Obliekate si železný oblek, ste zelený od zlosti, uhryzol vás pavúk, hráte sa na netopiera alebo máte nejaké iné superschopnosti? Tak sa pripravte na to, že komédia Badman si z vás bude celú hodinu a pol nemilosrdne uťahovať. Skrachovaný herec Cedric je lúzer na pohľadanie, odsúdený životom na večný neúspech. Od priateľky dostane kopačky a jeho kamoši, sestra aj vlastný otec už nadobro stratili nádej, že by raz z neho niečo mohlo byť. Keď však Cedric dostane vo filme hlavnú úlohu superhrdinu Badmana, začne sa v jeho živote blýskať na lepšie časy. Teraz konečne nadišla jeho veľká chvíľa a má šancu všetkým to ukázať! Cedrica nová filmová rola úplne pohltí, jeho nezvratný osud večného smoliara však opäť zasiahne do hry. Cestou domov z natáčania má autonehodu a stratí pamäť. Keď sa preberie, je stále oblečený ako Badman a presvedčený o tom, že je skutočným neohrozeným superhrdinom s jasným poslaním – zachrániť svet. Môže sa niekto ako on postaviť zlu, chrániť slabých, nakopať zloduchom zadky a neublížiť si pri tom? Môže konať dobro napriek svojim vrodeným sklonom všetko pokašľať a nič neurobiť poriadne? Tak či onak, Cedric sa vydáva na akčnú misiu plnú bláznivých situácií, trapasov a šialených náhod. Byť hrdinom je super, ale nevinné deti a ženy by sa mali pred ním radšej niekde skryť. (Bontonfilm SK)

Marze

Hrube, ubohe, hnusne, truchlive, podivne smesne, opovrzenihodne, nechutne, nelogicke, karikaturni, nesnesitelne, zalostne, neuctive, nekonecne, na hovno. ()

Arsenal83

Osvedčený herecký casting, ktorý vo francúzskych komédiách exceluje. Ale videl som s nimi už aj lepšie kúsky. Dobrá paródia, lepšia pre mňa ako presexualizovaný a vulgárny Deadpool. Ani tu sme sa nadržaným veciam nevyhli, ale bolo to v norme. Ale že by som sa za brucho chytal, tak to nie. Neostali vo mne ani nejaké pamätné scény, pre ktoré by som sa k filmu vrátil. ()

Stanislaus

"Ten má ale tah. - Je to jednička na trhu." Super-Blb je vskutku super-blbinka, parodující různé superhrdinské filmy od A do Z a ještě jednou nazpátek. Lacheauovi se vesměs po celou (a relativně krátkou) stopáž daří utahovat si z MCU a DC filmů a rozhodně mu nechybí nápady. Chvílemi jsou některé narážky trochu nucené, ale to vyváží spousta povedených vtípků a gagů, které diváka v kině opravdu pobaví. Plusovým bodem je, že v rámci parodií se Super-Blb drží celkem na uzdě, co se týče oplzlostí a fekálního humoru. Slabší čtyři hvězdičky! ()

Ivoshek

Francouzská crazy komedie je zpátky, a já ji vítám! Asi pětkrát jsem se naplno smál nahlas. Zejména sraní do květináče bylo top, ale i orel, vysavač... Jen tak dál. ()

Flego

Nezaujímavý príbeh, ktorý ťaží z popularity komiksových hrdinov. Občasný humor nedokázal utiahnuť film. Síce neurazí ale ani nenadchne. ()

anderson

Francúzi zatúžili po svojom "kikesovi" a musím konštatovať, že potenciál tu bol. Ustúpil však fekálnemu humoru a výsledok je adekvátne tomu polovičný. Ak sa na tomto filme naozaj niekto smial od začiatku do konca, považoval by som to za príznak, ktorého sa treba obávať. Pár vtipných momentov sa ale našlo. Preto za tri deravé pláštenky. (26.6.2022) ()

HellFire odpad!

Ne, ne a ne. Zkusil jsem to, ale francouzský humor jde totálně mimo mě (nebyli by to Francouzi, kdyby se 90 % vtipů netočilo kolem sexu). Nezasmál jsem se ani jednou, i když pokusů o vtip bylo jako kapek v moři. To už se radši podívám znovu na Babovřesky. Film má všehovšudy hodinu a patnáct minut, ale připadalo mi, jako bych u něj seděl celý den. Utrpení. ()

