Badman

• Česko Super-Blb (viac)
Trailer 1

Obliekate si železný oblek, ste zelený od zlosti, uhryzol vás pavúk, hráte sa na netopiera alebo máte nejaké iné superschopnosti? Tak sa pripravte na to, že komédia Badman si z vás bude celú hodinu a pol nemilosrdne uťahovať. Skrachovaný herec Cedric je lúzer na pohľadanie, odsúdený životom na večný neúspech. Od priateľky dostane kopačky a jeho kamoši, sestra aj vlastný otec už nadobro stratili nádej, že by raz z neho niečo mohlo byť. Keď však Cedric dostane vo filme hlavnú úlohu superhrdinu Badmana, začne sa v jeho živote blýskať na lepšie časy. Teraz konečne nadišla jeho veľká chvíľa a má šancu všetkým to ukázať! Cedrica nová filmová rola úplne pohltí, jeho nezvratný osud večného smoliara však opäť zasiahne do hry. Cestou domov z natáčania má autonehodu a stratí pamäť. Keď sa preberie, je stále oblečený ako Badman a presvedčený o tom, že je skutočným neohrozeným superhrdinom s jasným poslaním – zachrániť svet. Môže sa niekto ako on postaviť zlu, chrániť slabých, nakopať zloduchom zadky a neublížiť si pri tom? Môže konať dobro napriek svojim vrodeným sklonom všetko pokašľať a nič neurobiť poriadne? Tak či onak, Cedric sa vydáva na akčnú misiu plnú bláznivých situácií, trapasov a šialených náhod. Byť hrdinom je super, ale nevinné deti a ženy by sa mali pred ním radšej niekde skryť. (Bontonfilm SK)

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA ║ Tržby Celosvetovo $14,280,614▐  Francúzi sú niekedy väčší blázni než Amíci. Natočiť miestami až podivne bizardnú paródiu na super hrdinské filmy od Marvelu až po DC, popritom si bokom utiahnuť aj z iných vecí (nešťastný Notre-Dame) je aj trošku sila. Hlavne ako to najlepšie podať aby to nebolo úplne cez nejakú únosnú čiaru znesiteľnosti. Úvod príde ako skôr klasická blbyna kde je jeden väčší pošuk - lúzer než druhý. Pofidérne a trápne scény sa niekedy priam chrlia, obetný pošuk užívajúci pokusné lieky a jeho následné vydynové halušky sú jedna perla za druhou. Badman sám o sebe prináša dosť uletené scény a prevažne dosť výdatne pobavia, ich skladba prevažne dostane a občas to dáva za doprovodu známych heroických zvučiek už spomínaných komiksových značiek. Všetko to je ale namontované v celkom únosnom príbehu, ktorý má nejakú hlavu a pätu a aj preto to dosť funguje.  Nadmieru pobavilo.      /videl v kine: 70%/ ()

