Jamesa Bonda (Pierce Brosnan) pri tajnej misii medzi Severnou a Južnou Kóreou zajmú. Našťastie, Angličania majú v zásobe kórejského zajatca, ktorého ponúknu na výmenu. 007 sa okamžite presunie do Londýna, kde ho na šermiarsky súboj vyzve miliardár – darebák Gustave Graves (Toby Stephens). Bondova misia pokračuje na Kubu, kde sa zoznámi s Jinx (Halle Berryová), agentkou CIA. Bond sa po niekoľkých peripetiách dostane do ľadového paláca na Islande, kde už očakáva ničomník Graves, jeho pobočník Zaa (Rick Yune) a Gravesova asistentka Miranda Frostová (Rosamund Pikeová). Najmä však je tu zbraň, ktorá môže zničiť celý vesmír, čomu však musí Bond zabrániť... (TV JOJ)

chubaka

Musím to snížit na 3, protože se neubráním srovnání se současnými bondovkami s Danielem Craigem, které jsou (aspoň dle mého) naprosto geniální a v tomto srovnání to pro mě ''Brosnanovkské'' bondovky prohrávají na plné čáře...... ()

Sany33

Inovatívne, to je to správe slovo charakterizujúce tento film z agentom 007. Celkovo akčnejšie ponímanie príbehu, v každej jednej sekunde sa strháva dáka akcia a aj preto film pôsobí plynulejšie ako iné Bondovky. Bohužiaľ, tým ide do úzadia príbeh a jeho konšpiračná zložitosť. Celé to menenie tvárí a invisible cars a tie naháňačky v ľadovom paláci. Jednoducho inovatívne, v niečom je to dobré v niečom je to zlé. Milovníci akcie a krásnych žien si určite prídu na svoje. Mne sa ale na Bondovkách práve páčili tie konšpirácie z prostredia utajených vládnych agentúr a to mi tu práve chýbalo inak Pierce zahral skvelo, Berry sa mi tam trocha nehodila do pózy drsnej Americkej agentky ale tak čo už. 59% ()

lykan9

Abych řekl pravdu, tak nic moc. Chápu tvůrce, že chtěli nějak oslavit všechny předchozí filmy, ale místo toho, to vypadalo až nuceně. Další velké mínus je výkon Halle Berry, coby rádoby emancipované bondgirl, které je tak nepřirozené, nucené a příšerné, že bych jí nejraději dal 25 ran holí. Jestli se snažila dosáhnout toho, co předvedla Michelle Yeoh v Zítřek nikdy neumírá, tak byla po celou dobu úplně vedle a její krása to nijak nezachránila. Její výkon by se spíše hodil na naivní bondgirl, než tu akční a drsnou. ()

fabecc1222

Na závěr Brosnanovi Bondovské etapy určitě jeho nejslabší Bondovka, kterou tahají dolu legendárně špatné triky (surfovací scéna), extrémně špatný záporák (Přiznávám, že až na několikatý pokus jsem vlastně pochopil, že on je tim korejcem ze začátku) a ujetý béčkový příběh. Je zajímavé vidět, jak za těch 7 let od Zlatého oka Brosnan výrazně zestárl. Ve Zlatém oku měl ještě takový frajírkovský šmrnc, kdežto tady už působí mnohdy dost zrezle, a myslím, že je dobře, že se do dalšího filmu už šlo s Craigem. Ne že by tohle byla nejhorší Bondovka, pořád tu máme sexy Halle Berry, sexy kukadla Rosamund Pike nebo povedené narážky na minulé bondovky. ()

Jacob23

Tak tahle nablyskana reklama opravdu neni muj vkus..Vsichni mluvi o nadsazce?Ja ji tam nevidel..Jedine jako celkovy film..A ty dejove nesmyslnosti.. ()

ghatos

Skvělé, ať se jde Daniel Craig hodit rybám. Někteří lidé píší, že to je nejhorší bondovka všech dob! No ještě, že máme tu demokracii, alespoň se jim mohu svobodně vysmát :) . 77%. ()

