Reklama

Reklama

Obliekate si železný oblek, ste zelený od zlosti, uhryzol vás pavúk, hráte sa na netopiera alebo máte nejaké iné superschopnosti? Tak sa pripravte na to, že komédia Badman si z vás bude celú hodinu a pol nemilosrdne uťahovať. Skrachovaný herec Cedric je lúzer na pohľadanie, odsúdený životom na večný neúspech. Od priateľky dostane kopačky a jeho kamoši, sestra aj vlastný otec už nadobro stratili nádej, že by raz z neho niečo mohlo byť. Keď však Cedric dostane vo filme hlavnú úlohu superhrdinu Badmana, začne sa v jeho živote blýskať na lepšie časy. Teraz konečne nadišla jeho veľká chvíľa a má šancu všetkým to ukázať! Cedrica nová filmová rola úplne pohltí, jeho nezvratný osud večného smoliara však opäť zasiahne do hry. Cestou domov z natáčania má autonehodu a stratí pamäť. Keď sa preberie, je stále oblečený ako Badman a presvedčený o tom, že je skutočným neohrozeným superhrdinom s jasným poslaním – zachrániť svet. Môže sa niekto ako on postaviť zlu, chrániť slabých, nakopať zloduchom zadky a neublížiť si pri tom? Môže konať dobro napriek svojim vrodeným sklonom všetko pokašľať a nič neurobiť poriadne? Tak či onak, Cedric sa vydáva na akčnú misiu plnú bláznivých situácií, trapasov a šialených náhod. Byť hrdinom je super, ale nevinné deti a ženy by sa mali pred ním radšej niekde skryť. (Bontonfilm SK)

(viac)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (187)

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Osvedčený herecký casting, ktorý vo francúzskych komédiách exceluje. Ale videl som s nimi už aj lepšie kúsky. Dobrá paródia, lepšia pre mňa ako presexualizovaný a vulgárny Deadpool. Ani tu sme sa nadržaným veciam nevyhli, ale bolo to v norme. Ale že by som sa za brucho chytal, tak to nie. Neostali vo mne ani nejaké pamätné scény, pre ktoré by som sa k filmu vrátil. ()

Vidly10 

všetky recenzie používateľa

Tohle Francouzům vždycky šlo. Možná až příliš absurdní komedie, kterou doporučuji na volný večer pro odreagování. Sympatické obsazení a „výsměch“ superhrdinské klišovitosti, která je doplněna skvělými narážkami (hlavně hudba) na Marvel i DC. Jedna z nejlepších komedií letošního roku a důvod proč věnovat pozornost Philippu Lacheau. 7,5/10 ()

Reklama

Martrix 

všetky recenzie používateľa

V první řadě by bylo dobré zmínit, že by si název, který zvolil český distributor, měl jeho autor vytisknout na vizitku. Ano, ve filmu je spousta blbých fórů a hrdina má blba za kámoše, to ale film nevystihuje. Tvůrci si díky ztrátě paměti herce našli záminku pro potrhlost, která má několik vtipných momentů a dost mizerný závěr. Pokud máte nakoukané (nejen) komiksové filmy, najdete na ně pár zábavných odkazů. Vlastně je to významnou část stopáže čistá parodie. Tvůrci se snažili propašovat narážky často a párkrát to pomrknutí opravdu úsměv vyvolá. Můj šálek kávy, to ale není. Přiblblé gagy, kde někdo spadne do vypuštěného bazénu, spousta předvidatelných momentů a za vlasy přitažený závěr...tohle poberu z nostalgie jednou za pár let v Malérech pana účetního. Super-blb je pro mě spíš takový novodobý Kameňák s filmovou tématikou. Ale abych nekřivdil. Scénář úplně blbý není, dává smysl a technicky je to slušné. Jenže šlo se cestou prostoduché zábavy. Ale kdo ví, třeba z toho jednou bude klasika. Možná kdysi dávno, někdo podobně ohrnoval nos nad komediemi s Pierre Richardem. ()

ArsenalEagle 

všetky recenzie používateľa

Správně ujetá francouzská komedie parodující hned na několik superhrdinských světů, u které si zaručeně pročistíte hlavu. Humor není násilím tlačenej, a přestože se nevyvaruje i gagům, které už před 30 lety nepatřily k nejvtipnějším, tak kadence vtipů a easter eggů je opravdu neuvěřitelná, že to filmu rádi odpustíte. Projekce v kinech se současným Batmanem je buď šťastná shoda náhod nebo skvělý marketingový tah. Lachtan Filip se svojí partou si suverénně řekli o moji pozornost a rozhodně si projedu jejich další projekty. Plný počet utíká jen těsně (třeba se to ještě změní) kvůli na poměry filmu skromnému finále. Super-Blb by také rozhodně snesl o 10 minut více, nepřišlo mi, že by mu jakkoli docházel dech. ()

Johnny.ARN 

všetky recenzie používateľa

Frantíci už nemajú inú komediálnu dvojicu ako ona a on. Išli si vystreliť zo superhrdinov, čo na jednej strane chápem, na strane druhej nechapem, prečo je to urobené takto na prvú. Čo to je, komédia pre blbých? Jednoduchý humor, nefunkčné vtipy a okrem testovacieho auta nič, čo by ostalo v pamäti. 2 z 5 ()

Galéria (25)

Zaujímavosti (16)

  • Uvažovalo sa, že scéna zahŕňajúca náhodnú streľbu na natáčaní, kde je postrelený Tom Cruise do zadku, sa vystrihne, pretože sa podobala na incident z roku 2021, keď Alec Baldwin náhodne zastrelil kameramanku Halynu Hutchinsovú pri natáčaní filmu Rust. Scéna však zostala zachovaná, keďže bola napísaná v scenári dva roky pred incidentom. (Arsenal83)
  • Philippe Lacheau si pred natáčaním poranil nohu pri futbale s priateľmi, takže všetky scény zahŕňajúce jeho chodenie alebo beh boli odložené na koniec natáčania. (Arsenal83)
  • Pôvodne chcel Philippe Lacheau sparodovať filmy o Jasonovi Bournovi, pričom herec mal mať autonehodu v špionážnom aute použitom na natáčanie filmu. Nakoniec sa mu tento žáner zdal príliš tmavý na komédiu, a tak zmenil rozhodnutie a vybral si superhrdinský film. (Arsenal83)

Reklama

Reklama