Rakovina jí překazila plány na vysokou. Premiantka Ilonka se místo toho vydává do Brightcliffu. V tajemném hospici pro smrtelně nemocné teenagery zahlédla záblesk naděje. (Netflix)

warrenur

Po tomto kusku som siahol primarne kvoli menam jeho tvorcov. Flanagan-ov Doctor Sleep bol rezijne i scenaristicky vynikajuci. Leah Fong zasa participovala na genialnom The Haunting. O to vacsie bolo moje sklamanie po vzhladnutie prvej epizody tuna. "Trosku" ma tito "chori adolescenti" prekvapuju svojou vitalitou (rozumej spravanim), optimizmom a zlozenim. :) Je mi jasne, ze je to tak zrejme kvoli atraktivite scenara, ale nenaivny divak si to proste vsimne hned. Davam tomu sancu, ale dufam, ze to nebude nejaka hlupucka nastrocna rozprava nocnych historiek, to by ma sklamalo este viac. Hlavne vsak dufam, ze to bude mat atmosferu. Priehrstia prvoplanovych ohlusujucich lakaciek mi vsak poslednych par rokov pripadaju lacne a trapne, nehodne tvorcov, ktori respektuju svojich divakov. Snad sa to zlepsi. 50% ()

helraiser

Uvodní díl tohoto hororového seriálu o blízkosti smrti a strašidelných historkách byl opravdu parádní a má opravdu náboj. Atmosféra solidní, postavy dobře načrtnuté a místo kde se děj odehrává nemá chybu. Navíc to vypadá, že kostra příběhu je hodně dobře vymyšlená a jednotlivé strašidelné příběhy budou opravdu kvalitní, alespoň v úvodním dílu to tak bylo. Jako úvodní díl naprosto super. Navnaděn a očekávání jsou hodně velká. ()

Anderton

Flanaghan prináša príbeh na svoj štýl možno až príliš "teenagerský", ale rozohráva ho veľmi zaujímavo a chytľavo. Dočkáme sa ľakačiek, ktoré ale následne prehovory postáv skritizujú ako momenty, ktoré neprinášajú strach, ale iba zľaknutie. Aby nám nakoniec hlavná postava povedala historku, ktorá je skutočne napínavá a strašidelnejšia než tá predtým, ktorá bola plná šokov. Som zvedavý, či aj naďalej bude Flanaghan tak meta, alebo sa pôjde skôr vo vyjazdených hororových a melodramatických koľajách. ()

Martrix

Včera jsem dokoukal Půlnoční mši a kromě toho, že je Flanagan neskutečně plodný tvůrce (napsat a natočit každý rok osmihodinový seriál je mazec), tak nelze neocenit, že sám sebe nevykrádá. Půlnoční klub jede v jiném rytmu, prostředí...pokud by jste nehledali, nepoznali by jste jeho dosavadní rukopis. Navíc se nebál přijít s něčím, co může senzitivní divák, nebo někdo, kdo má s předčasným umíráním mladých zkušenost, považovat za cynické a morbidní. Ale dobrý tvůrce hororu, se smrti nevyhýbá. Smrt je děvka, která nakonec ojede nás všechny. Měli bychom nacvičovat, mluvit o ní a dozvědět se co nejvíc...jako při svatbě. Protože ne manželství, ale smrt je to, co bude opravdu napořád. Zatím spokojenost, byť mě principiálně trochu štve, ten nesmyslně matematický mix rasové vyváženosti. Ale žádná z postav mi nevadí. Baví mě to, protože to má flanagovsky chytré dialogy i zajímavý nápad. ()

• Epizoda překonala Guinnessův světový rekord v počtu tzv. jumpscares v jedné televizní epizodě. (mikki089)