Obliekate si železný oblek, ste zelený od zlosti, uhryzol vás pavúk, hráte sa na netopiera alebo máte nejaké iné superschopnosti? Tak sa pripravte na to, že komédia Badman si z vás bude celú hodinu a pol nemilosrdne uťahovať. Skrachovaný herec Cedric je lúzer na pohľadanie, odsúdený životom na večný neúspech. Od priateľky dostane kopačky a jeho kamoši, sestra aj vlastný otec už nadobro stratili nádej, že by raz z neho niečo mohlo byť. Keď však Cedric dostane vo filme hlavnú úlohu superhrdinu Badmana, začne sa v jeho živote blýskať na lepšie časy. Teraz konečne nadišla jeho veľká chvíľa a má šancu všetkým to ukázať! Cedrica nová filmová rola úplne pohltí, jeho nezvratný osud večného smoliara však opäť zasiahne do hry. Cestou domov z natáčania má autonehodu a stratí pamäť. Keď sa preberie, je stále oblečený ako Badman a presvedčený o tom, že je skutočným neohrozeným superhrdinom s jasným poslaním – zachrániť svet. Môže sa niekto ako on postaviť zlu, chrániť slabých, nakopať zloduchom zadky a neublížiť si pri tom? Môže konať dobro napriek svojim vrodeným sklonom všetko pokašľať a nič neurobiť poriadne? Tak či onak, Cedric sa vydáva na akčnú misiu plnú bláznivých situácií, trapasov a šialených náhod. Byť hrdinom je super, ale nevinné deti a ženy by sa mali pred ním radšej niekde skryť. (Bontonfilm SK)

William_

6/10. Začátek filmu se táhne jako sloní prdel, ale pak se to rozjede a začne to bavit. Jako film s kámošema po kalbě dobrý, jinak se jedná o směsici klišé gagů, které spíše nepřekvapí. Avšak stylizace do Mrvel hrdinů a parodie na ně musí zaujmout každého. Suma sumárum příjemná a rychlá jednohubka. ()

bourec

Nějaký filmy tohodle tvůrce sem už viděl, a je pravda, že povětšinou opravdu hodně kvalitní. Superblb se mi líbil, a tlemil sem se celej film, u něčeho dokonce dost nahlas Paráda. 80%. ()

C0r0ner

Celou dobu mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami a pak přišlo "assembling Avengers" a o plné palbě nebylo pochyb. Po dlouhé době komedie, která mě dokázala po celou dobu spolehlivě bavit a příval fórů byl fakt enormní. Tvorbu Lacheaua asi zkouknu celou. 90% ()

necisty

Toto se starým známým frantíkům opravdu zase povedlo. Plno šílených vtipů až jsem brečel smíchy (opravdu), narážky na "skutečné" superhrdiny, velmi kvalitní zpracování a neokoukaný krásný až dojemný příběh (přítelkyně a otec) s tak perfektním načasováním s pravým Batmanem v kinech, že to za mě jednoznačně schytává plný počet. ... GA Cinema ()

Martrix

V první řadě by bylo dobré zmínit, že by si název, který zvolil český distributor, měl jeho autor vytisknout na vizitku. Ano, ve filmu je spousta blbých fórů a hrdina má blba za kámoše, to ale film nevystihuje. Tvůrci si díky ztrátě paměti herce našli záminku pro potrhlost, která má několik vtipných momentů a dost mizerný závěr. Pokud máte nakoukané (nejen) komiksové filmy, najdete na ně pár zábavných odkazů. Vlastně je to významnou část stopáže čistá parodie. Tvůrci se snažili propašovat narážky často a párkrát to pomrknutí opravdu úsměv vyvolá. Můj šálek kávy, to ale není. Přiblblé gagy, kde někdo spadne do vypuštěného bazénu, spousta předvidatelných momentů a za vlasy přitažený závěr...tohle poberu z nostalgie jednou za pár let v Malérech pana účetního. Super-blb je pro mě spíš takový novodobý Kameňák s filmovou tématikou. Ale abych nekřivdil. Scénář úplně blbý není, dává smysl a technicky je to slušné. Jenže šlo se cestou prostoduché zábavy. Ale kdo ví, třeba z toho jednou bude klasika. Možná kdysi dávno, někdo podobně ohrnoval nos nad komediemi s Pierre Richardem. ()