TheEvilTwin

Fandové všech parodií zbystřete, protože Francie vytvořila klenot, kterému se na žánrovém poli dokáže máloco rovnat. Dvojka Phillipe Lacheau a Tarek Boudali to zas a znova dokázali a po Babysitting, Vezmeš si mě kámo nebo Alibi na klíč přišli s další komedií/parodií, která jde spolu s výše zmíněnými rovnou do mojí komediální top 10! Už od začátku jede humor o stošest a já jsem se smál po celou dobu, jelikož kadence vtipů a hlášek je nekompromisní a některé prvky jsou absurdní tak, že by člověka snad ani nenapadly. Film se naprosto neštítí všech typů humoru, od MILFek, incestu, znásilňování dětí farářem, reklam na XXS kondomy, parodizací všech DC i Marvel hrdinů (batman!!, finální avengers assemble!…), vibrátorů v sedačkách auta až po strefování se do všech filmových klišé. Nehledě na to, že i přesto, že jde o parodii, se zde tvůrci drží celkem při zemi, nepřehánějí, příběh je obstojný a ve vedlejší roli potěší i Elodie Fontan (Co jsme komu udělali). Z výsledku jsem maximálně spokojený, z fleku bych si jej dal znova a už teď vím, že tohle bude must see komedie pro všechny z mého okolí. Highlightem filmu je za mě pak jednoznačně product placement vysavačů Kärcher, protože takhle geniální zábavu jsem ještě neviděl:D ()

Necrotongue

Nepatřím mezi fanoušky francouzské kinematografie (až na výjimky) a u tohoto snímku se mi to jen potvrdilo. Což o to, ten nápad nebyl špatný, protože zfilmované komiksy, které mě zprvu bavily, mi s přibývajícími snímky přijdou už jen jako vhodný základ pro parodii; problém ale spočívá v tom, že i parodie by měla disponovat kvalitním scénářem i humorem. No, a tady mi chybělo obojí. Humor zastydl někde v trojúhelníku němá groteska-Funés-Mistr Troška, scénářem mě tvůrci taky nepřesvědčili a neměl bych problém jít s hodnocením ještě níž, kdyby mě některé momenty opravdu nerozesmály. Jako příklady uvedu "Avengers" a zpravodajský vstup o hrdinném, ilegálně stěhovavém skorozachránci. Vzhledem k tomu, že si ještě pamatuji událost, z níž Francouzi vycházeli, jsem se v tu chvíli fakt skvěle bavil. To ale nic nemění na tom, že šlo povětšinou o trapnou slabotu. / Poučení: Dobře si promysli, čím ohromíš své okolí. ()

Morholt

Nemůžu si pomoct, ale ten potenciál tu byl mnohem větší a připadalo mi, že Lacheau a spol. to trochu odflákli. Víc než cokoliv jiného je to sled prefabrikovaných gagů, které sice občas dokáží vyvolat něco jako úsměv, ale většina z nich na mě nefungovala. Opravdu jsem se zasmál až v závěru při scéně s ilegálním migrantem, ale to bylo málo. Plusem je slušné tempo a solidní obsazení, ale ani to mi nezabránilo, abych cítil zklamání. 50% ()

BrooksW.Here

Parádny úlet, Francúzi sa opäť utrhli z reťaze a mne sa to znovu veľmi páčilo. Nie som veľkým fanúšikom filmov o superhrdinoch (česť výnimkám), takže asi preto som mal zo Super-Blba taký dobrý pocit. Tvorcovia veľmi vtipným spôsobom vyjadrili to, čo ja na superhrdinských filmoch najviac nemusím (epické zábery skupiny hrdinov). No, a tá záverečná scéna v kine s vysávačom, to jednoducho musíte vidieť! Finálny verdikt: 7/10 ()

ArsenalEagle

Správně ujetá francouzská komedie parodující hned na několik superhrdinských světů, u které si zaručeně pročistíte hlavu. Humor není násilím tlačenej, a přestože se nevyvaruje i gagům, které už před 30 lety nepatřily k nejvtipnějším, tak kadence vtipů a easter eggů je opravdu neuvěřitelná, že to filmu rádi odpustíte. Projekce v kinech se současným Batmanem je buď šťastná shoda náhod nebo skvělý marketingový tah. Lachtan Filip se svojí partou si suverénně řekli o moji pozornost a rozhodně si projedu jejich další projekty. Plný počet utíká jen těsně (třeba se to ještě změní) kvůli na poměry filmu skromnému finále. Super-Blb by také rozhodně snesl o 10 minut více, nepřišlo mi, že by mu jakkoli docházel dech. ()

