Seriál odhaľuje tajomstvo desivého mesta, ktoré uväzní každého, kto do neho vstúpi. Zúfalí obyvatelia sa snažia viesť aspoň zdanlivo normálny život, zatiaľ čo hľadajú cestu von. Musia však čeliť hrozbám okolitého lesa vrátane hrôzostrašných netvorov. Tí sa vynárajú po západe slnka. (HBO Max)

SatyR.film

Všetko, čo už tu bolo. Mesto z ktorého sa nedá uniknúť, beznádej, nelogické chovanie postáv,  cieľovou skupinou budú zrejme tínedžeri. Hodnotenie pendluje medzi 1-3*, po silných momentoch sa opäť nič hodiny nedeje, aby na konci ostal otvorený záver. Počas druhej série som tomu chcel dať 1*, no nečakaný koniec priniesol trochu zmeny a dávam 2*, i keď 90% času bola nudná vata. Uvidíme, čo nás bude čakať v ďalšom kole... ()

J*A*S*M

Po konci druhé série: Cesta ven je nejzábavnější v epizodách, kdy na diváka bezmyšlenkovitě háže jedno mystérium za druhým. Výsledný záhadologický pelmel je sice naprostá fantasmagorie, která ale dokáže jakž takž pobavit. Výrazně horší dojem zanechávají výplňové epizody, v nichž tvůrci řeší vztahy mezi postavami. Herci jsou totiž přinejlepší průměrní a scénář sestává jen z velmi basic dialogů, takže cokoli rádoby dramatického se tu odehrává, nemůže nikoho zajímat. ()

T2

Príbeh odnikiaľ nikam, stále zahalené tajomstvom a posun žiadny. Bojoval som s tým čo sa dalo, pozrel celé dve série ale vzdávam to. Aj keď to má v celku dobrú atmosféru, herci v pohode, aj keď niektorý možno otravnejší je to v suma sumárum strata času. Niečo podobné tajomné bolo aj Mestečko Pines ale to dokázalo aspoň 1.sériou poriadne odrovnať. /50%/ ()

Marceloo

Rodina na výlete dorazí do malého mestečka s podivnými obyvatelmi. Keďže sa v ňom nič nenachádza, pokračujú v ceste ďalej, ale po chvíli sa zjavujú na rovnakom mieste. Keď sa tento sled udalostí zopakuje, zisťujú, že sa ocitli v izolovanom meste, ktoré je počas nocí terorizované bytosťami žijúcimi v miestnych lesoch, pred ktorými sa dá chrániť jedine tajomnými symbolmi. - Na From som bol dosť zvedavý, ale čakal som skôr nejaké monštrum v lesoch na štýl nedávneho Eight for Silver, než akési mátohy prichádzajúce po nociach z lesov. Jednotlivé postavy aj komunita sú velmi sympatické a v podstate tu nie je nikto, kto by divákovi liezol na nervy. Osobne ma velmi zaujalo tradičné zobrazenie mužských a ženských úloh, čo by som u TV produkcie z USA v roku 2022 vôbec nečakal. Šerif a kňaz sú silnými lídrami a na druhej strane sú Kristi a pani Tian Chen Liu, ktoré sa starajú o zdravie a kŕmenie miestneho obyvatelstva. LGBT tematika tu je spracovaná nenásilne, pretože súvisí s objavovaním samého seba a nie je to len klasický moderný pandering, ktorý by tam bol len preto, aby tam jednoducho bol. Gore scén nie je vela, ale keď sa nejaká objaví, je na pomery seriálových hororov slušne spracovaná a kamera sa nevyhýba zobrazeniu násilia. Logika miestami absentuje a postavy robia tupé rozhodnutia, ale tie sú v rámci emócií pochopitelné, keďže bez týchto prešlapov by hororová stránka seriálu nemohla fungovať a išlo by len o postavy zatvorené počas nocí v príbytkoch. Finále prinieslo viac otázok než odpovedí. Hororová stránka seriálu sa s každou minútou rozplýva, takže neviem, či bude stáť za to pokračovať v sledovaní druhou sériou. ()