EvilPhoEniX

Pro mne okamžitě srdcová záležitost, která letí do TOP 10 movies of all the time. Film jsem viděl v kině už 2x, ale jsem z něj pořád tak vedle, že nevím, jak své nadšené pocity pořádně vyjádřit. Režisér Philippe Lacheau je chlap, kterého sleduji už 8 let a dá se říct, že je i můj idol, plní si můj sen a natáčí filmy se svými nejlepšími přáteli a dělá to chytře, odvážně, vtipně, originálně, ale hlavně se srdcem ( Myslím, že Phillipe je podobný blázen do filmů jako já a ctím jej za to, co pro filmový svět a pro Francii dělá). Super-Blb je dá se říci jejich filmové Avengers a zároveň nejlepší film z té party ( zbytek filmů je však také na hranici 8-9), každopádně výborné načasování vydat film v době nového Batmana. Hlavní hrdina je né příliš úspěšným hercem, který omylem příjde k hlavní roli nového filmu Badman, ovšem nešťastnou náhodou nabourá a probouzí se se ztracenou paměťí v batmobilu, v batmanovém obleku a taškou plnou peněz a vše nasvědčuje tomu, že je opravdovým superhrdinou. Ten námět je podán zkrátka velmi chytře a zábavně a Phillipe si to celý film neskutečně užívá. Je to narvané hláškami od první minuty po konec ( vyloženě Řev a pláč zdůrazňuji!), je tu nespočet easter eggů a odkazů ( Možná i víc než v Ready Player One), jde vidět, že režisér má filmy opravdu nastudované a nejsou tu narážky jen na Marvel a DC, ale i na jiné filmy ( Intouchables 2 Lol), ale také se zde objeví hodně nekorektní narážky na jiné události ( ilegální imigranti, Vyhořelý Rotterdam a Alec Baldwin- makety) to mě dostalo. Samozřejmě zde funguje i akce ( souboj Batman vs Joker na nože je výborný), skvělá kamera, hravé slow motiony, působí to Evropsky draze a má to švih a eleganci. Jakoby toho nebylo málo, tak zde fungují i emoce a dramatické momenty ( Scéna s otcem je fakt parádní), samozřejmě je zde i výborná hudba ( Jakmile začla hrát znělka od Marvelu, tak jsem měl v očích slzy), ale Guardians of Galaxy nebo main them z KickAss potěší taky ( o Survivoru z Tomb Raidera nemluvě!!) a ano je to i narvané inteligentními a překvapivými zvraty, to je neskutečný, jak může někdo do 90 minut narvat úplně všechny filmové ingredience a podat je tak svěže, chytře a působivě. Na konci projekce jsem se chvěl a brečel štěstím a dojetím, že jsem viděl film s velkým F. Já k tomu nemůžu mít ani jednu výhradu, ale věřím, že pro některé diváky bude humor občas až moc přes čáru ( občas je to nečekaně morbidní a WTF, ale já to uvítal vřele). Tohle si budu pouštět tak 5x do roka. V tom filmu je tolik skrytých věcí, detailů a maličkostí, že každý si všimne něčeho jiného a při opakovaném zhlédnutí má divák pocit, že to sleduje poprvé, což je super! Excellence.Příběh 5/5, Akce 4/5, Humor 5/5, Násilí 2/5, Zábavnost 5/5 Hudba 5/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 4/5, Herci 5/5. 10/10. ()

Wade Wright

V životě jsem se tak moc nenasmál v kině. Philippe Lacheau sleduju už nějakou dobu, ale ta kadence gagů v tomhle filmu hraničí fakt až s genialitou. Aktuálně nenajdete lepší film na který jít s partou do kina, takže prostě běžte. ()

Slarque

Nekorektní komedie pro dospělé to mají čím dál těžší, takže můžeme být rádi, že se ještě nějaké točí. Tohle je slušně rozjetá bláznivá akční komedie, která jen tak mimochodem zábavně paroduje celou řadu komiksových filmů. Scénář kupodivu není tak blbý, jak to vypadalo z traileru. Herecké obsazení pro mne převážně neznámé, ale vypadá to, že do toho šli s nadhledem a nasazením. Celkově je to povedená zábavná blbina (70%). ()

Stanislaus

"Ten má ale tah. - Je to jednička na trhu." Super-Blb je vskutku super-blbinka, parodující různé superhrdinské filmy od A do Z a ještě jednou nazpátek. Lacheauovi se vesměs po celou (a relativně krátkou) stopáž daří utahovat si z MCU a DC filmů a rozhodně mu nechybí nápady. Chvílemi jsou některé narážky trochu nucené, ale to vyváží spousta povedených vtípků a gagů, které diváka v kině opravdu pobaví. Plusovým bodem je, že v rámci parodií se Super-Blb drží celkem na uzdě, co se týče oplzlostí a fekálního humoru. Slabší čtyři hvězdičky! ()

korbitch22

Jednoduchý ale úderný humor, hlavně ten situační i když kadence hlášek je neskutečná, stejně tak tuna odkazů. Dvě nádherný herečky a od obou dílů Teda snad poprvé povedený dabing. Měl sem záchvaty smíchu.80%. ()

anderson

Francúzi zatúžili po svojom "kikesovi" a musím konštatovať, že potenciál tu bol. Ustúpil však fekálnemu humoru a výsledok je adekvátne tomu polovičný. Ak sa na tomto filme naozaj niekto smial od začiatku do konca, považoval by som to za príznak, ktorého sa treba obávať. Pár vtipných momentov sa ale našlo. Preto za tri deravé pláštenky. (26.6.2022) ()

