Atmosféra na skupinové terapii je napjatá, Anya si nebere servítky. Ilonka na pozemcích hospice narazí na léčitelku. Spencera rozhodí, že se pořezal a musí na ošetřovnu. (Netflix)

Martrix

Divácky je to podstatně přístupnější, než předchozí teologické rozpravy v Půlnoční mši. Vlastně je to velmi jednoduchý koncept, ve kterém se nejspíš každou epizodu seznámíme blíž s postavami, skrze jejich příběhy. Aby se v té poslední objevilo něco, co je prolne. Náznaky jsou v orámování, které tvoří hospic a jeho temní obyvatelé. Zní to jako spoiler? Ne, je to odhad, ale i kdyby, tak jsem si jistý tím, že mě tvůrci budou překvapovat a bavit, až do poslední chvíle. ()

Anderton

Spočiatku sa zdalo, že tu máme zase syndróm druhých epizód, kedy svižný pilot naláka, dvojka mierne sklame a potom sa to zase začne rozbiehať. Polnočný príbeh je ale snáď ešte lepší ako ten prvý a divák premýšľa nad tým, či by na ňom nemohla byť štipka pravdy. Drámu tak strieda dráma hororová a v samotnom závere zase klasický duchársky horor. ()

warrenur

Zial, to co som si sluboval od predoslych vybornych pocinov tvorcov sa do prvych dvoch epizod noveho serialu prakticky nepretavilo. A pomalsiemu rozbehu sa to moc prisudit uz neda. Skoro nic, co by aspon vzdialene pracovalo s atmosferou. Je jasne, ze nieco v tom zohra "pani z lesa" od cistuckeho pramena :) a i pani "domu" ma nieco "za usami". Osadenstvo je zatial v plnom pocte a zrejme novo-priselkyna so svojimi preludmi a vozickarka s "prenasledujucim tienom" nieco napoveda, ale je to malo. Snad sa nenaplni to, ze kazda epizoda bude len polnocnou bajkou deciek. V takom pripade by slo maximalne o podobenstva a ja som ocakaval minimalne mysterku, ked uz nie horor, hoci je v supise zanrov hore. Sklamanie. 40% ()