majo0007

Bohužial, miesto samotného Reachera tu máme ešte partičku 3 nímandov (samozrejme z rodnej línie Highlandera - nesmrteľných), ktorí akurát tak zavadzajú. Vraj "best friends forever", kopec flahbackov, ale hlavne, že o nich v S01 nebol ani prd... Toto bolo vycucané z hodne hlbokej riti! Trúfam si povedať, že za takýto scenár a akciu by sa hanbili už aj nemecké kriminálky v poobednej TV. Zatiaľ čo pri S01 si každý robil prdel z Toma Cruisa, tak teraz sa na oplátku musí Tom ujebávať do kolén, aká kokotina sa to natočila. ()

Davies182

U některých hlášek a scenáristických děr ve scénáři se sice stydím a červenám až za ušima, jinak je ale Reacher pořád tím zábavným, odsýpajícím akčním béčkem, která jsou jednou za čas prostě potřeba. Do příští sezóny tvůrcům navíc doporučuji se konečně zbavit té haly, která by už podle mě třetí přestřelku fakt nezvládla... [Amazon Prime] ()

TheEvilTwin

Konečně zase další nášup pořádné chlapské akce tak, jak se patří. Alan Ritchson je pro mě jeden z nejlepších herců tohohle žánru a takové monstrum bych teda potkat nechtěl. Je fakt, že oproti první sérii už tady nejede Reacher solo dráhu a neodehrává se v malém městečku, ale naopak jede s týmem a v trochu širším příběhu, takže tím trochu ztrácí svou "hlavní roli" a přesouvá více pozornosti na celek, ale to rozhodně není špatně (ikdyž to možná trochu zamrzí.) Celý jeho tým je totiž ve výsledku skvělá parta se skvělými herci, příběh taky jede slušně v tempu a Reacher si tady pořád krade většinu pro sebe. Co se mi naopak trochu nelíbí jsou takové neduhy žánru, které se bohužel nevyhnuly ani Reacherovi. To, že 120kilová hora mlátí chlapy hlava nehlava, beru, ale když je tam mlátí i nějaká 50kilová buchta, to už jim zas tak nežeru. Místy je akce přitažena za vlasy a celému týmu to až moc jednoduše vychází bez jakýchkoli vedlejších ztrát nebo zranění, mnoho logických detailů nedává smysl a co mě mrzí nejvíc, že je zde až moc málo brutálních a násilných scén, jelikož surového lámání končetin jsme se zde dočkali jen jednou, což je trestuhodné. Jinak samozřejmě až na tyto "detaily" jde pořád o extrémně zábavnou, drsnou a akční jízdu, která těží zejména ze skvělých hlavních postav a neutichajícího napětí, takže jsem se nenudil ani minutu v celé sérii a jde zkrátka přesně o ten typ seriálu, který chytne a nepustí. Veliká spokojenost. ()

Fr

„MYSLÍM, ŽE PO NÁS NĚKDO JDE. FAJN…“ Sarkastickej nosorožec je zpátky…Fajn! Tady  se o ty hlášky dělí se svejma parťákama, takže tentokrát je to taková (dokonalá)  týmová jízda. Jasně, je to v podstatě píčovina, ale koho to sere, že, když je to taková zábava! /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Televizní série je založená na 11té knize (Volný pád) té knižní, kterou napsal Lee Child v roce 2007.  2.) Fandové seriálu jsou rádi, že postava Reachera má podobný „parametry“ jako v knize (a ne jak tomu bylo u filmů s Tomem Cruisem). I když… v knize má Reacher 195 cm a Alan Ritchson měří 188 cm. Filmaři si tak pomáhali úhlem kamery nebo výběrem výšky ostatních postav… 3.) Thx za titule „Vít Bezdíček  a Lucie Musílková“. ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  **  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