Chrustyn

Začátek slušný s poutavou a vtahující atmosférou. Zapadlé "mrtvé" městečko má dostatečně silnou atmosféru na to, aby dokázalo diváka vtáhnout. Bohužel, jak začne strašení, jde to z kopce. Napětí mizivé, bubáci bez děsu a jak se začnou rozvíjet jednotlivé charaktery a tvůrci se pokusí i light verzi Walking dead, všechno je špatně. 2* za snesitelné první dva díly a slušnou řemeslnou kvalitu. ()

BoPo

Mix dvoch seriálov. Ztraceni, ktorých niekto hodil so sveta Živí mrtví. Veľmi dlho sa mi nestalo, že by mi samotní herci natoľko dokázali pokaziť dojmy. Céčkové obsadenie, ktorému kraľuje Harold Perrineau, ktorý mal svojich 5 minút slávy práve v seriálu Ztraceni, ako jedna z veľa vedľajších postáv. Zápletka pôsobí zaujímavo. Problém však nastáva v jej dávkovaní. V podstate všetko hlavné sa dozviete v prvom diely a rozvinutie, nová namotávka, príde až v poslednom. Medzičas je vyplnení každodennou rutinou, nič nerozvíjajúcimi (dej, postavy) dialógmi. S lepšími hercami a s menším počtom dielov by dojmy určite vystrelili, ale dostal som, čo som dostal. Ak máte chuť na niečo nenáročné, dopredu jasne béčkové, ale zároveň dobre zvládnuté, tak skúste radšej seriál Agresivní virus (2014). ()

ivishka

Velice dobrý nápad a dobře zpracovaný. ALE vadilo nám umělé natahování děje. Jestli bude další série, tak se.urcite podívám. ()

Sidonka

Dodatek 29.11.2023- Mnohem líp vše vyzní v originále, dabingu se raději vyhněte. - 3.5. 2023: Zamlouvá se mi, že to není jen mysteriózní seriál o městečku, které v noci zaplavují vraždící příšery, kteří z  mordování obyvatelů mají zvrácené potěšení a vydávají se za někoho, kým nejsou („Pusť mě dovnitř. – Úchylný úsměv zdánlivě milé babičky nebo zamilované dívky s květy v náručí. – „Bude zábava.“). Kromě napětí je tady ještě nadstavba, která klade otázky a málo odpovědí, po kterých můžu pátrat i já. Tento dramatický kousek svým způsobem zlehka naťukává až existenciální otázky, samozřejmě úměrně a v rámci nenáročného žánru. Skupinu lidí, výjimečně jednotlivců, z nějakého neznámého důvodu zavádí cesta (nebo spíš únos) do nebezpečného, nepohodlného místa s podivnými úkazy, z něhož není úniku. Proč se to stalo zrovna jim, proč se tam dostali zrovna oni? Jak se to vůbec stalo, že sešli ze správné cesty, že došli jinam než kam měli namířeno? Mají vyřešit nějaký úkol nebo jen něco odčinit, na něco si přijít nebo jsou už po smrti, v očistci a musí si to tady protrpět? Vede to tu nějaká neznámá entita, která je pozoruje nebo je to snad nějaký tajemný pokus? K tomu další varianty otázek: Děje se to z nějakého důvodu nebo se nám to prostě jen tak přihodilo?... a dá se odsud dostat ven, když budu hledat dostatečně dlouho, vyzkouším, co se dá a dostatečně se snažit? Má to krom všech trápení nějakou výhodu? Lidi si zdejší pobyt pokouší nějak zlepšit, fungovat, aby se tu žilo bezpečněji a líp, přesto je to pořád ponorka a vězení. Záhady narůstají, seriál má spád, akorát s neřešením těch položených otázek si to scénáristé až moc ulehčují. V podstatě víme jen to málo, to co obyvatelé městečka a já doufám, že už konečně začne seriál něco projasňovat a odpovídat alespoň na něco. Ve druhé sérii ve městečku dokonce uvízl celej autobus a tak snad jen nebudou přibývat další postavy a monstra. Doteď mi ty nejasnosti nevadily, seriál je dostatečně napínavej, umí zaháčkovat, dokáže udržet pozornost a natěšenost, co bude dál, jde to ovšem jen do určitého bodu. Snad ho tvůrci včas podchytí, vymyslí ve správný čas zajímavé vysvětlení, později i rozumnou pointu a nenechají nezodpovězené otázky bobtnat nebo jen tak vyšumět bez odpovědi do ztracena a zbytek seriálu vést  už jen po hororové, akční, stále povrchnější lince. Zatím hodnotím mezi 3 až 4 hvězdami. ()

