Jack Reacher: Nevracaj sa

• Česko Jack Reacher: Nevracej se (viac)

Reacher najradšej pracuje na prípadoch, kde by bol oficiálny postup len zdĺhavou prekážkou. Ako bývalý major vojenskej policie má rád zločiny s armádnou príchuťou a najradšej má tie, ktoré na prvý pohľad nedávajú žiadny zmysel. Presne ako obvinenie velitelky Susan Turnerovej (Cobie Smulders) zo špionáže. Krásku s doteraz nepoškvrnenou povesťou, okolo ktorej začali náhle v podozrivo vysokom tempe umierať ľudia, chcel Reacher pôvodne pozvať na večeru. Teraz ju musí dostať z väzenia, aby pomohlo dokázať jej nevinu. Niekomu sa to samozrejme nepáči, a ten Niekto bude chcieť Reachera poriadne klepnúť po prstoch. Nezastaví sa ani před použitím tých najodpornejších prostriedkov, akým je například aj likvidácia Reacherovej dcery, o ktorej existencií sám doteraz nemal ani najmenšie tušenie. V tomto prípade ide totiž o veľa. (CinemArt SK)

Malarkey

První Jack Reacher mě nijak neoslnil, ačkoliv akce to byla nejluxusnější za posledních několik měsíců. Druhý díl jsem tak zkusil, abych zjistil, jestli se náhodou něco nezlepšilo. A nezlepšilo. Naopak. Akce je míň a Jack Reacher je pořád stejně nepřístupnej chlápek a nejhorší postava Toma Cruise, kterou kdy snad ztvárnil. A to i přesto, že scénárista si pro něj vymyslel domnělou dceru a snažil se druhý díl udělat trošku osobnější. Neudělal a bylo to popravdě horší, než jsem si myslel. ()

Fr

,,CO JSTE SAKRA ZAČ?“ ... „TEN, SE KTERÝM JSTE NEPOČÍTAL“... /// Takže Jacka si opět vyhledal problém. Sláva! - chtělo by se zvolat, ale je důvod k nadšení? Tentokrát likviduje chlápky z agentury, ve který všichni choděj ke stejnýmu holiči. Akce je poctivá ruční práce spojená z během a vobčas (zřejmě pro větší napětí) někdo projede plotem. Ústřední duo oplývá inteligencí a chytrej je i (ten hlavní) protivník. Výsledkem není žádnej zázrak, ale koukatelná voddechovka se zbytečně nastaveným (dvoj)rodinným finálem. Očekával jsem akční řežbu… takže zklamání! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2012 napsal Lee Child, neznám. 2.) Netuším, jestli je Tom Cruis rodinnej typ. 3.) Thx za titule „.Bac.“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * ()

verbal

Slizkou a prkennou tetu Robin a kornatějícího, kultem vypláchlého trpajzlíka, co se z posledních sil staví na špičky, vypíná svůj atrofovaný hrudníček a snaží se dělat frajera, dvě hodiny unyle honí zlý Bekhem. Opravdu nechápu, proč z klobouku Dítětových sice čtivých, ale tupých braků po prvním skvostném mackovi podruhé vytáhli toho nejchcíplejšího králíka. Možná je to scénáristou, možná režisérem a možná je to Mejbylin. Každopádně bič z hoven tentokrát nezapráskal a je z toho veskrze průměrná honírna. Příště chci Jatka, to mělo Dítě ještě nápady. ()

kingik

Cruiseho obrození dopadlo zdárně. Po podivné jedničce přichází pokračování eskapád Jacka Reachera, co nemá až tolik společného se svým předchůdcem. Když se Tom Cruise rozhodl angažovat režijního veterána Edwarda Zwicka, musel počítat s tím, že se bude režírovat "postaru", žádné kamerové prostocviky, žádné inovace v oblasti akčních scén, jen normální akce, tudíž nijak nepřehnaná, tentokrát podpořená fajn tempem. A Jack Reacher, který musí očistit své ctnostné jméno, vytáhnout vojenskou kamarádku z vězení a vypořádat se s otcovstvím, když mu osud přivál patnáctiletou uhrovitou holčinu, která má být údajně jeho dcerou. Útěk a zabijáci v patách. Co z toho dělat vědu. Cruise, Zwick i scenáristé Wenk a Herskovitz nejsou žádní mladíci, tudíž je příjemným překvapením, že se film nezadýchává a vydrží běžet v solidním tempu po celou dobu. Jistě, dá se namítnout, že tenhle film je anachronismus, akce v kvalitě nepřekonává akční bijáky z devadesátých let, kdo chce vidět něco poctivě zrežírované, digitálně až tolik nevyšisované, s Cruisem, který má být čtyřicátníkem v nejlepší formě, má možnost. Jeho filmové partnerky, jsou zde hned dvě, a sice Cobey Smulders a Danika Yarosh, působí celkem neokoukaně, druhá jmenovaná jistě poroste do krásy, i když zde je ještě za puberťačku, ve skutečnosti už překročí dvacítku. Zabiják málo známého Patricka Heusingera působí dostatečně šíleně a nevyzpytatelně, byla to dobrá volba. Z filmu je sice místy znát rutinní přístup, akce ničím extra nevyniká, ovšem pouštím tenhle film ke kvalitním akčním branám, neb mně na něm nic nevadilo, nerušilo a celé to ubíhalo velmi zdárně. 10/10 ()