Houbiczska

Fandové všech parodií zbystřete, protože Francie vytvořila klenot, kterému se na žánrovém poli dokáže máloco rovnat. Dvojka Phillipe Lacheau a Tarek Boudali to zas a znova dokázali a po Babysitting, Vezmeš si mě kámo nebo Alibi na klíč přišli s další komedií/parodií, která jde spolu s výše zmíněnými rovnou do mojí komediální top 10! Už od začátku jede humor o stošest a já jsem se smál po celou dobu, jelikož kadence vtipů a hlášek je nekompromisní a některé prvky jsou absurdní tak, že by člověka snad ani nenapadly. Film se naprosto neštítí všech typů humoru, od MILFek, incestu, znásilňování dětí farářem, reklam na XXS kondomy, parodizací všech DC i Marvel hrdinů (batman!!, finální avengers assemble!…), vibrátorů v sedačkách auta až po strefování se do všech filmových klišé. Nehledě na to, že i přesto, že jde o parodii, se zde tvůrci drží celkem při zemi, nepřehánějí, příběh je obstojný a ve vedlejší roli potěší i Elodie Fontan (Co jsme komu udělali). Z výsledku jsem maximálně spokojený, z fleku bych si jej dal znova a už teď vím, že tohle bude must see komedie pro všechny z mého okolí. Highlightem filmu je za mě pak jednoznačně product placement vysavačů Kärcher, protože takhle geniální zábavu jsem ještě neviděl:D ()

Morholt

Nemůžu si pomoct, ale ten potenciál tu byl mnohem větší a připadalo mi, že Lacheau a spol. to trochu odflákli. Víc než cokoliv jiného je to sled prefabrikovaných gagů, které sice občas dokáží vyvolat něco jako úsměv, ale většina z nich na mě nefungovala. Opravdu jsem se zasmál až v závěru při scéně s ilegálním migrantem, ale to bylo málo. Plusem je slušné tempo a solidní obsazení, ale ani to mi nezabránilo, abych cítil zklamání. 50% ()

Pierre

Ufffff, ano. V  první polovině jsem byl hned  několikrát trochu rozpačitý z některých až trapných fórů, které zacházely až do oplzlosti a vulgárnosti. Pokud se tady podle někoho podobný humor ještě drží na uzdě, tak jsem se zpočátku vážně trochu děsil. Ale nakonec se mi podařilo se s filmem dostat na stejnou notu, líbilo se mi, jak docházelo ke svižnému propojování několika dějových línní a snad v žádném případě nechyběl fór na odlehčení. Gradace byla teprve  skvělá a finále mi přivodilo hned několik výtlemů najednou (pointa s Smskami a bezpečnostní auto bylo dokonalý.) Celou dobu jsem byl zvědavý, jak do plánovaného filmu s Badmanem nakonec dostanou ty vysavače, a jestli to film ukáže. A nakonec jsem se naštěstí dočkal + jednoho skvělého pomrknutí na drahé ekology navrch na závěr.   Takže u mě nakonec dobrý. Pokud potřebujete vydechnout od současných zpráv, vzhůru do kina na Superblba! A to se v současná ryzí komedie bez dalšího míchání  s nenataženou stopáží navrch  dost cení i tak (ještě k tomu v kině!!)  Osobně oceňuji i ono zesměšnění Batmanů a podobných superhrdinů, protože tahle oblast (momentálně bohužel ve velkém drtící filmový průmysl a zaujímající moje vrstevníky), mě zatím vůbec neláká a ani nemám z tohoto druhu nic nakoukaného. Takže mi možná unikly některé narážky, ale jsem rád, že na toto téma konečně vzniklo něco, co se nebere smrtelně vážně...Tedy v tomto případě vůbec vážně! Jsem rád, že jste všichni přišli, ačkoliv jsem vás, vůbec nepozval. ()