grogodil

Ďalší z tých seriálov, kde vždy majú všetci čas sa zastaviť a pokecať si o pocitoch, aj keď sa zrovna deje všade okolo niečo oveľa zásadnějšie pre dej. Další z tých seriálov, kde každý má v rukáve nejaké svoje tajomstvo/traumu/vidiny a aj keď sa všetci hecujú, ako musia držať a skladať to veľké puzzle spolu, tak si tie podstatné detaily nezdieľajú, aby sa dej mohol slimačím tempom vliecť ďalej. Ale stačí si to uvedomiť už od začiatku, že toto je presne ten typ seriálu, ktorý bude tou zauzlenou soap operou prešľapujúcou na mieste, kde solídna mysteriózna atmosféra ide ruka v ruke s týmito konfliktami a vzťahmi medzi všemožnými epizodickými postavičkami. Pre mňa je to také súčasné televízne telenovelové guilty pleasure, od ktorého už od začiatku vlastne neočakávam, žeby som na konci dostal uspokojivé a zmysluplné vysvetlenie všetkých tých záhad, ktoré scenáristi vršia na čoraz väčšiu kopu. A s týmto vnútorným nastavením nulového očakávania ma pri tom seriáli stále, aj po dvoch sériách, drží nejaká spokojná zvedavosť, s akou ďalšou fantasmagóriou tvorcovia prídu ďalej. ()

kagemush

Bojím bojím, že by mne mohli čekat další Lost a  já se tak v dalších řadách ztratil a nudil. Hodnocení první řady dávám tedy malinko nižší než by si téměř permanentní vybíjená, která docela řízně zpestřuje krindypindy a ajakožetajemno zasloužila, bych pak v dalších letech nemusel nijak radikálně přehodnocovat. ()

Havaj8

To, že film naláká hned první epizodou, je jasný. Podobně mysteriózní jako lost, v průběhu první, ale i druhý série se toho tajemnýho stane tolik, ale bez odpovědí. To mě vlastně i štve nejvíc, každá postava si řeší to svoje, kolikrát to ani nevyřeší do konce a scénáristi nám tam sypou další a další hádanku. A místo toho, aby se řešil danej problém, tak to plněj zbytečnýma dialogama viz. další série The Walking dead. Dle mýho názoru vymýšlí každou epizodu postupně, vůbec nevědí co s tím dál a jak to jednou skončí, prostě to budou natahovat donekonečna. Nicméně ještě 3. sérii tomu dám a očekávám aspoň pár odpovědí. ()

cariada

Zajímavý seriál o tajemném místě městem bych to nenazval spíš vesnicí. Kdy přijíždí lidi co jim cestu zkříží padlý strom a už není cesty ven. A do toho se nesmí ocitnout za tmy mimo dům či auto a ještě musí být hodně chráněni, aby přežili. Celé je to hodně napínavé a pořád nám toho tvůrci moc neřekli, přesto postupně ukazují a různě se vyvíjí to co se tam děje. Lidé hodně umírají, ale vždy se objeví nový. Co mě vrtá hlavou že za celé dvě série je tam jednou jedinkrát ukázaný mobil a to si tam na tom pouští hudbu. Ale proč kdykoliv tam někdo přijede ne zkouší volat či internet (samozřejmě že by nefungoval , ale určitě by to zkoušel) a přitom by tam měl každý nový mít mobil tablet či notebook. Těším se na další sérii. ()

majo0007 odpad!