Pierre

Ufffff, ano. V  první polovině možná místy trochu trapný humor (:D)  Ale nakonec se mi podařilo se s filmem dostat na stejnou notu, líbilo se mi, jak docházelo ke svižnému propojování několika dějových línní a snad v žádném případě nechyběl fór na odlehčení. Gradace byla teprve  skvělá a finále mi přivodilo hned několik výtlemů najednou (pointa s Smskami a bezpečnostní auto bylo dokonalý.) Celou dobu jsem byl zvědavý, jak do plánovaného filmu s Badmanem nakonec dostanou ty vysavače, a jestli to film ukáže. A nakonec jsem se naštěstí dočkal + jednoho skvělého pomrknutí na drahé ekology navrch na závěr.   Takže u mě nakonec dobrý. Pokud potřebujete vydechnout od současných zpráv, vzhůru do kina na Superblba! A to se v současná ryzí komedie bez dalšího míchání  s nenataženou stopáží navrch  dost cení i tak (ještě k tomu v kině!!)  Osobně oceňuji i ono zesměšnění Batmanů a podobných superhrdinů, protože tahle oblast (momentálně bohužel ve velkém drtící filmový průmysl a zaujímající moje vrstevníky), mě zatím vůbec neláká a ani nemám z tohoto druhu nic nakoukaného. Takže mi možná unikly některé narážky, ale jsem rád, že na toto téma konečně vzniklo něco, co se nebere smrtelně vážně...Tedy v tomto případě vůbec vážně! Jsem rád, že jste všichni přišli, ačkoliv jsem vás, vůbec nepozval. ()

AffectedFace

Komedie moc nemusím, ale tohle se sakra povedlo. Velká parodie na DC a Marvel. Od začátku do konce fungující blbost, která nemá hluchého místa. Stopáž rychle odsejpá a je dostačující. Byl jsem celkem překvapenej, když na scénu přišly fighty, leč byly dobře nasnímané bez zbytečných střihu, no škoda, že jich nebylo více. "Super-blbé" narážky na dnešní společnost fungují z celého snímku nejlépe. Jednoduše řečeno, jedná se o Superhero film bez Superhera. Velká poklona pro Philippe Lacheau, že dokázal zvládnout oboje řemesla, v dnešní době se jedná o vzácnost, kterou ovládá pomalu jenom Clint Eastwood. Silné čtyři hvězdy. ()

Vidly10

Tohle Francouzům vždycky šlo. Možná až příliš absurdní komedie, kterou doporučuji na volný večer pro odreagování. Sympatické obsazení a „výsměch“ superhrdinské klišovitosti, která je doplněna skvělými narážkami (hlavně hudba) na Marvel i DC. Jedna z nejlepších komedií letošního roku a důvod proč věnovat pozornost Philippu Lacheau. 7,5/10 ()

Vyhy

Francouzské novodobé komedie mám rád a ujíždím na sérii Co jsme komu udělali, nebo jsem několikrát viděl Alibi na klíč. Přesto Super-Blb mi vůbec nesedl. Má to pár skvělých parodujících momentů na komiksové filmy, ale u mě byl hlavní problém to, že jsem se nesmál, což u komedie je problém. ()

Martin741

Ide o dalsi zarez v postupne sa rozrastajucej  filmogarfii uz nie prave najmladsieho philippa Lacheau-a  a jeho  kamarata Tareka Boudaliho. Lacheau je tu za kamerou i pred kamerou, myslim si coraz viac, ze za kamerou je Lacheau schopny rezsier, no ako  herec nic moc. Zaciatok je trapny, no je urcite pre Lacheau -a lepsie trapne zacinat nez koncit. Potom sa film trochu rozhybal, no  zasmial som sa 2 - 3 razy. Niekedy akokeby Lacheau s Boudalim si dostatocne neuvedomovali, ze i humor je vec vazna. Je ako krehka nadoba, staci malo a rozsype sa. A ani humor nie je humorom bez ludskosti a laskavosti  : 60 % ()

Aljak

Nie som zrovna fanúšik akčných filmov o superhrdinoch, ale táto satrická paródia ma celkom pobavila. Scenár je miestami tak trocha pritiahnutý za vlasy, ale s tým musíme vo filmoch s Philippom Lacheau predsa rátať. Základná dejová línia však bola fajn, humor už tradične svieži, a mnoho scénok bolo fakt vydarených. Ak má niekto v súčasnosti francúzskej kinematografie fajn komédie, tak je to určite partia okolo Philippa a Tareka. Nie je to síce úplne Top, ale "Badman" bol celkom vydarený. Silnejšie 3* ()

M.i.k.e

partička kolem pánů Lacheaua a Boudaliho má ten vzácný dar, že dokáže tvořit komedie, které jsou sice v jádru jednoduché, ale jsou vtipné, nesnižují se ke fekálnímu a jinému podobnému humoru a mnoho z nich by bez humoru obstálo i v jiných žánrech (v těch které paroduje). Ani Super blb není výjimka a tentokrát přichází na řadu superhrdinské a komiksové filmy. Tu a tam se sice nějaký fór úplně nepovede, ale v poměru k těm které fungují a u kterých se bude divák smát nahlas je jich - jak bývá u téhle skupiny už dobrým zvykem - velmi málo. Některé odkazy na slavnější kolegy jsou vskutku geniální (Logan) a i když je to velmi těsné, tohle je zatím jejich nejlepší dílo...80% ()