of Bly Manor a taky kriticky úspěšné Půlnoční mši přišlo od hororového mistra Mikea Flanagana maličko zklamání v podobě na teenagery… (viac)