Arsenal83

Osvedčený herecký casting, ktorý vo francúzskych komédiách exceluje. Ale videl som s nimi už aj lepšie kúsky. Dobrá paródia, lepšia pre mňa ako presexualizovaný a vulgárny Deadpool. Ani tu sme sa nadržaným veciam nevyhli, ale bolo to v norme. Ale že by som sa za brucho chytal, tak to nie. Neostali vo mne ani nejaké pamätné scény, pre ktoré by som sa k filmu vrátil. ()

AffectedFace

Komedie moc nemusím, ale tohle se sakra povedlo. Velká parodie na DC a Marvel. Od začátku do konce fungující blbost, která nemá hluchého místa. Stopáž rychle odsejpá a je dostačující. Byl jsem celkem překvapenej, když na scénu přišly fighty, leč byly dobře nasnímané bez zbytečných střihu, no škoda, že jich nebylo více. "Super-blbé" narážky na dnešní společnost fungují z celého snímku nejlépe. Jednoduše řečeno, jedná se o Superhero film bez Superhera. Velká poklona pro Philippe Lacheau, že dokázal zvládnout oboje řemesla, v dnešní době se jedná o vzácnost, kterou ovládá pomalu jenom Clint Eastwood. Silné čtyři hvězdy. ()

necisty

Toto se starým známým frantíkům opravdu zase povedlo. Plno šílených vtipů až jsem brečel smíchy (opravdu), narážky na "skutečné" superhrdiny, velmi kvalitní zpracování a neokoukaný krásný až dojemný příběh (přítelkyně a otec) s tak perfektním načasováním s pravým Batmanem v kinech, že to za mě jednoznačně schytává plný počet. ... GA Cinema ()

bourec

Nějaký filmy tohodle tvůrce sem už viděl, a je pravda, že povětšinou opravdu hodně kvalitní. Superblb se mi líbil, a tlemil sem se celej film, u něčeho dokonce dost nahlas Paráda. 80%. ()

C0r0ner

Celou dobu mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami a pak přišlo "assembling Avengers" a o plné palbě nebylo pochyb. Po dlouhé době komedie, která mě dokázala po celou dobu spolehlivě bavit a příval fórů byl fakt enormní. Tvorbu Lacheaua asi zkouknu celou. 90% ()

M.i.k.e

partička kolem pánů Lacheaua a Boudaliho má ten vzácný dar, že dokáže tvořit komedie, které jsou sice v jádru jednoduché, ale jsou vtipné, nesnižují se ke fekálnímu a jinému podobnému humoru a mnoho z nich by bez humoru obstálo i v jiných žánrech (v těch které paroduje). Ani Super blb není výjimka a tentokrát přichází na řadu superhrdinské a komiksové filmy. Tu a tam se sice nějaký fór úplně nepovede, ale v poměru k těm které fungují a u kterých se bude divák smát nahlas je jich - jak bývá u téhle skupiny už dobrým zvykem - velmi málo. Některé odkazy na slavnější kolegy jsou vskutku geniální (Logan) a i když je to velmi těsné, tohle je zatím jejich nejlepší dílo...80% ()

vyfuk

Opět velice zvláštní film. Z trailerů to automaticky vypadalo dost béčkově a výsledek byl dost schizofrenický. Půlka filmu je ve stylu originálního příběhu, dobrých vtipů i dobrého zpracování a pak se to mísí s někdy nedomyšlenými a chybějícími scénami, které by leccos dovysvětlili. Připočtěme megalomanské scény s přehnaným humorem ve stylu Velkých bijáků, Epic Movie a podobných kravin a máme zaděláno na dost divný film. Oceňuji nekorektní vtipy, které ku příkladu nejednou v českém dabingu dost vyšuměli. Především si myslím, že film ukázal potenciál Philippeho Lacheau, který by se mohl stát novou komediální hvězdou Francie, i když už je na to docela starý. ()