Reacher

USA, (2022–2024), 12 h 46 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Nick Santora

Predloha:

Lee Child (kniha)

Hudba:

Tony Morales

Alan Ritchson, Maria Sten, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Serinda Swan, Shaun Sipos, Ferdinand Kingsley, Robert Patrick, Bruce McGill, Chris Webster (viac)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (19)

Reacher (2022)

První řada: ***** Zvláštně nevyvážená řada. Prakticky každá epizoda má jinou kvalitu a spád (proto více u každé z epizod). Jako celek lze říct, že je fajn vidět trochu té solidní krve a konečně seriál co se neštítí nahoty (poctivě jako v devadesátkách). Samozřejmě se nevyhneme debilní momentům a scénaristickým berličkám, ani zcela zbytečným vycpávkovým konverzačním scénám (které seriál vyloženě k ničemu nepotřebuje). Nicméně poctivě epizodu po epizodě hodnoceno a dostal jsem se na nadprůměr. No… a po tom co jsem viděl první řadu podruhé a nově i druhou řadu, zvedám hodnocení na plný počet. 2. Řada: *** Tvůrci evidentně nepochopili v čem byl úspěch první řady a tak se pokusili o repete s woke nádechem. Přímočarou akci v čele s mlátičkou z osmdesátek nahradili pečivě diverzně vystavěnou skupinku prakticky stejně schopných lidí a obalili košatým (zbytečně) dějem. V kontrastu s první řadou propad jako prase. ()

Season 1 (2022) (S01)

Zvláštně nevyvážená řada. Prakticky každá epizoda má jinou kvalitu a spád (proto více u každé z epizod). Jako celek lze říct, že je fajn vidět trochu té solidní krve a konečně seriál co se neštítí nahoty (poctivě jako v devadesátkách). Samozřejmě se nevyhneme debilní momentům a scénaristickým berličkám, ani zcela zbytečným vycpávkovým konverzačním scénám (které seriál vyloženě k ničemu nepotřebuje). Nicméně poctivě epizodu po epizodě hodnoceno a dostal jsem se na nadprůměr. No… a po tom co jsem viděl první řadu podruhé a nově i druhou řadu, zvedám hodnocení na plný počet. ()

Vítejte v Margrave (2022) (S01E01)

Předlohu neznám (to na úvod). Proto mi děj přišel malinko zmatený a hraný extrémní oklikou (ta návštěva vězení byla celkem bizár), nicméně udržel tempo a není debilní. A casting? Ten se povedl na 200%. Takže na rozjezd dobrý. ()

První střet (2022) (S01E02)

Hvězdička dolů, za ty zbytečné tanečky (doslova). Na to, že má série 5,5 epizod celkem plácání stopáží na kraviny. Příště to budou (pokud se z toho stane zvyk) hvězdičky dvě. ()

Troška (2022) (S01E03)

Minule jsem psal jasně: nulová tolerance k debilní vatě. Co to zase bylo s tím prstenem na baru? Děj tedy ani zdaleka nejede tak, aby si mohl dovolit zbytečnosti jako je toto. ()

V síti (2022) (S01E04)

Konečně epizoda bez viditelných vycpávek a hlavně logickým výstupem společného nocováni v hotelu ve stylu 90tých let. ()

Neomlouvej se (2022) (S01E05)

Možná jsem jen zpohodlněl, ale přijde mi, že se přidávají nové a nové informace/otázky aniž bych měl pocit, že se vyšetřování pohnulo. Prostě je tam moc postav, moc směrů kam se dá vyšetřování sunout a zároveň žádný pocit že opravdu máme nějaké kroky za sebou. Krom toho epizoda obsahovala několik vyloženě nelogických scén a to mě začíná vadit. ()

Papír (2022) (S01E06)

Asi protože se nudím, všímám si scénáristických kravin. Krom (debilní) situace v lese (která nic nevyřešila a hodně prozradila) a super souboje na schodišti (která taky děj nikam neposunula) se nic nestalo… nic nového se nerozkryla (jen se potvrdili informace z minula). To nedopadne dobře. ()

Reacher nic neříkal (2022) (S01E07)