mzss1

|69%| Abych se pravdu přiznal, moc se mi do tohoto dílka nechtělo. První díl je dle CSFD a snad i recenzí výborně hodnocen, což mi moc dobře hlava nebere. No, musím přiznat, že moje hodnocení u jedničky (pouze 1*) je trochu kruté, ty 2* jsem měl dát, ale já si nemohl pomoct. Prostě mě to nebavilo, přišlo mi to nudné, nevadilo mi, že tam bylo méně akce, ale i ta postava Reachera mi přišla trapná, moc suveréní. Příběh byl dost složitý a ani finále moc nevygradovalo. Tak je jasné, že jsem se na tohle pokračování do kina nevypravil. A to chodím velmi často. Ve výsledku jsem byl ale příjemně překvapen. Velká pecka to teda není, ale oproti mnou zmiňovanému prvnímu filmu je to velký pokrok. Nadprůměr je to ve všech ohledech. Po skončení jsem chvíli bojoval s rozhodováním mezi 3 a 4 hvězdou. Avšak dal jsem tu třetí, nejsilnější možnou. Akce je tu o dost víc než v prvním snímku, přestřelky jsou slušné. Nějaké ty automobilové naháněčky a výbuchy – to už je trochu průměrněji a hůře natočeno, ale neměl jsem s tímto problém. Nejlepší z celé akce jsou bitky a to ze strany Toma Cruise. Jsou efektní, reálné, dobře natočené a nekompromisní. Ještě chvíli tlačit na pilu a už bych si myslel, že je to Rko, přitom to bylo pouze PG-13. Dále mě potěšilo, že děj nebyl tak složitý, jak jsem očekával. Bylo to chvílemi takové tupé, jednoduché a moc přímočaré, ale nevadilo mi to. I ta hudba byla obstojná. Postava Reachera byla konečně lepší a uvěřitelnější. Ne tak přehnaná a suveréní jako v předešlém filmu. Cruise měl skvělé hlášky, které jsem žral. Rozhodně tu pár záporů ale je, což je celkem škoda, jinač bych toto pokračování osobně bral jako skvělý samostatný film. Tak začneme se zápory. Finále – to mě docela zklamalo. Na jednu stránku jsem čekal, že to bude opět složité a ne moc dobře chápající, ale zde v podstatě nebylo. Alespoň mě to tak přišlo. Pokud nepočítáte za finále to, jak Reacher zachraňoval tu mladou holku, což byla dobrá scéna, ale ne závěr. Dále, Reacher měl lepší postavu, to jo, jen bylo trochu úsměvné, jak každého v bitkách sejmul, ale zas tak mi to nevadilo. Ještě v úvodu takových prvních 15 min mě to moc nechytlo, pak už mě to začalo víceméně bavit. No, napsal jsem asi vše, co jsem chtěl. Na jedno shlédnutí je to ucházející jednohubka, možná se k tomu ještě jednou někdy při správné náladě vrátím. Bomba to není, ale oproti mizerné jedničce je to skok dopředu. Pokud vznikne trojka, tak se bránit nebudu, ale musí to být minimálně takové jako tento druhý film nebo nejlépe ještě lepší. ()

• Lee Child, autor knihy „Jack Reacher: Never Go Back“, si ve filmu opět zahrál. Tentokrát ztvárnil ostrahu na letišti, která prověřuje pasy. (Yoshitsune)
  • Cobie Smulders se věnovala 8 týdnů několika různým bojovým uměním, aby se připravila na roli majora Turnerové. Všechny akční scény pak natočila sama. (cvutak)
  • Príbeh filmu sa odohráva podľa osemnástej knihy zo série o Jackovi Reacherovi, od spisovateľa Leeho Childa. Prvý film, Jack Reacher: Posledný výstrel (2012), bol natočený podľa deviatej knihy, čo znamená, že sa nejedná o priame pokračovanie príbehu. (figliar)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

20.11.2015

Pátý díl špiónské série Mission: Impossible posbíral chválu od diváků i od kritiků a navíc to byl hit, takže se samozřejmě chystá pokračování. Tom Cruise o něm mluvil už při propagaci pětky, teď se… (viac)