Jim, Tabitha a Ethan se vyptávají, kde jsou, a doufají, že je to dovede domů. Ellis a Fatima ukazují Julii světlejší stránky života ve městě. Jade se snaží pochopit nastalou situaci a Boyd potřebuje radu. (HBO Max)

kenkaku odpad!

80% času se žvaní o kravinách. Lépe děj poslat nelze. Navíc, přijde mi jako kdyby si autoři dělali z diváků legraci. Podle “otázek na zdi” totiž moc dobře vědí, jak obludně velká hromada otázek seriál provází s naprosto nulovou snahou nějaké odpovědět (př. co jsem zachytil “kde se berou talismany a je jejich počet omezený?”). Skoro jako kdyby ani sami ty odpovědi neměli a jen se uplácalo několik věci dohromady “kde se vzala tu se vzala”. A to nepokračování v “nakousnutých věcech” z minula mě doslova uráží. Kluk v bílém? Vzkaz? Sklep? Rádio? Díry? Stromy? Nebo ta nebetyčná zhovadilost ohledně fungování komunity. Kolik že krků je třeba živit? 40 (plus-mínus)? A kolik tam něco dělá!? Ta flákající se tlupa u vody byla výmluvná dost… takže nejenže to nedrží pohromadě, ale to nemá žádný rámec a směr. ()

Anderton

Jack začne na stenu vo svojom novom baráku spisovať otázky, na ktoré by si mali postupne všetci odpovedať. Niektoré sú zaujímavé, ale väčšinu z nich nevidíme. Ak by seriál pokračoval naratívne tak, že by poskytla každá epizóda odpoveď na konkrétnu otázku, nebol by som proti. Padne aj teória o schrodingerovej mačke, ale o kvantovej fyzike sa tu zatiaľ nerozpráva, išlo skôr o filozofickú vsuvku. ()

honajz2

Samá melodramata, ze kterých je cca 10 minut aspoň o něčem, ale jinak je to nuda. Opravdu věřím, že v takové situace nemá skoro nikdo nic jiného na práci, než řešit s onou situací nesouvisející traumata z minulosti. A že tu všichni mají nějaká traumata! Ach jaj. Ale aspoň měli tvůrce koule načrtnout takhle rychle možnost, že jsou v očistci. To chválím, že se nechodilo okolo (jak už zde Ronkar napsal) horké kaše. Lepší 2* ()

Kienast

Spousty otázek, žádné odpovědi a přešlapování na místě. A místo pátrání co se tam děje, se tu rozebírají staré šrámy postav ... jako sorry, ale to fakt ne. Pět dílů stačilo. ()