Reacher - Season 1

(séria)
USA, 2022, 6 h 32 min (Minutáž: 42–54 min)

Tvorcovia:

Nick Santora

Predloha:

Lee Child (kniha)

Hudba:

Tony Morales

Alan Ritchson, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Bruce McGill, Chris Webster, Maria Sten, Harvey Guillén, Hugh Thompson, Willie C. Carpenter, Kristin Kreuk (viac)

Margrave – malé městečko s 2 000 obyvateli. Jednoho dne však do něj v úmyslu objasnit zmizení jednoho folkového zpěváka přijíždí obr – Jack Reacher (Alan Ritchson). Bývalý voják, který je vysoký, chytrý, silný a především nebezpečný. Však je v nesprávnou chvíli na špatném místě, v městečku se odehraje vražda. A Reacher je jakožto neznámý návštěvník podezřelým. Policie ho zatkne, avšak díky Reacherovu neprůstřelnému alibi ho jsou nuceni pustit. Ale Reacher nehodlá z Margrave odejít... hodlá objasnit vraždu s několika dalšími, co se za dobu jeho přítomnosti v městečku udály. (FrankSusta)

drackula

Po zhliadnutí traileru mi bolo hneď jasné, že toto bude niečo, na čo mám aktuálne náladu. A som rád, že seriál nesklamal. Zo začiatku to bola čisto testosterónová jazda. Neskôr dianie trochu ubralo plyn a zameralo sa na detektívnu zápletku. Záver bol dostatočne zaujímavý/zamotaný/akčný, takže z môjho pohľadu určite spokojnosť. Druhú sériu určite nevynechám. 80% Amazon ()

Kaka

Na hraně mezi 3 a 4 hvězdami. Porovnání s filmy: Reacher Alana Ritchsona je bezesporu lépe odpovídající knižní předloze. Svoji muskulaturou, kukučem i suchými hláškami. Tom Cruise je ovšem lepší herec. Reacher seriál ctí předlohu lépe a přesněji, leč v polovine poměrně dramaticky ztrácí tempo, storytelling kolem celé té zločinecké konspirace není úplně nejlépe podaný a některé kroky hlavních a vedlejších hrdinů jsou místy velmi diskutabilní. Cruise se přece jen, jak bývá jeho zvykem vrhal poctivěji do akce a i když se toho seriáloví tvůrci, notabene hlavní představitel také nebojí, na kaskadérské kousky Cruise nemají. Resumé je tedy takové, že zatímco filmy se dají uchopit širším spektrem diváků a především jednička působí dobře i jako "univerzální" kriminálka, seriál bude spíše pro skalní fandy a milovníky osmdesátkové nostalgie a vůně starých dobrých nasvalených akčních hrdinů. ()

kinderman

Pokud jste četli jednu reacherovku, znáte všechny. Proto mám nejraději sbírku povídek Jmenuji se Reacher. Ale román Jatka byl první a jeho hlavní hrdina originální a zajímavý.  Alan Ritchson byl do této seriálové adaptace vybrán evidentně díky své tělesné konstituci, nikoli díky hereckým dovednostem. Vypadá a mluví jako přerostlý vesnický idiot a ty brilantní úsudky jsem mu nevěřil ani vteřinu. Naštěstí ho tvůrci obklopili schopnými kolegy, ve scénáři se mnohem víc než v knize vtipně hláškuje a akce je dostatečně drsná. Pokud druhá řada pojede na stejné vlně, nemám problém. ()

Davies182

Kdy jindy když ne teď odpustit pitomou naivitu a béčkovost dílu, které z obojího vyloženě čerpá, počítá s berličkami ve scénáři kvůli dravému postupu v (amatérském) vyšetřování, a sází na divákovu znalost toho nejlepšího z 90 let? Seriálový Reacher je veliká old-school thrillerová jízda, mozek si ale před přihlášením do [Amazon Prime] účtu raději nechte na televizním stolku. Zklamání nevylučuji, ale dá se mu vyhnout. ()

TheEvilTwin

Nový Reacher je ve výsledku povedená akční mlátička, která na pozadí kriminálního detektivního příběhu působí na poli osmi dílů velmi dobře a hlavně funkčně po celou dobu. Nutno říct, že první díl nastavil laťku tak strašně vysoko, že už nejspíš dál nebyl překonán a trochu mě osobně mrzí, že v prvním díle se Reacher rval hlava nehlava, kdežto v dalších dílech trochu zvolnil a dal se spíše na detektivní linii, ale nakonec to naštěstí vše solidně vyrovnal ve finále, kdy jsme se dočkali jak završení celého poměrně spletitého vyšetřování, tak i akčního závěru. Postavy jsou zábavné, násilí je nekompromisní, děj je celkem složitý, a tak i fanoušci krimi si přijdou na své, ale celou sérii jednoznačně táhne Alan Ritchson, který se jako 100 kilové nasekané zvíře pro tuhle roli narodil. Jsem víc než spokojen a pro fandy žánru je to skoro povinnost. ()

• Alan Ritchson v jednom rozhovoru uvedl, že pro roli Jacka Reachera přibral okolo 30 lbs (13 kg). Jeho celková váha tak vzrostla na 235 lbs (106,59 kg). (Rominator)