Jamesa Bonda (Pierce Brosnan) pri tajnej misii medzi Severnou a Južnou Kóreou zajmú. Našťastie, Angličania majú v zásobe kórejského zajatca, ktorého ponúknu na výmenu. 007 sa okamžite presunie do Londýna, kde ho na šermiarsky súboj vyzve miliardár – darebák Gustave Graves (Toby Stephens). Bondova misia pokračuje na Kubu, kde sa zoznámi s Jinx (Halle Berryová), agentkou CIA. Bond sa po niekoľkých peripetiách dostane do ľadového paláca na Islande, kde už očakáva ničomník Graves, jeho pobočník Zaa (Rick Yune) a Gravesova asistentka Miranda Frostová (Rosamund Pikeová). Najmä však je tu zbraň, ktorá môže zničiť celý vesmír, čomu však musí Bond zabrániť... (TV JOJ)

JohnCZ

Nejlepší Brosnanova bondovka. Ne proto, že by byla nejkvalitnější, ale protože je nejzábavnější. Film je přepísklej úplně ve všech ohledech, plný nadhledu (Lamborghini zapíchlej v bažině mě položil :D) a skoro až sci-fi akce. Béčkovost celého filmu umocňují i roztomilé ohavné CGI efekty a snad ještě ohavnější Madonnina hudba. ()

corpsy

Ohromujúca bondovka v high-tech balení, plná milo prehnaných akčných scén, slovných aj vizuálnych narážok na minulé Bondove misie, bohatej výpravy a hlavne strhujúcej úvodnej 20 minútovky, ktorá je tak trochu iná, odvážnejšia a drsnejšia, ako v predchádzajúcich snímkach. Oproti viditeľne horším hereckým výkonom, ako je tu vo zvyku, je najväčším kazom kvalita vizuálnych efektov, ktoré rozhodne nezodpovedajú rozpočtu. No aj tak je to ale dôstojné ukončenie kariéry Pierce Brosnana v úlohe agenta 007. ()

ConanVJ

Poslední Pierceova Bondovka je opět parádní akční jízda, s místy přehnanými pasážemi (což mě osobně vůbec nevadí), které filmu sedí a mají své kouzlo. Pierce je ve skvělé formě a klidně mohl jako agent 007 pokračovat ve stejném stylu, ale bohužel už se tak nestane. Opět je to skvěle obsazené, má to parádní záporáky a krásné Bondgirl. Do vozového parku 007 se opět vrací Aston, našlapaný vychytávkami. Efekty jsou hodně povedené a akce je doplněná pěkným soundtrackem. Příběh se mi taky líbí a nenudí. Úvodní píseň opět skvělá jako u Zlatého oka. Pro mě je to druhá nejoblíbenější Bondovka a dávám 100% :) ()

curunir

,,...A ČO ROBIA DRAVCI POTOM KEĎ ZAPADNE SLNKO?" ,,HODUJÚ AKO KEBY NEBOLO ZAJTRAJŠKA." __ Čo o Bondovi napísať? Bol uvedený do kín v čase 40. výročia série, avšak pokiaľ by mal z tohto hľadiska adekvátne reprezentovať okrúhle výročie je skôr otázne a o 10 rokov starší ,,Skyfall" je v tomto smere nepochybne vydarenejším kúskom a to nielen pokiaľ ide o titulnú pieseň v podaní Madonny vzbudzujúcu oprávnenú polemiku. V ďalšom smere je ,,Dnes neumieraj" poplatný svojej dobe v dobrom i v zlom. Celkovo je film tvorený hi-tech feelingom, ktorý bol v dobe vzniku v kurze. ale dnes už predsa len pôsobí v istých ohľadoch - či už v hľadiska zobrazených technológií, alebo celkového dizajnového spracovania - trocha úsmevne a z časti zastaralo. Rozpočet vs. úroveň niektorých CGI efektov - vrátane surfovania s padákom - sa dnes dokonca radia medzi tie najhoršie vytvorené po roku 2000. Ak ma čosi naozaj potešilo, boli to najmä britké dialógy s odkazmi na predchádzajúce diely série (reportérka z magazínu ,,Jeden svet nestačí.") počas ktorých som čakal najmä, kedy už niekto v obkolesení drahých šperkov povie: ,,Diamanty sú večné". S takýmto jednoduchším humorom nemám v bondovkách najmenší problém a vždy ma poteší. (23 732. hodnotenie, 596. komentár k filmu) ()