R1CH1E

Tak zaprvé - Madonna je sice špatná herečka, ale dobrá zpěvačka a podle mě si její písnička zasloužila přesný opak Zlaté maliny, protože se mi líbí snad nejvíc ze všech bondovek, stejně jako styloví záporáci. Brosnan si to tady vyloženě užívá a pokaždé, když si uvědomím, že ho vyměnili za takovou slizkou ušatou opici bez humoru a charismatu jako je Craig se mi chce plakat. Halle Berry mi jako Bondgirl nesedla, zato z Rosamund Pike jsem tál jako Ledový palác v tomhle filmu. Obzvláště mě potěšil neustálý humor a hravá naivita akčních scén, které ale byly skvěle natočené a vůbec mi nevadilo, že jsou přehnané. Celkově mi to přišlo jako návrat k odlehčeným Mooreovkám a to v tom nejlepším slova smyslu. Hlavně krasobruslařská honička britských elegánů Jaguáru a Aston Martinu, u které jsem se cítil jako malý kluk, kterému se splnili přání o nových hračkách, byla to správné žrádlo. Už jen za tohle musím dát 5 hvězd, stejně jako za Brosnana a jeho poslední misi, která rozhodně stála za to. ()

Autogram

Bondovka celkom podľa môjho gusta, nech si hovorí kto chce, čo chce. Pre mňa navždy zostane Bond = Brosnan a basta. Výlet do väzenia v KĽDR, vytúžený návrat a neočakávane rýchly návrat do akcie, to sú tromfy tohto filmu. A tiež šermiarska akcia naostro, v tomto prípade hore bez. Neskoršie akcie v ľadovom kráľovstve už nie sú celkom to pravé, ale aj tak nadpriemerné. Vrátane nadpriemerne krásnej novodobej bond-girl Halle Berry a jej konkurentky. –––– Odcházím na revers. –––– Má povolení zabíjet. A je tak trochu divoch. Vyvolává výbušné situace a tím ohrožuje sebe i druhé. Nejdřív zabíjí, pak se ptá. Jeho metoda je konfrontace, provokace. Muž, k němuž se nikdo nedostane. Sukničkář! ()

m.a.t.o.

„Odchádzam na reverz." Die Another Day zaznamenal dosť značný odklon od predchádzajúcich častí. Asi preto, že 20. bondovka mala byť tá naj vo všetkých ohľadoch. Bohužiaľ, bola asi iba najdebilnejšia (no dobre, na Moonrakera sa nechytá :)). Na mňa až príliš sci-fi + vzhľadom na rozpočet po trikovej stránke nezvládnutá. Trochu smutná rozlúčka s najlepším predstaviteľom Jamesa Bonda. 40 % ()

P1tr

Místy až vtipné sci-fi, které v porovnání s novým Casino Royale působí v mnoha okamžicích směšné. Nicméně pořád je to Bond, který z každé situace vyklouzne se zavidihodnou lehkostí. Brosnan naposledy jako agent 007 mohl dostat lepší rozlučku, ovšem o výraznou katastrofu se nejedná. ()

spikey1

Pierce si nemohl jako svůj poslední Bondovský film vybrat něco lepšího, úvodní scéna a titulky patří k tomu nejlepšímu co se v Bondovi ukázalo. Mučení, následné vysvětlování k čemu je Bondův výcvik, nejkrásnější Bondgirl Halle je tu opravdu k nakousnutí navíc srší vtipem jako nikdy žádná bondgirl předtím. záporák a celý příběh má konečně pořádnou hlavu a patu i když jde zase o světového teroristu. nemůžu si pomoct, pro mě nejlepší Bondovský film. ()

Vercinix

I když v tomto případě bych to viděl na 3* a 3/4, a bylo by tedy logické a korektní zaokrouhlit nahoru, 4* nemohu dát. Oproti předešlému Bondovi to zas taková renesance není a bylo to opravdu upracované a křečovité zakončení Brosnanova Bondovství (1) nutno však přiznat, že důstojného 2) ledový palác a šermířská scéna byly výborné). ()