Juto

Je to skvelá paródia na hrdinské filmy s množstvom humoru a samozrejme zamýšľanej hlúposti. Na pochopenie vtipov je nevyhnutná kombinácia znalosti komiksových filmov. 7/10 ()

FrankSusta

To je ale blbost! Ale naprosto perfektní! Francouzi mají naprosto perfektní komedie, a tato za nimi nezaostává (skoro). Myšlenka, herce, co ztratí paměť a myslí si, že je pravý superhrdina který je naprosto neporazitelný, je dokonalá (jen trošičku málo využitá). Strašná hromada geniálně promyšlených parodií na MCU, X-men a DC (včetně Batmana), u kterých jsem se málem zadávil popkornem, jak moc jsem se smál.  Herci hrajou přiměřeně svým rolím, a přiměřeně celkově komediím tohoto typu. Vtipy prostě vtipné (a i aktuální (,,Vždyť mi nic není! nemám žádné příznaky! A kdo vám řekl, že jsem snědl netopýra?!?''). Hudba parodujíc známe melodie převážně MARVEL skvělé.   Jediné co, byla má naivita, že to nebude (chvílema) tak sprostý - šel jsem na to totiž bráchou, který je kapku mladší a... no, myslím, že teď má do konce života dostatečně pokřivenou mysl.  A nevím jestli to bylo dabingem nebo kinem  (nebo obojím), ale byla tam ozvěna.  Skvělá parodie   6,5/10    videorecenze     po důkladném shodnocení nakonec o stupeň známku snižuji, na tři hvězdy ()

octopuska

Potřebovala jsem se zasmát a zasmála jsem se fakt hodně. Troufám si říct, že to překonalo Alibi na klíč a je to jejich nejlepší film. Příjemně nekorektní s výbornou hudbou. Sehraná bandička, která se do toho nebojí šlápnout a doufám, že už chystají další pecku. Přemýšlím, že si asi pořídím vysavač značky Karcher, tahle závěrečná scéna mě doslova odrovnala. Doporučuji zajít do kina a užít si tuhle bezva pohodovou jízdu. "Kde ten hňup je? Támhle sere! Fuj ten hajzlík byl strašně špinavej." Prostě geniální. ()

UhLee

(7,5/10). Znáte takové lidové rčení - "To byla taková kravina až to bylo vtipné." Přesně takové pocity jsem měl po skončení Super - Blba. Této svěží francouzské komedie, která visela na mém watchlistu už opravdu dlouhou dobu. Myslím si, že adjektiv "svěží" je přesně to slovo, které se k tomu filmu perfektně hodí. Protože v době záplavy kin generickými superhrdinskými filmy je prostě hrozně fajn, když to někdo dělá jinak. O lépe, když si z toho někdo dělá srandu a ona je to fakt psina. Není to ale pouze o parodii na superhrdinské filmy. U tohoto filmu se zabaví i lidé nepolíbení, protože to obsahuje prvky rodinné komedie. Sice je to místy hodně předvídatelné, ale zase tam jsou pak šílené, nečekané zvraty a vtipy které divák prostě nečeká. Taktéž bych chtěl smeknout nad samotným režisérem, který se zároveň chopil i ústřední role. Tohle se nevidí každý den a je potřeba to ocenit. Francouzský humor toho úplně sálá a jde cítit v každém gagu. Hlavně závěr filmu se povedl, kdy se propojily všechny dějové linky. Všechno to tak hezky seplo a já jsem se jako divák náramně bavil. Velice pozitivně hodnotím také skromnou stopáž, která filmu dodává svižné tempo, které se ke komedii a superhrdinskému žánru náramně hodí. ()