bloom

O Dnes neumírej jsem si myslel jaká to bude skvělá bondovka a pak jsem byl zklamaný. Začátek sice není kdovíjaký, ale je to celkem zábavné. Když se film přesune na Kubu, máme šanci vidět nejlepší scény filmu (až na Halle Berry, která je pravým opakem toho, co já si představuji pod pojmem bond girl). To, co následuje potom, je už ovšem něco, co já bych od bondovky nikdy nečekal. Chladné prostředí (v obojím slova smyslu) a hlavně nevýrazný padouch Gustav Graves. Kde jsou ty časy, kdy role záporáků dostávali herci z celého světa, kteří už patřili mezi elitu a člověk si mohl jejich zlouna vychutnat. A tady máme neznámého Tobyho Stephense. Kdyby Gustava Gravese hrál třeba Colin Firth, to by bylo pochutnání. Na Halle Berry platí to, co říkal Hitchcock: "Jestliže je sex příliš křiklavý a zjevný, není tam už žádné napětí." Proto se mi mnohem víc líbí Rosamund Pikeová, která měla být hlavní bond girl. Kamenem úrazu je však režie Lee Tamahoriho. On prostě natočil tu druhou polovinu tak stašně přetechnizovaně, že tím dal podnět k bondovské revoluci v podání Casina Royal. Myslím, že by k ní ani tak bývalo nedošlo, nebýt tohohle. Ale to je vlastně chyba producentů. O bondovky se vždy v určitém období staral jeden, maximálně dva režiséři (Young, Hamilton, Glen, Gilbert). Když producenti vsadili v roce 1995 na téměř neznámého Campbella, vyplatilo se to, jenže oni mu nesvěřili režii dalšího dílu, vybrali si průměrného režiséra Rogera Spottiswoodea. Na Jeden svět nestačí přišel Michael Apted, který točil výborná dramata, ale nikdy nestál za kamerou akčního či dobrodružného filmu. A tady Tamahori, který pokazil, co mohl. Nevyužitý potenciál Michaela Madsena (v jehož podání bych si rád vychutnal nějakého bondovského záporáka), výborný John Cleese a Brosnan, u nějž můžeme být rádi, že je to poslední bondovka, protože by pak skončil jak Roger Moore. ()

Johanka

Bondovky nejsou mým nejoblíbenějším žánrem, avšak na tuto jsem se podívala s chutí. Napětí, akce, efekty i celkem dobré výkony hlavních hrdinů. ()

fannah

Vrcholem bondovek s Brosnanem je Jeden svět nestačí a Zlaté oko. Dnes neumírej je sice plný ještě dokonalejších triků, hraje tu Halle Berry jako Bondova americká kolegyně, ale i tak pro mě tenhle film zůstane jen film v řadě Brosnanových bondovek, kterému kraluje Zlaté oko. ()

baribal

Poslední hřebíček do rakve Pierce Brosnana v roli dvojité nuly. V mnoha ohledech už příliš nereálné a scifi, logickým nástupcem těchto bondovek musel být Craig, který vystupuje jako Brosnanův pravý opak. Slušná derniéra, ale odchod na vrcholu to ani zdaleka není. ()

themic

Dokud jsem neviděl Casino Royale, byl tenhle Bond jeden z těch lepších co jsem viděl. Je to sice dobře natočený film, s už klasicky nezranitelným Brosnanem, ale který by už po dalším díle zřejmě omrzel svou nerealističností a svým trapný vtipem i v situacích, kdy by jiní byli na pokraji zoufalství. Bond byl vždycky tak trochu naivní, ale že až takhle? Tenhle díl už s tím docela přehnali. Musí se nechat, že Brosnan do tý role padl dobře ale v dalším díle změna prospěla k lepšímu. 70% ()

Krt.Ek

Pokud takhle vypadají všechny Bondovky, tak agent 007 nebude můj přítel. Tenhle film je totiž pro mě absolutně průměrný akční film na který si týden po zhlédnutí ani nevzpomenu. 55% ()