Darth_AK

Asi už taky trochu senilním, ale Dnes neumírej je skvělá bondovka. Naprosto perfektní. Sedlo mi na ní vše. Pierce je jako vždy naprosto skvělý-sice už jde znát že nám trošku šediví, ale pořád lepší než vykopávka Rodžr Můra. Halle Berry i Rosamund Pike jsou nejhezčí bond girls z bondových filmů, spolu s Denise Richards a Sophie Marceau, možná trochu Famke Jennsen a její "zbraňový orgasmus". To však nic nemění na tom že jsou to překrásné ženy a velice pěkně se na ně dívá-u mě osobně vede postavou Halle, ale Rosamund je taková mrcha, že je až sympatická. Záporák je velice kvalitní a jeho plán se mi moc líbil. Obzvláště bych vyzdvihl soundtrack, který je se Zlatým okem z celé série nejlepší a úvodní píseň od Madonny je super, i když ortodoxním bondovským písním zrovna neodpovídá. Myslím si že začáteční bitka v Severní Korei filmu jen prospěla, chtělo to takové to "cizácké" oživení. Je fakt že hromada věcí je přestřelených-zimní palác Gravese, tsunami surfing, zbraň co pálí "Slunce na zem", neviditelné auto, a konečný oblek záporáka..ale sakra..jak je to blbý, tak je to úžasný! Minimálně je to spíše úsměvné než trapné, obzvláště právě ta tsunami. Celkově skvělý film, jako vždy s Brosnanem, 5*! Soundtrack, KLDR, nádherné ženy, drsný záporák a hlavně Pierce! No nejde to nemilovat? "Globální oteplování má i svá pozitiva.".."Víte že nejslavnější umělci bývají doceněni až po smrti? (bum)"...."Šéfe? Právě překonal váš rekord." "Grrr!"...."Vím o vás všechno Jamesi. Sex k večeři, smrt k snídani." ()

Smileface

Ne já nevím,nemůžu si pomoct ale zdá se mě že James Bond těžce hledá svoje místo v této době,snaží se měnit a přizpůsobovat době což z něho udělalo jakéhosi hybrida,každopádně jeho původní kouzlo je pryč.To že se James ve své akci takhle dělil s Americkou agentkou se mě nelíbí,taky jsem neslyšel téměř žádnou vtipnou hlášku a akce(kromě souboje dvou aut) měly přehnaně počítačových efektů ale na důtazu jim to nepřidalo.Zarostlej Bond s roztrženým tričkem vstupující do Čínského hotelu,tak to už mě dostalo:-( No prostě,nejsem s novým pojetím Bonda spokojen. ()

Luksa

Slušivý díl, byť už na pomezí tří a čtyř hvězd, hlavně za tu druhou, přehnanou sci-fi polovinu. Záporné postavy tentokrát nezajímavé a Madonino cameo na pěst. ()

sedm.1

Z Bondovek s Brosnanem společně se Zlatým okem ta lepší,ovšem co ten film u mě srazilo,byly jeho velmi nepovedené triky a hlavně to neviditelné auto...no,to už bylo na mě trochu moc.Ale jeho příběh a atmosfera docela dost dobrý,zvlášť první třetina. ()

cyberhawk

Nemohu dat vice. Brosnan je zde uz neuveritelne vizualne stary a ztratil pro me tak potrebne Bondovo charisma, nicmene hraje porad stejne. Akcni sceny a dej je typicky bondovsky. Libily se mi odkazy na starsi filmy s Bondem, at uz v podobe hlasek, nebo ruznych predmetu. Nicmene to nic nemeni na tom, ze jde pro me o prumerny akcni film, ktery se nese nazvem "bondovka." ()

ZkuKol

Mám Bonda moc rád a jsem velmi otevřený jakýmkoli jeho proměnám, když se dodrží základní atributy a styl. Tamahori dostal velmi klasický příběh plný odkazů(povedených) na předešlé "bondovky" a hlášek suchých jako to Martini, co 007 konzumuje. Film má velmi dobré tempo a ty dvě hodiny doslově profrčíte jak na tobogánu. Tamahori je poměrně nápaditý, co se akčních scén týče a umí je velmi dobře snímat (celý úvod, Kuba, šerm, "dívčí válka" v letadle), ale běda, když se pokouší o triky, já nevím, jestli na to nemá oko, ale vypadá to šíleně a vždycky přestřelí až příliš, přitom nadsázka agenta jejího veličenstva snese hodně. Škoda toho, pokud by se v podobném tempu a stylu povedených scén nesl celý film, mohli jsme se dočkat něčeho víc než jen hezké pocty a rozloučení s Piercem:-( Mladí a neklidní ze Severní Korey chtějí ovládnout svět, hádejte, kdo jim to hodla překazit?!... 75% ()

Hortenzia odpad!

to by ma skutočne zaujímalo,čo všetci na bondovkách vidia,lebo ja si ešte celkom živo spomínam ako som si v kine mala chuť otrieskať hlavu o sedadlo predo mnou,prečo som sa preboha rozhodla to skúsiť...keby som za to nezaplatila toľko peňazí a keby som vedela,že na konci to bude ešte väčšia debilina,než to vyzeralo na začiatku,tak neváham a ujdem ( a madonna tomu len pridala) ()

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (viac)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (viac)