Seriál má (nielen vďaka účasti Perrineaua) "slušne" našliapnuté v stopách najväčšieho ojebu v histórii TV - Lost (na čo naráža aj jedna epizóda s otázkou "Are we Dead?"). Neodkryl prakticky žiadnu kartu, ako jeleň ste prišli, ako jeleň odchádzate. Vzhľadom na záver season sa dá ľahko uhádnuť, že "teleportačný strom" bude len jednou z mnoha haluzí, ktoré ešte potencionálnych divákov čakajú. Mňa už nie. ()

xLIGHTx

Ambiciózna vec, ktorá sa ale párkrát zbytočne potkla. Po asi prvých dvoch/troch dieloch to ide postupne dolu vodou a zostane to v určitom priemere. Potom sa to akoby znovu nakopne možno od siedmeho dielu, len pachuť sklamania zostala. Keby z toho urobili trebárs šesť, sedem-dielny seriál a vynechali nezáživné časti, mohlo ísť o pecku. Je zrejmé, že From sa hlási v podstate k mysterióznemu Lost štýlu (tiež hlavný predstaviteľ hral v Lost, jeden z režisérov Lost je tu tiež spolurežisérom atď.), len vo From je navyše viac hororovosti, nepriateľ je tu viditeľný od prvých momentov a iné. Záver vlastne pootváral nové dvere, no odpovedí veľa nepriniesol. Takže asi zámerom bude druhá séria. Len je otázne, či vôbec bude, lebo predsa, úroveň Lost-u to zase nedosahuje (ale zlý seriál to nie je), uvidí sa. Za tri a pol debny, teda, tri a pol hviezdy. ;) Update - druhá séria mi príde, že je slabšia ako prvá. Trpí podobnými neduhmi ako prvá, len tu sa to ešte zhoršilo. Je tu menej "príšeriek", napätia ubudlo, rečí pribudlo, vo väčšej a väčšej miere sa objavujú pasáže, ktoré sú dramaticko-konverzačné, ale nezáživného charakteru. Avšak posledné diely divákovi vedia chuť trochu napraviť. Škoda určitého znižovania kvality. *Druhá sezóna, tak za slabé tri hviezdy. (Podľa dostupných informácií by sa tretia séria mala objaviť možno vraj v lete v r. 2024.) ()

kenkaku

Pokud ujíždíte na seriálech, kde 80% času si někdo povídá o kokotinach (ve 20% servíruje otázky a wtf momenty) a s poslední epizodou se naprosto nic nedozvíte, tohle je seriál pro vás. Jako bonus budete snášet nekonzistentní svět co se ani neumí držet vlastních pravidel. Samozřejmě, že scenáristé vědí, že těch otázek je hromada a nedávají smysl (dokazuje to seznam na zdi v jedné z epizod), proto přináší občas vysvětlení na úrovni “kde se vzal tu se vzal”. Nebo “tak to prostě je”. Považuji to za výsměch divákovi nejhrubšího zrna. Podrobněji je to zoufalství popsané u jednotlivých epizod. ()

mosnak

Nápad seriálu se mi líbí :-) začátek byl více než dobrý, ale pak následovalo několik bezkrevnych epizod. Vyvrcholení první série v podstatě nebylo, což je ovšem dobře, protože se můžeme těšit na další pokračování. Tohle byla například bolest Mestečka Pines. V první sérii bylo vše odhaleno a druhá už zkrátka neměla co nabídnout. Krásných 80% ()

E´Tonno

Mysteriózne seriály mám rád a tento sa neštíti ani nejakej tej krvavej scénky, takže som aj celkom spokojný. Najmä prvá séria bola dosť zábavná a napínavá, takže tá si tie slušné 4* aj zaslúži. Druhej sérii som už však nedokázal venovať takú pozornosť napriek navýšenému množstvu fantasy prvkov - zdalo sa mi to už moc prekombinované a záverečný "cliffhanger" neprekvapil. Ešte si rozmyslím či sa do tretej série pustím, ale v každom prípade nemôžem povedať že by to bolo zlé. ()