Wysch

Spíše ohlédnutí za 40 lety historie, který - když se vezme s nadhledem - nepostrádá nic ze šmrncu brosnanovek předchozích. Jen ty fidlátka mi trochu vadily už. A těma fidlátkama myslím to nejvíc, nejlepší, nejblyštivější, nejvíc over the top, nejvíc über atd. ()

Z0oMb3E

Najpretechnizovanejšie (v tom najhoršom zmysle slova) natočený Bond. Scenáristi sa zakaždým snažia vymýšľať nové a zaujímavé vychytávky a nachádzať nové a zaujímavé destinácie. Na začiatku filmu ma nehorázne potešil vpád surferov na územie KĽDR, či opäť nová a zaujímavá krajina Island, ale i sklamal v tom, že producenti zhovadili uvodné logo-Bond v kruhu (už vtedy sa dalo predpokladať akým smerom sa bude táto časť uberať). Zápletka so satelitom tu už bola niekoľko krát dokonca satelit vysielajúci na zem svetelný lúč tu bol taktiež. Vo filme sú odkazy na všetky doterajšie filmy o agentovi 007. Či už sa jedná o dialógy, ktoré citujú názvy jednotlivých dielov, alebo prebraté scény (kto sleduje Bonda od začiatku vie). Halle Berry ako agentka a bondgirl je asi najhoršia voľba tejto postavy. Nikdy nevystúpi z mora ako Ursula Andress, či nikdy nebude vyzerať akčne, ako Izabella Scorupco. Tiež prvá bondgirl s krátkymi vlasmi a to sa producentom odpustiť nedá. Záporák je priemerný a ničím nevyniká. V sérii boli aj horší aj omnoho charizmatickejší. Kebyže sa robili akčné scény s citlivím prispením techniky táto bondovka by mala určite väčšie odozvy. Takto ju vlastne pochovali. Najhoršia brosmanovka= slabé 3*. ()

MartinezZ

Pierce stárne, klišé a nápady také. přesto je nesmírná škoda, že v letech 2003-2005 nevznikl ještě alespoň jeden Brosnanův Bond, následovník se v tomhle oboru nechytá a Piercovi nesahá ani po palec u nohy. ~~~ Bohužel ze začátku to vypadá, že se nějaký blb inspiroval ve velmi nebondovském a průměrném Daltonovském Povolení zabíjet, což filmu škodí. Sice to není úplně osobní msta, jako u Daltona, ale přesto tohle do Bondova světa nepatří, oddaný sluha Jejího Veličenstva si dělá co chce? Ale no tak. Za tohle by měl být na odpis a ne že si ještě bude otevírat pusu na M. ~~~ Naštěstí tohle platí tak do poloviny filmu, pak se zase vše vrací do Bondovských kolejí, máme tu fešnou Halle a zajímavého severokorejského poničeného zlouna, technické serepetičky, Pierce, M... :). Škoda té první poloviny filmu a dosti přešvihnutého (příliš amerického a velmi málo anglicky nonšalantního a stylového) konce - spíše taková anglicko-americká variace na Mission Imposible XY než Bond. První opravdový konec ságy britského Bonda. Graig už Bondem není, ne v Bondovsky tradičním slova smyslu. ~~~ 3,5* ()

mysiak

V môjho pohľadu najslabšia bondovka, aj keď Halle Berry...zamyslel som ma. Zveriť film do ruky Japoncovi, ktorý nevie robiť dobré triky (treba ešte pozrieť Next...), nezachráni tradične dobrý Pierce Brosman ani pekné Halle Berry a Rosamund Pike, ani dobrá kára, dej a triky nezakryješ...no škoda.... ()

Praxis

No Star trek auto to dovršilo a lejzrovej satelit....omg...už nikdy více prosííím. ale Brosnan je prostě boží hlásič..a Madonna pěkná trapka ()

javak810i

Nejhůře hodnocená bondovka, ale zato jedna z mých oblíbených. Z Brosnanovek je to totiž ta nejvíce technicky pokročilá a zábavná. Za zmínku stojí především ledová honička v neviditelném Astonu a čokoládová kráska Hale Berry. Potěší i nové hračky a návrat těch starých (kapesní přístroj pro dýchání pod vodou, hodinky s laserem). Já se náramě bavil, 4*. ()

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (viac)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (viac)