tron

„Jak jako, kopl do auta?“ Ten pocit, keď Robert Patrick hovorí o Sáre Connorovej! Kým prvá séria adaptovala Jatky, druhá si berie na mušku Voľný pád. Hoc Alana Ritchsona považujem za veľkého (v podstate doslova, ale i v prenesenom význame) sympaťáka, na druhú sériu som sa ktovieako netešil. Prvá síce začala fantasticky a Ritchson je reálne zhmotnenie Jacka Reachera (prepáč, Tom), ale scenáre boli biedne a prvá sezóna po skvelom rozjazde dopadla pomerne nedobre. U druhej ma zaskočilo, že nezačína strhujúco (s výnimkou peknej pasáže s bankomatom), ale potom som si povedal, že je to možno dobre, pretože si tvorcovia nevyčerpajú to najlepšie na začiatku, ale budú konzistentnejší. Niekoho možno zarazí, že tentokrát je to tímovka, no vzhľadom na to, že postavy súvisia s Jackovou vojenskou minulosťou (ktorá je pre jeho charakter pravdaže kľúčová), tak to nielenže nevadí, ale práve naopak: je to vítaná, svieža zmena umožňujúca divákovi Jacka vnímať z trochu inej, sviežej perspektívy ako „otca“, ku ktorému ostatní obdivne vzhliadajú, sem-tam sa ním nechajú posexovať (Jack to má rád v podprsenke) a ktorého nič nevyvedie z miery (ani moment, v ktorom je vyvedený z miery). Ritchson si rolu užíva. Je to typ, po ktorom ak ide presila, tak len sucho precedí pomedzi zuby „fajn, poďme na to“. Keďže všetko odpáli smrť ich bývalého parťáka, je to tentokrát osobnejšie. Herci sú fajn, najmä Patrick (potešia jeho telefonáty s Reacherom, i keď ku koncu idú do paródie), Maria Sten a vo vďačnej úlohe permanentne naštvaného držkatého poliša Domenick Lombardozzi (Jašter, Tulsa King). Keďže sa tvorcom podarilo do titulnej úlohy obsadiť Ritchsona, nachádza sa v každej epizóde minimálne jedna samoúčelná akčná scéna. Možno mám tip na nového Terminátora. Akcia ma v druhej sérii bavila viac, ako v prvej. Scenáre Jacka predstavujú ako génia so svalmi (čo je v poriadku, Lee Child ho tak vymyslel), avšak hoc dokáže z dvojsekundového pohľadu na vás vydedukovať, že ste mali na raňajky paštétový chleba s cibuľou a pivo dvanástku (stredne vychladenú), unikajú mu základné informácie. Jeho kolegovia sú na tom ešte horšie (zo vzdialenosti päť metrov ich sleduje tajomné čierne auto, Jack na to explicitne poukáže a oni mávnu rukou s tým, že je to určite náhoda). Dejová linka s hercom Ferdinandom Kingsleym (Benovým synom) neskutočne zbytočná. Ku koncu druhá séria začne byť stupídna. Reacher sa zbavuje pacientov v nemocnici a policajných šéfov s chuťou Hannibala Lectera. Mám slabosť pre nekompromisných hrdinov, ktorí sa neboja pritvrdiť, ale toto už trochu znepokojilo aj mňa. Počas prestrelky na cintoríne sa z neho všetci ozbrojení vojaci vytratia ako gáfor. Konajú sa gigantické prestrelky uprostred miest bez polície, chodcov, iných vozidiel. Chlapík má ochraňovať tínedžerku pred grázlami a následne sú všetci strašne prekvapení, že na tínedžerku zaútočili grázli. Pozoruhodný je spôsob, akým ju ochráni: vylezie von z auta, schová sa zaň a ju rafinovane nechá vnútri. Samozrejme ju ale nezasiahne ani jedna guľka, hoc auto nie je nepriestreľné. Telá vypadnuté z letiacej helikoptéry po dopade na zem vyzerajú ako by herci pózovali pre katalóg nových spálňových zostáv. Kam sa vlastne podel zvyšok tímu? Veď ich tam bolo ako hadov! A chýbalo mi Childovo cameo. Buď mu na prvú dobrú mali posadiť do autobusu na konci, alebo do reštaurácie, nech je z toho pekný running gag (aj v prvej sérii mal reštauračné cameo). Napriek tomu je to dobré, oddychové remeslo, ktoré sa hrá na viac, než čím je v skutočnosti, ale nejak enormne to nevadí. () (menej) (viac)