Konečně epizoda bez vycpávek. Děj se hnul a karty jsou na stole. Takhle měl jet celý seriál. ()

Koláč (2022) (S01E08)

Nesnáším dvě věci. 1) když během přestřelky někdo s pistolí ignoruje na zemi ležící zbraň větší palebné síly. 2) když někdo stojí za papírovou krabicí (plné papíru) a všichni se chovají jako by to byla betonová zeď. To že si ve skladu Reacher vzal místo útočné pušky pistoli, je taky vrchol idiocie. Děj naštěstí vše vyvážil a naturalita umírání také. ()

Season 2 (2023) (S02)

Bankomat (2023) (S02E01)

1) proč byl na začátku výcuc z minulé řady, když (krom jedné zmínky) se děj věnuje úplně něčemu novému? 2) když už musí mít v záběru hodiny, proč stojí? (14:02). To jsou drobnosti, které naznačují, že smysl pro detail má Reacher jen plnou hubu (ale ne pokud jde o scénář). Co mě pobavilo, je falešné jméno “Sára Connorová” a obsazení T-1000 :). Jinak děj (dynamiku) podle mě zabijí ty zbytečné flashbacky. Naprosto nijak pátrání neposouvají a jen potvrzují co dávno víme: jsou kámoši z armády. Proč v tom rýt víc? ()

Co se stane v Atlantic City (2023) (S02E02)

Pecka je odkaz na první film. Tohle je smysl pro detail co mám rád. Co rád nemám je plíživé propašování woke i do Reachera (jako jeho hláška o detailech je od ženský? A evidentně chytřejší než on). Každopádně Reacher vyměknul. Oči už se nedloubou… Dokonce i sex byl “podprsenkový”. ()

Jedna fotka řekne víc než tisíc slov (2023) (S02E03)

Význam těch flashbacků je mi opravdu utajen a proto mě rozčilují. Z celé řady se stala taková zvláštní týmovka (žádné “nazastavitelná osamocená mlátička”). Navíc ta scéna na letišti mě doslova vytočila. ()

Noční symfonie (2023) (S02E04)

Plus body za tvída. Bohužel to je jen takové bezvýznamné plus v hromadě mínusů. Prakticky mě to jen utvrdilo v tom, že první řada se mi líbila víc. ()

Pohřeb (2023) (S02E05)

Začíná to jít nějak z kopce. Děj se tříští na flashbacky (nezajímavé), to co dělá hovado (zajímavé ale děj nikam neposouvající), pak dvě frndy (velký macho borkyně co zajišťují nevěrohodnou akci) a poslední linka Reacher s poskokem (co prakticky pořad žvaní a nudí). Tohle je opravdu špatný koncept. Na 100% se potvrzuje, že minulá řada byla lepší. Perla na závěr. Jako šel si pro peníze za co? To jako bylo tajemství, že to podělali? ()

Policajt z New Yorku (2024) (S02E06)

Definitivní potvrzení, že i Reachera dostalo woke do žumpy. Tmavá polocistka (juchů, máme splněno, jsme diverzní), zase podprsenkový sex (protože násilí nevadí, hlavně bez bradavek), pak tu máme hetero bělocha (prodejnej hajzl), Reacher projevuje emoce…, samozřejmě že super-generální-ředitelka (nedávno svině co nalíčila na Reachera past) je vlastně chudinka co je v tom nevině. V závěrečné akci se Reacher chová jako po infarktu (ne jako mlátička z první řady). Pak ta mentálně kulervoucí scéna s dítětem... Teď koukám: režie ženská. fuck off woke. ()

Přes mrtvoly (2024) (S02E07)

Konečně i flashback scéna není jen žvanění. Dokonce bych řekl, že lepší než cokoliv ze zbytku děje. Pozn.: pro někoho psychopat, pro někoho konečně někdo kdo drží slovo :). ()

Letec (2024) (S02E08)

No jasně… 2x SEAL + 1x Ranger = dva chlapy (jeden asiat) a ženská… pistolí sniper na 200m… scéna ve vrtulníku mě debilitou vyloženě srala. Ach jo. K čemu akce, když tak debilní. Ještě že druhá polovina má výrazně méně debilní průběh (zachránila epizodu). Reacher drží slovo :). ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD