Seriál odhaľuje tajomstvo desivého mesta, ktoré uväzní každého, kto do neho vstúpi. Zúfalí obyvatelia sa snažia viesť aspoň zdanlivo normálny život, zatiaľ čo hľadajú cestu von. Musia však čeliť hrozbám okolitého lesa vrátane hrôzostrašných netvorov. Tí sa vynárajú po západe slnka. (HBO Max)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (11)

Cesta von (2022)

Pokud ujíždíte na seriálech, kde 80% času si někdo povídá o kokotinach (ve 20% servíruje otázky a wtf momenty) a s poslední epizodou se naprosto nic nedozvíte, tohle je seriál pro vás. Jako bonus budete snášet nekonzistentní svět co se ani neumí držet vlastních pravidel. Samozřejmě, že scenáristé vědí, že těch otázek je hromada a nedávají smysl (dokazuje to seznam na zdi v jedné z epizod), proto přináší občas vysvětlení na úrovni “kde se vzal tu se vzal”. Nebo “tak to prostě je”. Považuji to za výsměch divákovi nejhrubšího zrna. Podrobněji je to zoufalství popsané u jednotlivých epizod. ()

Cesta dlouhým dnem do noci (2022) (S01E01)

Série má jeden zásadní problém. Stigma Ztracených. Jack Bender je totiž podepsaný pod největším seriálovým failem historie (plácáme jednu záhadu na druhou a nepřinášíme žádné smysluplné odpovědi). Takže opravdu, jakmile zaregistruji jediný náznak nedržení se nastavených pravidel, nebo vrstvení záhad bez odpovědí, seriál dostane přísnější optiku. Na první pohled to totiž vypadá slibně. Máme megazáhadu + jedno velké “proč”, dále celkem krvavou prezentaci následků setkání s “bubáky” a celkem nenuceně příjemné obsazení. Celkem také oceňuji, že “žvanivé pasáže o ničem” se drží na minimu. Takže držme si palce. Dávám nadstandard. ()

Jak se teď věci mají (2022) (S01E02)

No a už to začíná. Nejenže se začínají hromadit otázky (a náznaky “něčeho”), ale tvrdošíjně se opakuje “nic nevíme, kde se vzala, tu se vzala větev…” a tím pádem odpovědi v nedohlednu. Navíc, už v druhé epizodě jedeme proti pravidlům co nastavila pilotní epizoda! Jestli nepřijde solidní vysvětlení v další epizodě, hodnocení půjde o dva stupně níže. ()

Volba (2022) (S01E03)

Žádné odpovědi a jen hodina zbytečných keců. Tohle u mě fungovat nebude. ()

Kámen a pasáž (2022) (S01E04)

Odpovědi nečekaně zcela žádné (no to rádio to prostě dělá… konec debaty). Jen WTF momenty (švihlá pipka evidentně bude hrát prim), vysmíváni se logice (kde sakra berou zásoby v uzavřené oblasti? Jsem nikde neviděl žádné pole ani pastviny… nebo, že by burgery nebyly hovězí?) a samozřejmě další otázky (teleportační strom, proč “body in white” nestárne, co je stín sklepem? atd.). U poslední epizody budu akorát nasranej. ()

Siluety (2022) (S01E05) odpad!

80% času se žvaní o kravinách. Lépe děj poslat nelze. Navíc, přijde mi jako kdyby si autoři dělali z diváků legraci. Podle “otázek na zdi” totiž moc dobře vědí, jak obludně velká hromada otázek seriál provází s naprosto nulovou snahou nějaké odpovědět (př. co jsem zachytil “kde se berou talismany a je jejich počet omezený?”). Skoro jako kdyby ani sami ty odpovědi neměli a jen se uplácalo několik věci dohromady “kde se vzala tu se vzala”. A to nepokračování v “nakousnutých věcech” z minula mě doslova uráží. Kluk v bílém? Vzkaz? Sklep? Rádio? Díry? Stromy? Nebo ta nebetyčná zhovadilost ohledně fungování komunity. Kolik že krků je třeba živit? 40 (plus-mínus)? A kolik tam něco dělá!? Ta flákající se tlupa u vody byla výmluvná dost… takže nejenže to nedrží pohromadě, ale to nemá žádný rámec a směr. ()

Kniha 74 (2022) (S01E06) odpad!

Dost bylo tolerance. Epizoda drží rekord v chrlení dalších otázek a nečekaně nepřinese jedinou odpověď na již položené. To že se pokračuje v ignoraci zásadních faktů co doposavad dávaly smysl mě ujišťuje tom, že se jede metodou pokus-omyl. Scénář neví kam to směřuje. ()

Vše dobré (2022) (S01E07)

Jediné čím je epizoda nadstandardně jiná je počet mrtvol na epizodu. Konečně (když už se stejně jak je zvykem dozvídáme hovno) se něco děje a je na co koukat. Tři hvězdy jsou tedy za řezničinu, ne za brilantní děj nebo scénář. ()

Rozbitá okna, otevřené dveře (2022) (S01E08) odpad!

Jako jaký je jediný důvod proč se nemůžou vrátit do baráku kolonie!? Co to kurva zase je za debilitu? A proč se musíme dívat na flashbacky!? Jako šutry kde se vzaly, tu se vzaly? Vážně tohle je koncept odpovědí? Seriál se definitivně odepsal. Dvě epizody před koncem jen kupa sraček a žádný posun. ()

Do lesa (2022) (S01E09) odpad!

Místo toho, aby děj jel jak namydlený blesk a servíroval odpovědi (dva díly do konce a odpovědi stále chybí), tak se vrtáme v depkách hned několika postav na střídačku (protože jedna je málo). Když už konečně přijde náznak odpovědi (sestavujeme příběh), tak se to utne a začne bavit o kravinách a na závěr přidá další wtf… Takže fuck-off na diváka stejně jako Ztracení. ()

Ach, ta místa před námi (2022) (S01E10) odpad!

Solidní seriál si představuju tak, že když už tahá diváka několik hodin za fusekli, má přijít s nějakým závěrem, který případně otevře dveře do další řady. Bez závěru udělá ze seriálu jen kokotinu a ztrátu času. A ten idiot co upatlal Ztracené se evidentně nepoučil, protože neuzavřela vůbec nic. Prostě to jen utnul (a vsadím se, že sám neví jak dál). Proto věřím, že tohle pokračovat nebude (když už o parník lepší Archiv dostal po první radě stopku). ()