Johnny.ARN

Frantíci už nemajú inú komediálnu dvojicu ako ona a on. Išli si vystreliť zo superhrdinov, čo na jednej strane chápem, na strane druhej nechapem, prečo je to urobené takto na prvú. Čo to je, komédia pre blbých? Jednoduchý humor, nefunkčné vtipy a okrem testovacieho auta nič, čo by ostalo v pamäti. 2 z 5 ()

filmmovier

Geniální. Prakticky okamžitá láska a naprostá srdcovka. Prvotřídní parodie, která jako parodie vůbec nepůsobí. prostě naprosto báječná komedie, která si dělá báječnou srandu ze snad úplně všech komiksových klišé a naprosto na výbornou. Hromada báječných nápadů, sympatický hlavní hrdina, příjemná stopáž a natřískaný děj, v němž nenudí ani jediná vteřina. Prostě naprostá perla a už teď absolutní klasika, která hraničí s genialitou. Jsem absolutně nadšený a nemám jedinou výhradu Kéž by takhle fantastických překvapení bylo do roka více. Filmografii Philippa Lacheaua doženu, ten chlap je borec. Super-Blb je lepší než všechny současné komiksové filmy dohromady. 100 %. ()

oveckaoa

Parodií na superhrdinské  filmy moc není v podstatě si vybavím jen Suprhrdinu pak už nic. Tohle je lepší jelikož to má brutální gagy a celkově to dobře působí. Na konci máme i parodii   na incident Baldwina a rýpne si do i do kovidu a imigrantů což speciálně od Francouzů překvapilo .  80 procent ()

orionn12

Perfektní parodie superhrdinů od perfektního režiséra, Philippa Lacheau. Velmi zábavné - několikrát jsem se smál nahlas, super vizuál, skvělí herci a naprosto dokonale zpracované gagy. Ten to prostě na ten vrchol francouzské produkce jednou dotáhne. Obsazení do TOP10 filmů roku 2022 je zaručeně jisté. 8,5/10 ()

LEGACY

Parodie není mrtvá, dabing není mrtvý, letňák je filmové obrození a buldoček k nezaplacení. Obrovská pocta žánru - milónový film, který budu chtít ukazovat svým trhlým přátelům. ()

Sany33

Príbeh: Cedric je C-éčkový herec ale šťastnou náhodou sa mu podarí získať hlavnú úlohu v novom superhrdinskom filme. Pri nešťastnej nehode prichádza o pamäť a v kostýme super hrdinu uverí vo svoje zázračné schopnosti. Herecké obsadenie: Vo francúzskej komédií by som už nikoho iného ako Philippea Lacheaua ani nečakal. Tu sa dokonca zhostil aj režisérskej stoličky a ako hercov prizval svojich starých známych kamošov aby mu sekundovali. Prevedenie: Jedná sa o ozaj podarenú paródiu na super hrdinské filmy niekdajšej doby. Humor je miestami prestrelený ale je to všetko v rámci znesiteľnej normy. Občas som sa ale pristihol, že sa nudím a to je asi aj dvôvod prečo som nedal plné hodnotenie. Celé toto dielo je nekomerčným odkazom komerčnému Marvelu a DC aby nezabudli, že niektoré ich filmy hlavne v poslednej dobe sú vážne na smiech. Pocity: Bojujem s tým, či dám priemerné alebo ľahko nadpriemerné hodnotenie nakoľko som už s takéhoto humoru vyrástol ale na druhej strane sa mi to ako celkom páčila a nastavilo to druhú tvár superhrdnisnej rafinérií, ktorá pľuje jedného panáka za druhým. Pridaná hodnota: Francúzska paródia na filmy o super hrdinoch. 65% ()

vyfuk

Opět velice zvláštní film. Z trailerů to automaticky vypadalo dost béčkově a výsledek byl dost schizofrenický. Půlka filmu je ve stylu originálního příběhu, dobrých vtipů i dobrého zpracování a pak se to mísí s někdy nedomyšlenými a chybějícími scénami, které by leccos dovysvětlili. Připočtěme megalomanské scény s přehnaným humorem ve stylu Velkých bijáků, Epic Movie a podobných kravin a máme zaděláno na dost divný film. Oceňuji nekorektní vtipy, které ku příkladu nejednou v českém dabingu dost vyšuměli. Především si myslím, že film ukázal potenciál Philippeho Lacheau, který by se mohl stát novou komediální hvězdou Francie, i když už je na to docela starý. ()

JohnSmith

Lacheau mě zaujal už v Alibi na klíč. Tentokrát vzal starou partu a natřeli to superhrdinům. Místy je to sice trochu ukecané, ale co vtip to perla. Takhle jsem se v kině už hodně dlouho nenasmál. ()